Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καταρχήν, στην εγκυμοσύνη δεν πήρες βάρος πολύ για τα κιλά σου. Αλλά και τώρα που έχεις πάρει δε συγκρίνεται με τα δικά μας, γιατί τα δικά σου έχουν να κάνουν με θέμα υγείας. Δηλαδή, δεν έχει να κάνει με τη δική σου αυτοσυγκράτηση και πειθαρχία. Την υγειά μας να έχουμε και όλα τα άλλα ρυθμίζονται. Και σιγά - σιγά με μικρά μικρά βηματάκια θα τα καταφέρεις, όχι απαραιτήτως να πας 47, αλλά να τρως υγιεινά και να ξέρεις ότι κάνεις το καλύτερο για τον εαυτό σου!!!!!!!!!! :-P

Καλα αν είχα και λιγο αυοσυγκράτηση θα ήμουν λίγο πιο μαζεμένη τώρα μαλλον:rolleyes: Ναι δεν με ενδιαφέρει να πάω 47 κιλά. Άλλωστε δεν το επιδιωξα και τότε κιολας.Βεβαια έτσι θα μου έκαναν όλα μου τα ρούχα αλλά δε βαριέσαι. Νομίζω μια χαρά θα ήμουν στα 54 αλλά στα 50 πιο σούπερ σίγουρα.Πρωτα θα τα χασω και μετά θα ζυγιστω :lol::lol::lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλα αν είχα και λιγο αυοσυγκράτηση θα ήμουν λίγο πιο μαζεμένη τώρα μαλλον:rolleyes: Ναι δεν με ενδιαφέρει να πάω 47 κιλά. Άλλωστε δεν το επιδιωξα και τότε κιολας.Βεβαια έτσι θα μου έκαναν όλα μου τα ρούχα αλλά δε βαριέσαι. Νομίζω μια χαρά θα ήμουν στα 54 αλλά στα 50 πιο σούπερ σίγουρα.Πρωτα θα τα χασω και μετά θα ζυγιστω :lol::lol::lol:

τι ύψος έχεις και θες να πας 47-50? ελπίζω όχι 1.68 σαν την mkcm


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, γοργόνες! Έχετε γράψει πάαρα πολλά! Στο χθεσινό μας πινακάκι ήμουν 61,8, σύνολο απωλεσθέντων 18,2, όπως ακριβώς τα λέει το τικεράκι μου, το ενημερώνω αυτομάτως! Κάναμε πολλές παρασπονδίες με τον άντρα μου αυτή την εβδομάδα, οπότε μόνο 400 γραμμάρια χαμένα, αλλά μια χαρά, έκλεισε κι αυτός ο μήνας με 2,9 χαμένα κιλάκια! Στον αγύριστο!

Καλό σας μήνα!

Α! Και 7 πόντους χαμένους από την περιφέρεια! Άλλοι 2 και είμαι στα πιο αδύνατά μου ever!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Αργοπορημένη καλημέρα!

Την υγειά μας να έχουμε και όλα τα άλλα ρυθμίζονται. Και σιγά - σιγά με μικρά μικρά βηματάκια θα τα καταφέρεις, όχι απαραιτήτως να πας 47, αλλά να τρως υγιεινά και να ξέρεις ότι κάνεις το καλύτερο για τον εαυτό σου!!!!!!!!!!

Νομίζω ότι αυτό θα έπρεπε να είναι το μότο μας! Εγώ τουλάχιστον αυτό προσπαθώ να επαναλαμβάνω μέσα στο κεφάλι μου.

Αναφορά για τη χθεσινή μέρα: Άριστη :-D:grin:!!!

Κατα γράμμα τήρηση του διατροφικού προγράμματος, γυμναστική λίγο πάνω απ' το στόχο και 3 μπουκαλάκια των 600ml νεράκι! Γιούπιιι!

Mkcm, μπράβο, κορίτσι! Πραγματικά πολύ ωραία αίσθηση! Σ' ευχαριστώ για την ιδέα, εμένα με βοήθησε πολύ :-P.

Σήμερα:

Ως τώρα: Γυμναστική 15' πόδια-γλουτοί done

Πρωινό: Μισό κουλούρι Θεσ/νίκης με 1 κ.γλ. μέλι & 1 ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι

Ενδιάμεσα: 2-3 αποξηραμένα δαμάσκηνα-βερίκοκα

Μεσημεριανό: Σαλάτα μαρούλι με μπουκίτσες κοτόπουλο στήθος (μαγειρεμένο σε σάλτσα μουστάρδας), λιαστές ντομάτες και 1 μέτριο κριθαρένιο παξιμάδι σε κομμάτια, λίγο λάδι και βαλσάμικο

Απόγευμα: Ελλειπτικό 20' - Λίγες φράουλες

Βράδυ: Μούσλι με ξηρούς καρπούς & γάλα αμυγδάλου

Για να δούμε...


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά σε όλες! Λοιπόν σήμερα όλα συνεχίζουν πολύ καλά. Η ζ΄σετη μάλλον κάνει δουλειά. Το πρωί ήπια έναν καφέ, μετά έφαγα μισό κουλούρι με το ζόρι βέβαια και τώρα τρώω 2 ντομάτες και μια σαλάτα μεξικάνα τόνο μέσα. Ούτε ψωμί, ούτε τίποτα! Έχω πιεί ήδη ένα λίτρο νερό και το απόγευμα η μικρή έχει μπαλέτο, οπότε εγώ κανόνισα περπάτημα παρέα με την αδερφούλα μου! Σκέφτηκα ότι όποτε μπορώ καλό είναι να πηγαίνω για περπάτημα και αν έχω χρόνο να κάνω και λίγο ποδήλατο. Κρίμα είναι με τέτοιο καιρό να κλείνομαι μέσα. Τις μέρες που δεν έχω χρόνο ή που να αφήσω τη μικρή θα κάνω ποδήλατο! Άντε και ελπίζω το βράδυ να μην ξεφύγω. Σκέφτομαι να κάνω πίτσα για να φάει και ο άντρας μου όταν γυρίσει από τη νέα του δουλειά, αλλά εγώ θα φάω λίγο. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ύψος έχεις και θες να πας 47-50? ελπίζω όχι 1.68 σαν την mkcm

1.63 αλλά δε θέλω να πάω 47 δε με νοιάζει.Τα κιλά μου κανονικά είναι 49 με 51 εκεί είναι αδύνατη και μια χαρά.Απλα λέω αν έφτανα κοντά στα 47 θα μου εκαναν όλα μου τα ρούχα και ξέρεις όταν χώρας παντού νιώθεις καλυτερα:P Πάντως δεν το πολυπιστεύω ότι θα χάσω τόσο να σου πω την αλήθεια.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, γοργόνες! Έχετε γράψει πάαρα πολλά! Στο χθεσινό μας πινακάκι ήμουν 61,8, σύνολο απωλεσθέντων 18,2, όπως ακριβώς τα λέει το τικεράκι μου, το ενημερώνω αυτομάτως! Κάναμε πολλές παρασπονδίες με τον άντρα μου αυτή την εβδομάδα, οπότε μόνο 400 γραμμάρια χαμένα, αλλά μια χαρά, έκλεισε κι αυτός ο μήνας με 2,9 χαμένα κιλάκια! Στον αγύριστο!

Καλό σας μήνα!

Α! Και 7 πόντους χαμένους από την περιφέρεια! Άλλοι 2 και είμαι στα πιο αδύνατά μου ever!

Κάνεις πολύ καιρό δίαιτα ετσι;Εννοείται ότι τόσο καιρό δε μπορεί να είσαι στη στέρηση μόνιμα.Και εφόσον έτσι κι αλλιώς χάνεις δεν υπάρχει και λόγος να νιώθεις τύψεις. Μ αυτό το τρόπο θα διατηρηθεί και το βάρος σου πιο εύκολα.Ουτως η άλλως θα κάνεις συντήρηση μετά με διαιτολόγιο με περισσότερες θερμίδες οπότε μια χαρά.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά μόλις μου ήρθε ενημερωτικό μήνυμα από τον ασεπ να δω τα αποτελέσματα μιας προκήρυξης.Και το είχα αγωνία :lol::lol::lol: Βαριεμαι και τον κόπο να ανοίξω το λαπτοπ για να μπω να δω.Τσαμπα κοπος:tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πολύ καιρό δίαιτα ετσι;Εννοείται ότι τόσο καιρό δε μπορεί να είσαι στη στέρηση μόνιμα.Και εφόσον έτσι κι αλλιώς χάνεις δεν υπάρχει και λόγος να νιώθεις τύψεις. Μ αυτό το τρόπο θα διατηρηθεί και το βάρος σου πιο εύκολα.Ουτως η άλλως θα κάνεις συντήρηση μετά με διαιτολόγιο με περισσότερες θερμίδες οπότε μια χαρά.

Πολύ καιρό δεν το λες, 2 μήνες επί της ουσίας που μπήκα στην παρέα σας. Είναι τα κιλά της εγκυμοσύνης μου, πήρα 23, γέννησα πριν 4 μήνες. Τα πρώτα 8 έφυγαν με το που βγήκα από μαιευτήριο, τα επόμενα τους πρώτους 2 μήνες αϋπνίας κ ξενυχτιών και τα υπόλοιπα 6 τους επόμενους 2 με δίαιτα και πολλήηη γυμναστική! Οπότε, ναι, τύψεις δεν νιώθω, πολύ ευχαριστημένη είμαι. Να πω την αλήθεια δεν πίστευα ότι θα βρω την πειθαρχία να χάσω και τα 20 κιλά της εγκυμοσύνης, αλλά το πήρα ζεστά εξ αρχής και με βοήθησε πολύ και ο έλεγχος εδώ μέσα!

Καλή επιτυχία στο ΑΣΕΠ, ποτέ δεν ξέρεις!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καιρό δεν το λες, 2 μήνες επί της ουσίας που μπήκα στην παρέα σας. Είναι τα κιλά της εγκυμοσύνης μου, πήρα 23, γέννησα πριν 4 μήνες. Τα πρώτα 8 έφυγαν με το που βγήκα από μαιευτήριο, τα επόμενα τους πρώτους 2 μήνες αϋπνίας κ ξενυχτιών και τα υπόλοιπα 6 τους επόμενους 2 με δίαιτα και πολλήηη γυμναστική! Οπότε, ναι, τύψεις δεν νιώθω, πολύ ευχαριστημένη είμαι. Να πω την αλήθεια δεν πίστευα ότι θα βρω την πειθαρχία να χάσω και τα 20 κιλά της εγκυμοσύνης, αλλά το πήρα ζεστά εξ αρχής και με βοήθησε πολύ και ο έλεγχος εδώ μέσα!

Καλή επιτυχία στο ΑΣΕΠ, ποτέ δεν ξέρεις!

Παιζει να ειμαι η μοναδικη που αντι να χασει βαρος μετα την εγκυμοσυνη πηρε κιολας απο πανω :lol::lol::lol:

Να χαιρεσαι το μωρακι σου:P

Υγ. Τζιφος με τα αποτελεσματα της προκυρηξης.Δεν εχω παραπονο ομως υπηρχε λαος πισω μου.Πολλες αιτησεις βρε παιδι μου.Υπο αλλες συνθηκες(μη κρισης κλπ λογικα θα περνουσα):rolleyes:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παιζει να ειμαι η μοναδικη που αντι να χασει βαρος μετα την εγκυμοσυνη πηρε κιολας απο πανω :lol::lol::lol:

Να χαιρεσαι το μωρακι σου:P

Υγ. Τζιφος με τα αποτελεσματα της προκυρηξης.Δεν εχω παραπονο ομως υπηρχε λαος πισω μου.Πολλες αιτησεις βρε παιδι μου.Υπο αλλες συνθηκες(μη κρισης κλπ λογικα θα περνουσα):rolleyes:

Αχ, κι εγώ είδα τη ζυγαριά να ανεβαίνει γι αυτό ξεκίνησα να προσέχω από τώρα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!!!!!!! Πως πάνε τα κέφια; Είναι διαιτητικά;

Αρσινόη, σούπερ κορίτσι μου!!!!!!!!!!!!!! Είσαι τόσο κοντά στο στόχο σου!!!!!!!! Μπράβο!!!!!!!!!!

Cacao, μιλάμε για περίπτωση η τύπισσα. Και να σκεφτείς ότι μόλις είχα γεννήσει τότε :shock:. Αλλά εμένα αυτά δε με πτοούν. Ξέρω ποια είμαι είτε έχω 10 κιλά περισσότερα, είτε έχω 10 λιγότερα. Γενικά τα έχω καλά με τον εαυτό μου.

Για τα διατροφικά μου:

Χθες πήγε καλά. Έφαγα το μεσημέρι τα λαχανικά μου μαζί με κοτοπουλάκι.

Το βράδυ όμως, επειδή ήταν πρώτη μέρα περιόδου, έφαγα λίγο ψωμάκι με τυράκι και μετά λίγο παγωτό. Μικρό το κακό, όπως μου επιβεβαίωσε και η ζυγαριά μου το πρωί.

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει για μας (τα παιδιά τρώνε στο σταθμό), καθότι ήμουν πτώμα το βράδυ (πολύ αίμα την πρώτη μέρα από τότε που μου έχει ξαναέρθει περίοδος), οπότε το μεσημέρι θα φτιάξω για τον άντρα μου αβγά τηγανιτά με πατάτες τηγανιτές κι εγώ θα φάω καμιά αγγουροντομάτα (αν πεινάσω, γιατί συνήθως τη δεύτερη μέρα της περιόδου μου δεν πεινάω καθόλου).

Απογευματάκι μάλλον κανένα φρουτάκι και το βράδυ πάλι κάτι σε σαλατοειδές με τόνο.

Παραμένω στο στόχο της απώλειας 2 κιλών μέχρι την Τετάρτη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α, και κορίτσια. Ό,τι έγινε, έγινε. Φάγαμε, το φχαριστηθήκαμε, πήραμε τα κιλά μας. Αφήστε το γιατί τα πήραμε και συγκεντρωθείτε στο γιατί να τα χάσουμε και πως.... Εμπρός μπροστά, όχι εμπρός πίσω, όπως έλεγε κι ο Πόποτας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...