Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια ρωτήστε λίγο για το βιολογικό ρυζάλευρο γιατί νομίζω είναι απαραίτητο να φτιάχνεται με γάλα.. Το μωρό πρέπει να παίρνει γάλα και σε αυτό΄το γεύμα, μην του το στερείτε όσες δεν το θηλάζετε συμπληρωματικά για εκείνο το γεύμα.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

βαζω νερο 200μλ και μετα το ρυζαλευρο...οσο χρειαζεται με το ματι για να πηξει οσο πρεπει. μηπως ελισαβετ δεν του αλεθεις καλα το φρουτο γιατι εμενα εστω και ενα απο αυτα τα κοκαδια του αχλαδιου να βρει της ερχεται εμετος..

το αλεθω με ενα μουλτι.

Ελευθερια, το προγραμμα που μου εδωσε η παιδιατρος ειναι ρυζαλευρο ή φρουτοκρεμα και μετα θηλασμος. οποτε υποθετω παιρνει γαλα απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ρωτήστε λίγο για το βιολογικό ρυζάλευρο γιατί νομίζω είναι απαραίτητο να φτιάχνεται με γάλα.. Το μωρό πρέπει να παίρνει γάλα και σε αυτό΄το γεύμα, μην του το στερείτε όσες δεν το θηλάζετε συμπληρωματικά για εκείνο το γεύμα.

Kαι εμάς ο παιδίατρος αυτό μας είχε πεί οπωσδήποτε οι κρέμες να έχουν γάλα ή να τις φτιάχνω με δικό μου.Και μέτα απο 3 - μέρες δεν θα τον θηλάζω μετά το γεύμα αλλά θα πρέπει να χορταίνει με την κρέμα.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την Πέμπτη κλείσαμε ραντεβού στην παιδίατρο που πάει ο Δημήτρης και γράφει τα εμβόλια.Έχει το ιατρείο της στο Χαιδάρι και μου είπε ο άντρας μου πως φαίνεται πολύ καλή.Δεν χάνουμε τίποτα να κάνουμε μία γνωριμία να την δούμε εμείς να γνωρίσει και το πιτσιρίκι μας!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου χορταίνει με τις κρέμες κατά βάση αλλά μερικές φορές θα πιει και γάλα μετά. Λέτε να παίξω με τα φρουτάκια μπας και τρώει καλύτερα την φρουτόκρεμα? Σήμερα που έβαλα περισσότερο αχλάδι και λιγότερο μήλο, παρατήρησα ό,τι την έφαγε πιο ευχάριστα!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελισάβετ αν δεν κάνω λάθος οι κρέμες γράφουν ό,τι γίνονται μόνο με γάλα, σωστά? Είτε βιολογικό, είτε μητρικό είτε σκόνη. Τώρα εφόσον θηλάζει μετά φαντάζομαι είναι οκ εκτός και αν είναι μικρή η ποσότητα γάλατος που πίνει σε αυτό το γεύμα οπότε δεν συμπληρώνει την απαιτούμενη ποσότητα που χρειάζεται για αυτό το γεύμα. Έχεις πει στην παιδίατρο ό,τι την φτιάχνεις με νερό?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελισάβετ αν δεν κάνω λάθος οι κρέμες γράφουν ό,τι γίνονται μόνο με γάλα, σωστά? Είτε βιολογικό, είτε μητρικό είτε σκόνη. Τώρα εφόσον θηλάζει μετά φαντάζομαι είναι οκ εκτός και αν είναι μικρή η ποσότητα γάλατος που πίνει σε αυτό το γεύμα οπότε δεν συμπληρώνει την απαιτούμενη ποσότητα που χρειάζεται για αυτό το γεύμα. Έχεις πει στην παιδίατρο ό,τι την φτιάχνεις με νερό?

οχι διοτι επεμεινε σε αυτες που ηδη εχουν γαλα. απο βρεφος ομως την ενοχλει οταν πινω εγω αγελαδινο κ ετσι δεν θα της δωσω.

με μητρικο την εφτιαχνα αλλα αραιωνει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο κουρασμενη διοιτι μου ηρθε περιοδος....

κοιμηθηκε η μικρη και ο μεγαλος βλεπει λακη λαζοπουλο.

παω και εγω να φαω και κατι.

Ελευθερια, αν εισαι αυριο πρωι τα ξαναλεμε.

να μου πεις και το δικο σας προγραμμα.

αντε γιατι μου φαινεται θα κανω κανα καροτακι και φρουτα την αλλη βδομαδα.

φιλια σε ολες και καλο βραδυ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σίδερο ε???Με περιμένουν 2 πλυντήρια 7κιλα ασιδέρωτα και έχω και ένα απλωμένο και άλλα 2 στο καλάθι!!! Σας έχω πει ό,τι γουστάρω πολύ το σίδερο????Είναι το χόμπι μου, σιδερώνω όταν θέλω να χαλαρώσω. Είναι απόλαυση για μένα!!!

Σοφία με την κρέμα τι έκανες? Ποια πήρες τελικά? Ρυζάλευρο νομίζω ε? Ποια μάρκα?

Βανίλια της Γιώτης του δίνω Ελευθερία, ακόμα δεν του έχω κάνει πολύ όμως γιατί δεν την έτρωγε, τώρα δυο μέρες καλύτερα λιγάκι.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι!

ακόμα σιδερώνω........................

φάγαμε τα λαχανικά μας με άνεση, θα τρενάρω την εισαγωγή κοτόπουλου μερικές μέρες ακόμα, λίγο βαρύ του πέφτει το φαί....

ήπιαμε και νερό!!!! πρώτη φορά γύρω στα 30 μλ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι!

ακόμα σιδερώνω........................

φάγαμε τα λαχανικά μας με άνεση, θα τρενάρω την εισαγωγή κοτόπουλου μερικές μέρες ακόμα, λίγο βαρύ του πέφτει το φαί....

ήπιαμε και νερό!!!! πρώτη φορά γύρω στα 30 μλ.

΄

Μπράβο ο Μανού 3ο ml ε?

Καλά εμένα πάνω απο 3 γουλιές δεν πίνει!!!Άσε που θέλει να κρατάει και το μπιμπερό!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...