Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αυτο που θυμαμαι ηταν τον γιατρο να χωνει τα χερια του και να βγαζει τον σακο..

ενοιωσα να αδειαζει η κοιλια μου..περιεργο ηταν..

εμένα περίμεναν να πέσει μόνος του, δλδ γεννάς ουσιαστικά δεύτερη φορά αφού κάνει πάλι συσπάσεις η μητρα κ βγήκε όμως φυσικά .... τέλεια πέρασα:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ε? μπορει και να χε πεσει..

αυτο που με εκνευρισε και με ενοχλησε ηταν το διαστημα που με εραβε...ισως αυτο να με ανατριχιαζε περισσοτερο απο οτι ειχε προηγηθει... μου φανηκε αιωνας

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω τι λες..αλλα ακομη και σε αυτη τη περιπτωση που κατι γενικα με κολλησει απο το να θηλασω αμεσα θα χω λαβει τα μετρα μου..εχω σκοπο να καλυψω αυτες τις περιπτωσεις μεσα απο ενημερωση μου πριν γεννησω, ειμαι μελος της LLL συνεπως ολο και με καποια συμβουλο θα μαι σε επαφη..αυτα δεν μου γλιτωνουν..

Ωραία, τότε φρόντισε να ξεφορτωθείς αυτά τα ρημάδια.

Και η αδελφή μου (η γνωστή πολύτεκνη :mrgreen:) είχε σοβαρό πρόβλημα κι έκανε επέμβαση, αυτή που στα δένουν, στεγνώνουν αυτά και πέφτουν μόνα τους. Τίποτα δεν ήταν μου είπε.

Βέβαια, στην 4η εγκυμοσύνη της βγήκανε άλλες, αλλά ας πρόσεχε κι αυτή!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει καλέ!!! Ανατρίχιασα :roll::cool:!

εγώ που πέρασα πόνους γέννας 2 φορές σε μια μέρα δεν αντρίχιασες;;;

Αχ το άλλο σαν το είπα... η κουμπάρα μου ειναι διευθύντρια στο μικροβιολογικό του νοσοκομείου που γέννησα κ φίλη του γιατρού μου κ του ζήτησε την ώρα που είχα 7 διαστολή να δεί πως είναι η διαστολή!! Και το έκανε... δλδ εκτός από τη μαία κ τον γιατρό που μου έβαλαν χέρι 4-5 φορές μου έβαλε κ η κουμπάρα μου που δεν ήξερε κ ήθελε να μάθει πάνω μου .. πάλι τέλεια πέρασα :twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η οταν εκανα διακοπη κυησης το 2006 που εκανα τεχνητους πονους και ξαφνικα ενοιωσα ενα σκασιμο μεσα στη κοιλια μου οπου ειχε σπασει ο πλακουντας και αρχισε η εξωθηση του εμβρυου..

τζαμι..να χω να διηγουμαι..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τότε φρόντισε να ξεφορτωθείς αυτά τα ρημάδια.

Και η αδελφή μου (η γνωστή πολύτεκνη :mrgreen:) είχε σοβαρό πρόβλημα κι έκανε επέμβαση, αυτή που στα δένουν, στεγνώνουν αυτά και πέφτουν μόνα τους. Τίποτα δεν ήταν μου είπε.

Βέβαια, στην 4η εγκυμοσύνη της βγήκανε άλλες, αλλά ας πρόσεχε κι αυτή!

Η μάνα μου έκανε επέμβαση αιμορροίδων κ πέθανε στον πόνο, με το που έφυγε η επισκληρίδιος ήθελε να πέσει από το μπαλκόνι κ έχει τρελή αντοχή στον πόνο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ που πέρασα πόνους γέννας 2 φορές σε μια μέρα δεν αντρίχιασες;;;

Αχ το άλλο σαν το είπα... η κουμπάρα μου ειναι διευθύντρια στο μικροβιολογικό του νοσοκομείου που γέννησα κ φίλη του γιατρού μου κ του ζήτησε την ώρα που είχα 7 διαστολή να δεί πως είναι η διαστολή!! Και το έκανε... δλδ εκτός από τη μαία κ τον γιατρό που μου έβαλαν χέρι 4-5 φορές μου έβαλε κ η κουμπάρα μου που δεν ήξερε κ ήθελε να μάθει πάνω μου .. πάλι τέλεια πέρασα :twisted:

Δεν είχα προλάβει να το διαβάσω καλέ, αφού όλες ταυτόχρονα γράφουμε :mrgreen:.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου έκανε επέμβαση αιμορροίδων κ πέθανε στον πόνο, με το που έφυγε η επισκληρίδιος ήθελε να πέσει από το μπαλκόνι κ έχει τρελή αντοχή στον πόνο!!!!!!

εμενα μεχρι πριν 4 χρονια κανενας γιατρος δεν ενεκρινε να κανω επεμβασει γιατι υπαρχει μεγαλη περιπτωση χαλαρωσης του δακτυλιου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η οταν εκανα διακοπη κυησης το 2006 που εκανα τεχνητους πονους και ξαφνικα ενοιωσα ενα σκασιμο μεσα στη κοιλια μου οπου ειχε σπασει ο πλακουντας και αρχισε η εξωθηση του εμβρυου..

τζαμι..να χω να διηγουμαι..

Φτάνει καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :roll::?:evil:!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

εμενα μεχρι πριν 4 χρονια κανενας γιατρος δεν ενεκρινε να κανω επεμβασει γιατι υπαρχει μεγαλη περιπτωση χαλαρωσης του δακτυλιου.

καμμια χαλάρωση μια dear εξάλλου ή από πέσιμο θα πας ή από χ....μο.... τί σε νοιάζει

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω μια ομορφη ιστορια που περιεχει πολυ σ##@!$$

ειμαι δυσκοιλια (φαινεται αλλωστε! :tongue: ) απο μικρο παιδι και εχω αιμορροειδες και εσωτερικη ραγαδα απο 12 ετων.. εχω κανει καυτηριασεις αλλα με τα χρονια, το στρες, την κακη διατροφη επιδεινωθηκε ανευ επιστροφης αν επεμβει νυστερι..

μολις γεννησα ολοι επαθαν ενα σοκ απο τον ογκο που ειχαν παρει και δεν τολμουσα να αγγιξω την περιοχη..εκ τοτε ναι μεν εχουν καταλαγιασει αλλα εχουν παραμεινει σε μεγαλο πληθος και ταλαιπωρουμαι καθε φορα που παω τουαλετα..

ο γυναικολογος βρισκει ατοπο να μπω σε διαδικασια αφαιρεσης τους πριν κανω δευτερο παιδι. Εκεινος λεει να γεννησω πρωτα και μετα την ιδια μερα να τις αφαιρεσουν..

α) θα μου παει ο κουκος αηδονι

β) φοβαμαι μην αποτελεσει εμποδιο να θηλασω αν παρουσιαστει καποια λοιμωξη η χρειαστει να παρω αντιβιωσεις.

Εχω μια σκεψη να επιδιωξω την καισαρικη αν και δεν το επιθυμω και ειμαι βεβαιη οτι θα με κραξει και ο γιατρος..

επισης σκεφτομαι να επισκεφθω εναν ειδικο να μου κανει μια εκτιμηση (ποιος στη χαρη μου!! παλι θα το ευχαριστηθω..)

ειναι θεμα σοβαρο οσο και να σας ακουγεται καπως..γιατι πρωτα απο ολα χανω συχνα αιμα και μου επιδεινωνει την αναιμια και βεβαια ειναι ενοχλητικο οσο και να χω μαθει να ζω με αυτο..

αυτα..

συγκινηθηκατε..ειμαι βεβαιη

Τα ιδια τραβηξε και η αδερφη μου και μετα το δευτερο παιδι πηγε και τις αφαιρεσαι με Laser.

Παντως αν αποφασισεις οταν με το καλο ερθει η ωρα για το δευτερο νινι για καισαρικη ποιος ο λογος να μην τις αφαιρεσεις απο τωρα??

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια τραβηξε και η αδερφη μου και μετα το δευτερο παιδι πηγε και τις αφαιρεσαι με Laser.

Παντως αν αποφασισεις οταν με το καλο ερθει η ωρα για το δευτερο νινι για καισαρικη ποιος ο λογος να μην τις αφαιρεσεις απο τωρα??

μια λέξη θα σου πω

ΛΟΥΤΡΙΝΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...