Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια....υπάρχει καμία βιολογική κρέμα αντί για φαριν λακτε?

εμείς δεν τρώμε με τίποτα μπανάνα...μήλο και αχλάδι ειδικα αχλάδι της αρέσει πολύ αλλά έστω και ένα ελαχιστο μπανανα να μπει δε θελει καθολου. ηπαιδιατρος ειπε να μην της βαζω αφου η μπανανα δεν εχει ιδιαιτερα θρεπτικα συστατικα αλλα να ξαναδοκιμασω αργοτερα.

οποια θελει σιδερο εχω 3 πληντυρια που στεγνωνουν...ελατε θα σας κανω και καφε

Πατριωτάκι έχει η Holle μια κρέμα με σιμιγδάλι αντί φαρίν λακτέ. Με το ρυζάλευρο τι κάνατε?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

τι κανεις?

πως κανεις το αχλαδι με το μηλο?

καλα ειμαι κοπελα μου, πηγαμε αθηνα 2 μερες και επιστρεψαμε.

τα κανω ωμα στο μπλεντερ...βαζω 1 αχλαδι και μισο μηλο, βασικα μονο τα αχλαδι λατρευει.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως με το ρυζαλευρο μεγαλη αποτυχια.

το εκανα με δικο μου γαλα, αλλα αραιωνει γρηγορα.

εφαγε 40μλ για 3 μερες (την προηγουμενη τριτη) και ακομη ταλαιπωριομαστε με δυσκιλιοτητα.

σημερα ηρεμησε λιγο.

δεν θα της ξαναδωσω μαλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα ειμαι κοπελα μου, πηγαμε αθηνα 2 μερες και επιστρεψαμε.

τα κανω ωμα στο μπλεντερ...βαζω 1 αχλαδι και μισο μηλο, βασικα μονο τα αχλαδι λατρευει.

αντε να δοκιμασω ξανα αυριο. ισως να κανω μονο μηλο μπας και της αρεσει.

με το αχλαδι μολις βαζω το κουταλακι κλαιει.

Link to comment
Share on other sites

Πατριωτάκι έχει η Holle μια κρέμα με σιμιγδάλι αντί φαρίν λακτέ. Με το ρυζάλευρο τι κάνατε?

το ρυζαλευρο της χολε τρωει και τρελαίνεται τρωει 150 με 200μλ. απλα πρεπει να της βρω και κατι αναλογο της φαριν λακτε για να τρωει και δημητριακα...ετσι ειπε η ντοκτορισα αλλα αφου της αρεσε το βιολογικο ειπα να το συνεχισω...σκεφτομαι καμια φορα μηπως ειναι υπερβολη αυτο με τα βιολογικα αλλα αφου του αρεσει μωρε κοριτσια τι να κανω...ολη της τη ζωη θα χει μπροστα της να τρωει σκατοβεδουρα που τα λεμε στην κρητη

Link to comment
Share on other sites

αντε να δοκιμασω ξανα αυριο. ισως να κανω μονο μηλο μπας και της αρεσει.

με το αχλαδι μολις βαζω το κουταλακι κλαιει.

τις πρωτες μερες της εδωσα μηλο δεν εφαγε καθολου μετα που της εβαλα το αχλαδι εφαγε 3 κουταλιες κι ετσι για 3-4 μερες της εδωσα μονο αχλαδι και το ετρωγε ολο.τωρα σιγα σιγα αυξανω το μηλο. δε θελω να τρωει και κατι που δεν της αρεσει...ακομα δεν της εχω βαλει το πορτοκαλι θελω να βρω γλυκα πορτοκαλια γιατι 3 παρτιδες που πηρα ειναι ολοξινα και δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως με το ρυζαλευρο μεγαλη αποτυχια.

το εκανα με δικο μου γαλα, αλλα αραιωνει γρηγορα.

εφαγε 40μλ για 3 μερες (την προηγουμενη τριτη) και ακομη ταλαιπωριομαστε με δυσκιλιοτητα.

σημερα ηρεμησε λιγο.

δεν θα της ξαναδωσω μαλλον.

εμενα η μπουμπου εκανε προγραμμα μονη της με το ρυζαλευρο...πινει πρωτα γαλα και μετα απο μιση ωρα ρυζαλευρο οποτε της το κανω με νερο και οχι με γαλα...ασε που ειμαι πολυ πτωμα για να καθομαι να βγαζω και γαλα...δεν αντεχω....σπιτι μωρο και αντρας πολυ κουραση....απαπαπαπαπα!

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μπουμπου εκανε προγραμμα μονη της με το ρυζαλευρο...πινει πρωτα γαλα και μετα απο μιση ωρα ρυζαλευρο οποτε της το κανω με νερο και οχι με γαλα...ασε που ειμαι πολυ πτωμα για να καθομαι να βγαζω και γαλα...δεν αντεχω....σπιτι μωρο και αντρας πολυ κουραση....απαπαπαπαπα!

το πρωι δινεις τα φρουτα και το απογευμα το ρυζαλευρο?

θα δοκιμασω να της το κανω με σκετο νερακι.

να δουμε τι θα δουμε...

μας βλεπω στον 9ο να τρωμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το πρωι δινεις τα φρουτα και το απογευμα το ρυζαλευρο?

θα δοκιμασω να της το κανω με σκετο νερακι.

να δουμε τι θα δουμε...

μας βλεπω στον 9ο να τρωμε.

εμεις σημερα φαγαμε 1η φορα!!!!!!τελευταιοι κ καταιδρωμενοι! με νερο της το εκανα που λες, μια χαρα, δοκιμασε το. Μετα τη θηλασα.

Link to comment
Share on other sites

βαζω νερο 200μλ και μετα το ρυζαλευρο...οσο χρειαζεται με το ματι για να πηξει οσο πρεπει. μηπως ελισαβετ δεν του αλεθεις καλα το φρουτο γιατι εμενα εστω και ενα απο αυτα τα κοκαδια του αχλαδιου να βρει της ερχεται εμετος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...