Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

mia xara ειναι ο μπεμπάκος μεγαλώνει και θηριεύει!!

Ζωή η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο με την οικονομία μας και εμεις ασχολούμαστε με την τζούλια!!Ασε!!Τί θα κάνουμε δεν ξέρω!!Περιμένουμε μέχρι την πέμπτη να δούμε τί θα πούνε οι πρωθυπουργοί!!:(:(:confused:

Του έβαλα λίγο κόκκινο ζουμάκι μέσα στο φαγάκι του να νοστιμέψει λίγο!!

Τώρα έχει πάει βόλτα με τον παππού του!!!


O40a.jpgO40ap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

mia xara ειναι ο μπεμπάκος μεγαλώνει και θηριεύει!!

Ζωή η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο με την οικονομία μας και εμεις ασχολούμαστε με την τζούλια!!Ασε!!Τί θα κάνουμε δεν ξέρω!!Περιμένουμε μέχρι την πέμπτη να δούμε τί θα πούνε οι πρωθυπουργοί!!:(:(:confused:

Του έβαλα λίγο κόκκινο ζουμάκι μέσα στο φαγάκι του να νοστιμέψει λίγο!!

Τώρα έχει πάει βόλτα με τον παππού του!!!

Τι ειναι το κοκκινο ζουμακι????:confused::confused:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζωή μου ήμουν στο Τεβε και έκοβα αποδείξεις τίς οποίες τους τις έδινα με το ζόρι γιατί δεν τις έπαιρναν!!!Επειδή όμως ήμουν σε σχολείο μπήκα στο ικα και τώρα περιμένω να δω τί θα κάνω από δουλειά και από σεπτέμβρη να αποφασίσω να αλλάξω και πάλι ταμείο!!Μακάρι να σωζόμασταν από τις κομμώτριες, τις νυχούδες και τις καθηγήτριες που γυρνάνε από πόρτα σε πόρτα να κάνουν τη δουλειά τους με χίλιες δυο ακυρώσεις και 15 ευρω αμοιβή τότε θαταν καλά!!Αλλά υπάρχουν και οι γιατροί με τα 85 ευρώ χωρίς απόδειξη και άλλοι πολλοί.........Επίσης το κράτος με αναγκάζει να κάνω αυτή τη δουλειά γιατί εγω ήθελα να γίνω καθηγήτρια σε σχολείο και ένα ωραίο πρωί ήρθε ο ΑΣΕΠ!!!!


O40a.jpgO40ap3.png
Link to comment
Share on other sites

ζωη σου εστειλα το μαιλ!

κοριτσια εγω τις εχω κοψει τις ειδησεις γιατι βλαπτουν σοβαρα την υγεια μου και ειμαι και αγχωδης τυπος! εξ'ου και τα αυτοανοσα που λεγαμε :?.

ότι και να γινει θα ειναι για ολο τον κοσμο. μαζι με ολους και εμεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνώμη αν σας αναστάτωσα κοριτσάκια!!!!Πολλά φιλάκια

Βρε γιατι μας ανατσατωσες?

Εισαι σοβαρη!!!!!

ΠΑντως δεν νομιζω να πτωχευσει η ελλαδα δεν συμφερει την Ευρωπη...Οποτε κουβεντα να γινεται...

ΜΑκ ευαριστω πολυ!!!!!Μπορει να σε ξαναρωτησω τιποτα γιατι αυτος του εστειλε και ενα εξωδικο...Οτι ναναι βασικα...

Και εγω απο τοτε που σταματησα να βλεπω ειδησεις Ηρεμησα!!!!!:tongue::tongue:

Επεξεργάστηκαν by zoi_m

an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλέ γιατί αγχώνεστε έτσι;κόψτε τις ειδήσεις!!!!!!!!!!

Ζωή, Μαρία μαζί σας.κομμένη η τηλεόραση.

είναι βέβαια σκούρα τα πράγματα, αλλά είμαι σίγουρη ότι τα ΜΜΕ παίζουν το ρόλο τους..........

Ρε κορίτσια δεν έχω δει ούτε ένα στιγμιότυπο απ' το περιφημο(!) dvd να φανταστείτε. μόνο ράδιο αρβύλα βλέπω λίγο το βράδυ για να με πάρει ο ύπνος.

Περαστικά κοπελίτσες μου δεν είπα.μα τι πράγμα είναι αυτό.όλος ο κόσμος άρρωστος.εύχομαι να μην κολλήσουμε τίποτα τώρα γιορτινές μέρες που έρχονται και χάσουμε πάλι την εκδρομή.δε θα το αντέξω.

Ζωίτσα δε λέγαμε τίποτα άλλο χθες;το απόγευμα πριν πάει στο σχολείο ο άντρας μου πέρασε απ' τον φωτογράφο και τον έκλεισε.πράγμα απίστευτο για τον Γιάννη.ε, μου λέει όλο μου λες ότι δεν ασχολούμαι με τη βάπτιση είπα κι εγώ να σου κάνω μια έκπληξη, ο καλός μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πάω κι εγώ για ένα τσιγάρο μπαλκονάτο(που λέει κι η συμπεθέρα μου)και επιστρέφω.

Α, Ζωή τελικά δεν τον πήρα τον γιατρό. είπα να μην πάρω το χάπι.αφού καμιά σας δεν τον πήρε, συνεχίζω την παράδοση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσακια

Χρονια πολλα για ολα τα μπεμπακι αμας που συπμληρωσανε το πρωτο μισο χρονο της ζωης τους , να τα χαιρομαστε !!!

Λιτσααααααααα!!!!!!!!!!!!Εγ μπηκα να σου απαντησω και φευγω...Μαλλον κρυωσα και παω να την πεσω νωρις νωρις...

Μηοως ρε συ ο Ομηρος δεν προσεχει και εκει που παει να γινει καλα κρυωνει και ξανα απο την αρχη?Γιατι αν κρυωσεις μλις παει να φυγει η αρρωστεια μετα τα πραγματα γινονται πιο δυσκολα!!!!Τι να πω περαστικα του να ειναι και ευχομαι να μην βρειτε τιποτα στις εξετασεις...ΝΑ φυγει με αυτην την αντιβιωση....

Λιτσακι για τα δοντια θα σε τρομαξω αλλα παιρνει αρκετο καιρο η γκρινια.....Δεν θυμαμαι ακριβως...Εσας βεβαια βγαινουν και τα δυο μαζι οποτε μπορει και να την γλυτωσεις.....

Ετσι Λιτσααααααααααααα κρατα γερα!!!!!Αντεχεις!!!!!!!!!!Μαζι σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελπιζω να σε εμψυχωσα ε?:tongue::tongue:

Καλυτερα ειναι επιτελους θα παει απο εβδομαδα να κανει και τις εξετασεις γιατι με το μαγαζι ειναι λιγο δυσκολο οσο για την γκρινια σαν να καλυτερευουμε λιγο , φαινονται κιολας τα δοντακια μας

αααα ηρθε κ ο ατμομαγειρας!!δεν τον δοκιμασα ακομα αλλα ειναι μικρουλης και γλυκουλης!επισης να σας πω οτι εγω δεν παιρνω βιολογικα φρουτα γιατι δεν τους εμπιστευομαι.ξερει η μαμα μου 2-3 μαναβηδες στη λαικη που ψωνιζει χρονια και παιρνουμε απο εκει....απλα τα σαπουνιζω και τα βαζω 2-3 ωρες πριν φαει την φρουτοκρεμα μεσα σε νερο με την φλουδα βεβαια...ετσι φευγουν τα φυτοφαρμακα καθως ειναι υδατοδιαλυτα!ρωτησα κ τον παιδιατρο κ μου ειπε οκ.δεν το κανω απο τσιγκουνια απλα εχω τις αμφιβολιες μου....και βιολογικα να επαιρνα παλι στο νερο θα τα εχωνα οποτε λεω ασε καλυτερα.και επισης οποτε εχω κοιταξει ολα τα βιολογικα(κ σημερα παλι κοιταζα)ειναι εισαγωμενα συνηθως ιταλια...

Αυτο που εχω ακουσει για τα βιολογικα εινια οτι ειναι πολυ ξινα και τ απαιδακια δεν τα τρωνε , εγω ρωτησα για μπισκοτακι μιραντα στον γιατρο γιατι δεν την τρωγαμε με τιποτα και μου ειπε ναι και τωρα τρωμε λιγο καλυτερα και φρουτα απο την λαικη , εχω αρχισει απο εναν συγκεκριμενο και απο τον μαναβη της γειτονιας

ελα βρε Τατιανακι και σε σκεφτομουν! όλα καλα με την μπεμπου ε; καλα αυτο το παιδι δεν σε εχει ταλαιπωρησει ΚΑΘΟΛΟΥ! αλλα 3 να κανεις σαν και αυτη ευχομαι :mrgreen:. κανε πασα και την διαιτα μπας και προκοψω και εγω πλιιιιζ!

Κι εγω αρχισα διαιτα με την διαιτολογο που ειχα στην εγκυμοσυνη , αρχισα Δευτερα και σημερα που ζυγιστηκα εχω χασει 800 γρ σε 4 μερες ...για να δουμε

Γεια σας κοριτσια!!!

Λιτσακι περαστικα κ απο μενα για τον αντρουλη σου.. Ευχομαι κ εγω να μην ειναι τιποτα σοβαρο..

Ευχαριστουμε Μαριανθη μου

Γεια σας!!!

εγώ κάνω το ίδιο με σένα. το πρωί που ξυπνάμε της βράζω το νεράκι για να πιεί και της πλένω τα φρούτα και τα βάζω στο νερό μέχρι να έρθει η ώρα να φάει!

Μαριάνθη κι εγώ με το μάτι βλέπω πόσο τρώει! και δε θέλω και νατην πιέζω. Αντε να της κάνω λίγο τον καραγκιόζη για να ανοίξει το στοματάκι της αλλά μόλις δω οτι το σφραγίζει την αφήνω...

πάντως σήμερα έριξα μια ματιά που χτύπησα τα φρούτα στο μούλτι να δω τι ποσότητα βγαίνει και ήταν 200ml. Οπότε αφού δεν την τρώει όλη θεωρώ οτι τρώει γύρω στα 150-170.

Συμπεθέρα κουράγιο!!!!!!! και με τη φασολάδα και με τις εκκρεμότητες!

Νερακι ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε πλεον απο την βρυση αφου εχουμε ΕΥΔΑΠ , οσο για τα καραγκιοζακια ..ασε ιδιως για την φρουτοκρεμα απειρα ... για το ρυζαλευρο καταπινουμε και το κουταλι..επομενως τρωμε σε χρονο dt

αντε με το καλό! εμεις να δουμε ποτε θα τον βαφτίσουμε!

όσον αφορα στο υψος του ακομα ειμαστε ενα κεφαλι κοντυτεροι από εσας :tongue:

69 πόντοι 8420 κιλά!

Τελικα εμεις μειναμε τελευταιοι , ημαστε 66 εκ και 7250 , τον τελευταιο μηνα παρολο που αρχισαμε κρεμα και φρουτα πηραμε μονο 250 γρ. Απο Κυριακη ξεκιναμ εκαι φαγακι ...για να δουμε!!!

Αντε Ζωιτσα με το καλο η βαφτιση του Τεο μας


eNortjKzUjI0NzQ2M1KyBlwwFX8C0Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites

πάω κι εγώ για ένα τσιγάρο μπαλκονάτο(που λέει κι η συμπεθέρα μου)και επιστρέφω.

Α, Ζωή τελικά δεν τον πήρα τον γιατρό. είπα να μην πάρω το χάπι.αφού καμιά σας δεν τον πήρε, συνεχίζω την παράδοση.

Και καλα θα κανεις Βουλιτσα ...αφου υπαρχει τροπος βρε κοριτσι δεν εχει νοημα το χαπι


eNortjKzUjI0NzQ2M1KyBlwwFX8C0Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κοριτσια ειμαι πολυυυυυυυυυυυ χαλιαααααααααα και ειμαι μονη μου!!!!!!!!!!!!!!!

Φοραω και μασκα αλλα δεν νομιζω να κανει τιποτα...ΓΕνικα τα εχω παρει γιατι ολο ζεστα επινα τοσο καιρο και αντι να καλυτερευω χειροτερευω!!!!!!!!!!

Θα αρχισω τα παγωτα μου φαινεται!!!!:P:p

Βουλααα Τωρα τι σας εμεινε?

Ποτε ειπαμε ειναι η βαφτιση?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κοριτσια ειμαι πολυυυυυυυυυυυ χαλιαααααααααα και ειμαι μονη μου!!!!!!!!!!!!!!!

Φοραω και μασκα αλλα δεν νομιζω να κανει τιποτα...ΓΕνικα τα εχω παρει γιατι ολο ζεστα επινα τοσο καιρο και αντι να καλυτερευω χειροτερευω!!!!!!!!!!

Θα αρχισω τα παγωτα μου φαινεται!!!!:P:p

Βουλααα Τωρα τι σας εμεινε?

Ποτε ειπαμε ειναι η βαφτιση?

Kouragio Zoits amou tha perasei..... emeis ta perasame nomiza oti th apeso kato kai eixa kai ton mikro sinexei agalia....

...tha perasei


eNortjKzUjI0NzQ2M1KyBlwwFX8C0Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites

γειααααααααααααααα!!!!λιτσακι τι κανεις???και εγω παιδι μου απο την λαικη της παιρνει η μαμα μου!

ζωιτσα χλιαρα εεεε οχι ζεστα!!!δεν κανει πολλαπλασιαζονται τα μικροβια!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...