Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια...Λοιπον στα γρηγορα σας λεω τι διαπιστωσα...

ο μικρος εχει ατοπικη δερματιτιδα η οποια φουντωσε τις τελευταιες 10 μερες πολυ.Εγινε νευρικος ευερεθιστος με τρελους κολικους ετσι δεν ητανε σε καμια περιπτωση.Δεν καθεται καθολου κατω και ολη μερα ειναι ετοιμος να κλαψει.Που και που ο καημενος σκαει χαμογελακια και κλαιει μαζι...το παιδακι μου δεν ητανε ποτε ετσι...Την αλλαγη λοιπον την καταλαβα με το που φουντωσε η αλεργια.

Διαβασα κ στο βιβλιο της Πατσουρου λοιπον συμπτωματα του παιδιου που εχει αλεργια κ θηλαζει.ειναι αυτα που εχει ο μπεμπης μου...ακομη και αυτοι οι εντονοι κολικοι ειναι απο αυτο...ευερεθιστοτητα και ανυσηχια και εκζεματα...Σημερα εχω παιδιατρο α δουμε τι θα πει,ομως εγω ξεκιναω απο σημερα πληρη αποχη απο τα αγελαδινα γαλακτομικα γιατι σθνηθως αυτα ειναι που ενοχοποιουνται πρωτα.Και οταν λεω πληρη εννοω ΠΛΗΡΗ...οτι τα περιεχει ακομη και ιχνη...

Τι να κανουμε δεν γινεται αλλιως,ξεκιναω ετσι και βλεπουμε.Οσο σκεφτομαι ποσο ποναει το παιδακι μου απο την δυσανεξια τοσες μερες φρικαρω...Και δεν ειναι τυχαιο νομιζω οτι τους πολυ εντονους κολικους τους επαθε οταν ειχα φαει 3 μεριδες τεραστιες με ριζογαλο σπιτικο που εφτιαξε η μαμα μου...

Εχθες γυρισαμε αρον αρον απο το mall πηρε η μαμα μου γιατι πλανταξε στο κλαμα ο μπεμπης...μολις γυρισα κοριτσια τον πηρα αμεσως αγκαλιτσα και τον εβαλα στο στηθος και το μωρακι μου σταματησε αμεσως και μετα με κοιταξε στα ματια με τη ρογα στο στομα και μου χαμογελαγε!!!Ελιωσα μιλαμε.....Δεν τον πηραμε στο mall γιατι οπως σας ειπα εχει γινει πολυ εθερεθιστος και ανθσηχος και φοβηθηκαμε οτι θα αρχιζε να κλαιει πολυ και θα ξεβολευοταν...Τελικα και στο σπιτι πλανταξε αφου ελειπα...

Παντως δεν ξαναπαω πουθενα μονη μου..

Ευχομαι να γινει καλα το παιδακι μου ρε κοριτσια,τον βλεπω ποσο υποφερει και καθε βραδυ στον υπνο του που στριφογυριζει και ξυνεται και ποναει η κοιλιτσα του και σφιγγεται η καρδια μου...Ολη μερα αγκαλιτσα τον κραταω...

Δεν ξερω και πως να σας βαλω φωτο να τον δειτε τον μπουλουκο μου...

Επεξεργάστηκαν by Ελινα Ζ.

ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααα

Ελίνα πολύ πιθανό να ειναι αυτο.θα διάβασες φαντάζομαι οτι θέλει 3-4 βδομάδες για να δειε σποτέλεσμα οποτε υπομονή!! Ρώτα και την yasemi που κάνει τέτοια διατροφή οτι θές. Σου συστήνω να φτιάχνεις το δικό σου ψωμάκι γιατι στους φούρνους βάζουν διάφορα

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Ελίνα πολύ πιθανό να ειναι αυτο.θα διάβασες φαντάζομαι οτι θέλει 3-4 βδομάδες για να δειε σποτέλεσμα οποτε υπομονή!! Ρώτα και την yasemi που κάνει τέτοια διατροφή οτι θές. Σου συστήνω να φτιάχνεις το δικό σου ψωμάκι γιατι στους φούρνους βάζουν διάφορα

Ναι ειμαι ενημερωμενη για τους φουρνους,φτιαχνω δικο μου;)

η γιασεμι μου τα πε για την διατροφη:P

γιασεμι ευχαριστω πολυ δεν σου απαντησα λογω τρεξιματος με τους κολικους του μπεμπη...:-(


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Grhgorh kalhmera apo emena koukles!

Ante Elina mou kouragio kai elpizw na exete grhgora apotelesmata!

Natassoula auto me thn prolhptikh lhpsh depon, ligo koulo mou fainetai. Oloi oi paidiatroi lene na mh dinoume farmaka alogista kai se 8emata puretou perimenoume na ftasei 38. Gia kane mia parathrhsh sto giatro sou thn allh fora gia na doume pws to dikaiologei. Ma se tipota na mh sumfwnoun oloi tous? Tha mas trelanoun!

FAM super sas akouw me tis voltitses sas! Bravo!

Kathrine kalws mas ir8es!

Makia makia


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια καλες μου....

Καλημερα κοριτσακια...Λοιπον στα γρηγορα σας λεω τι διαπιστωσα...

ο μικρος εχει ατοπικη δερματιτιδα η οποια φουντωσε τις τελευταιες 10 μερες πολυ.Εγινε νευρικος ευερεθιστος με τρελους κολικους ετσι δεν ητανε σε καμια περιπτωση.Δεν καθεται καθολου κατω και ολη μερα ειναι ετοιμος να κλαψει.Που και που ο καημενος σκαει χαμογελακια και κλαιει μαζι...το παιδακι μου δεν ητανε ποτε ετσι...Την αλλαγη λοιπον την καταλαβα με το που φουντωσε η αλεργια.

Διαβασα κ στο βιβλιο της Πατσουρου λοιπον συμπτωματα του παιδιου που εχει αλεργια κ θηλαζει.ειναι αυτα που εχει ο μπεμπης μου...ακομη και αυτοι οι εντονοι κολικοι ειναι απο αυτο...ευερεθιστοτητα και ανυσηχια και εκζεματα...Σημερα εχω παιδιατρο α δουμε τι θα πει,ομως εγω ξεκιναω απο σημερα πληρη αποχη απο τα αγελαδινα γαλακτομικα γιατι σθνηθως αυτα ειναι που ενοχοποιουνται πρωτα.Και οταν λεω πληρη εννοω ΠΛΗΡΗ...οτι τα περιεχει ακομη και ιχνη...

..

ναι βρε Ελινα κανε κατι γιατι ετσι όπως τα διαβαζω πρεπει να ταλαιπωρειται πολυ ο καυμενος....φωτο μπορεις να βαλεις στο προφιλ σου εδω )πατας πανω στο αβαταρ σου) και μετα να δημιουργησεις αλμπουμ . Εκει βαζεις φωτο, αλλα να το κανεις private και όχο public για να το βλεπουν μονο οι φιλοι σου.;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

!

Natassoula auto me thn prolhptikh lhpsh depon, ligo koulo mou fainetai. Oloi oi paidiatroi lene na mh dinoume farmaka alogista kai se 8emata puretou perimenoume na ftasei 38. Gia kane mia parathrhsh sto giatro sou thn allh fora gia na doume pws to dikaiologei. Ma se tipota na mh sumfwnoun oloi tous? Tha mas trelanoun!

καιε γω συμφωνω με την Εβιτα....κανενα φαρμακο δεν ειναι εντελως ανωδυνο πόσο μαλλον για τοσο μικρουλια παιδακια....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα!!

ελινα μου να μην τον αφηνεις τον μπεμπουλη αφου ησυχαζει μονο με σενα,κι εγω την μπεμπου οπου παω την παιρνω μαζι μου,συνηθως κοιμαται στο μει ται η χαζευει τα φωτα.

εμεις χτες το βραδυ ειπαμε να δοκιμασουμε να βαλουμε την μπεμπα στο λικνο,τι το θελαμε,παταει ενα τρελο κλαμα,ελεγα θα σταματησει,δεν μπορει,αντεξα για 11',τη σηκωσα,ειχε πλανταξει,ειχε ιδρωσει,μετα απο 2' ξαπλωνουμε στο κρεβατι μας,την παιρνει ο υπνος στις 11μησι και ξυπνησε για 5λεπτο βυζαγμα στις 4!!!!!μετα συνεχισε υπνο μεχρι τις 7,10λεπτο βυζαγμα και υπνος μεχρι τις 9μησι.

Να ανησυχησω οτι κατι δεν παει καλα κ κοιμαται τοσες ωρες η βρισκει σιγα σιγα ενα ρυθμο??


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!:P

και εμεις αυτο το εμβολιο καναμε!!!!που τα κανετε τα εμβολια????εγω την παω στο ικα.

Εγώ φέρνω παιδίατρο στο σπίτι πάντα...

Γεια σας τσουπρίτσες!!!

Σήμερα όλο βόλτες ήμαστε...είχε και ο αντρούλης μου άδεια και βολτάραμε οι 3 μας!

Σφηνάκι κορίτσια μου, σφηνάκι!!!!!! Εμείς το δουλεύουμε κανονικά από την μέρα που ήρθαμε από το μαιευτήριο!!!

Χαχα Λούσυ κι εμάς το 'ενα μάτι δύση, το άλλο ανατολή!!!!

Όσο θήλαζα έπινα έναν καφέ την ημέρα (πότε ελληνικό, πότε φραπέ) απλά λίγο ελαφρύ...Χριστό δεν ακαταλάβαινε ο Κομποστούλης!!!!

Καλά κάνατε που πήγατε βολτίτσα!!! Ζηλεύω!!!

Σφηνάκια φτιάχνω αυτοσχέδια...:P

Χθες ήπια τελικά και ελληνικό το πρωί και ελαφρύ φραπέ το απόγευμα, αλλά ευτυχώς δεν την ενόχλησε... Μια χαρά κοιμήθηκε. Δεν θηλάζω όμως αποκλειστικά και περιμένω να περάσει κάνα δίωρο από τον καφέ πριν τη θηλάσω...

Ετσι και εγω με το καροτσι εχω σημαδεψει ολους τους τοιχους και κοιμαται εκει γιατι μολισ τον ακουμπαω ξυπναει και θελει αλλη τοση ωρα για να κοιμηθει.Στον Δημητρη που ηταν πολυ πιο ευκολος ειχαν πιαστει τα χερια μου τωρα........... αντε να μη πω τι θα μου πιαστει

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ τρακάρω καμιά φορά σε πόρτες και τοίχους!!!:lol::lol:

Καλημερα κοριτσακια...Λοιπον στα γρηγορα σας λεω τι διαπιστωσα...

ο μικρος εχει ατοπικη δερματιτιδα η οποια φουντωσε τις τελευταιες 10 μερες πολυ.Εγινε νευρικος ευερεθιστος με τρελους κολικους ετσι δεν ητανε σε καμια περιπτωση.Δεν καθεται καθολου κατω και ολη μερα ειναι ετοιμος να κλαψει.Που και που ο καημενος σκαει χαμογελακια και κλαιει μαζι...το παιδακι μου δεν ητανε ποτε ετσι...Την αλλαγη λοιπον την καταλαβα με το που φουντωσε η αλεργια.

Περαστικούλια εύχομαι!!!!

Grhgorh kalhmera apo emena koukles!

Natassoula auto me thn prolhptikh lhpsh depon, ligo koulo mou fainetai. Oloi oi paidiatroi lene na mh dinoume farmaka alogista kai se 8emata puretou perimenoume na ftasei 38. Gia kane mia parathrhsh sto giatro sou thn allh fora gia na doume pws to dikaiologei. Ma se tipota na mh sumfwnoun oloi tous? Tha mas trelanoun!

Συμφωνώ... Αντιπυρετικό δίνουμε αν ξεπεράσει ο πυρετός το 37,8, άντε 38... Αυτό το προληπτικά δεν το καταλαβαίνω...


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημερα!!

ελινα μου να μην τον αφηνεις τον μπεμπουλη αφου ησυχαζει μονο με σενα,κι εγω την μπεμπου οπου παω την παιρνω μαζι μου,συνηθως κοιμαται στο μει ται η χαζευει τα φωτα.

εμεις χτες το βραδυ ειπαμε να δοκιμασουμε να βαλουμε την μπεμπα στο λικνο,τι το θελαμε,παταει ενα τρελο κλαμα,ελεγα θα σταματησει,δεν μπορει,αντεξα για 11',τη σηκωσα,ειχε πλανταξει,ειχε ιδρωσει,μετα απο 2' ξαπλωνουμε στο κρεβατι μας,την παιρνει ο υπνος στις 11μησι και ξυπνησε για 5λεπτο βυζαγμα στις 4!!!!!μετα συνεχισε υπνο μεχρι τις 7,10λεπτο βυζαγμα και υπνος μεχρι τις 9μησι.

Να ανησυχησω οτι κατι δεν παει καλα κ κοιμαται τοσες ωρες η βρισκει σιγα σιγα ενα ρυθμο??

τι να ανησυχεις καλε να χαιρεσαι! κι εμενα 11 κοιμαται στο λικνο ...5 30 σκωνεται για μαμ κ μετα 9 30 ...

Κοριτσακια εσεις που εχετε 2 παιδακια και τα εχετε στο ιδιο δωματιο...πως πανε τα πραγματα??? σκεφτομαι να τον βαλω στην κουνια σιγα σιγα

α ναι κι εμας ντεπον πανω απο 38.2 μας ειπε....

Επεξεργάστηκαν by mamageor

eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

καλε διαβαζα τις σελιδες 185-190,οταν με ειχαν πιασει οι πονοι κ μετα που γεννησα...αι στο καλο,συγκινηθηκα...

παντως κοριτσια χαρα στην υπομονη σας,σας ειχα πρηξει μιλαμε,ποτε θα γεννησω κ ποτε θα γεννησω!!!

αχ mamageor εμενα δεν καθεται στο λικνο με τιποτα....τι θα την κανω???


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε διαβαζα τις σελιδες 185-190,οταν με ειχαν πιασει οι πονοι κ μετα που γεννησα...αι στο καλο,συγκινηθηκα...

παντως κοριτσια χαρα στην υπομονη σας,σας ειχα πρηξει μιλαμε,ποτε θα γεννησω κ ποτε θα γεννησω!!!

αχ mamageor εμενα δεν καθεται στο λικνο με τιποτα....τι θα την κανω???

και τωρα θα μας πρηξεις για το λικνο :tongue::tongue::tongue:...εγω πρηζω για τα κιλα μονο....:D


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Μα τι να την κάνω βρε Αλέκα μου?Όταν ήταν πιο μικρούλα,κοιμόταν κατευθείαν,τώρα θέλει αγκαλιά,βόλτες και το δικό μας κρεβάτι...Πότε θα μάθει να κοιμάται στο κρεβατάκι της??

Α με τα κιλά έχω κι εγώ θέμα,παρόλο που θηλάζω και έχω χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης,δεν έχω κατέβει ούτε γραμμάριο από τα υπόλοιπα που πρέπει να χάσω...


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites

ντορακι εγω τον εχω απο την αρχη στο λικνο και του αρεσει...το πρωι καμμια φορα που φευγει ο αντρας μου τον παιρνω στο κρεβατι και κοιμομαστε αγκαλιτσα...ερχεται και μεγαλη και νοιωθω τελεια με τα 2 μου τα παιδακια!! Γενικα με τη μεγαλη ...τν ειχα απο μικρη παλι στο λικνο και μετα στην κουνια της και της αρεσε...οποτε ομως θελε η ιδια ή ταν αρρωστη την επερνα μαζι μας στο κρεβατι ...ποτε δεν το συνηθισε και ποτε δεν μου δημιουργησε προβλημα...καποιες φορεσ ακομα και τωρα ερχεται στο κρεβατι μας τα πρωινα και μας αρεσει πολυ....βεβαια εγω δεν θηλαζα αποκλειστικα και μου ηταν πιο ευκολο να την παω στο δωματιο της!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε????

τωρα καταφερα κ μπηκα γιατι εχουμε ενα προβλημα με το ιντερνετ... εξακολουθω να ειμαι στην μητερα μου.... χθες καναμε κ απολυμανση κ αυτη την στιγμη το σπιτι ειναι πυρπολυμενο!!!!! το σαββατο θα παω το πρωι να καθαρισω για να μπουμε μεσα.....

πηγαμε στην παιδιατρο χθες! ειμαστε 4500 κ 4600 κ 57εκ κ οι 2!!!! καναμε κ εμβολιο , 2 μαλιστα! ενα για τα προωρα που δινουν κ το prevenar για τον πνευμονιοκοκκο... τον αλλο μηνα θα κανουμε το pentavac... σπαραξανε τα πουλακια μου:(:(:(... εκλαιγα κ εγω μαζι τους .... ο αντρας μου τα επαιξε:tongue:. depon μας ειπε πανω απο 38 οχι πιο πριν....

σοφακι εγω εχω παιδιατρο που ειναι στο ικα , μου γραφει τα εμβολια αλλα ή την φερνω σπιτι ή παμε στο ιατρειο της.

ελινακι τι να πω? κουραγιο με τον μπεμπη σου! μιλα με την παιδιατρο μηπως βρεθει λυση.....

κατερινα καλως ηρθες! να σου ζησουν τα παιδακια σου κ περαστικα στον μπεμπη σου!!!!

Άσε Εβιτάκι!!! τις 4 τελευταίες φορές έφτασαν όχι μέχρι την πλάτη... μέχρι το λαιμό!!!! μιλάμε για σκ@τό, όχι αστεία!!! που στο καλό τα αποθηκεύει και τα βγάζει μεμιάς???

αν το παθαινουμε, λεει?????ουουουου!!!!!!!

Κοριτσακια εσεις που εχετε 2 παιδακια και τα εχετε στο ιδιο δωματιο...πως πανε τα πραγματα??? σκεφτομαι να τον βαλω στην κουνια σιγα σιγα

τι εννοεις? αν το ενα ξυπναει το αλλο? εμενα αλλοτε ναι αλλοτε οχι.... συνηθως ομως οταν κοιμαται η μια κ κλαιει η αλλη , την βουταω κ σε αλλο δωματιο μεχρι να κοιμηθει.... κ αυτο μονο το βραδυ γιατι την υπολοιπη μερα λες κ δεν ακουνε!!!!!


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...