Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Συμπεθερούλα μου καληνύχτα!

πάω για νάνι γιατί σε 2 ώρες η νυφούλα σου θα ξυπνήσει για μαμ....

καληνυχτιτσα!

αααααααααααααααααα αυτοοοοοοοοοοοοοοοο

http://www.panoramaparga.gr/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα και από μένα !!Μάλλον δε σας πρόλαβα!!Η τετάρτη και η πέμπτη είναι δύσκολες μέρες για μένα!!Γυρνάω αργά!!Παραμυθένια εύχομαι η ώρα η καλή!!!Με το καλό Ζωή η βάφτιση!!!Εγω δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα το κάνω στα πεθερικά μου ή σπίτι μας!!Μακμαράκι τί έπαθε ο παιδαράς;;;Πολύ κακά ε;;Θα τρώει καλά αλλά και εγω πιστεύω πως είναι τα δόντια!!Το ξέρετε οτι υπάρχουν κάτι πλαστικές οδοντόβουρτσες στο φαρμακείο σαν δαχτύλίθρες για τα πρώτα δοντάκια;;;Μου έχουν δώσει μια και έχει πολύ γέλιο!!

Α!!Λιτσάκι ο δικός μου ήταν 7 κιλά στους 5 μήνες και 68εκ!Τώρα στον 6 είναι 7400 με το ζόρι!Από ύψος δεν τον έχω μετρήσει ακόμα!Οπότε δεν έχετε μείνει πίσω!!Μην αγχώνεσαι!!

Κοριτσάκια καληνύχτα σας!!!!!:):)


O40a.jpgO40ap3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Ευχαιστώ πολύ για τις ευχές σας! Ζωίτσα και Κατερίνα περαστικά σας! Μαριανθούλα κι εγώ με ιδιαίτερα ζω,,δούλευα σε ιδιωτικό σχολείο αλλά λόγω του μωρού έφυγα.Μαρία μου έχεις περάσει κι εσύ λούκι με αυτοάνοσα ε;;Να πάνε και να μην ξαναγυρίσουν ποτέ..Εμένα ο άντρας μου από το 2006 έχει ψωριασική αρθρίτιδα πολύ βαριάς μορφής..Έκανε μέχρι και χειρουργείο στο γόνατο γιατί δεν υποχωρούσε η φλεγμονή..πήρε μεθοτρεξάτη και κορτιζόνη και δεν τον πιάσανε,έκανε ενέσεις με βιολογικούς παράγοντες σε συνδυασμό και με τα προηγούμενα,πάλι δεν τον πιάσανε,έκανε πιο δυνατές ενέσεις,πάλι τα ίδια..Απογοητευμένοι και κουρασμένοι πια που δεν βλέπαμε 3 χρόνια τώρα να έρχεται η πολυπόθητη ύφεση το γυρίσαμε σε ομοιοπαθητική και το παλεύουμε έτσι..Αρχικά είδαμε μια μικρή βελτίωση αλλά εδώ και τρεις μέρες ξαναγύρισε στα πα΄λιά του..να φανταστείτε χθες έφυγε από τη δουλειά και΄γύρισε σπίτι από τον πόνο..4 χρόνια συνεχόμενα ζει καθημερινά με τον πόνο..είμαστε συνέχεια σε έξαρση και δεν έρχεται η ρημάδα η ύφεση..και ο καημένος είναι άνθρωπος της υπομονής και δεν λέει πονάω ποτέ..στο βλέμμα του το βλέπω..και φυσικά στο περπάτημά του..πρέπει να φτάσει στο απροχώρητο για να πει πονάω..Η ασθένεια του έχει επηρρεάσει πολλές αρθρώσεις..αστραγάλους,γόνατα κυρίως αλλά και την άρθρωση που έχουμε στο στόμα όταν ανοιγοκλείνουμε το στόμα για να φάμε..ευτυχώς τώρα έχει καιρό να τον πιάσει εκεί..δεν μπορούσε ούτε να μασήσει κάποια περίοδο..και το πιο άσχημο είναι το ψυχολογικό..έχει πέσει γιατί νοιώθει ανήμπορος να τρέξει και να κινηθεί με άνεση..μου λέει συνέχεια:εγώ πότε θα μπορέσω να κυνηγήσω το παιδάκι μας;;΄Καθημε΄ρινά παρακαλάω το θεώ να του δινει δύναμη να αντέχει..

Σας κούρασα κορίτσια μου, αλλά ένιωθα την ανάγκη να ξεσπάσω λίγο..


dlmv0hz9t.png1ogehfdjy.png

kwtpmaqz0.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου καλημέρα!!Τί ταλαιπωρία είναι αυτή που ζείς;;ευχομαι ολόψυχα να περάσουν γρήγορα τα βάσανά σας!!!Μόνο κουράγιο μπορεις να δίνεις στον αντρούλη σου και αγάπη!!Αν επιτρέπεται τί ειδικότητα έχεις;;αν ενδιαφέρεσαι για μαθήματα στα βοριοανατολικά στειλε μου να σε προτείνω όπου μπορώ!!

Κοριτσάκια καλημέραααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):):):)


O40a.jpgO40ap3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριανθούλα μου καλημερα και σε ευχαριστώ για τις ευχές!! Φιλόλογος είμαι αλλά μένω Μύκονο! Κάνω έκθεση σε παιδιά που δίνουν πανελλήνιες. Πάντως σε ευχαριστώ για την πρόθεση...


dlmv0hz9t.png1ogehfdjy.png

kwtpmaqz0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!!ναι και έλεγα κάποια πατάτα έκανα;;;Μήπως έχει σχέση η υγρασία για το πρόβλημα του άντρα σου;ή λέω βλακείες;Εχει ιδιωτικά στη μύκονο;;;

Πολλά φιλάκια!!Εκθεση είναι το αγαπημένο μου!Βγάζω τα απωθημένα μου στα παιδάκια που δίνουν μεγάλα διπλώματα!!Είναι μαγεία η δύναμη της γλώσσας και μεγάλο προσόν να μπορείς να τη χειρίζεσαι, αλλά τα μικρά δεν το καταλαβαίνουν!!Οπως δεν καταλαβαίνουν οτι πάντα πρέπει να κάνεις πλάνο!!!!!!χαχα!!


O40a.jpgO40ap3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Σημερα ειμαι καλυτερα και γλυτωσα και τον νευρικο κλωνισμο!!!!!!

Ο μικρος σαν να φταρνιζεται συχνα μου φαινεται και αγχωνομαι αλλα ελπιζω να ειναι η μυγα που εχω και μυγιαζομαι...

231559ok2ev34ww8.gif

Τι ηταν και αυτο χθες...

Ολα στραβα πηγαιναν...Τελοσπαντων.

Γιωτουλα μου!!!!!!!Δεν ξερω τι να σου πω εκτος απο τα κλασσικα Κουραγιο Υπομονη κτλ....

Ειναι δυσκολα ειδικα αν ποναει...Οι γιατροι τι λενε? ΘΑ υπαρξει ποτε υφεση?

Δεν ξερω και τι ειναι και τα αυτοανοσα κιολας...Γιατρευονται ποτε?

Γιωτα φιλολογος ε?Οτι σιχαινομαι!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Δεν τα παω καθολου καλα με τα θεματα της γλωσσας και φαινεται αλλωστε και απο τον τροπο που γραφω....

Γι αυτο και εγινα ενας ταπεινος Ηλεκτρονικος....:rolleyes::rolleyes:

Εκθεση ας μην το συζητησουμε καλυτερα....Να μην σας πω ποσο εγραψα στις πανελληνιες και φρικαρετε........(ΜΑριανθη πλανο στην εκθεση??????????Τι ειναι αυτο????????:P:p:p:p:p:p:p)

Λοιπον Γιωτα εχει ο Κοσμας κατι ξαδερφια στην Μυκονο που ενας παει Λυκειο...Αν χρειαστει τιποτα ιδιαιτερα θα σε προτεινω αν ενδιαφερεσαι...

Οι υπολοιπες που χαθηκατε παλι?

Σοφακι τι εγινε με τα σπυρακια καλε?Ολα καλα?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Ευχαιστώ πολύ για τις ευχές σας! Ζωίτσα και Κατερίνα περαστικά σας! Μαριανθούλα κι εγώ με ιδιαίτερα ζω,,δούλευα σε ιδιωτικό σχολείο αλλά λόγω του μωρού έφυγα.Μαρία μου έχεις περάσει κι εσύ λούκι με αυτοάνοσα ε;;Να πάνε και να μην ξαναγυρίσουν ποτέ..Εμένα ο άντρας μου από το 2006 έχει ψωριασική αρθρίτιδα πολύ βαριάς μορφής..Έκανε μέχρι και χειρουργείο στο γόνατο γιατί δεν υποχωρούσε η φλεγμονή..πήρε μεθοτρεξάτη και κορτιζόνη και δεν τον πιάσανε,έκανε ενέσεις με βιολογικούς παράγοντες σε συνδυασμό και με τα προηγούμενα,πάλι δεν τον πιάσανε,έκανε πιο δυνατές ενέσεις,πάλι τα ίδια..Απογοητευμένοι και κουρασμένοι πια που δεν βλέπαμε 3 χρόνια τώρα να έρχεται η πολυπόθητη ύφεση το γυρίσαμε σε ομοιοπαθητική και το παλεύουμε έτσι..Αρχικά είδαμε μια μικρή βελτίωση αλλά εδώ και τρεις μέρες ξαναγύρισε στα πα΄λιά του..να φανταστείτε χθες έφυγε από τη δουλειά και΄γύρισε σπίτι από τον πόνο..4 χρόνια συνεχόμενα ζει καθημερινά με τον πόνο..είμαστε συνέχεια σε έξαρση και δεν έρχεται η ρημάδα η ύφεση..και ο καημένος είναι άνθρωπος της υπομονής και δεν λέει πονάω ποτέ..στο βλέμμα του το βλέπω..και φυσικά στο περπάτημά του..πρέπει να φτάσει στο απροχώρητο για να πει πονάω..Η ασθένεια του έχει επηρρεάσει πολλές αρθρώσεις..αστραγάλους,γόνατα κυρίως αλλά και την άρθρωση που έχουμε στο στόμα όταν ανοιγοκλείνουμε το στόμα για να φάμε..ευτυχώς τώρα έχει καιρό να τον πιάσει εκεί..δεν μπορούσε ούτε να μασήσει κάποια περίοδο..και το πιο άσχημο είναι το ψυχολογικό..έχει πέσει γιατί νοιώθει ανήμπορος να τρέξει και να κινηθεί με άνεση..μου λέει συνέχεια:εγώ πότε θα μπορέσω να κυνηγήσω το παιδάκι μας;;΄Καθημε΄ρινά παρακαλάω το θεώ να του δινει δύναμη να αντέχει..

Σας κούρασα κορίτσια μου, αλλά ένιωθα την ανάγκη να ξεσπάσω λίγο..

ΓΙΩΤΑ μου μην λες οτι μας κουρασες για ονομα του θεού! υπομονή και κουραγιο στον αντρα σου γιατι ειναι μεγαλο ζορι αυτό που τραβαει! μακαρι να ερθει η πολυποθητη υφεση αμεσα. αναρωτιεμαι 4 χρονια εξαρση; ειναι φοβερό αυτο! και η κορτιζόνη δεν κανει τιποτα; να μου πεις η κορτιζονη δεν ειναι θεραπεια απλα κανει τα συμπτωματα πιο ηπια ή και τα εξαφανιζει καποιες φορές αλλα δεν θεραπευει! δωσ'του δυναμη Γιωτακι αλλα.... τωρα που το σκεφτομαι: τι δυναμη καλε; ο ανθρωπος ειναι ντουρος! τοσο ζορι τοσα χρόνια και παει βουρ για το δευτερο παιδί!!!!! οχι σαν κατι "γνωστους" μου που τιποτα δεν εχουν και βαριούνται να κανουν ακομα και αυτο ;). αξιος πες του, τα σεβη μου!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!!!

Σημερα ειμαι καλυτερα και γλυτωσα και τον νευρικο κλωνισμο!!!!!!

Ο μικρος σαν να φταρνιζεται συχνα μου φαινεται και αγχωνομαι αλλα ελπιζω να ειναι η μυγα που εχω και μυγιαζομαι...

231559ok2ev34ww8.gif

Τι ηταν και αυτο χθες...

Ολα στραβα πηγαιναν...Τελοσπαντων.

Γιωτουλα μου!!!!!!!Δεν ξερω τι να σου πω εκτος απο τα κλασσικα Κουραγιο Υπομονη κτλ....

Ειναι δυσκολα ειδικα αν ποναει...Οι γιατροι τι λενε? ΘΑ υπαρξει ποτε υφεση?

Δεν ξερω και τι ειναι και τα αυτοανοσα κιολας...Γιατρευονται ποτε?

Γιωτα φιλολογος ε?Οτι σιχαινομαι!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Δεν τα παω καθολου καλα με τα θεματα της γλωσσας και φαινεται αλλωστε και απο τον τροπο που γραφω....

Γι αυτο και εγινα ενας ταπεινος Ηλεκτρονικος....:rolleyes::rolleyes:

Εκθεση ας μην το συζητησουμε καλυτερα....Να μην σας πω ποσο εγραψα στις πανελληνιες και φρικαρετε........(ΜΑριανθη πλανο στην εκθεση??????????Τι ειναι αυτο????????:P:p:p:p:p:p:p)

Λοιπον Γιωτα εχει ο Κοσμας κατι ξαδερφια στην Μυκονο που ενας παει Λυκειο...Αν χρειαστει τιποτα ιδιαιτερα θα σε προτεινω αν ενδιαφερεσαι...

Οι υπολοιπες που χαθηκατε παλι?

Σοφακι τι εγινε με τα σπυρακια καλε?Ολα καλα?

Ζωούλα τα αυτοανοσα νοσηματα ειναι νοσηματα που παρουσιαζονται στον οργανισμό χωρις να ειναι γνωστη η αιτία που τα προκαλει και συμβαινει το εξης: ο ίδιος ο οργανισμός επιτιθεται στον εαυτο του και τον καταστρεφει!!!!! πχ στην ρευματοειδή αρθριτιδα που ειχα ως παιδι επιτιθεται στις αρθρωσεις δημιουργωντας φλεγμονες αλλά και σε πιο σοβαρες μορφές της πάθησης μπορει να επιτεθει ακομα και στην καρδια, στα αυτια, στα ματια. εγω ως παιδί κάθε εξαμηνο τα εξεταζα όλα αυτα τα οργανα στους αρμόδιους γιατρους. δυστυχως δεν θεραπευονται (εκτός από αυτο που ειχα εγω ως παιδί το οποίο εξαφανιστηκε στην εφηβεια όπως προειπα)!

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου η νυχτα ηταν δραμα! ο μικρος πονουσε μαλλον στην κοιλια και ήταν ξυπνιος από τη 01:15 εως 03:15. μετα ξυπνησε στις 05:00 και κοιμηθηκε πάλι στις 6. τελικα ξυπνησε στις 07:30! εννοειται οτι καθ'ολη τη διαρκεια που ηταν ξυπνιος ηθελε αγκαλια γιατι μολις τον ακουμπουσα στο κρεβατι εκλαιγε γοερα!:|.... σερνομαι λεμε!

Link to comment
Share on other sites

αααα να ρωτησω και κατι αλλο διοτι εχω την υποψία ότι γεννησα τον αινσταιν :tongue::

εδω και κανενα μηνα ο πιτσιρικας ελεγε μαμ μαμ μαμ μαμ. εδω και κατι μερες λεει μαμ όταν πειναει και όταν κλαιει (συνήθως) αλλά και σε κατασταση ηρεμιας λεει "μαμα" καθαροτατα! να θεωρησω ότι το παιδί μου μιλησε ή λεω μακακιες;;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...