Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημέρα κατβαλ. τα είδα τα μικρά σου. μούρλια είναι κ τα δυο!!!!να τα χαίρεστε!!!!

η μικρή μου έχει μπούκωμα κ έτσι σήμερα κ αύριο θα την κρατήσει η γιαγιά μέχρι να συνέλθουμε εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σας μανούλες! Πάει πολύς καιρός να γράψω εδώ, ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας υγιή και χαρούμενα!

Εμείς είμαστε καλά, η Αννούλα ξεκίνησε σχολείο από 3 του Σεπτέμβρη, αρρώστησε με αμυγδαλίτιδα τη 2η βδομάδα και πήρε αντιβίωση. Της πέρασε για λίγες μέρες και την επόμενη βδομάδα πάλι πυρετό και αμυγδαλές... Τι να κάνουμε, με το που ανοίγουν τα σχολεία, κάνουμε αρχή και με αρρώστιες... Μακάρι να μην μας ταλαιπωρήσει πολύ ο χειμώνας που έρχεται.

Πλησιάζουν και τα γενέθλια των παιδιών μας ε; Ολόκληρα παιδάκια πια! Εμάς η Αννούλα περνάει δείγμα εφηβείας νομίζω. Έχει γίνει τόσο ζιζάνιο, αντιμιλά, κάνει πάντα το δικό της! Και μετά σου λένε τα δίχρονα είναι τα δύσκολα...!

Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη και πολλά πολλά φιλιά στα παιδάκια σας! Καλό Φθινόπωρο!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μένα!

Και εμένα ο μικρός είχε λίγη καταρροή και φτέρνισμα και δεν τον στείλαμε χτες παιδικό.

Σήμερα όμως κανονικά πάλι!

Πώς περνάνε τα δικά σας παιδάκια στον παιδικό?

Ο μικρός είναι πολύ χαρούμενος, κάνουν πολλά πράγματα και γυρνάει σπίτι πτώμα μιλάμε!!!

Αλλά το βράδυ δεν θέλει να παει για ύπνο νωρίς, το καθυστερεί και καταλήγουμε στις εντεκα και βάλε για να τον παρει ο ύπνος...

Ευτυχως κοιμάται λίγο το μεσημέρι μετα το σχολείο

Επίσης εχει αρχισει και τρώει σχεδον τα πάντα, τώρα στο σχολείο και πολύ χαίρομαι για αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με το σχολείο μαθαίνουν και τρώνε διάφορα που μαζί μας, τουλάχιστον στη δική μας περίπτωση, δεν θα γεύονταν καν!

Κι εμάς η Αννούλα περνάει καλά στο σχολείο, είναι πολύ χαρούμενη, κάνουν πολλά πράγματα. Επειδή εμάς μένει μέχρι το απόγευμα, τους κοιμίζουν το μεσημέρι μετά το φαγητό για ένα δίωρο, αλλά το βράδυ μέχρι τις 8:30-9:00 κοιμάται. Τη σηκώνω όμως νωρίς, κατά τις 6.


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
Είναι κανείς εδώ????

Εγώ!

Όπως βλέπεις περιμένω και δεύτερο παιδάκι τώρα και μπαίνω για ανταλλαγή εμπειριών!

Τι κάνει το κορίτσι σου, πως μεγαλώνει;

Εμάς πολύ καλά, έχει γίνει δεσποινιδούλα πια και φυσικά πολύ υπερήφανη για την αδελφή που περιμένει:D

Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης γιατί ρίχνω πολύ τρέξιμο!

Φιλιά σε όλες!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα olive! Υπέροχα τα νέα σου! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Μεγάλωσαν οι κορες μας ε? Κι εμάς η Αννούλα έχει αλλάξει πολύ. Για όλα έχει γνώμη και άποψη, όλα θέλει να γίνονται με τον δικό της τρόπο και η κάθε κατάσταση τίθεται υπό διαπραγμάτευση! Όμως είναι και ναζιάρα και πάντα βρίσκει τρόπο να δείξει την αγάπη της στους άλλους. Με τα μικρά παιδιά εκδηλώνει ζήλια, άμα δω κανένα μικρούλη και του δώσω σημασία. Έχει βρει και τον άντρα που θα παντρευτεί, έναν συμμαθητή της, και άμα της προτείνω κανέναν άλλον, μου λέει "Εγώ αυτόν θα παντρευτώ επειδή τον αγαπώ και θα τον αγαπώ για όλη μου τη ζωή!". Αντε, τι να πεις μετά από αυτό; Δεν παίζουμε με τα αισθήματα! χαχαχα! Το βράδυ ακόμη φοράμε πανί και μέχρι το πρωί είναι φουλ γεμάτο... Ελπίζω το καλοκαίρι που μας έρχεται να έρθει και το τέλος σ' αυτό το θέμα. Μια μέρα της είπα "τι θα γίνει με το πανί, θα σε παντρέψω κι εσύ ακόμη θα φοράς πανί το βράδυ;". Μου απαντά "ναι". Της λέω: "και τι θα πει ο άντρας σου;". Μου λέει: "Ε, μα δεν θα το βλέπει εκεί που είναι, θα είναι κρυμμένο:" :)))))))))))))))))))))))))))))) Είχα ξεραθεί από το γέλιο!!!

Αυτά εν συντομία. Να είσαι καλά, εσύ και όλη σου η οικογένεια, μαζί και το μικρούλι που θα έρθει. Φιλιά πολλά!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Όσο μεγαλώνουν λένε απίστευτες ατάκες κι εσένα φαίνεται να έχει μεγαλώσει πολύ η δικιά σου.

Τη στέλνεις προνήπιο, παιδικό σταθμό;

Πως τα πάει;


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ναι, η Αννούλα πήγε 2 χρόνια σε βρεφοκομικό σταθμό (από 5 μηνών παρά κάτι), και από τότε συνεχίζει στο νηπιαγωγείο. Φέτος θα "αποφοιτήσουμε" και θα πάμε προδημοτική. Της αρέσει πολύ το σχολείο και αγαπά πάρα πολύ τη δασκάλα της. Μου λέει συχνά ότι κάνουν δραματοποίηση κάποια παραμυθάκια παίζοντας ρόλους και ότι μαθαίνουν πολλά πράγματα. Ευτυχώς χαίρεται πολύ με το σχολείο. Πρόσφατα είχα ρωτήσει τη δασκάλα αν υπάρχει κάποιο θέμα, αν είναι όλα καλά με τη μικρή και μου είπε να μην ανησυχώ, ότι είναι πολύ καλή στο μάθημα και ότι πρόκειται για ισχυρή προσωπικότητα. "Αυτό είναι που με φοβίζει", της λέω. Γιατί τη βλέπω ότι είναι αρκετά ισχυρογνώμων και ότι διαπραγματεύεται σκληρά κάτι που θέλει... Κάποτε που κάνει ιδιοτροπίες και επιμένει σε κάτι, της λέω "άμα κάνεις έτσι, δεν θα έχεις φίλους", επειδή θέλω να μην είναι απόλυτη σε κάτι που λέει ή θέλει, αλλά να αφήνει χώρο και στους άλλους να πουν τη γνώμη τους και να κάνουν κάτι διαφορετικό. Θέλει πολλή δουλειά γενικά το να μεγαλώσεις ένα παιδί τελικά, πιθανόν σε πολλά να κάνουμε και λάθη ως γονείς, αλλά προσπαθούμε για το καλύτερο και ο Θεός να μας φωτίζει να τους δίνουμε ό,τι είναι σωστό και πρέπον.


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...