Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

KAi το μηλο στουμπωτικο ειναι!!!!!!

Ειναι σιγουρο οτι ειναι διαρροια ρε συ Μακ...

Το αλλο το δοντι φανηκε και αυτο για τα καλα?

Γιατι οχι μπανανα?

και τα δυο φαινονται για τα καλα αλλά δεν εχουν αναπτυχθει πληρως....

το ξερω οτι ειναι διαρροια. παντως με καθησυχαζει το γεγονος ότι δεν ειναι μεγαλη ποσοτητα καθε φορά και δεν ειναι εντελως υγρα... τι να πω από βδομαδα θα ξαναπαρω τον παιδιατρο. εμας μας ειπε 3 μερες αχλαδι, 3 μερες μηλο, 3 μερες αχλαδι- μηλο και μετα να προσθεσω και αλλα φρουτα. την μπανανα ισως την θεωρει βαρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αααα να ρωτησω και κατι αλλο διοτι εχω την υποψία ότι γεννησα τον αινσταιν :tongue::

εδω και κανενα μηνα ο πιτσιρικας ελεγε μαμ μαμ μαμ μαμ. εδω και κατι μερες λεει μαμ όταν πειναει και όταν κλαιει (συνήθως) αλλά και σε κατασταση ηρεμιας λεει "μαμα" καθαροτατα! να θεωρησω ότι το παιδί μου μιλησε ή λεω μακακιες;;;;;;:confused:

να ζωή μου εδω το εγραψα πριν λίγο!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καλα φανταζεσαι το θεαμα: εμενα με την κοιλούμπα μεσα στο babydoll? εκει ειναι που θα ξενερωσει!!!!! χα χα χα χα ! δεν ειμαστε όλες 48 κιλά Σοφακι μετα από εγκυμοσυνη, ξεχνιεσαι :tongue:!

αν ακουσει επισης καποιος οτι υποστηριζουμε πως το σπλαχνο μου μιλησε 5 μηνων θα μας παρουν με τις ντοματες! παντως το μαμαδεν πρεπει να το εχει συνδεσει με μενα! δεν ξερει οτι εμενα με λενανε μαμα, μανα, μητερα, μανουλα!:P

το μονο σιγουρο ειναι οτι πλεον φευγω για δουλεια στα κλεφτα γιατι στεναχωριεται και η μητερα μου μου λεει ότι μολις φυγω και μετα κοιταει συνεχεια την πορτα :(. το παιδακι μου!!!!1981330u99nycdqho.gif

δεν έχει σημασία αν εννοεί εσένα βρε!!! σημασία έχει οτι το είπε!!!

εμένα η δικιά μου όλο νιανιανιανια και τατατατατατατα λέει!!!

όσο για το babydoll....βάλτο εσύ και θα δεις οτι ούτε κοιλίτσες ούτε κιλάκια θα δει!!!

και μη νομίζεις...κι εγώ μπορεί να είμαι 50 κιλά αλλά και κυτταρίτιδα και ραγάδες και κοιλίτσα έχω!

Εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι αλλεργια μπορει να παρουσιασουν και καμια εβδομαδα μετα....Μηπως να εκοβες για λιγο το μηλο?

το τρώει σχεδόν 20 μέρες...θα δω...ίσως της δώσω μόνο αχλαδάκι σήμερα!

η μπανάνα θεωρείται αλλεργιογόνα γιαυτό τη δίνουν αργότερα οι περισσότεροι παιδίατροι.


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια η μικρή της φίλης μου έχασε 100γρ ενω αρχισε να ψιλοτρωει!!!μα τι ναχει αυτο το παιδι;;;;;την παει στο μητερα για εξετασεις!

Τι ειναι παλι και αυτο βρε Μαριανθη!!!!Τι να πω....Ας παει να το κανουν εξετασεις να δουνε τι φταιει...Μαλλον βεβαια καμια αλλεργια στο γαλα θα εχει!!!!!Ειχαν δοκιμασει αντιαλλεργικο?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω καταστεναχωρηθεί!!!θελω να παω αλλα φοβαμαι τα μικροβια και δε θελω να αποχωριστω τον μπεμπη μου!εξαλλου θαναι με την μπεμπα μεσα η φιλη μου ετσι δεν ειναι?:cry:

Και να πας δεν μπορεις να κανεις πολλα εκει περα Μαριανθη...Το πιο πιθανο ειναι να καθεσαι να περιμενεις...Οποτε απλα κατσε στο σπιτι και περιμενε μηοως σε χρειαστει μετα........


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια η μικρή της φίλης μου έχασε 100γρ ενω αρχισε να ψιλοτρωει!!!μα τι ναχει αυτο το παιδι;;;;;την παει στο μητερα για εξετασεις!

πω πω ταλαιπωρια! βρε μπας και εχει καμια ουρολοιμωξη το παιδακι; ειθισται!

Αχ δεν το ειχα διαβασει!!!!!!!!!!!!!!

Τρομερο!!!!!!!!το παιδι σου μιλαει.........Αντε ποιος τον πιανει τωρα!!!!!!!!!!;);)

καλα.... μην παρουμε και τα βουνα!

επισης κανει παλαμακια αλλα χτυπάει το πανω μερος από την παλαμη καιοχι τις παλαμες μεταξυ τους :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πω πω ταλαιπωρια! βρε μπας και εχει καμια ουρολοιμωξη το παιδακι; ειθισται!

καλα.... μην παρουμε και τα βουνα!

επισης κανει παλαμακια αλλα χτυπάει το πανω μερος από την παλαμη καιοχι τις παλαμες μεταξυ τους :tongue:

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ εχεις βγαλει τον Αινσταιν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

363044btcjwq6f6i.gif


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια, πως είστε ? Εγώ πάω καλλίτερα , αλλά ο βήχας επιμένει ώρες ώρες . Εσείς τελειώσατε με το κρύωμα ?

Γιωτουλα υπομονή βρε κοριτσάκι , τι άλλο να πούμε, εύχομαι να συνελθει γρήγορα

Ζωή ηλεκτρονικός ? Μπράβο βρε , πιάνουν τα χεράκια σου

Μακ το παιδάκι σου είπε καθαρότατα συλλαβή, «μαμά» άσχετο αν δεν καταλαβαίνει ότι έτσι λένε εσένα :D… εμένα η πρώτη συλλαβή ήταν «γιαγιά»:rolleyes: κ επίσης άρχισε να λέει «ντανταντα» αλλά με πολύ ένταση κ φαίνονται τα δοντάκια, τα ουλα , έχω λιώσει λέμε

Και εμένα έτσι κάνει παλαμάκια , κάποια στιγμή θα συντονιστούν τα δυο χεράκια

Μαριανθη εύχομαι να μη έχει τίποτα το μικρακι της φίλης σου


XwAPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ την παιδίατρο και μάλλον έχει ατοπική δερματίτιδα η μικρή...:(

ουφ....αγχώθηκα πάλι!

Συμπεθέρα και παλαμάκια ο γαμπρούλης μου?????? τέλειααα!!!

εμένα πονάνε τα χέρια μου! η νύφη σου 'οταν δεν καμαρώνει καθιστή στο πάρκο της, απαιτεί να της κρατάω τα χεράκια για να στέκεται όρθια! και συνήθως το απαιτεί όλη τη μέρα!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...