Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

      Είχα διαβάσει σε ένα θέμα εδώ στο φόρουμ που έλεγε μια κοπέλα πως έβαζε ένα λεπτό ένα παγάκι και πάγωνε το σημείο και δεν την ενοχλούσε τόσο !!! Δεν έχω προσωπική εμπειρία απλώς θυμάμαι που το είχαν αναφέρει 

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

εφίτσα τώρα και να με έβρισες με αυτό το βουργουνδίας χαμπάρι δεν πήρα... Επιφυλάσσομαι όμως να το ψάξω αύριο γιατί τώρα βαριέμαι και να σου απαντήσω ΟΚ? Το πμ το είδες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Καταρχάς με εκνευριζεται που μιλατε συνθηματικα και δεν καταλαβαινω τιποτα. Πειτε γρηγορα!!!

Και γω τα φαγητα σχεδον αναλατα και χωρις λαδι τα κανω. Δεν τσιγαριζω τιποτα και στα λαδερα προσθετω το λαδι στο τελος (και αυτο οσες ειναι οι μεριδες τοσες κουταλιες της σουπας λαδι). Πλεον εχει συνηθισει και ο αντρας μου. Στη πεθερα μου δεν μπορω να φαω γιατι τα ασπριζει και γενικα μαγειρευει βαρια για τα δικα μου δεδομενα. Τωρα θα μου πειτε πως διατηρουμε σε αυτα τα κυβικα. Ειμαι λιχουδο, ομως πολυ.

Χθες ειχαμε παιδιατρο. Αργησε ομως να μας παρει και η μικρη εκνευριστηκε. 9 η ωρα το παιδι κοιμαται. Πως να την εξετασει;;; Υψος θα την μετρησω εγω σημερα, γιατι σιγα μην πηρε μονο 1 ποντο απο τον Ιανουαριο. Αφου του παιδιου δεν του κανουν τα ρουχαλακια του! Δεν καθοταν με τιποτα να την μετρησει! Βαρος 8,900! Αρκετα μου φανηκαν! Μου ειπε να της δινω και μονο 1 φορα ζυμαρικο! Ξεκιναμε γιαουρτακι (επιτελους!!). Μου ειπε για παιδικο, αλλα της ειπα οτι δεν προκειτε, οποτε μου ειπε να προτιμησω αγελαδος και καλυτερα το Ολυμπος το βιολογικο. Τον αλλο μηνα φακες και μετα ψαρι! Καλα φακες θα της δωσω νωριτερα. Σιγα σιγα θα την ξεκιναω απ'ολα. Απλα μου ειπε φρουτα και λαχανικα εποχης. Να αποφυγω τωρα ντοματες γιατι ειναι ολο ορμονες. Μονο βιολογικες. Γαμωτι και ο μπαμπας μου δεν εχει ακομα.

Ηθελα και κατι αλλο να γραψω αλλα δεν θυμαμαι....ενα αλτσχαιμερ το εχω τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσάκια... το εβελινάκι ξύπνησε στις 4κ30 με 38,5 πυρετο

την ειδε παιδιατρος λεει δεν φαίνεται να εχει κατι, μάλλον ίωση είναι και καλού κακού ας κάνουμε κ μια καλλιέργεια ούρων...

εντωμεταξύ αυτή μες την καλή χαρά.. και δεν εχει τπτ αλλο ούτε συνάχι βήχα κλπ...αχ θα πεθάνω...τι να κάνω δεν ξέρω...

έχω αγχωθεί πάρα πολύ...


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια μου!

Μαρινακι που την αρπαξε το Εβελινι? Το οτι ειναι κεφάτη ειναι καλό σημάδι όμως σωστα? Τι σας εδωσε ο γιατρος? αντιπυτερικο απλά? η καλλιέργεια ουρων είναι ενα ζόρι θέλει υπομονη αρκετή.....

Τζενακι θα συμφωνησω!!! Οσο μιλάτε συνθηματικα τόσο μας εξάπτετε την περιεργεια, θελουμε κ εμεις το πμ παραυτα!!!!! ορίστε μας....

Πολυ προχω ειστε με τα φαγητα σας......εγω της δινω κοτοπουλο/μοσχαρι με λαχανικα κ ζυμαρικο (αστρακι -χυλοπιτα - τραχανα - κριθαρακι) (οχι ολα μαζι εννοειτε) κ μια φορα της εδωσα κ φασολακια κ τα τσακισε, αααα κ προχτες της εδωσε η μαμα μου μακαρονια με κιμα (μαγειρευει κατι παραπανω απο ελαφρια η μαμα μου...0 αλατι, 0 μπαχαρικα, μονο ενα ξυλλο κανελλας που κ αυτο μετα το βγαζει, κ λιιιιιγο πιπερι) Τα δικα μας φαγητα νομιζω μετα το χρονο τα δινει ο παιδιατρος μας αλλα εγω ρε γμτ χρησιμοποιω αρκετα μυρωδικα με μια μεγαλη αγαπη στο καρυ.....θα το στειλω το παιδι μου.....

απο φρουτα μηλο αχλαδι μπανανα πορτοκαλι μανταρινι (παλι οχι ολα μαζι)

κ το απογευμα της δινω η γιαουρτακι (παιδικο κ Please εξηγηστε μου γιατι δεν τα θελετε γιατι δεν εχω καταλαβει) η κρεμα βανιλια η μπισκοτοκρεμα, αυτο με την κολολυθα δεν το επιασα.....για βοηθηστε λιγο (εχω κολολυθα κιτρινη στην καταψυξη αλεσμενη, κανει????)


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!

Μαρινάκι η Μυρτώ είχε κάνει έναν πυρετό 38,5 ξεκούδουνο χωρίς τίποτα άλλο (συνάχι ή βήχα) όταν ήταν 9 μηνών, ήπιε Ντεπόν αλλά δεν ξαναέκανε, παρόλα αυτά η παιδίατρος (η οποία δεν δεχόταν ότι τα δόντια προκαλούν πυρετό) λύσσαξε να κάνουμε καλλιέργεια ούρων για ουρολοίμωξη, την κάναμε και ήταν καθαρή. Μετά από 2 μέρες έσκασαν δοντάκια... Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα που έχουν και με έναν πυρετό μία φορά μας ανησυχούν για ουρολοίμωξη, υποτίθεται ότι η ουρολοίμωξη κάνει υψηλό πυρετό που δεν πέφτει εύκολα. Αν δεν ξανακάνει πυρετό το παιδί μπορεί να είναι και δοντάκια... Περαστικά στο Εβελινάκι μας...

Τελικά θα πρέπει όντως να κάνουμε χυμό ντομάτας από το καλοκαίρι... Δεν την ξέρω την διαδικασία όμως... Ρε Μαρινάκι, για ρώτα την γιαγιά και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα πρέπει όντως να κάνουμε χυμό ντομάτας από το καλοκαίρι... Δεν την ξέρω την διαδικασία όμως... Ρε Μαρινάκι, για ρώτα την γιαγιά και πες μας...

Τιποτα το δύσκολο....παίρνεις ντοματακια πομοντορο, τα αλεθεις στο μιξερ κ τα βαζεις σε ταπερ να παγωσουν στην καταψυξη. Μετα τα βγαζεις απο τα ταπερ κ τα βαζεις σε πολυμπαγ κ τα εχεις σε πρωτη ζητηση ανα πασα στιγμη. Αυτο εκανε η μαμα μου κάθε χρόνο. Εγω δεν το κανω γιατι δεν εχω χωρο....η μαμα μου εχει επιπλεον του ψυγειου, μεγαλο καταψύκτη. (σε ταπερ τα βαζαμε για να εχουν ομοιομορφο σχημα κ να στοιβαζονται ευκολα)

Τωρα για ντοματακια σε βαζο δλδ βρασμενα - μαγειρεμενα δεν ξερω να βοηθησω...


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα μην αγχωνεσαι καλε! Να δεις δεν θα ειναι τιποτα! Αμα δεν πεφτει ο πυρετος να αγχωνεσαι!!

Και γω ετσι οπως λεει η Μυρτω κανω καμια φορα την ντοματα! Αυτο με το βαζο δεν το ξερω. Αλλα αν καταλαβα καλα, κανει σπιτικο πελτε. Καποιος μου ειχε πει την διαδικασια αλλα δεν θυμαμαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...