Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Συμφωνώ γενικά υπάρχουν στιγμές που το χάνω λίγο 😅😅😅

      Αναμενόμενο.. η εγκυμοσύνη είναι πολύ αγχωτική περίοδος και ίσως για εμάς, που έχει έρθει και πιο δύσκολα, ένα τσακ παραπάνω... Όλα καλά σήμερα;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Και συνεχίζω και ποσταρω εγώ μόνη μου :lol::lol::lol:

Να πω ότι δε ζηλεύω που λέτε ότι σας κάνουν τα παλιά σας ρούχα ψέματα θα πω:roll::roll:

Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω κι εγώ!Αλλά δεν πειράζει, θα έρθει και εμάς η ώρα μας γιατί τα κορίτσια εδώ έχουν κάνει μεγάλη προσπάθεια...!!!!:cool:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω κι εγώ!Αλλά δεν πειράζει, θα έρθει και εμάς η ώρα μας γιατί τα κορίτσια εδώ έχουν κάνει μεγάλη προσπάθεια...!!!!:cool:

Πάντως βρε Πηνελόπη δε βλέπω να έχω ξεφουσκώσει και καθολου (περα απο τη πρώτη βδομάδα που μάλλον ξεφουσκωσα μετά τη περίοδο λιγο).Που σημαίνει είτε ότι δεν έχω χάσει ή ότι έχω χάσει ελάχιστο αυτές τις δύο βδομάδες.Και αυτό με κάνει να πιστεύω ότι θα κάνω παααρα πολυ καιρό να χάσω αυτά τα 10 κιλά.Υποτιθεται ότι στην αρχή χάνεις εύκολα κι εγώ και τη προηγούμενη φορά που έκανα δίαιτα για 3 βδομάδες δεν είδα φως.Να γτ δε ζυγιζομαι:?


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας! Τώρα καταφέρνω να απαντήσω κι εγώ.

Κική, όντως 6 χρόνια σε βοήθησαν να πάρεις μια ανάσα και να βρείτε ισορροπίες και να πεθυμήσεις και τη φάση μωρό πάλι. Σου ήρθε εύκολο να ξαναμπείς στη φάση των νυχτερινών ξυπνημάτων κ.λπ.; Ήσουν ξεκούραστη; Εμένα αυτό με τρομάζει λίγο, γιατί τώρα είμαι 30. Δηλαδή σε 5 χρόνια τι αντοχές θα έχω; Αυτό σκέφτομαι, γιατί κατά τ' άλλα όπως λες κι εσύ, εκτός από μωράκι καινούριο που με έπιασε καθαρά θεωρητικά μιας και πήγα στο γυναικολόγο πάλι που το έχω συνδέσει με τον γιο μου και τους υπερήχους, για την ώρα ονειρεύομαι κοκτέιλ με τον άντρα μου στις Κυκλάδες! Δηλαδή λίγο ελεύθερο χρόνο μόνοι μας για να ξανανιώσω αυτή τη συντροφικότητα. Που είμαστε ήδη αρκετά καλά για γονείς μωρού 4 μηνών, αλλά και πάλι έχω ανάγκη περισσότερο.

Ή απ' την άλλη πλευρά κρατάς την αναπνοή σου και κάνεις μια βουτιά στα βαθιά και κάνεις ένα μωράκι κολλητά στο πρώτο για να τα έχεις κάπως παράλληλα και να κρατήσει λιγότερα χρόνια η φάση αυτή. Και να κάνουν και παρέα. Αλλά κάτι στερείς ίσως κι απ' το πρώτο έτσι, την προσοχή που χρειάζεται αποκλειστικά. Δεν ξέρω, πολλά τα διλήμματα!

Για τους ύπνους τελικά μάλλον είμαι πολύ τυχερή με το θηλασμό απ' αυτά που λέτε. Ο μπέμπης μου κοιμάται ένα 7ωρο σερί, τρώει 5 λεπτά και ξανακοιμάται ένα 3ωρο. Και μες στη μέρα κάθε 2 ώρες ύπνοςςςς

Στην εγκυμοσύνη μου τα ξέρετε, πήρα 23 κιλά!!! Ω ναι!!! Από 57 > 80 :tongue:


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Κική, όντως 6 χρόνια σε βοήθησαν να πάρεις μια ανάσα και να βρείτε ισορροπίες και να πεθυμήσεις και τη φάση μωρό πάλι. Σου ήρθε εύκολο να ξαναμπείς στη φάση των νυχτερινών ξυπνημάτων κ.λπ.; Ήσουν ξεκούραστη; Εμένα αυτό με τρομάζει λίγο, γιατί τώρα είμαι 30. Δηλαδή σε 5 χρόνια τι αντοχές θα έχω;

Κοίτα, εγώ, αν είχα κάνει βουτιά στα βαθιά, μάλλον θα είχα μείνει εκεί :tongue:!

Έκανα την μεγάλη στα 29, στα 35 τη μικρή. Από αντοχές σκίζω! Πέρα απ' την πλάκα, το εννοώ. Ήμουν ξεκούραστη, είχα προλάβει στο μεταξύ να κάνω πράγματα για τον εαυτό μου, ήμουν πολύ πιο συνειδητοποιημένη, το "είχα δει το έργο" μέχρι τα 6 και λαχταρούσα να το ξαναδώ, με πλήρη επίγνωση του ότι πιθανά να μην έχει καμία σχέση με ό,τι ήξερα (π.χ. η μεγάλη, όπως λες, έτρωγε εξ αρχής ανά τρίωρο μες στην ημέρα, η μικρή δεν είναι καν κοντά :rolleyes:).

Cacao, σε ενδοκρινολόγο-διατροφολόγο έχεις απευθυνθεί ποτέ; Γιατί, ρε συ, 3 βδομάδες δίαιτα και να μη χάνεις, δεν μπορεί, κάτι παίζει. Μήπως ταλαιπωρείσαι άδικα και φταίει κάτι άλλο που μπλοκάρεις;

Έκανα τη γυμναστική μου κι έφαγα τη μπανάνα μου. Θα προσπαθήσω να είμαι μετρημένη το βράδυ. Έρχεται ζύγισμα αύριο :cool:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, εγώ, αν είχα κάνει βουτιά στα βαθιά, μάλλον θα είχα μείνει εκεί :tongue:!

Έκανα την μεγάλη στα 29, στα 35 τη μικρή. Από αντοχές σκίζω! Πέρα απ' την πλάκα, το εννοώ. Ήμουν ξεκούραστη, είχα προλάβει στο μεταξύ να κάνω πράγματα για τον εαυτό μου, ήμουν πολύ πιο συνειδητοποιημένη, το "είχα δει το έργο" μέχρι τα 6 και λαχταρούσα να το ξαναδώ, με πλήρη επίγνωση του ότι πιθανά να μην έχει καμία σχέση με ό,τι ήξερα (π.χ. η μεγάλη, όπως λες, έτρωγε εξ αρχής ανά τρίωρο μες στην ημέρα, η μικρή δεν είναι καν κοντά :rolleyes:).

Cacao, σε ενδοκρινολόγο-διατροφολόγο έχεις απευθυνθεί ποτέ; Γιατί, ρε συ, 3 βδομάδες δίαιτα και να μη χάνεις, δεν μπορεί, κάτι παίζει. Μήπως ταλαιπωρείσαι άδικα και φταίει κάτι άλλο που μπλοκάρεις;

Έκανα τη γυμναστική μου κι έφαγα τη μπανάνα μου. Θα προσπαθήσω να είμαι μετρημένη το βράδυ. Έρχεται ζύγισμα αύριο :cool:!

Να πω κι εγώ πως μ αυτά που διαβάζω δεν θα έπρεπε να σκέφτομαι καν για 2ο και 3ο παιδι που θέλω :lol::lol::lol:

Βρε κορίτσια δεν είναι γριά και κουρασμένη η γυναίκα στα 40 πόσο μάλλον στα 35.Εγω δλδ που είμαι 36 τι να πω;:lol:

Kiki έχω δει και διαιτολόγο και ενδοκρινολόγο γενικά γτ έχω και θυρεοειδή και διαβήτη.Η αλήθεια είναι πως εξετάσεις έχω λίγο καιρό να κάνω αλλά το πιθανότερο είναι να μην υπάρχει θέμα.Πιο πολύ για προλακτινη φοβόμουν εγώ εδώ και ένα χρόνο το παρακολουθησα για λίγο και δεν ήταν ανεβασμένη. Ήταν πολύ κοντά στο όριο αλλά όχι παραπάνω. Έχω πάρει 20 κιλά ένα φεγγάρι από προλακτινη και δεν ήξερα γτ παχαινα :roll:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε Πηνελόπη δε βλέπω να έχω ξεφουσκώσει και καθόλου (περα απο τη πρώτη βδομάδα που μάλλον ξεφούσκωσα μετά τη περίοδο λιγο).Που σημαίνει είτε ότι δεν έχω χάσει ή ότι έχω χάσει ελάχιστο αυτές τις δύο βδομάδες.Και αυτό με κάνει να πιστεύω ότι θα κάνω παααρα πολυ καιρό να χάσω αυτά τα 10 κιλά.Υποτιθεται ότι στην αρχή χάνεις εύκολα κι εγώ και τη προηγούμενη φορά που έκανα δίαιτα για 3 βδομάδες δεν είδα φως.Να γτ δε ζυγίζομαι:?

Cacao,μην απογοητεύεσαι, ο καθένας χάνει με το δικό του ρυθμό!Αν προσπαθείς πραγματικά, κάποια στιγμή θα γίνει το μπαμ!!!

Κορίτσια, πριν λίγο είδα ένα φίλο μας.Αυτός λοιπόν, είχε παχύνει πάρα πολύ!Πάρα πολύ.......!Ώσπου 1 μέρα ήταν λέει να πάει σε 1 γάμο, βάζει τη ζώνη του και κοιτάει πού την κούμπωνε παλιά και ήταν να την κουμπώσει εκείνη τη στιγμή και λέει τέλος!

Και που λέτε........είναι φέτες!Γιατί κάθε μέρα περπατάει γύρω γύρω από το χωριό του, τρώει ψητά με χόρτα, τέρμα ψωμιά,γλυκά,τηγανητά.........

Αυτά κορίτσια, αποφασιστικότητα.............................

Αρχηγέ Mkcm εγώ σήμερα επιτέλους ξεκόλλησα, γράψε 71.6!

Φιλάκια!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω για τα του 2ου παιδιού. Εμείς με τον άντρα μου έχουμε να πάμε για κοκτέιλ οι δύο μας από πριν γεννηθεί η μεγάλη. Δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, πράγμα που σημαίνει, ότι οι έξοδοι γίνονται είτε χωριστά ή καθόλου. Να σας πω την αλήθεια, δε με έχει πειράξει. Απολαμβάνω τη φάση της τροφού τώρα και ξέρω ότι σε λίγα χρονάκια, τα καλοκαιράκια στις διακοπές στις γιαγιάδες θα μπορούμε να τα αφήνουμε το βράδυ να βγαίνουμε.

Στις εγκυμοσύνες πήρα: 1η εγκυμοσύνη 20 κιλά, 2η εγκυμοσύνη 8 κιλά (λόγω διατροφής μετά τον 7ο όταν και παρουσίασα διαβήτη κύησης, έχασα κιόλας).

Cacao, μην απογοητεύεσαι. Όταν υπάρχουν ορμονικά ζητήματα η απώλεια δεν είναι τόσο εύκολη. Βάλε πολύ μακροπρόθεσμους στόχους. Τύπου 3 κιλά (ξέρω ότι δε ζυγίζεσαι, σχηματικά το βάζω) μέχρι το Σεπτέμβρη, άλλα 3 μέχρι το Δεκέμβρη, άλλα 3 μέχρι το Μάρτη. Σε 9 μήνες θα έχεις χάσει τα κιλά σου!!!!! :tongue:

Για το ζύγι: σήμερα επιτέλους η ζυγαριά ξεκόλλησε και με έγραψε -1, τουτέστιν 61 κιλά. Δεν κατάφερα να χάσω τα 2 που έβαλα στόχο, αλλά κάτι είναι κι αυτό!!!!!!!!!!!

Περιμένω και τα υπόλοιπα κορίτσια για να φτιάξουμε πινακάκι.

Φιλάκια πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω για τα του 2ου παιδιού. Εμείς με τον άντρα μου έχουμε να πάμε για κοκτέιλ οι δύο μας από πριν γεννηθεί η μεγάλη. Δεν έχουμε βοήθεια από πουθενά, πράγμα που σημαίνει, ότι οι έξοδοι γίνονται είτε χωριστά ή καθόλου. Να σας πω την αλήθεια, δε με έχει πειράξει. Απολαμβάνω τη φάση της τροφού τώρα και ξέρω ότι σε λίγα χρονάκια, τα καλοκαιράκια στις διακοπές στις γιαγιάδες θα μπορούμε να τα αφήνουμε το βράδυ να βγαίνουμε.

Στις εγκυμοσύνες πήρα: 1η εγκυμοσύνη 20 κιλά, 2η εγκυμοσύνη 8 κιλά (λόγω διατροφής μετά τον 7ο όταν και παρουσίασα διαβήτη κύησης, έχασα κιόλας).

Cacao, μην απογοητεύεσαι. Όταν υπάρχουν ορμονικά ζητήματα η απώλεια δεν είναι τόσο εύκολη. Βάλε πολύ μακροπρόθεσμους στόχους. Τύπου 3 κιλά (ξέρω ότι δε ζυγίζεσαι, σχηματικά το βάζω) μέχρι το Σεπτέμβρη, άλλα 3 μέχρι το Δεκέμβρη, άλλα 3 μέχρι το Μάρτη. Σε 9 μήνες θα έχεις χάσει τα κιλά σου!!!!! :tongue:

Για το ζύγι: σήμερα επιτέλους η ζυγαριά ξεκόλλησε και με έγραψε -1, τουτέστιν 61 κιλά. Δεν κατάφερα να χάσω τα 2 που έβαλα στόχο, αλλά κάτι είναι κι αυτό!!!!!!!!!!!

Περιμένω και τα υπόλοιπα κορίτσια για να φτιάξουμε πινακάκι.

Φιλάκια πολλά.

Σαν εγκυμοσύνη με αντίστροφα κιλά μου φαίνεται :lol::lol::lol:

Πάντως εγώ έχω να βγω μόνη μου από τον οκτωβριο του 14 κορίτσια.Παρολο που πάει στο βρεφονηπιακό η μικρή εννοειται ότι εκείνη την ώρα δεν πάω για καφέ όπως διάβαζα εδώ διάφορες να λένε για τις άνεργες που πάνε τα παιδιά σε παιδικο....(ασχολιαστο).Συνήθως έχω γιατρο, εκκρεμοτητες, πληρωμές τρέξιμο σε δημόσιες υπηρεσίες και άλλα τέτοια όμορφα. Σήμερα που δεν έχω τίποτα είναι από τις μέρες που θα ηρεμισω λίγο σπίτι μόνη μου επιτέλους.

Σαν ζευγάρι βγήκαμε μια φορά το χειμώνα και τώρα όπως το κόβω τον επόμενο χειμώνα παλι:tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από μένα!

Για το πινακάκι: 60,9, 900 γρ. από προηγούμενη, σύνολο 19,1 (νομίζω, ό,τι λέει το τικεράκι μου), στόχος τα 57. Αυτά!!! Ευχαριστούμε, μκσμ!

Είναι δύσκολο όντως όταν δεν έχεις βοήθεια! Εγώ ευγνωμονώ μαμά και πεθερά για τα φαγητά και τα πλυντήρια που μου κάνουν, πραγματικά με έχουν σώσει. Και μας κρατούν και το μωράκι ένα 2ωρο την εβδομάδα να βγούμε με τον άντρα μου. Και μη φανταστείτε, κουτουλάμε απ' τη νύστα, αλλά πάμε και πραγματικά σε ανανεώνει.


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κόρες,

για μένα τα κιλάκια μου είναι 85,700!!! επιτέλους!!! μπήκε το 5!!!

cacao έχουμε τα ίδια περίπου ορμονικά θεματάκια, σιγά σιγά θελει πολυ υπομονή και επιμονή

Ioio σιγά σιγά, αρκεί να φεύγουν

kiki σούπερ σε βλέπω

πηνελόπη μπράβο που ξεκόλλησες

αρσινόη σούπερ όπως πάντα!!

mkcm μια χαρά το ένα κιλάκι που έφυγε!!!

σας γλυκοφιλώ

καλή συνέχεια

και καλή δύναμη στον γλυκό μας αγώνα!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Για το πινακάκι μας 55,6.

Μικρή η απώλεια αλλά από δω και πέρα το ξέρω και το περιμένω ότι θα μπει φρένο. Το θέμα είναι να μην υποτροπιάσω σε βλακείες (ειδικά όταν θα αρχίσω να ξανακαταναλώνω γαλακτοκομικά, που για μένα βασικά ανοίγουν το δρόμο προς τα λατρεμένα γλυκά :oops:) και να επιμείνω με τη γυμναστική, γιατί πραγματικά το σώμα μου έχει καλύτερη εικόνα απ' ό,τι είχε πριν με λιγότερα ίσως κιλά ;).

Καλή μας συνέχεια, γοργονάκια! :D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...