Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Νατασούλα, ποιο εμβόλιο κάνατε? Εμείς θα κάνουμε μεθαύριο το Pentavac.

Και εμένα μου χαμογελάει συνέχεια και της αρέσει να την χαιδεύω στο κεφαλάκι-προσωπάκι! :-)

Αυτή τη στιγμή την έχω στο καρότσι της, πηγαινοέρχομαι στα δωμάτια κάνοντας δουλειές και την παίρνω μαζί μου... Μόλις μείνουμε πολλή ώρα σε ένα δωμάτιο, αρχίζει και γκρινιάζει!


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

και εμεις αυτο το εμβολιο καναμε!!!!που τα κανετε τα εμβολια????εγω την παω στο ικα.

νατασουλα πολυ ψηλη κορη εχεις καλε!!!!!!!εμεις ειμαστε ταπες!57 εκατοστα!!!!!

γενικα αυτο το εμβολιο δεν εχει παρενεργειες,εμενα εκανε δεκατα και μια ωρα μετα δεν ειχε καθολου.αλλα προληπτικα depon δεν μας ειπε η παιδιατρος να παρουμε αλλα και δεν θα της εδινα.μονο αν ξεπερναγε το 38 και κατι.

ελινα συμφωνω με τα κοριτσια,ρωτα τον παιδιατρο σου για καμια σταγονιτσα κριμα ειστε και εσεις και το μωρο.

ινακι μεχρι 60 βαθμους υγρασια μας ειπε ο παιδιατρος αλλα εμας χτυπαει και 65αρια.εχουμε παρει θερμομετρο-υγρομετρο για να ειμαστε σιγουροι.

Link to comment
Share on other sites

παναγιτσα μου......εμ για αυτο εγω τον βαζω μπρουμυτα.....Με συγχωρειτε αλλα πιο πολλα παιδακι εχουν πνιγει (καλα να ειναι όλα τους), από το να παθουν το συνδρομο αιφνιδιου...

- Εγώ την κοιμίζω στο πλάι για αυτόν τον λόγο (να μην πνίγεται με γουλίτσες, σάλια κτλ). Το πρωί βέβαια την βρίσκω ανάσκελα την άτιμη, αλλά όσο μπορώ κατά τη διάρκεια της νύχτας ελέγχω αν είναι στο πλάι... Έχω την εντύπωση ότι μπρούμυτα είναι ακόμα πιο επικίνδυνο για ένα μωρό, ειδικά αν είναι μαλακό το στρώμα, γιατί μπορεί να εγκλωβιστεί το προσωπάκι του και να μην μπορεί να αναπνεύσει...

Και γω στο πλαι τον κοιμιζω αλλα πλεον δεν τον βρισκω ποτε ετσι, παντα ανασκελα....Μπρουμητα δεν του αρεσει με τιποτα, βογκαει λες και εχει ολα τα βασανα του κοσμου...Πηγα και πηρα ενα σφηνακι σημερα, θα το δοκιμασω μηπως και κανει δουλεια...

Το μεσημερακι κατεβήκαμε στο Φλοισβο για βολτα, ηταν υπεροχα, ειχε και τρομερη λιακαδα, σαν καλοκαιρακι!!! Φαγαμε και εξω, ηπιαμε και καφεδακι, ο μικρος συνεχεια κοιμοτανε, τον ταισα στο αυτοκινητο και το ξαναεριξε στον υπνο!

Ασχετο, ξερει καμια σας για το μειωμενο ωραριο μετα το εξαμηνο? Κατι μου ειπανε πως εαν παρεις το εξαμηνο δικαιουσαι μειωμενο ωραριο μονο για εξι μηνες, ξερετε εαν αληθευει κατι τετοιο? Επισης πως εαν εχεις παρει το εξαμηνο και σε περιπτωση απολυσης στον ενα χρονο μετα τη γεννα, δεν δικαιουσαι να μπεις στο ταμειο ανεργιας...Ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσουπρίτσες!!!

Σήμερα όλο βόλτες ήμαστε...είχε και ο αντρούλης μου άδεια και βολτάραμε οι 3 μας!

Πήγαμε και στο Αγ. Σοφία για επαναληπτική εξέταση για φαινυλκετονουρία (καλά το είπα???) γιατί στην πρώτη εξέταση είχαμε οριακές τιμές...Ξέρει καμία κάτι σχετικά???

Πήγαμε στα Λητώ και πήραμε διάφορα για τον μπεμπούλη!!!

Πήγαμε και σε Ταβερνάκι και κάτσαμε έξω και φάγαμε ψαράκι!!! (Ινάκι στον Μανώλη πήγαμε, απέναντι από το παρκάκι!!!)

Ουτε εγω ειμαι νταουν...Δοξα το Θεο μια χαρα ειναι τα παιδακια μου, καλα ειμαστε με τον αντρουλη μου...μονο λιγο χοντρη ειμαι αλλα θα το διορθωσουμε χιχι

:lol::lol::lol:

καλημεραααααααα!

αχ αυτα τα κιλα!!!!!και εγω ξεκινησα διαιτα το σαββατο,ευτυχως δεν πειναω πολυ,αντεχω.....

η μικρη μου με εστειλε αδιαβαστη σημερα,κοιμηθηκε απο 11 το βραδυ μεχρι 8 το πρωι:D.

Σου ε'ύχομαι να νικήσεις τα κιλά όπως νίκησες και την αυπνία!!!

Καλημερα κοριτσια!

Πηρα μια τρομαρα το πρωι, ξυπνησε ο μικρος κατα τις 6 με μια τσιριδα που δεν ειχα ξανακουσει, πεταγομαι μεσα στον υπνο μου και τι να δω, ηταν ανασκελα, τον ειχε πιασει λοξυγγας και του ειχε βγει γαλα απο τη μυτη και στο στομα ειχε πολλα σαλια...ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ!!! ...

Απαπαπα!!! Την έζησες κι εσύ την παλιοφρίκη...

γεια σας εδω η ταλαιπωρημενη μανα....με καταθλιψη κ με εναν μπεμπη που τις τελευταιες μερες απο το μεσημερι εωσ το βραδυ τρελουσ κολικους...

σας λεω δραμα αφου φοβηθηκα μην παθει κατι.πρηστηκε το παιδακι μου τα ματακια του τα χειλακια του.3 ατομα να μην μπορουμε να τον κανοθμε καλα.τρεχαμε χθες το βραδυ με τον αντρα μου καροτσαδα εξω στο δρομο να ξεχαστει κ το πηγαιναμε οπου μπορουσε να κανει κραδασμους για να ηρεμει..εγω σπασμενα νευρα...ρε κοριτσια οι κολικοι ετσι ειναι?βλεπω οταν τον επιανε πολυς πονος μαζευε ποδαρακια και τα τεντωνε συνεχεια...οβηθηκα λεω μην ειναι κατι αλλο κ δεν το ξερω...τι να πω μας εσκισαν 3 μερες τωρα...ελιωσε το παιδι αφου το προσωπακι του με την ατοπικη εγινε κατακοκκινο,απο το κλαμα τρις χειροτερο...

Εμείς που κλείσαμε μέχρι 5ωρο κλάματος από κολικούς σε καταλαβαίνουμε...

Καλημέρα κορίτσια! Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας. Ο μπέμπης μου γεννήθηκε 21.12.09 και έχω και μια κόρη 3 ετών.Ολα καλά μέχρι το προηγούμενο Σάββατο που μπήκαμε νοσοκομείο με το μπέμπη λόγω λοίμωξης αναπνευστικού.Τώρα είμαστε καλά αλλά είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι για να μην κολλήσουμε και τίποτα άλλο.ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ!Τουλάχιστον βλέπω ότιδεν είμαι η μόνη και άλλες μανούλες αισθάνονται έτσι κάτι είναι και αυτό.

Να σου ζήσουν τα αστεράκια σου και σιδερένιος ο μπεμπούλης!!!!!

βρε κοριτσια πείτε με αν είμαι υπερβολικη γιατι θα αρχήσω να τσιρίζω με το κ@λ@σοι ποθ έμπλεξα, προχθές που άφησα το μωρο στην πεθερά της έδωσα σε κάτι ειδικά ταπεράκια συγκεκριμένη ποσοτητα για τις ώρες που θα έμενε το μωρό, εχω ένα προγραμμα ρε παιδι μου και με το μωρο όσο και να του δώσεις υπάρχουν φορες που θα το φάει, της δίνω λοιπον την ποσοτητα που του δίνω εγώ κάθε φορά εν τω μεταξύ που κλαίει το μωρο γι'αυτην πεινάει δεν μπορει να είναι βρεγμένο η να βαριέται η να πονάει πρέπει να το έχει μπουκωμένο, πάω λοιπον χθες να πάρω την τσαντα του μωρού που την ξεχασαμε και τι να δώ.... πήγαν οι ανισσοροποι και πήραν γάλα απο το φαρμακείο και του εδωσαν γάλα χωρις να με ειδοποιήσουν καν, από τοτε το μωρο να κάνει εμετους και χθες που πήγα στην γιατρό να της λέω αλλα αντ'άλλων, ισως να του αλλάξαμε και χωρις λογο το γάλα του παιδιού, γιατι αν το ταισαν πολύ είναι λογικό να κάνει εμετους και να μην μπορει να κανει καλή πέψη ετσι δεν είναι? τελος παντων σε αυτούς δεν λέω τίποτα και ξεκινάω συζήτηση με τρόπο όπως πάντα στον άνττρα μου γι'αυτο το θεμα, κουβεντα στην κουβέντα πλακωθήκαμε και δεν μιλάμε απο τοτε, δεν με νοιαζει κιολας δεν καταλαβα θα φοβαμαι να μιλήσω για το παιδι μου!

Βρε κορίτσι με συγχωρείς, αλλά προέχει η υγεία του παιδιού...από την ξεροκεφαλιά της δηλ. η πεθερά αναστάτωσε το στομαχάκι του και ταλαιπωρήθηκε το μωρό με εμετούς και ο σύζυγος δεν το έχει καταλάβει?!?!?!?!

- Εγώ την κοιμίζω στο πλάι για αυτόν τον λόγο (να μην πνίγεται με γουλίτσες, σάλια κτλ). Το πρωί βέβαια την βρίσκω ανάσκελα την άτιμη, αλλά όσο μπορώ κατά τη διάρκεια της νύχτας ελέγχω αν είναι στο πλάι... Έχω την εντύπωση ότι μπρούμυτα είναι ακόμα πιο επικίνδυνο για ένα μωρό, ειδικά αν είναι μαλακό το στρώμα, γιατί μπορεί να εγκλωβιστεί το προσωπάκι του και να μην μπορεί να αναπνεύσει...

- Χθες μου αλληθώρισε 2 φορές και φρίκαρα... Ξέρω ότι είναι φυσιολογικό, αλλά δεν το είχε ξανακάνει τόσο έντονα καμιά από τις κόρες μου και μου φάνηκε πολύ τρομακτικό. Εσάς αλληθωρίζουν?

Σφηνάκι κορίτσια μου, σφηνάκι!!!!!! Εμείς το δουλεύουμε κανονικά από την μέρα που ήρθαμε από το μαιευτήριο!!!

Χαχα Λούσυ κι εμάς το 'ενα μάτι δύση, το άλλο ανατολή!!!!

εχεις δικιο και νευριασες....να μην το αφηνεις εκει το παιδι σου...απλο....Εδψ εγω τσακωνομαι με τη μανα μου δεν θα τσακωθειος εσυ με την πεθερα σου??? Για αυτο το λογο τον αφηνω μόοοονο για δουλεια....Εχω κλειστει μεσα και δεν παω πουθενα προκειμενου να ειμαι ηρεμη....

Το ότι δεν σου μιλαει ο αντρας σου ξυδι...Συγνωμη, αλλα τα παιδια μας πανω από όλα....

Για το όνομα εχει δικιο αυτος...κανε την καρδια σου πετρα....Αγορι και να μη βγει ο πεθερος?? Σουσουρο θα γινετε...:D Του κοριτσιου όμως θα μπορουσες να του δωσεις εσυ ονομα...;)

Συμφωνώ!!!!!

καλημερα τσουπρες ακουσατε ακουσατε ο μικρος κοιμηθηκε απο τις 12,30μεχρι της 7,30και απο τις 8μεχρι της12...απιστευτο ε??ηταν κ ο συζυγος εδω κ ανελαβε την μαρια κ εγω ξεκουραστηκα για τα καλα..

Τέλεια!!!!!!!

Bravo koukles!

Vre koritsia, sas ftanoun ki esas ta kaka mexri ti plath? Ti pragma ki auto! San ekrhxh!

Χαχαχαχαχα!!!! Σκατοπλυμμήρα!!!!!!!

Ti to'8ela ki anoixa skatosuzhthsh?

Ekei pou ton allaza, mexri na tou valw th ka8arh pana, ta'kane o magkas! Ths mourlhs! Vghkan kai me fora kai me phran ki emena ta skagia!

Tra la la :)

Γούρι!!! Γούρι!!!!!

Κορίτσια δεν άντεξα και έφτιαξα ένα φραπε μετά από μήνες αποχής... Υπάρχει καμία που να πίνει ενώ θηλάζει??? Τον έκανα ελαφρύ για τα δεδομένα μου αλλά είχα πιει και έναν ελληνικό το πρωί... :-/

Όσο θήλαζα έπινα έναν καφέ την ημέρα (πότε ελληνικό, πότε φραπέ) απλά λίγο ελαφρύ...Χριστό δεν ακαταλάβαινε ο Κομποστούλης!!!!

... Ai sixtiri pou kodepsa na gennhsw ekei mesa gia na mhn tuxon tous afhsw xekremastous. Trellh pikra, trellh..

Αυτά δυστυχώς τα βλέπουμε μετά.. Νιώθω τόσο τυχερή βρε κορίτσια που παραιτήθηκα!!!!!!

...παλι καλα που μου αφησε χρονο να κανω και καμια αταξια με τον αντρα και αποκτησσαμε το μπεμπακο μας !!

;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


[η ιδεα σου είναι καταπληκτική αλλά υπάρχει πρόβλημα, αυτη δεν είναι θρ ησκα, κάθε άλλο όλο για μάγια και για ξεματιάσματα μιλάει την εκκλησία και τους παπάδες τους αναφέρει όποτε την συμφέρει! ούτε εγώ θέλω να τους κάνω τη χαρη και να τους αξιώσω γιατι μου χαλάσανε τις πιο χαρούμενες μέρες της ζωής μου αλλά εχω τον δικό μου ακόμα και σκοτωμένοι να είναι μεταξύ τους είναι ανένδοτος να πάρουν τα παιδιά τα ονόματα των γονιών του γιατι? επειδη εγώ έχω δυο αδερφούς που λογικά θα αξιώσουν τους γονείς μου και αυτός έχει μια αδερφή, του την είπα ομως προχθες ας μην εκανε εκτρώσεις η μανα του να είχε παιδια να την αξιώσουν εγω τι φταίω, ξέρω γίνομαι πολύ κακίστρο ρε κοριτσια αλλά ειλικρινα δεν αντεχω αλλο με αυτα τα άτομα, θα με στείλουν στο τρελοκομείο, και το καλυτερο ακόμα και μετά απο ομηρικούς καυγαδες μετα απο λίγες μέρες αυτοι προσποιούνται οτι δεν εγινε και τιποτα! για τετοια διπροσωπία μιλάμε! θελω ενα καλασνικοφ να αρχισω να παιρνω κεφαλια μα τω θεω!

λυπησου με το 2010 μιλας για μαγια και εξισωσεις ονοματων? Βεβαια εγω εβγαλα και τα δυο ονοματα πεθερο και μπαμπα αλλα επειδη ηθελα δεν ειχα ποτε προβλημα μα καποιο ονομα και βαρεθηκα απιστευτα τη μοδα των αρχαιοελληνικων ονοματων αλλα υποχρεωση και εξισωση δεν αντεχω με τιποτα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νατασούλα, ποιο εμβόλιο κάνατε? Εμείς θα κάνουμε μεθαύριο το Pentavac.

Και εμένα μου χαμογελάει συνέχεια και της αρέσει να την χαιδεύω στο κεφαλάκι-προσωπάκι! :-)

Αυτή τη στιγμή την έχω στο καρότσι της, πηγαινοέρχομαι στα δωμάτια κάνοντας δουλειές και την παίρνω μαζί μου... Μόλις μείνουμε πολλή ώρα σε ένα δωμάτιο, αρχίζει και γκρινιάζει!

Ετσι και εγω με το καροτσι εχω σημαδεψει ολους τους τοιχους και κοιμαται εκει γιατι μολισ τον ακουμπαω ξυπναει και θελει αλλη τοση ωρα για να κοιμηθει.Στον Δημητρη που ηταν πολυ πιο ευκολος ειχαν πιαστει τα χερια μου τωρα........... αντε να μη πω τι θα μου πιαστει


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...