Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Επειδη κι εμεις εχουμε πολλα παιδια στον κυκλο μας, ποτε μα ποτε δεν σηκωσε το χερι της.

Την προηγουμενη εβδομαδα ειχε ερθει ο ξαδερφος της 15 μηνων, δεν της αφησε ουτε ενα παιχνιδι στο χερι της, και συνεχως την τσιγκλαγε.

Δεν εκανε καμια κινηση για ντα ντα, ουτε καν νευρα.

Α!!! Εχτες ειχε ερθει μια φιλη με τον 8 μηνων γιο της.

Η μπεμπε ειχε ξετρελαθει. Πηγαινε, του γελαγε, τον εκανε οοοο.

Σε καποια φαση λεει η φιλη "θα τον κανεις νταντα τον μπεμπη?"

Ε, ενταξει, εκει ταπηροκρανιασα!!!!!!!

Την εκραξα τρελα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κουκλες.

Εχω μερες να μπω και δεν ξερω καθολου τι γινεται. Δεν εχω και μια συμπεθερα γ@#^*ο ;) να με ενημερωνει μαι mail. Να σας πω τα δικα μας νεα λοιπον. Σημερα πηγαμε παιδιατρο να αλλαξουμε το μενου και να τη δει λιγο αφου εχει 2-3 μερες που βηχει. Ακουσε λιγα ακροαστικα μας ειπε οποτε αρχιζουμε ξανα μασκα 4 φορες την ημερα. Ελπιζω να συνελθει συντομα. Μας ειπε να αρχισουμε αυγο απο αυτο το μηνα και στους 11 να βαλουμε ψαρι και γιαουρτι. Και θα τα ξαναπουμε στους 13 μηνες. Μετρηθηκαμε κιολας κι εχει υψος 72 και βαρος 9800. Ειναι ειπε λιγο πιο βαρια απο οτι ψηλη αλλα τωρα που θα αρχισει να περπαταει θα φτιαξει. Οσον αφορα τις ετοιμασιες της γαμο-βαπτισης αν δεν σκοτωθω με πεθερα, κουνιαδα και κουμπαρες θα γινει κανονικα οπως προγραμματισαμε. Πηγαν και εκλεισαν τα βαπτιστικα χωρις να ξερω τιποτα. Ειχα μιλησει εγω με την κοπελα που θα παρω το νυφικο και περιμενε να παραλαβει το Σαββατο καποια φορεματακια και θα ανοιγε χθες το μαγαζι μονο για εμας για να τα δουμε. Αυτες περασανε απο εκει την Τεταρτη, δεν ειδαν κατι που να τους αρεσει, δεν τους αρεσε και ο τροπος που τα λεει η φιλη μου - χυμα και τσουβαλατα - και πηγαν σε αλλο μαγαζι και εκλεισαν χωρις να με ρωτησουν. Εχω αδικο οταν λεω οτι σαν μανα ηθελα να εχω αποψη για τα ρουχα?


1211708.png

1219295.png

Link to comment
Share on other sites

Α!!! Εχτες ειχε ερθει μια φιλη με τον 8 μηνων γιο της.

Η μπεμπε ειχε ξετρελαθει. Πηγαινε, του γελαγε, τον εκανε οοοο.

Σε καποια φαση λεει η φιλη "θα τον κανεις νταντα τον μπεμπη?"

Ε, ενταξει, εκει ταπηροκρανιασα!!!!!!!

Την εκραξα τρελα!!!!!!

δεν ειμαστε καλα...:confused:

εγω νομιζα πως τα ντα ντα κ τις λοιπες αηδιες οι νεες μανες τα εχουν κοψει προ πολλου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλες.

Εχω μερες να μπω και δεν ξερω καθολου τι γινεται. Δεν εχω και μια συμπεθερα γ@#^*ο ;) να με ενημερωνει μαι mail. Να σας πω τα δικα μας νεα λοιπον. Σημερα πηγαμε παιδιατρο να αλλαξουμε το μενου και να τη δει λιγο αφου εχει 2-3 μερες που βηχει. Ακουσε λιγα ακροαστικα μας ειπε οποτε αρχιζουμε ξανα μασκα 4 φορες την ημερα. Ελπιζω να συνελθει συντομα. Μας ειπε να αρχισουμε αυγο απο αυτο το μηνα και στους 11 να βαλουμε ψαρι και γιαουρτι. Και θα τα ξαναπουμε στους 13 μηνες. Μετρηθηκαμε κιολας κι εχει υψος 72 και βαρος 9800. Ειναι ειπε λιγο πιο βαρια απο οτι ψηλη αλλα τωρα που θα αρχισει να περπαταει θα φτιαξει. Οσον αφορα τις ετοιμασιες της γαμο-βαπτισης αν δεν σκοτωθω με πεθερα, κουνιαδα και κουμπαρες θα γινει κανονικα οπως προγραμματισαμε. Πηγαν και εκλεισαν τα βαπτιστικα χωρις να ξερω τιποτα. Ειχα μιλησει εγω με την κοπελα που θα παρω το νυφικο και περιμενε να παραλαβει το Σαββατο καποια φορεματακια και θα ανοιγε χθες το μαγαζι μονο για εμας για να τα δουμε. Αυτες περασανε απο εκει την Τεταρτη, δεν ειδαν κατι που να τους αρεσει, δεν τους αρεσε και ο τροπος που τα λεει η φιλη μου - χυμα και τσουβαλατα - και πηγαν σε αλλο μαγαζι και εκλεισαν χωρις να με ρωτησουν. Εχω αδικο οταν λεω οτι σαν μανα ηθελα να εχω αποψη για τα ρουχα?

καλε , και τι θα κανεις?

ετσι θα το αφησεις???:evil:

Link to comment
Share on other sites

Εχω αδικο οταν λεω οτι σαν μανα ηθελα να εχω αποψη για τα ρουχα?

Welcome back καλο μου...σε χασαμε....όλα καλα?

Το φλεγον θεμα πως παει? απλα το πηρες αποφαση όπως ελεγες????

τωρα οσων αφορα τα βαφτιστικα κ εχεις κ δεν εχεις δικιο

τα βαφτιστικα ειναι κατα την γνωμη μου καθαρα θεμα νονων....κ εγω πχ τους ειπα πηγαιντε δειτε βρειτε απλα δεν θελω "τουρτες" κ κατι too much Κ δυσκολοφορετο, να το βαλει 2-3 φορες ακομα ρε αδερφε, απο εκει κ περα οτι θελετε καντε, βεβαια εμενα επεμεναν να παω μαζι κ τελικα μαλλον θα τα παρουν απο εκει που πηρα μπομπο κ προσκλησεις αλλα θα δουν κ αλλου απλα για να δουν κ αλλου τι παιζει κλπ, κ για σταυρο δεν ξερω καν αν θα παω μαζι, τους ειπα παλι να αποφασισουν εκεινοι απλα να μην ειναι "βαρυς" να μπορει να το φορεσει αν θελει αργοτερα, δεν ξερω ποτε θα πανε, αν μου πουν να παω μαζι κ μπορω θα παω απλα για μια γνωμη, οχι για να διαλεξω εγω δλδ.

Η κουμπαρα μου παλι, εχει την αποψη την δικη σου, κ ακομα κ αν κατι εμενα με ξετρελαινε κ εκεινης δεν της αρεσε ισως κ να το επαιρνε αφου θα αρεσε σε εμενα (ο κουμπαρος - ασχετοι μεταξυ τους - κακα τα ψεματα σε αυτα δεν εχει κ ιδιαιτερη αποψη)

Δεν ξερω τι σχεση εχεις με τις κουμπαρες σου - θεωρω καλη για να ειναι κουμπαρες - αλλα αυτο ειναι ενα λεπτο λιγο θεμα.

Να ρωτησω κατι αλλο.....η πεθερα κ η κουνιαδα που κολλανε με τα βαφτιστικα???? γιατι εμενα η πεθερα μου κ η κουνιαδα μου ξερουν 5 πραγματα που πανω στην κουβεντα εχουμε πει, οχι λεπτομερειες κλπ, κ φυσικα δεν εχουν κ αποψη....

Η μαμα μου οταν βαφτισε πηγε μονη της κ πηρε οτι ηταν κ μαλιστα στην μαμα δεν πρεπει να πολυαρεσαν (θεωρω εγω) γιατι η μαμα ηταν της τουρτας κ του φρου φρου κ η μαμα μου του πιο σικατου

Μια κολλητη μου ηταν η μαμα κ η νονα (ηξερε βεβαια τα γουστα της μαμας) πηγε κ ψωνισε μονη της κ της εστειλε mms να τα δει.....

Οπως βλεπεις ολα παιζουν....αλλα βαρυνει πιο πολυ τους νονους θεωρω η αποφαση.....

Βεβαια συμφωνω απολυτα στο οτι εφοσον ειχες δεσμευτει με την κοπελα επρεπε εστω για το τυπικο να πανε να δουνε κ αν δεν τους αρεσε ας επαιρναν απο αλλου

Ηξεραν το σκηνικο, οτι δλδ θα ανοιξει για εσας κλπ???


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Welcome back καλο μου...σε χασαμε....όλα καλα?

Το φλεγον θεμα πως παει? απλα το πηρες αποφαση όπως ελεγες????

Το φλεγον ζητημα το πηρα αποφαση και σταματησα να ασχολουμε. Αλλωστε δεν θα εβγαζα τιποτα και να το συνεχιζα. Ειναι μια συνηθεια που την εχει χρονια, παλιοτερα το εκανε καθημερινα τωρα οχι.

Το θεμα του σταυρου δεν θα το σχολιασω καθολου. Εγω δεν το εχω δει αλλα μου ειπαν οτι ειναι ωραιος. Παντως αυτο που ξερω ειναι οτι τον πηραν σε τιμη κοστους 700?. Λευκοχρυσο με 4 μπριγιαν τα οποια εχουμε και το χτυπαμε παντου. Για το μαγαζι ηξεραν οτι θα ανοιξει μονο για εμας αλλα το προσπερασαν. Οσο για πεθερα και κουνιαδα ειναι δυνατον να μην εχουν αποψη? Εδω δεν με αφησαν να κλεισω την κομμωτρια που ηθελα γιατι δεν τους γεμιζει το ματι και κανονισαν με μια κοπελια που δουλευε παλια σε αυτες να με χτενισει και θα κανουμε, πρωτα ο Θεος, πρωτη προβα την Τεταρτη. Και για αισθητικο ειχαμε ενα θεματακι και τελικα τους ειπα ψεματα και εκλεισα μια φιλη μου που δεν την ηθελαν.


1211708.png

1219295.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγαν και εκλεισαν τα βαπτιστικα χωρις να ξερω τιποτα.

εγώ θα είχα λιποθυμήσει επιτόπου!!!

Αυτες περασανε απο εκει την Τεταρτη, δεν ειδαν κατι που να τους αρεσει, δεν τους αρεσε και ο τροπος που τα λεει η φιλη μου - χυμα και τσουβαλατα - και πηγαν σε αλλο μαγαζι και εκλεισαν χωρις να με ρωτησουν. Εχω αδικο οταν λεω οτι σαν μανα ηθελα να εχω αποψη για τα ρουχα?

φυσικά κ έχεις δίκιο...αν κ η κρατούσα άποψη είναι ότι η νονοί επιλέγουν...εγώ ποτέ δεν θα άφηνα άλλο να επιλέξει τι θα βάλει το παιδί ακόμα κ αν ήταν η μάνα μου...!!!

τωρα οσων αφορα τα βαφτιστικα κ εχεις κ δεν εχεις δικιο

τα βαφτιστικα ειναι κατα την γνωμη μου καθαρα θεμα νονων....

οχι ρε συ μυρτώ...κ αν οι νονοί θέλουν κάτι πλήρως κακογουστιά...τι κάνεις το δέχεσαι;

Το φλεγον ζητημα το πηρα αποφαση και σταματησα να ασχολουμε. Αλλωστε δεν θα εβγαζα τιποτα και να το συνεχιζα. Ειναι μια συνηθεια που την εχει χρονια, παλιοτερα το εκανε καθημερινα τωρα οχι.

δουλειά βρήκε...; αυτό είναι το φλέγον για μένα.. το άλλο θα το ξεχάσει με τα χρόνια... κ αφου δε σε ενοχλει πια είναι σαν να μην υπάρχει...

Οσο για πεθερα και κουνιαδα ειναι δυνατον να μην εχουν αποψη?

ελα ντε; αν δεν έχουν άποψη αυτές ποιός θα έχει;

Εδω δεν με αφησαν να κλεισω την κομμωτρια που ηθελα γιατι δεν τους γεμιζει το ματι και κανονισαν με μια κοπελια που δουλευε παλια σε αυτες να με χτενισει και θα κανουμε, πρωτα ο Θεος, πρωτη προβα την Τεταρτη. Και για αισθητικο ειχαμε ενα θεματακι και τελικα τους ειπα ψεματα και εκλεισα μια φιλη μου που δεν την ηθελαν.

ρε συ Μαρω....έλεος!!! ακόμα κ γι αυτό ρώτησες; ε όχι ρε φίλε...

καλά εγώ ούτε θα είχα συζητήσει το θέμα που θα χτενιστώ-βαφτω!!! αλλά εγώ δεν είμαι και την πολιτικής οπότε μη με ακούς και πολύ...

αλλά πώς μου τη δίνουν ρε γμτ που όλοι έχουν άποψη;;!!!!!

εφίτσα ναι από την αρχή έδινα σχεδόν καθημερινά αυγουλάκι..εδώ και 1,5 μήνα περίπου...πάντως τώρα που λόγω νοσοκομείου κάναμε εξετάσεις γενικές, όλα είναι σούπερ της μικρής, σίδηρο, χοληστερίνες κλπ οπότε συνεχίζω ως έχω τη διατροφή χωρίς ανησυχία...


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

παμε παλι....για καποιο λογο κολλησε κ εκανα ενα χαζο ποστ ολο τεστ τεστ τεστ για να ξεκολλησει, εξου κ το edit

θα τα πω μαζεμενα γιατι βαριεμαι να ξανακανω quote

την στιγμη που ηξεραν οτι θα ανοιγε για εσας εχεις χιλια δικια να τα παιρνεις

οσον αφορα το σταυρο κ εμας στο κοστος θα τον παρουν γιατι ο μπαμπας της νονας ηταν χρυσοχοος κ εχει ακρες κ θα εχει μπριγιαν αλλα οχι για να το κοπανανε, απλα μια κ θα το παρουν πιο φτηνα ειπαν να κανουν κατι πιο καλο που ισως αλλιως να μην μπορουσαν

οσο για πεθερα κουνιαδα τι να πω....υπομονη

αλλα φταις κ εσυ που τους δινεις αναφορα....εγω θεατες τις εχω...κ στο γαμο πολυυυυυυ λιγο τις ανακαταψα, στο γαμο ανακατευτηκε λιιιγο παραπανω η μαμα μου αλλα στο μετρο που με βοηθουσε κ δεν με μπλοκαρε - στεναχωρουσε κλπ

τωρα πχ εχω ενα μικρο θεματακι αλλα μαλλον θα φερθω διπλωματικα. κ η μαμα κ η πεθερα εχουν ζητησει να βοηθησουν (κ λογικο εν μερει) στις μπομπο που θα κανω εγω, αλλα εγω θελω να τις κανω με τις φιλες μου που εχουν προσφερθει, οποτε μια κ ειναι μπολικες λεω να κανω μισες με μαμα πεθερα κ μισες με φιλες κ να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι....εεε?????

Μαρινα δεν μιλαω για το κακογουστο...αλλα γενικα το βαφτιστικο θεωρω οτι ειναι θεμα του νονου, εσυ πχ εχεις θεμα με τις μαρκες, οκ δεκτο, αν η νονα δεν μπορει να το παρει δεν μπορεις να την αναγκασεις, θα παρει αυτο που μπορει κ θελει κ του αρεσει κλπ (δεν λεω οτι το κανεις απλα παραδειγμα εφερα με αφορμη τις μαρκες, κ το λεω επειδη το εχω ακουσει)

ασε που το κακογουστο ειναι υποκειμενικο πχ το βαφτιστικο τουρτα για εμενα ειναι κακογουστο κ για τον αλλο μπορει να ειναι το τελειο....εγω θελω πιο λιτα κ σικατα κ μοντερνα που στον αλλο μπορει να φαινονται "τσιπικα"

Επεξεργάστηκαν by mirtoula

eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:shock::shock::shock::shock:

τι επαθες καλο μου εσυ?

ρε ειχα γραψει ενα ποστ τερααααααααστιο με παραθεση της μαριας κλπ κ ολο μου εβγαζε "το μνμ που εχετε γραψει ειναι πολυ μικρο.προσθεστε 6 χαρακτηρες" τι το εσβησα, τι το ξαναγραψα τιιιιιιιιιποτα

εε βαρεθηκα εκανα ενα τεσττεστ.... κμετα το επεξεργαστηκα χοχοχοχοχοχοο


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

οποτε μια κ ειναι μπολικες λεω να κανω μισες με μαμα πεθερα κ μισες με φιλες κ να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι....εεε?????

Σωστό...

Μαρινα δεν μιλαω για το κακογουστο...αλλα γενικα το βαφτιστικο θεωρω οτι ειναι θεμα του νονου, εσυ πχ εχεις θεμα με τις μαρκες,

όλοι έχουν καταλάβει το ψώνιο μου....εντάξει...το παραδέχομαι...:)

οκ δεκτο, αν η νονα δεν μπορει να το παρει δεν μπορεις να την αναγκασεις, θα παρει αυτο που μπορει κ θελει κ του αρεσει κλπ (δεν λεω οτι το κανεις απλα παραδειγμα εφερα με αφορμη τις μαρκες, κ το λεω επειδη το εχω ακουσει)

εγώ προσωπικά ψώνισα μόνη μου τα ρούχα της μικρής, το είπα κ στην νονά της ότι τα ρούχα θέλω εγώ να τα ψωνίσω γιατί είμαι ψωνάρα, τα συμφωνήσαμε,αυτή έκανε κάτι άλλο για τή βάφτιση αντί ρούχων, τα οποία διαλέξαμε ΜΑΖΙ και όλα σούπερ...βέβαια έχουμε και νονά αστέρι, πλήρης συνεννόηση σε όοοολα οπότε....αλλά πεθερές κουνιάδες κλπ ούτε συζήτηση έγινε..

ασε που το κακογουστο ειναι υποκειμενικο πχ το βαφτιστικο τουρτα για εμενα ειναι κακογουστο κ για τον αλλο μπορει να ειναι το τελειο....εγω θελω πιο λιτα κ σικατα κ μοντερνα που στον αλλο μπορει να φαινονται "τσιπικα"

ε γι αυτό το λέω ρε Μυρτώ, δεν πρέπει να πηγαίνει το όλο θέμα με βάσει το τι είναι κακόγουστο για εσένα κ όχι για τους άλλους;

τέλος ενημερώνω ότι η βάφτισή μας θα γίνει τελικά (πριν πάει σχολείο η μικρή) στις 26 Μαίου - στα γεννέθλιά μας, είναι Τετάρτη θα γίνει στο εξοχικό μας στην Κέρκυρα με πάρα πολύ λίγους καλεσμένους (επιλογή δική μου κ του μπαμπά αυτο - είχαμε πολλές διαφωνίες μέχρι να αποφασίσουμε) το όνομα αυτής Εβελίνα, νονά η γυναικολόγος μου η Αρετή και θα είναι όλα εξωτερικά, μπομπο-προσκλητήρια - χαμόγελο, και στην πρόσκληση θα γράφουμε δώρα στο χαμόγελο...αυτά πάνω κάτω...λιτά κ απέριττα όλα....αλλά το φόρεμα της μικρής ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ!!!


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

[

ρε συ Μαρω....έλεος!!! ακόμα κ γι αυτό ρώτησες; ε όχι ρε φίλε...

καλά εγώ ούτε θα είχα συζητήσει το θέμα που θα χτενιστώ-βαφτω!!! αλλά εγώ δεν είμαι και την πολιτικής οπότε μη με ακούς και πολύ...

αλλά πώς μου τη δίνουν ρε γμτ που όλοι έχουν άποψη;;!!!!!

Δεν ρωτησα. Θεωρησαν χρεος τους αφου ειναι της δουλειας να αποφασισουν αυτες τι ειναι καλυτερο για εμενα για να δειχνω κουκλα εκεινη την ημερα.

Θα παει για δουλεια σε ενα ξενοδοχειο. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να τον κρατησουν εκει μονιμα.


1211708.png

1219295.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...