Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ας το μάθω 100% και σας το λέω , γιατί να το κρύψω άλλωστε....

Αφού δεν έχετε πυρετούς και εμετούς πάλι καλά είστε...Από τα μικρά φοβόμαστε μην κολλήσουν τίποτα, τώρα πρέπει να τα προστατέψετε απο εσάς...παλιομικροβία...πού σας βρήκαν? Δεν πάει σχολείο και η μικρή. Πάντως κυκλοφορεί πολύ αυτή η γαστρεντερίτιδα.

γελαω διοτι λεω τοσο καιρο να μη πολυκυκλοφορει η μικρη για να μην κολλησει και πρωτη πρωτη την τσακωσα εγω..

ΝΑΑΑΙΙΙΙ.. μη το πεις ουτε του παπα!! πυρετο για την ωρα δεν εχω κανει εγω.. ο μικρος δεν ξερω..ακομη ειναι ασταθης η θερμοκρασια του..ειναι και λιγων ημερων.. ο ανδρας μου ακομη δεν εχει εκτονωσει το οτι του συμβαινει, λογικα αποψε τη νυχτα θα χει δωσει..στιγμα αν εχει ιωση..

λεω για το φυλο γιατι μερικα ζευγαρια δεν θελουν να το μαθουν η δεν θελουν να το κοινοποιουν.. για αυτο ειπα "αν θελεις να μας πεις.."

αλλωστε.. η αγορι η κοριτσι θα ναι!! :tongue::tongue:;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ;;;;;;; Καλε πως περναει ο καιρος!!! Με το καλο κοριτσακι μου!!

Γερο να ναι κ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!! Αντε να δουμε θα τα κανεις κ εσυ σετ;;; Ολες εχουν ενα κ ενα.. Εγω παντως δυσκολευομαι να με φανταστω με γιο.. Νομιζω παντα με το πρωτο θα συμβαινει αυτο.. Αν εχεις αγορι, δεν μπορεις να φανταστεις τα κοριτσια κτλ.. Ας μας πουν τη γνωμη τους οι πιο εμπειρες..

Περαστικα ΣΕ ΟΛΟΥΣ.. Κι εγω το τρεμω αυτο.. Κ η μικρη εχει καταντησει να μην πηγαινει πουθενα..

Προσπ ολα οκ με τον ΑΓΟΡΑΡΟ;;;;;;;;;;; Πολλα φιλακια σε κατι τελεια πατουσακια που πηρε το ματι μου..

Μιαμαμα περαστικα στην μανουλα κ μην μασας.. Ο κοσμος δυστυχως ειναι κακος!

Εμεις καναμε την κουνια κρεβατι απο το Σαββατο κ η μικρη κοιμαται μια χαρουλα..Το ειχα προγραμματισει για αργοτερα αλλα μας ηρθε εμπνευση.. Το χαρηκε παρα πολυ παντως, ολο λεει οτι τωρα ειναι μεγαλο κοριτσι κτλ κτλ.. Εσεις εχετε μπει σε κρεβατι;

Εχω 2 αποριες-προβληματακια;

1) τι μπορω να βαλω στον τοιχο που ακουμπαει το κρεβατι της για να μην κρυωνει; μεχρι τωρα ειχε την παντα κ δεν ειχα προβλημα

2) καγκελο βαζουμε ετσι;;;;;;;;

Αυτα κοριτσακια.. Φιλακια


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε my princess..καλους υπνους στο νεο κρεβατι.. καγκελο (προστατευτικο) και μεις εχουμε αφου ατυχηματα μπορει παντα να συμβουν αν και η μικρη μεχρι τωρα εχει δειξει οτι κραταει μια αποσταση απο τις ακρες..ακομη ομως ειναι η ηλικια μικρη και το προστατευτικο δεν ειναι κακο να υπαρχει..

επειδη το κρεβατι της ειναι παραλληλα του τοιχου εχω αγορασει απο το jumbo 5 μαξιλαρια με διαφορα ζωακια και τα χω διακοσμητικα στα πλαινα ωστε να μην ακουμπαει στον τοιχο..

ε! πριν κανα δυο δεκαετιες εβαζαν παντες στους τοιχους.. (μπορει καποιες να χετε ακομη απο τα χωρια σας), εμενα βαζει η γιαγια μεχρι τωρα αλλα δε λεει τωρα να καρφωνουμε τοιχους...

αν και.. τωρα που το σκεφτομαι.. στη Ν Ιωνια υπαρχει ενα σουπερ μαγαζι η Νταιζυ που κανει χειροποητες παιδικες παντες για τον τοιχο, διαχωριστικα κλπ και αξιζει κατι τετοιο..

http://www.daizi.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κ μας ετσι ειναι μωρε.. Δυστυχως. μαξιλαρια σκεφτομουν κι εγω αλλα θα καθονται η θα πεφτουν. κ δεν ειναι καινουργιο το κρεβατι ειναι η κουνια χωρις καγκελο.. Οποτε δεν ειναι κ τοσο μεγαλο..

Τα ειδα αυτα που λες. Πολυ ωραια αλλα κι εμενα δεν θα μου αρεσε να τρυπαω τοιχους


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

Κ μας ετσι ειναι μωρε.. Δυστυχως. μαξιλαρια σκεφτομουν κι εγω αλλα θα καθονται η θα πεφτουν. κ δεν ειναι καινουργιο το κρεβατι ειναι η κουνια χωρις καγκελο.. Οποτε δεν ειναι κ τοσο μεγαλο..

Τα ειδα αυτα που λες. Πολυ ωραια αλλα κι εμενα δεν θα μου αρεσε να τρυπαω τοιχους

Καλησπερα και απο εμενα και περαστικα σε ολους!!!!:confused:

πριντσιπεσα υπαρχει και η λυση του διπλου καγκελου...και απο τη μερια του τοιχου δηλαδη. εμας ετσι ειναι το κρεβατι της..http://www.google.gr/imgres?q=flexa+jungle&hl=el&tbm=isch&tbnid=UlJcfn-Vxq-2FM:&imgrefurl=http://www.decoideas.net/tag/flexa/&docid=hjpYay2NOcHLHM&imgurl=http://www.decoideas.net/wp-content/uploads/2010/06/Flexa-Jungle-1.jpg&w=480&h=320&ei=nrfCTqjVLo7T4QSfy6n7DA&zoom=1&iact=hc&vpx=194&vpy=166&dur=85&hovh=183&hovw=275&tx=108&ty=130&sig=117455349833781244934&page=1&tbnh=156&tbnw=222&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0&biw=1429&bih=717 (οπως βλεπεις το καγκελο μπροστα ειναι και πισω αλλα σε ολο το μηκος του κρεβατιου και εννοειται πως δεν το εχουμε σηκωσει ακομα με τη σκαλα ειναι χαμηλο)παντως πληροφοριακα η μελινα αν και κοιμαται εκει απο περυσι τα χριστουγεννα γενικα αχρειαστα μας ηταν τα καγκελα αφου ξεραινεται..ποτε δεν την εχω βρει κοντα στα καγκελα..οποτε ισως να μην χρειαζεσαι τιποτα για τον τοιχο αν η μικρη κοιμαται ησυχα..εξαλλου με το παπλωμα σκεπασμενα πως θα ακουμπησουν τοιχο για να κρυωσουν???(εκτος και αν η μαιμουνα ειναι παιδι του ξεσκεπαστου!:-D)

εμεις ολως περιεργως δεν εχουμε ιωσεις αλλα περασαμε μεγαλη νιλα με το μπεμπη..επαθε αλλεργικο σοκ παλι και αυτη την φορα πηγαμε και τον ειδε και αλλεργιολογος...και τα αποτελεσματα????? βεβαιη αλλεργια στο αγελαδινο γαλα (καναμε τεστ και βγηκε θετικο αυτη τη φορα) και δερμογραφισμος....ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused: Κλαψτε με μανα κλαψτε με και θα τον στειλω φανταρο με το βυζι στο στομα.....:-(:sad: και βαρεθηκα ρε παιδια δεν θελω αλλοοοοοοοο..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις ολως περιεργως δεν εχουμε ιωσεις αλλα περασαμε μεγαλη νιλα με το μπεμπη..επαθε αλλεργικο σοκ παλι και αυτη την φορα πηγαμε και τον ειδε και αλλεργιολογος...και τα αποτελεσματα????? βεβαιη αλλεργια στο αγελαδινο γαλα (καναμε τεστ και βγηκε θετικο αυτη τη φορα) και δερμογραφισμος....ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused: Κλαψτε με μανα κλαψτε με και θα τον στειλω φανταρο με το βυζι στο στομα.....:-(:sad: και βαρεθηκα ρε παιδια δεν θελω αλλοοοοοοοο..........

κριμα ο καημενουλης..

γαλα γαιδαρας που ναι κοντινο στο ανθρωπινο δεν μπορεις να δωσεις? η κατσικισιο??

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά και απο μένα.

Βρε μαέστρο τα μικρά πώς την ''πήδηξαν'' και ήρθε σε εσάς?

Μόνο σ' εμάς; ΚΑΙ τα πεθερικά την περάσανε.

Ναι, ο Γιάννης την έκανε τη δουλειά, απλά εκείνος έκανε από πέρσι αντισώματα και μάλλον την πέρασε λάιτ.

Εσεις εχετε μπει σε κρεβατι;

Εχω 2 αποριες-προβληματακια;

1) τι μπορω να βαλω στον τοιχο που ακουμπαει το κρεβατι της για να μην κρυωνει; μεχρι τωρα ειχε την παντα κ δεν ειχα προβλημα

Απ' τον Ιούνιο στο κάτω κρεβάτι της κουκέτας.

Το κρεβάτι έχει ξύλλο απ' τη μέσα πλευρά, ακούγεται το βράδυ που "κοπανιέται" ο ανήσυχος κι απ' την έξω έχω καγκελάκι στο μισό μήκος.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

να τα πω βρε..περαστικα..

ξερεις εχω ενα θεμα με τις ευχες.. δεν τις πιστευω..και δεν τις κανω συχνα.. οτι ειναι να γινει στον καθενα γινεται..

Τι να πω; Για άλλη μια φορά μ' αφήνεις άναυδη!

Κι εγώ νόμιζα ότι είχες μαγικές δυνάμεις κι αν το ευχόσουν θα γινότανε. :rolleyes:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Για άλλη μια φορά μ' αφήνεις άναυδη!

Κι εγώ νόμιζα ότι είχες μαγικές δυνάμεις κι αν το ευχόσουν θα γινότανε. :rolleyes:

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: αυτο ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ το χω επιτυχει..γμτ..:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:;) ελπιζω να προλαβω μεχρι να πεθανω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οχι οτι σε αφορα κιολας αλλα μιας και το ανεφερα..

αν προσεξεις ποτε τα ποστ μου σχεδον ποτε δεν ευχομαι για κατι..εχω προκαταληψη με το θεμα..παντα..ελπιζω.. αν το θυμηθεις ποτε μακροπροθεσμα κανε ενα τσεκ για να το επιβεβαιωσεις..

(ασχετο... στα πλαισια της αμπελοφιλοσοφιας..)

Link to comment
Share on other sites

http://ntekor.gr/eidos.aspx?coode=90090464

Εγώ θα της πάρω αυτό τα χριστούγεννα. είναι πτυσόμενο. Θα το έχω τώρα στο 1,5 μέτρο για να μην στριμωχτεί το δωμάτιο αν βάλω κουκέτα 2 μέτρα και κούνια μαζί και όταν γίνει και το άλλο 3 περίπου και η μεγάλη θα είναι 6 θα πάρω κουκετα , δεν θα έχω και τον φόβο να σαβουρτιστεί απο πάνω.

Καλημέρα !!!!


Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ρε συ viki και εγω ψηνομαι για δυο τετοια κρεβατια αλλα να κανω διπλα εξοδα δε λεει..και μονο για αλλα τρια χρονια??

σκεφτομαι σοβαρα την κουκετα για το 2013 ομως..καπου εκει ισως αποθηλασω οταν θα ναι ο μικρος 1,5-2 ετων..και η μικρη γυρω στα 5, πρωτα ο Θεος να μαστε καλα, να μην εχει καταστραφει το συμπαν συμφωνα με την τρεχουσα θεωρια κλπ χαχα!!

μου αρεσει η κουκετα της Maestrias αλλα ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ..

Link to comment
Share on other sites

κανενα βιβλιο να διαβασουμε εχουμε να προτεινουμε..?? θα πεθανω απο τη πληξη λεμε.. δωστε και σωστε..

κανα μυθιστορημα ψυχολογιας, επιστημης, ιστοριας..κατι τελος παντων..

Link to comment
Share on other sites

http://ntekor.gr/eidos.aspx?coode=90090464

Εγώ θα της πάρω αυτό τα χριστούγεννα. είναι πτυσόμενο. Θα το έχω τώρα στο 1,5 μέτρο για να μην στριμωχτεί το δωμάτιο αν βάλω κουκέτα 2 μέτρα και κούνια μαζί και όταν γίνει και το άλλο 3 περίπου και η μεγάλη θα είναι 6 θα πάρω κουκετα , δεν θα έχω και τον φόβο να σαβουρτιστεί απο πάνω.

Καλημέρα !!!!

Καλημέρα.

Δε θα στριμωχτεί, ούτε θα σαβουρντιστεί, θα 'ρχονται ΟΛΑ στο κρεβάτι σας. :tongue:

Εμείς έχουμε κάνα δυο βράδια κοιμόμαστε όλοι μαζί. Παίρνει κι ο μεγάλος το μαξιλάρι του, γιατί την πρώτη φορά δεν το πήρε και του 'λειψε :tongue:, κι έρχεται.

Δε θέλω να του το κάνω θέμα, ζηλεύει που 'χουμε την μικρή εκεί, στην καλαθούνα δίπλα μας. Πιστεύω όταν πάει στο παιδικό κι αυτή θα το κόψει και θ' απλωθούμε πάλι!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...