Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ανάσα ...πια ανάσα... παίρνουμε κ τέτοιες με τους τεχνητούς........χαχα καλό ανέκδοτο

Εγώ στο γιο μεχρι 5 λεπτά πριν γεννήσω ήμουν ΑΠΟΛΥΤΑ ΗΡΕΜΗ Κ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ κ στην κόρη ήθελα να πάρω την κοιλιά μου κ να τρέχω 10 λεπτά πριν γεννήσω..... και μιλάμε για τους ίδιους πόνους ακριβώς αλλά παράλληλα καμμια σχεση

Αλλά αυτό που δεν θα ξεχάσω... και τις δυο φορές τα πόδια μου ήταν σαν παράλυτα από τον πόνο κ να μου λένε οι μαίες.. σηκωσε τα.... έλεος .. ήταν σαν να ειχα 100 κιλά σε κάθε πόδι... Να ρωτήσω ... στην επισκληρίδιο τί νιώθεις... έχεις έλεγχο του σώματος;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα ειναι να χεις διαστολη 4 και μετα απο 20 λεπτα 10 γιατι οι περισσοτερες που τελικα καταφευγουν στην επισκληριδιο η στην καισαρικη ταλαιπωριουνται ΩΩΩΩΩΩΡΕΣ..

εγω με 5 μπηκα 3.30 και μιση ωρα μετα εφτασα το max.

ειναι οντως οπως τη παλευει κανεις..

Δεν ξέρεις όμως πώς θα εξελιχθεί. Εμένα ο γιατρός άρων άρων μου την πήρε γιατί οι παλμοί της φτάσαν 50. Αρχικά ζήτησε βεντούζα για να την τραβήξει (αν ήταν άλλος θα έβαζε σίγουρα μαχαίρι) και αφού είδε άρχισαν να επανέρχονται οι παλμοί μετά το οξυγόνο που μου βάλανε , έστειλε δυο μαίες απο πάνω μου και με τον αγκώνα τους σπρώχναν για να βγει το μωρό. Αλλίως ίσως περίμενα ώρα ακόμη.


Link to comment
Share on other sites

Αλλά αυτό που δεν θα ξεχάσω... και τις δυο φορές τα πόδια μου ήταν σαν παράλυτα από τον πόνο κ να μου λένε οι μαίες.. σηκωσε τα.... έλεος .. ήταν σαν να ειχα 100 κιλά σε κάθε πόδι... Να ρωτήσω ... στην επισκληρίδιο τί νιώθεις... έχεις έλεγχο του σώματος;;;;

Εγώ μέχρι τα γόνατα πρόλαβα να καταλάβω τον πόνο. Δηλαδή την επισκληρίδιο μου την βάλανε όταν το μηχάνημα που μετράει τις συσπάσεις έγραφε 100. δεν ξέρω μέχρι πού μπορεί να φτάσει. όταν κάνεις καισαρική νομίζω πώς τα πόδια είναι παράλλητα εντελώς. Ας απαντήσει κάποια που έκανε όμως, ίσως τα ξέρει καλύτερα. Στον φυσιολογικό τοκετό και τα νιώθεις και τα κουνάς κανοτικότατα. Και όταν έσπρωχνα ένιωθα το σώμα μου και τη δύναμη που έπρεπε να βάλω. Απλώς δεν πονούσα.


Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα να μου κραταει το ενα ποδι η μαια μου και το αλλο η μαια της εφημεριας η οποια ειχε μια απιστευτα εκνευριστικη φωνη και σε μια φαση πρεπει να της μιλησα τοσο αυστηρα και αποτομα μπας και το βουλωσει που ο ανδρας μου επαθε νευρικο γελιο..

μετα εμαθα οτι ειχα απειρους κιρσους στο αιδοιο (ετσι δεν γραφεται? γιατι ξερω την αλλη λεξη καλυτερα..:tongue:)

sm: sadomachism

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον φτ συνηθως η δευτερες και τριτες φορες ειναι πιο συντομες και πιο ευκολες αν δεν παρουσιαστει καποιο προβλημα θεσης του μωρου..

στη καισαρικη ολες οι γνωστες μου δεν σηκωθηκαν αμεσα και συνηθως ειχαν ανοχλησεις η φαγουρα η πονους στη μεση και στα ποδια απο την επισκληριδιο (στα δημοσια απαγορευεται η εφαρμογη της εκτος αν η εγκυος υπογραψει δηλωση)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα να μου κραταει το ενα ποδι η μαια μου και το αλλο η μαια της εφημεριας η οποια ειχε μια απιστευτα εκνευριστικη φωνη και σε μια φαση πρεπει να της μιλησα τοσο αυστηρα και αποτομα μπας και το βουλωσει που ο ανδρας μου επαθε νευρικο γελιο..

μετα εμαθα οτι ειχα απειρους κιρσους στο αιδοιο (ετσι δεν γραφεται? γιατι ξερω την αλλη λεξη καλυτερα..:tongue:)

sm: sadomachism

Aχ, ομορφιές που γλίτωσα!!!

Πω, πω, έχει και τα καλά της η καισαρική. Αυτό είναι, στο φυσιολογικό είναι ζόρικο το πριν και κατά τη διάρκεια της γέννας, στην καισαρική το ΜΕΤΑ :rolleyes:.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Στον φτ συνηθως η δευτερες και τριτες φορες ειναι πιο συντομες και πιο ευκολες αν δεν παρουσιαστει καποιο προβλημα θεσης του μωρου..

στη καισαρικη ολες οι γνωστες μου δεν σηκωθηκαν αμεσα και συνηθως ειχαν ανοχλησεις η φαγουρα η πονους στη μεση και στα ποδια απο την επισκληριδιο (στα δημοσια απαγορευεται η εφαρμογη της εκτος αν η εγκυος υπογραψει δηλωση)

Είναι κανονική εγχείριση κι έχει μετεγχειρητικό στάδιο!

Ναι, εγώ σε δημόσιο γέννησα και δεν έχει επισκληρήδιο, αν κάνει φ.τ.

Αλλά δεν με χαλούσε, ήθελα φυσιολογικό, απλά δεν μπορούσαν να περιμένουν άλλο.

Λες, μια μέρα είναι, θα περάσει.

Δεν ήρθε ποτέ όμως. Δεν ήθελε να βγει μόνος του ο σαλιάρης. :roll:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σας το ξαναπα εγω ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ στην αναρρωση..ακομη και παυσιπονα να επαιρνα και παλι υπεφερα στο νερο ενα 20ημερο..για να κατσω σαν ανθρωπος μου πηρε δυο μηνες.

εχω μεγαλο θεμα και με τις αιμορροειδες και μετα το αγχος αν θα εχω αποθηλασει η αν θα μπορω να θηλαζω παραλληλα με την περιδεση και τα τοκολυτικα το επομενο αγχος μου ειναι τι θα γινει με την εξαρση των αιμορροειδων γαιτι κανονικα πρεπει να κανω επεμβαση να τις αφαιρεσω.

Link to comment
Share on other sites

E, κάνε βρε παιδάκι μου!

Εγώ μία φορά έβγαλα (αφού γέννησα, άσχετα) και φρίκαρα πάντως. Χάλια είναι.

Το μόνο μου άγχος για νέα εγκυμοσύνη (που το σκέφτομαι τώρα) είναι οι εξετάσεις, τα χάπια και γενικά ΟΛΗ η εγκυμοσύνη ;).

Θέλω το δεύτερο να μου το φέρουνε έτοιμο.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι από τη δική μου εμπειρία, έκανα καισαρική λόγω καθυστέρησης αλλά κι εγχείρισης κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, στην καισαρική είναι πιο εύκολη η διαδικασία (είσαι ναρκωμένη κατά το ήμισυ), αλλά ΜΕΤΑ πονάς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Και κάνεις πιο πολλές μέρες να συνέλθεις.

Καλημερα σου!!!

Εγω παλι με καισαρικη γεννησα γιατι παραλιγο να χασω την μικρη.Μου εβαλαν κι εμενα τεχνητους πονους αλλα σε καθε συσπαση χαναμε τελειως τους παλμους της καρδια της.

Με την καισαρικη ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.Δεν πηρα ουτε ενα παυσιπονο και απο το ιδιο απογευμα οι νοσοκομες με εψαχναν στον οροφο γιατι εγω ειχα παρει δρομο.

Που να ηξερα οτι στον πανω οροφο ηταν η Προσπ!!!!!Κριμα γιατι ενω ξεραμε οτι γενναγαμε μαζι δεν ειχαμε γνωριστει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σου!!!

Εγω παλι με καισαρικη γεννησα γιατι παραλιγο να χασω την μικρη.Μου εβαλαν κι εμενα τεχνητους πονους αλλα σε καθε συσπαση χαναμε τελειως τους παλμους της καρδια της.

Με την καισαρικη ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.Δεν πηρα ουτε ενα παυσιπονο και απο το ιδιο απογευμα οι νοσοκομες με εψαχναν στον οροφο γιατι εγω ειχα παρει δρομο.

Που να ηξερα οτι στον πανω οροφο ηταν η Προσπ!!!!!Κριμα γιατι ενω ξεραμε οτι γενναγαμε μαζι δεν ειχαμε γνωριστει!!

ελα ντε! απο τη χαρα σου που θα με γνωριζες θα γεννουσες πιο ευκολα!!

Ασε κοπελια!! Εγω δεν εκανα βημα απο τον θαλαμο επι 4 μερες..σερνομουν..

Link to comment
Share on other sites

σας το ξαναπα εγω ταλαιπωρηθηκα παρα πολυ στην αναρρωση..ακομη και παυσιπονα να επαιρνα και παλι υπεφερα στο νερο ενα 20ημερο..για να κατσω σαν ανθρωπος μου πηρε δυο μηνες.

εχω μεγαλο θεμα και με τις αιμορροειδες και μετα το αγχος αν θα εχω αποθηλασει η αν θα μπορω να θηλαζω παραλληλα με την περιδεση και τα τοκολυτικα το επομενο αγχος μου ειναι τι θα γινει με την εξαρση των αιμορροειδων γαιτι κανονικα πρεπει να κανω επεμβαση να τις αφαιρεσω.

τί πρόβλημα και αυτό! Αρκετές κοπέλες ταλαιπορούνται λίγο ή πολύ απο αυτό κατά τη διάρκεια ή και μετά την εγκυμοσύνη. Εγώ αυτή τη φορά τουλάχιστον την σκαπουλάρισα.....αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Μακάρι και η δεύτερη εγκυμοσύνη μου να είναι σαν την πρώτη. δεν την κατάλαβα καθόλου, αν εξαιρέσουμε την αδυναμία τον πρώτο καιρό μεχρι να ''αναγνωρίσει'' ο οργανισμός τον ''εισβολέα'' και τις καούρες τους τελευταίους μήνες που έτρωγα σήερα και χώνευα μεθάυριο. αλλά αυτά να είναι προβλήματα. Τα ξέχασα κι όλας!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...