Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

      Από Θεσσαλονίκη δεν έχω να βοηθήσω η αλήθεια είναι.. μόνο να αποφύγετε το μεγαλογιατρό στα Γιάννενα θα πω και το αφήνω εκεί..! 

      Περίμενες και εσύ κατεύθυνση για το σπέρμα από το γυναικολόγο.. για αυτούς όλα διορθώνονται με την εξωσωματική και το πρόβλημα είναι πάντα στα ωάρια της γυναίκας!! 

      Όχι κάνεις λάθος, υπάρχουν πολλών ειδών συμπληρωματα το καθένα για διαφορετικό σκοπό (για αυτό μιλάω για μεμονωμένες και σε συγκεκριμένες ποσότητες), υπάρχουν διαφορετικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία που βοηθάνε και στην μορφολογία και στην κίνηση και στον αριθμό αλλά η τερατοσπερμια να ξέρεις προκαλείται και από την κιρσοκήλη σε μεγάλο βαθμό οπότε η αφαίρεση της και μόνο θα σας βοηθήσει θεαματικά.. και η μεγαλύτερη επίπτωση της κιρσοκήλης είναι ότι αυξάνει τον κατακερματισμό στο DNA των σπερματοζωαρίων όπου και μπορεί να είναι η αιτία που δεν προχωράνε τα έμβρυα ή και να προκαλούνται αποβολές σε πολύ αρχόμενη κύηση γιατί πολύ απλά είναι κατεστραμμένο το DNA και δεν έχουμε υγιή έμβρυα.. γενικότερα έχω πολύ μεγάλο υλικό για διάβασμα αν ενδιαφέρεσαι για βελτίωση σπέρματος..

      Τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν εδώ στο φόρουμ.. αν κάνεις έναν κόπο με ένα απλό search θα βρεις πολλά να διαβάσεις και να πληροφορηθείς.. θα σου έστελνα με πμ links να διαβάσεις μόνη σου αλλά κάτι έχει αλλάξει στο φόρουμ και χρειάζονται έγκριση αυτά τα μηνύματα τα οποία και αν εγκριθούν για δημοσίευση...! Αλλά αν μου πεις, σου στέλνω ότι έχω..

      Εμείς είχαμε αμφοτερόπλευρη κρυψορχία που χειρουργήθηκε στην ηλικία των 13.. στα 18-19του που πήγε σε ουρολόγο ανακάλυψε την αζωοσπερμια.. ο τότε ουρολόγος του είπε δεν πειράζει όταν θελήσεις να κάνεις παιδί θα κάνεις εξωσωματική..(λες και λύνει όλα τα προβλήματα!) τότε ακόμα αν ο γιατρός είχε ασχοληθεί ίσως να μπορούσαμε σήμερα να κάνουμε παιδί έστω και με βιοψία.. αντίθετα ο άντρας μου εφησυχαστηκε και πόσο μάλλον στην ηλικία αυτή, ασχολήθηκε μετέπειτα με τον αθλητισμό και τα διάφορα "γυμναστηριακα" συμπληρώματα με αποτέλεσμα η κατάσταση του να γίνει μη αναστρέψιμη.. το παλέψαμε 4 χρόνια με φαρμακευτικές θεραπείες ακόμα και με ειδική θεραπεία για την περίπτωση μας που δεν πραγματοποιείται κάν στην Ελλάδα! Ο γιατρός μας (ουρολόγος, να είναι καλά ο άνθρωπος!) μας στήριξε σε όλη την πορεία μήπως και τα καταφέρουμε.. μετά από 15 συνεχούς μήνες θεραπείας με 3 διαφορετικές ενέσεις διέγερσης μέρα παρά μέρα, 23 διαφορετικά χάπια την ημέρα, αλλαγή στο τρόπο ζωής (από κόψιμο τσιγάρου, απώλεια βάρους και πολλά πολλά ακόμα) δεν βρέθηκαν σπερματοζωάρια ούτε με microtese (ειδική χειρουργική με μικροσκόπιο - βιοψία όρχεων).. τουλάχιστον το παλέψαμε και ξέρω ότι κάναμε πραγματικά ότι ήταν δυνατόν για να τα καταφέρουμε.. και το λέω όχι γιατί αφεθηκα στο πρώτο τυχόντα γιατρό.. γιατί έψαξα παααάρα πολύ διάβασα πάρα πολύ πήγαμε σε πολλούς γιατρούς και ο γιατρός που εμπιστευθηκαμε στο τέλος πλέον όχι απλά λάμβανε την άποψη μου υπόψιν του έφτασε να παίρνει τηλέφωνο μπροστά μας συναδέλφους του να συζητάει οτιδήποτε καινούργιο είχα να του προτείνω σε βαθμό μάλιστα να μου προτείνει να τελειώσω μια σχολή παραιατρικων για να με προσλάβει στο team του.. φυσικά πάνε δυο χρόνια τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα άσε που δεν με ενδιαφέρει πλέον και προσωπικά να τα θυμηθώ.. όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται ας ψάξει και ας κάτσει να διαβάσει.. απλά όχι στο google!! Μόνο Pubmed & pubmed central όπου είναι δημοσιευμένη η παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία. 

      Ότι άλλο θέλεις, μου λες.. & sorry για το σεντόνι 

      Όχι κοριτσάκι μου μην ανησυχείς, το καφέ είναι παλιό αίμα.. αν κάτι σοβαρό είχε γίνει δεν θα έβλεπες καφέ αλλά κόκκινο.. και γενικότερα όσο δεν βλέπεις βαρύ κόκκινο αίμα σε ποσότητα με πηγματα που να συνοδεύονται και από έντονους πόνους/κράμπες στη μήτρα ή και στην μέση, να μην ανησυχείς! Όλα είναι καλά..! Γενικότερα να στέλνεις πάντα στο γιατρό σου για αυτά για να μην ανησυχείς.. 

      μήπως μπορείς να μου στείλεις μνμ για τον ανδρολόγο; 

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σε ολες τις μανουλες!!! βρε κοριτσια εχω ενα προβληματακι. Η νονα του παιδιου μενει σε αλλη πολη και μου ειπε να κοιταξω μονη μου για βαπτιστικα (εχω μια γνωστη που εχει μαγαζι). Πηγα λοιπον και διαλεξα και βγηκαν συνολο 560 ευρω (ρουχα, καλτσακια, παπουτσια, λαδοπανα,πετσετες, μπουκαλακι για το λαδι, λαμπαδα και κουτι-παγκακι για τα βαπτιστικα.) Ειπε επισης οτι θα μου δωσει στολισμο κολυμβυθρας, ενα μεταλικο φαναρι για στολισμο, τα τρια κερακια της κολυμβυθρας και τεσσερα μαρτυρικα για γονεις και νονους. Τα ειπα στη νονα και της φανηκαν αρκετα τα λεφτα. Της ειπα να δει και στην δικη της πολη (γιατι καποιος της ειπε οτι θα βρει ολο το πακετο με 400 ευρω), και να παω να τα δω. Δε θελω να μου παρει τιποτα χαζο μονο και μονο γιατι ειναι πιο φθηνο. Εχω αδικο κοριτσια που στενοχωριεμαι? Ενταξει,η νονα πληρωνει, αλλα αυτο σημαινει οτι παιρνει οτι θελει εκεινη? Εμενα για παραδειγμα δε μου αρεσει το γαλαζιο, θελω η λαμπαδα και το κουτι να εχει χρωματα λαχανι με τυρκουαζ και θεμα το βατραχο-πριγκιπα (αλλωστε και το προσκλητηριο και η μπουμπουνιερα τετοια θα ειναι). Θελω να ταιριαζουν ολα, κακο ειναι? Πειτε μου βρε κοριτσια τη γνωμη σας. Ειναι πολλα τα λεφτα (560 ευρω) για ολα αυτα που σας ειπα? Ρωτησα και σε ενα αλλο μαγαζι και μου ειπε 600. και μια γνωστη μου που αγορασε κι αυτη βαπτιστικα 600 εδωσε. Μηπως στη Θεσσαλονικη ειναι πιο ακριβα?


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

dora μήπως να της έλεγες ότι βρήκες άλλα με 400 (όσα δηλ διαθέτει) και να συμπλήρωνες εσύ τα υπόλοιπα; Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τραγικό προκειμένου να πάρεις αυτά που σου αρέσουν. Μην ξεχνάς ότι ζούμε και σε δύσκολες εποχές.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάνει τίποτα για τη βάπτιση, ούτε καν ξέρω πότε θα την κάνουμε!

Όποιες κοπέλες είστε στο ΙΚΑ, γνωρίζετε για την επιστροφή των εισφορών? Έχει βγει εγκύκλιος. Ρωτήστε τον εργόδότη σας για να σας δώσει βεβαίωση και να πάρετε τα λεφτά πίσω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολες τις μανουλες!!! βρε κοριτσια εχω ενα προβληματακι. Η νονα του παιδιου μενει σε αλλη πολη και μου ειπε να κοιταξω μονη μου για βαπτιστικα (εχω μια γνωστη που εχει μαγαζι). Πηγα λοιπον και διαλεξα και βγηκαν συνολο 560 ευρω (ρουχα, καλτσακια, παπουτσια, λαδοπανα,πετσετες, μπουκαλακι για το λαδι, λαμπαδα και κουτι-παγκακι για τα βαπτιστικα.) Ειπε επισης οτι θα μου δωσει στολισμο κολυμβυθρας, ενα μεταλικο φαναρι για στολισμο, τα τρια κερακια της κολυμβυθρας και τεσσερα μαρτυρικα για γονεις και νονους. Τα ειπα στη νονα και της φανηκαν αρκετα τα λεφτα. Της ειπα να δει και στην δικη της πολη (γιατι καποιος της ειπε οτι θα βρει ολο το πακετο με 400 ευρω), και να παω να τα δω. Δε θελω να μου παρει τιποτα χαζο μονο και μονο γιατι ειναι πιο φθηνο. Εχω αδικο κοριτσια που στενοχωριεμαι? Ενταξει,η νονα πληρωνει, αλλα αυτο σημαινει οτι παιρνει οτι θελει εκεινη? Εμενα για παραδειγμα δε μου αρεσει το γαλαζιο, θελω η λαμπαδα και το κουτι να εχει χρωματα λαχανι με τυρκουαζ και θεμα το βατραχο-πριγκιπα (αλλωστε και το προσκλητηριο και η μπουμπουνιερα τετοια θα ειναι). Θελω να ταιριαζουν ολα, κακο ειναι? Πειτε μου βρε κοριτσια τη γνωμη σας. Ειναι πολλα τα λεφτα (560 ευρω) για ολα αυτα που σας ειπα? Ρωτησα και σε ενα αλλο μαγαζι και μου ειπε 600. και μια γνωστη μου που αγορασε κι αυτη βαπτιστικα 600 εδωσε. Μηπως στη Θεσσαλονικη ειναι πιο ακριβα?

Δεν μου φαίνεται ακριβή η τιμή για όλα αυτά...Η αλήθεια είναι ότι τα πιο οικονομικά ξεκινάνε από 400 ευρώ περίπου οπότε 160 ευρώ παραπάνω δεν είναι και τραγική διαφορά για μένα..Αν σκεφτείς ότι κυκλοφορούν και κάτι τρελλές τιμές που φτάνουν τα 900-1000 ευρώ...Αν η νονά σας διαλέξει κάτι που δεν σας αρέσει κάνε αυτό που σου είπε η Φρόσω και τελειώνει η υπόθεση...Μπορεί η νονά να μην μπορεί οικονομικά ή να μην είναι διατεθιμένη να πληρώσει αυτό το πόσο οπότε αν συμβάλλεις κι εσύ χωρίς να το ξέρει δεν θα έχετε παρεξηγήσεις..

Καλημέρα σας!!!

Καταρχήν θέλω να εκφράσω πόσο στενοχωρημένη είμαι με αυτά που γίνονται στην χώρα μας. Πόσο χειραγωγημένους μας έχουν και δεν μπορούμε καν να συνηδειτοποιήσουμε ποιοι είμαστε. Δεν μπορούμε να εκφράσουμε με άλλο τρόπο την αγανάκτησή μας παρα με οργή, αλλά οργή την οποία εκδηλώνουμε στον διπλανό μας. Δεν μπορούμε να εξωτερικεύσουμε αυτή την οργή με άλλο τρόπο, παρά με ωχαδερφισμό και πόλεμο, εμφύλιο πόλεμο......

Ας τα αφήσω όμως, γιατί είμαι σίγουρη ότι κι εσείς έτσι νιώθετε.

nera μου είναι στο ανώτατο όριο σχετικά με το βάρος. Αλλά μας σώζει το ύψος της και γι αυτό είναι οριακό ανώτερο. Μου είπε ο παιδίατρος ότι δεν μας πειράζει και να αφήνει κανα δυο κουταλιές από το φαι της. Να μην την ζωρίζουμε να το τρώει όλο.

Εμείς εχθες πήγαμε σε μια αποθήκη χαρτικών και βρήκαμε όλα τα υλικά για τις προσκλήσεις. Τώρα μένει να τα παραγγείλω, να τυπώσουμε το κείμενο και μετά αρχίζει η χειροτεχνία. Πολύ χάρηκα.

Ελπίζω να καταφέρω και την άλλη εβδομάδα να καταλήξω και για τις μπομπο. Γιατι μετά ε΄χουμε και συνέχεια τα ρουχαλάκια, στα οποία νομίζω ότι θα δυσκολευτω να βρω, γιατί δεν μας αρεσουν ιδιαίτερα όλα αυτά τα φρου φρου...θέλουμε κάτι πολύ απλό.....Θα δούμε όμως....

Πολλά φιλιά σε όλες σας και στα μωρά σας....

Συμφωνώ μαζί σου...Αυτές τις μέρες ύστερα από τα τραγικά γεγονότα ώρες ώρες νιώθω τέτοιο θυμό και απελπισία...Γιατί κάτι ψευδοεπαναστάτες και ψευτονταήδες δεν έχουν τα κότσια να στραφούν εναντίον της κυβέρνησης και της άρχουσας τάξης και την πληρώνει, όπως πάντα, ο αθώος κοσμάκης!!!Άντε να χαθούν όλοι οι ψευτοιδεολόγοι δολοφόνοι....Ουστ από δω...

Σορρυ, τώρα γύρισα από διάφορες δουλειές, το απόγευμα τον κράτησε ο μπαμπάς του και έκανα εγώ διάφορα, και αύριο πάλι το ίδιο, έχω να πάω στον γυναικολόγο για το τεστ ΠΑΠ.

Φαντάζομαι ως τώρα θα μάθατε τι συνέβη, σκοτώθηκαν τρία άτομα από αναθυμιάσεις καπνών, τι να πω, δεν έχω λόγια.

Αλλάζω θέμα για να μη μας πάρει από κάτω.

Κορίτσια τα μπεμπάκια μας είναι φανταστικά, Χριστίνα ΘΕΙΚΟ το προσκλητήριο! Κι εμείς θα το φτιάξουμε μόνοι μας αλλά θα κάνουμε κάτι πάρα πολύ απλό. Γενικώς βαριόμαστε τις ετοιμασίες, γι' αυτό και δεν αξιωθήκαμε ποτέ να κάνουμε θρησκευτικό γάμο!

Χαχαχα Χριστίνα πολύ γέλασα με το σχόλιο με το γκομενάκι. Θα γίνεις μια από αυτές τις πεθερές που δεν εγκρίνουν καμιά νύφη! Κι εγώ έτσι με βλέπω να γίνομαι!! Αχ, αυτά που κοροϊδευα... Κοριτσομάνες του Οκτώβρη, μακριά τις κόρες σας από μένα και τη Χριστίνα!

λάκι σταρ, τι εννοείς οριακό βάρος; Παχουλούλα ή λεπτούλα εννοείς; Γιατί και μένα ούτε 8,5 κιλά δεν είναι.

Φιλάκια, θα τα πούμε μάλλον άυριο.

Καλημέραααααααααα

Kαλέ νταρντανα η κόρη σου. Εμενα ειναι 8 κιλά.

Χριστίνα με το καλό. Τελεια η πρόσκληση!

Εμενα ακόμα βανιλια και φρουτα τρώει. Κανει 5 λεπτα να τα φάει.

Χριστίνα πολύ όμορφο το προσκλητήριοοοοοοοοο κούκλος ο γιόκας σου.... Ευχαριστούμε για τα φιλιά σου.

Εμείς σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο για εμβόλιο. Στην αρχή όταν μέτραγε το ύψος της πήγε λίγο να κλάψει, αλλά της πέρασε. Και την στιγμή που την τσίμπησε δεν έκλαψε, ίσως επειδή την είχα αγκαλιά.....Εϊναι 70cm ύψος και 9200....οριακό το βάρος μας. Την βρήκε όμως πολύ καλή, πολύ παρατηριτική και μια χαρά. Χαρήκαμε πολύ.

Αύριο θα αρχίσω να ψάχνω για το προσκλητηριο που θα φτιάξουμε.....θα σας πω νέα.

Καλό βράδυ σε όλες σας και ομορφα ονειράκια στα αγγελούδια σας.

Βρε κορίτσια 9,200 η μπουμπού, 8 και 8,5 κιλά τα αγοράκια σας πω πω, αγχώθηκα τώρα...Η δικιά μου είναι μετά βίας 7 κιλά...Αφού η γιατρός μας είπε επειδή δεν πήρε πολύ βάρος να κάνουμε καμιά καλλιέργεια ούρων...Λέτε να χει τίποτα το παιδάκι μου????Ή μόνο η δικιά μου βγήκε τόσο κακόφαγη????Ακόμα δεν έχουμε φάει ένα ολόκληρο μπολ φρουτόκρεμα, κρέμα ή φαγητό..!!!:mad::x:x Μόνο το γάλα της το πίνει όλο...Αφού να φανταστείτε πίνει 1,200ml την μέρα περίπου..

Ούτε εγώ έχω κάνει τίποτα για τη βάπτιση, ούτε καν ξέρω πότε θα την κάνουμε!

Όποιες κοπέλες είστε στο ΙΚΑ, γνωρίζετε για την επιστροφή των εισφορών? Έχει βγει εγκύκλιος. Ρωτήστε τον εργόδότη σας για να σας δώσει βεβαίωση και να πάρετε τα λεφτά πίσω.

Όσες έχουμε πάρει το εξάμηνο, όπως εγώ, και γυρνάμε δουλειά μετά την 1/4 δεν χρειάζεται να κάνουμε κάποια αίτηση...Αυτόματα μόλις γυρίσουμε στην δουλειά ο εργοδότης θα μας κρατάει μειωμένες εισφορές...

dora μήπως να της έλεγες ότι βρήκες άλλα με 400 (όσα δηλ διαθέτει) και να συμπλήρωνες εσύ τα υπόλοιπα; Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τραγικό προκειμένου να πάρεις αυτά που σου αρέσουν. Μην ξεχνάς ότι ζούμε και σε δύσκολες εποχές.

Φρόσω μου τι κάνεις????Τι κάνουν οι παίδαροι σου????????Φιλάκια........:D:D:D


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες μου τι κανετε?? εμεις πολυ καλα (λεμε τωρα) με αυτα που ακουμε οτι συμβαινουν και με τις μειωσεις στους μισθους τελος παντων... ρε κοριτσια τωρα που ο βασικος κατεβηκε στα 560 εγω η ερμη που δουλευω 4ωρο ποσα θα περνω? 200 ευρω? αν ειναι δεν παω καθολου και καθομαι σπιτι μου με το μωρακι μου χαζη ειμαι??

dora 560 για ολα αυτα ειναι πολυ καλα πιστευω εγω παντως αν γινομουν νονα και μου λεγανε να πληρωσω τοσα θα μου φενοτανε οικονομικα ..κανε αυτο που ειπε η Φροσω πες της οτι ειναι γνωστη σου και σου εκανε καλυτερη τιμη και βαλε εσυ την διαφορα για να εχεις και τα πραγματα που σου αρεσουν!

εμενα η μπουμπου τρωει και τα φρουτα και την κρεμουλα και το μεσημεριανο φαγακι...απο βδομαδα θα της ξεκινησω γιαουρτακι το απογευμα και μου ειπε να της δωσω και ανθοτυρο...ρε κοριτσια τι τους μαγειρευετε? εγω μεχρι στιγμης της εχω δωσει πατατα,κολοκυθι,καροτο,αρακα κ μοσχαρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσάκια μου...Εγώ προς το παρόν της δίνω καρότο, πατάτα, κολοκυθάκι, λίγο σέλινο και κοτόπουλο..Από βδομάδα ξεκινάμε και μοσχάρι..Μου είπε αφού ξεκινήσουμε μοσχάρι μετά από κανα δυο βδομάδες να της βάζω και τραχανά ώστε να χει περισσότερη ποικιλία για μην βαρεθεί όλο την ίδια και την ίδια γεύση..


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω δινω μονο κολοκυθι πατατα καροτο με κοτοπουλο, και απο φρουτο δινω μηλο αχλαδι μπανανα.

θα το εμπλουτισω σε λιγες μερες.

Τα βαφτιστικά, πολύ ακριβά μου φαίνονται πάντως. 550 ευρώ για μερικά ρουχα και πανάκια, έλεος, απλά έχουμε συνηθίσει σε αυτες τις τιμές και λεμε είναι οκ. μια φορά θα τα φορεσουν, απλά ολα είναι εμπόριο και εκεί βασίζονται οι τιμές. σου λεει ο άλλος, μια φορα θα βαφτίσει, θα τα σκάσει τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Στελλα δεν εχω δωσει κ ουτε προκειτε γιατι να μην φαει την φρεσκια μπανανα και να φαει κατι τυπου μπανανα..εγω απο εβδομαδα που θα της ξεκινησω γιαουρτακι λεω να της αντικαταστησω πληρως την κρεμα και να δινω μονο γιαουρτι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α, Στελλα και κατι αλλο την αδεια 3,5 μηνες με αποδοχες μπορεις να την παρεις μονο πριν το 6μηνο μετα δεν γινετε να σου την δωσουν εγω αυτο ξερω..αφου εχεις παρει το 6μηνο αναγκαστικα θα πας για δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες και μωράκια του Οκτώβρη.

Στέλλα βασική προυπόθεση για να πάρεις το εξάμηνο είναι να έχεις πάρει όλη την κανονική άδεια του έτους που σταματάει η άδεια λοχείας από το ΙΚΑ, να έχεις πάρει το μειωμένο σε μήνες και μετά να πάρεις το εξάμηνο. Βέβαια πάντα με την καλη διάθεση του εργοδότη σου ίσως να μπορείς να πάρεις το μειωμένο και μετά. Καλό θα ήταν να το συζητήσεις μαζί του.

Όσο για την κρέμα δημητριακών με άρωμα μπανάνα της Νουνου εγώ την δίνω στην μπεμπούλα, γιατί μας είπε ο παιδίατρος να την προσθέσουμε για ποικιλία, όπως και την φαρίν λακτέ. Αν προκειται να δώσεις στο μωράκι σου, πρόσεχε γιατι αν ακολουθήσεις την αναλογία που λέει το κουτί, θα βγει στοκος η κρεμα. Εγω φαντάσου της έβαλα περισσοτερο νερο για να γινει αραιη....θα το δεις και μονη σου. Εγω τις άλλες 2 κρέμες - δηλ φαρίν λακτέ και βανίλια-ριζάλευρο- έχω πάρει Milupa. Πήρα αυτή την φορά της Nutricia για κρέμα δημητριακών, η οποία έχει άρωμα μήλο. Μόλις της την δώσω θα σου πω.

joannakip δεν είναι φρουτόκρεμα, απλά υποτίθεται ότι έχει το άρωμα μπανάνας. Κι εγώ της δίνω κανονικά φρουτάκια....εννοείται αυτό. Ότι πιο φυσικό τόσο το καλύτερο....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αρωμα έχει μονο. δεν θα σταματησω τα φρούτα. Λέω να τον πάρω τηλέφωνο 1 μήνα πριν παω για δουλεια. Πρέπει να βρω όμως μια τρελή δικαιολογια οτι δεν πορώ να πάω ακόμα για δουλεια. Ειμαστε 700 ατομα και γενικώς ειναι απρόσωπα τα πράγματα στην δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Στελλα εχω ενα βιβλιαρακι του ΙΚΑ που λεει οτι μετα τις 63 μερες μπορεις να κανεις το εξης

α)3,5 μηνες αδεια με αποδοχες και μετα προστασια μητροτητας ή

β)προστασια μητροτητας και μετα μειωμενο ωραριο

αυτο οριζει και καλα ο νομος...

βεβαια αν θελει ο εργοδοτης ισως γινετε να το κανεις αλλιως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...