Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

εγω δεν ηθελα επισκληριδιο και οταν απλα ρωτησα τον γιατρο για να δω τις προθεσεις του μου πε "με διαστολη 8 τι να την κανεις???"

και λιγο μετα γεννησα..

αλλα ρε παιδια εγω δεν ενοχληθηκα απο τους πονους..η πιεση πισω με ξεσκισε.. γαι τις επομενες 20 μερες δεν μπορουσα να κατσω σαν ανθρωπος..

πονουσα απο τα ραμματα, απο τις απιστευτες αιμοροειδες και απο το κοκκαλο στη μεση που ενοιωθα σα να μου το χαν σπασει..

και εεπιδη θηλαζα και δεν ηθελα να παιρνω πολλα παυσιπονα ωρες ωρες προσπαθουσα ν το αντεξω... αυτη την αναρρωση δεν εχω ξεχασει..

Εγώ με πρόκληση γέννησα γιατί δεν κατέβαινε η μικρή , δεν είχε σκοπό να βγει που σημαίνει τώρα έχεις διαστολή 4 και μετά απο 15 λεπτά 9-10. Δεν εξελίσσεται το ίδιο ''ομαλά '' η διαδικασία.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για οσες εχετε κατοικιες με παρανομους ημιυπαιθριους, εχει βγει το ΦΕΚ 62/28-4-2010 Ν. 3843 οπου υπαρχει ο νομος νομιμοποιησης με πληρωμη του αντιστοιχου προστιμου με κατοχυρωση 40 ετων.

Ψαξτε το γιατι θα χετε διορια μεχρι 8 μηνες για την υποβολη.

μονο ημιυπαίθριο έχω... κάτω απ'τις 3 γέφυρες . τί θα μου κάνουν φιλενάδα

Link to comment
Share on other sites

παυσίπονα;;; γιατί δίνουν παυσίπονα;;; :roll: εμένα κάτι υπόθετα για τη δυσκοιλιότητα μου δώσανε αφού φοβόμουν να ενεργηθώ... πόσες φόρες πρέπει να γεννήσω για να μάθω ότι παίρνουν παυσίπονα γαμώτο;;

εισαι και εσυ sm κατα βαθος.. ;)

Link to comment
Share on other sites

παυσίπονα;;; γιατί δίνουν παυσίπονα;;; :roll: εμένα κάτι υπόθετα για τη δυσκοιλιότητα μου δώσανε αφού φοβόμουν να ενεργηθώ... πόσες φόρες πρέπει να γεννήσω για να μάθω ότι παίρνουν παυσίπονα γαμώτο;;

Εγώ απο παυσίπονα μόνο τα υπόθετα βολταρέν για τα ράμματα και αυτά μέσα στην κλινική. Ούτως ή άλλως γάλα κατέβασα την τρίτη μέρα.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ με πρόκληση γέννησα γιατί δεν κατέβαινε η μικρή , δεν είχε σκοπό να βγει που σημαίνει τώρα έχεις διαστολή 4 και μετά απο 15 λεπτά 9-10. Δεν εξελίσσεται το ίδιο ''ομαλά '' η διαδικασία.

εγώ την δεύτερη φορά γέννησα με πρόκληση κ έχει μεγάλη διαφορά από την φυσιολογική διαδικασία. Γεννάς σαφώς πιο γρήγορα, οι πόνοι είναι ολοϊδιοι αλλά επειδή έρχονται γρηγορότερα ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να προσαρμοστεί κ να νιώσει τον πόνο σταδιακά και σου φεύγει το κλαπέτο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με πρόκληση γέννησα γιατί δεν κατέβαινε η μικρή , δεν είχε σκοπό να βγει που σημαίνει τώρα έχεις διαστολή 4 και μετά απο 15 λεπτά 9-10. Δεν εξελίσσεται το ίδιο ''ομαλά '' η διαδικασία.

καλα ειναι να χεις διαστολη 4 και μετα απο 20 λεπτα 10 γιατι οι περισσοτερες που τελικα καταφευγουν στην επισκληριδιο η στην καισαρικη ταλαιπωριουνται ΩΩΩΩΩΩΡΕΣ..

εγω με 5 μπηκα 3.30 και μιση ωρα μετα εφτασα το max.

ειναι οντως οπως τη παλευει κανεις..

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι να χεις διαστολη 4 και μετα απο 20 λεπτα 10 γιατι οι περισσοτερες που τελικα καταφευγουν στην επισκληριδιο η στην καισαρικη ταλαιπωριουνται ΩΩΩΩΩΩΡΕΣ..

εγω με 5 μπηκα 3.30 και μιση ωρα μετα εφτασα το max.

ειναι οντως οπως τη παλευει κανεις..

Εγώ μπήκα με 2 στο γιό κ μετά από 10 ώρες έκανα τέλεια διαστολή... μήπως ειχες να πας σε καμμιά έκθεση κ βιαζόσουν φιλενάδα;; :rolleyes::tongue:

Ενώ στην κόρη μπήκα με 0 κ με τους τεχνητούς σε 3 ώρες γέννησα... α είδα κ τον Χριστό φαντάρο εκείνη την μέρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ την δεύτερη φορά γέννησα με πρόκληση κ έχει μεγάλη διαφορά από την φυσιολογική διαδικασία. Γεννάς σαφώς πιο γρήγορα, οι πόνοι είναι ολοϊδιοι αλλά επειδή έρχονται γρηγορότερα ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να προσαρμοστεί κ να νιώσει τον πόνο σταδιακά και σου φεύγει το κλαπέτο

Ε, δικαιολογημένη τότε είμαι η γυναίκα που δεν άντεχα. Εσύ έκανες και προπόνηση στο Θοδωρή, κάτι ήξερες. Πραγματικά έρχονται πολύ γρήγορα και κουράζεσαι. δεν πρόλαβες να πάρεις ανάσα , να πείς ούουουφ..... και άντε πάλι απο την αρχή!


Link to comment
Share on other sites

cristin εγω εχω ηδη δυο περιπτωσεις με δευτερη καισαρικη που ομολογουμενως διαπιστωσαν οτι δεν ταλαιπωρηθηκαν τοσο οσο στην πρωτη..αναρρωσαν γρηγοροτερα και καλυτερα και ας ειχαν και τα πρωτα να τα νταντευουν.. ελπιζω να ισχυσει και σε σενα αυτο..

ειναι αναμενομενο ομως τη δευτερη φορα ασχετα με το πως θα γεννησει η μανα να εχει αγχος γιατι ηδη ξερει τι θα αντιμετωπισει..ενω στο πρωτο παιδι ποτε δεν μπορεις να καταλαβεις οτι και να σου πουν..

εγω ευχομαι γρηγορα και με τον ελαχιστο πονο.

annina καλησπερα..

εμενα λιγα απο 80s μονο τις μπαλαντες δεν αντεχα αν και συνηγορω στο οτι ηταν πολλες οι κομματαρες..

LIKE A VIRGIN...OOY!!! (λεμε τωρα..απ τα αυτια..):tongue:

Έτσι είναι κορίτσια!

Η αδελφή μου που έκανε ΤΕΣΣΕΡΙΣ καισαρικές (ναι, η πολύτεκνη :mrgreen:) μου είπε ότι την δεύτερη και τρίτη φορά συνήλθε αμέσως, σηκώθηκε την ίδια μέρα.

Η τέταρτη τη ζόρισε λίγο, αλλά, εντάξει, είναι και στα 40 κι έκανε και τέσσερα. :tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα με 2 στο γιό κ μετά από 10 ώρες έκανα τέλεια διαστολή... μήπως ειχες να πας σε καμμιά έκθεση κ βιαζόσουν φιλενάδα;; :rolleyes::tongue:

Ενώ στην κόρη μπήκα με 0 κ με τους τεχνητούς σε 3 ώρες γέννησα... α είδα κ τον Χριστό φαντάρο εκείνη την μέρα

Πές τα ρε Τζες! Είναι όντως διαφορετικά με πρόκληση απο οτι μου έχουν πει, αλλά εσύ που έχεις και μέτρο σύγκρισης κάτι ξέρεις παραπάνω.


Link to comment
Share on other sites

Ε, δικαιολογημένη τότε είμαι η γυναίκα που δεν άντεχα. Εσύ έκανες και προπόνηση στο Θοδωρή, κάτι ήξερες. Πραγματικά έρχονται πολύ γρήγορα και κουράζεσαι. δεν πρόλαβες να πάρεις ανάσα , να πείς ούουουφ..... και άντε πάλι απο την αρχή!

ανάσα ...πια ανάσα... παίρνουμε κ τέτοιες με τους τεχνητούς........χαχα καλό ανέκδοτο

Εγώ στο γιο μεχρι 5 λεπτά πριν γεννήσω ήμουν ΑΠΟΛΥΤΑ ΗΡΕΜΗ Κ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ κ στην κόρη ήθελα να πάρω την κοιλιά μου κ να τρέχω 10 λεπτά πριν γεννήσω..... και μιλάμε για τους ίδιους πόνους ακριβώς αλλά παράλληλα καμμια σχεση

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι από τη δική μου εμπειρία, έκανα καισαρική λόγω καθυστέρησης αλλά κι εγχείρισης κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, στην καισαρική είναι πιο εύκολη η διαδικασία (είσαι ναρκωμένη κατά το ήμισυ), αλλά ΜΕΤΑ πονάς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Και κάνεις πιο πολλές μέρες να συνέλθεις.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...