Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

σχεδον όλα τα μωρα στο παρεακι Ελενα περάσαν παρόμοια φάση.Μαλλον θα επανελθει η όρεξη του!

Σήμερα πήγαμε στο γραφείο με την μπεμπού, ήταν πολύ καλό κορίτσι και κοιμόταν οπότε εκανα και εγώ τις δουλίτσες μου!!!

τι να μαγειρέψω;;;;;;;;;;;;;;

εγω εχω ψαρακι με χορτα!! α χτες εβαλα στον αποστειρωτη μπροκολο και εγινε στον ατμο!!!! μετα τον σαπουνισα παντως εβαλα και ξυδι να μην μυριζει...α εριξα και πατατουλες και εγιναν πολυ ωραιες μιας και βραστα δεν μ αρεσουν γιατι μενει το νερο μεσα ( μπροκολο)


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

- Εγώ την κοιμίζω στο πλάι για αυτόν τον λόγο (να μην πνίγεται με γουλίτσες, σάλια κτλ). Το πρωί βέβαια την βρίσκω ανάσκελα την άτιμη, αλλά όσο μπορώ κατά τη διάρκεια της νύχτας ελέγχω αν είναι στο πλάι... Έχω την εντύπωση ότι μπρούμυτα είναι ακόμα πιο επικίνδυνο για ένα μωρό, ειδικά αν είναι μαλακό το στρώμα, γιατί μπορεί να εγκλωβιστεί το προσωπάκι του και να μην μπορεί να αναπνεύσει...

Και γω στο πλαι τον κοιμιζω αλλα πλεον δεν τον βρισκω ποτε ετσι, παντα ανασκελα....Μπρουμητα δεν του αρεσει με τιποτα, βογκαει λες και εχει ολα τα βασανα του κοσμου...Πηγα και πηρα ενα σφηνακι σημερα, θα το δοκιμασω μηπως και κανει δουλεια...

Το μεσημερακι κατεβήκαμε στο Φλοισβο για βολτα, ηταν υπεροχα, ειχε και τρομερη λιακαδα, σαν καλοκαιρακι!!! Φαγαμε και εξω, ηπιαμε και καφεδακι, ο μικρος συνεχεια κοιμοτανε, τον ταισα στο αυτοκινητο και το ξαναεριξε στον υπνο!

Ασχετο, ξερει καμια σας για το μειωμενο ωραριο μετα το εξαμηνο? Κατι μου ειπανε πως εαν παρεις το εξαμηνο δικαιουσαι μειωμενο ωραριο μονο για εξι μηνες, ξερετε εαν αληθευει κατι τετοιο? Επισης πως εαν εχεις παρει το εξαμηνο και σε περιπτωση απολυσης στον ενα χρονο μετα τη γεννα, δεν δικαιουσαι να μπεις στο ταμειο ανεργιας...Ισχυει αυτο?

για την απολυση και το ταμειο ανεργιας δεν ξερω.η φιλη μου που τελειωσε πριν 2 μηνες το μειωμενο δουλεψε για 6 μηνες 6ωρο και 6 μηνες 7ωρο.

Link to comment
Share on other sites

ναι στον πάτο...και που εβαλες το μπρόκολο και τις πατάτες, χύμα εκει που βάζουν τα μπουκάλια;[/QUOT

οχι τα εβαλα πανω εκει που κανονικα βαζεις τις ρογες και τα καπακια....δεν εχει ενα πλαστικο για να μπαινουν αυτα?>


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε βρε κορίτσια? Σας έχασα γιατί είμαστε στην λίμνη Πλαστήρα εδώ και 3 εβδομάδες (τέλεια!)! 'Ηρθαμε για να έχω την μανούλα μου κοντά μας (Ναι είμαι λίγο μαμάκιας, το παραδέχομαι :tongue:).

Θέλω τα φώτα σας γιατί ανησυχώ :(! Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και ταίζω τον μικρούλη μου και τον θηλάζω 1 με 2 φορές την ημέρα (έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!). Εκεί λοιπόν που έπινε μέσο όρο 150ml στο γεύμα, εδώ και 3 μέρες πίνει 60, 80, καμιά φορά 100 και αυτά με το ζόρι. Ενώ πεινάει, ανοίγει το στοματάκι του να φάει αλλά βάζει τα κλάματα. Η παιδίατρος μου είπε για ουρολοίμωξη, αλλά η εξέταση βγήκε αρνητική. Κρυωμένος δεν είναι, όρεξη έχει, γελάει, μιλάει (όσο μπορεί ;)).

Δεν ξέρω τι να κάνω :(!

Είχε καμιά σας κάτι παρόμοιο?

...kai emeis και εμεις!!!!!!! Περασαμε τα ιδια και επανηλθαμε πληρως!!!! Και παραπανω μαλιστα!! Δεν ειναι τιποτα!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

[η ιδεα σου είναι καταπληκτική αλλά υπάρχει πρόβλημα, αυτη δεν είναι θρ ησκα, κάθε άλλο όλο για μάγια και για ξεματιάσματα μιλάει την εκκλησία και τους παπάδες τους αναφέρει όποτε την συμφέρει! ούτε εγώ θέλω να τους κάνω τη χαρη και να τους αξιώσω γιατι μου χαλάσανε τις πιο χαρούμενες μέρες της ζωής μου αλλά εχω τον δικό μου ακόμα και σκοτωμένοι να είναι μεταξύ τους είναι ανένδοτος να πάρουν τα παιδιά τα ονόματα των γονιών του γιατι? επειδη εγώ έχω δυο αδερφούς που λογικά θα αξιώσουν τους γονείς μου και αυτός έχει μια αδερφή, του την είπα ομως προχθες ας μην εκανε εκτρώσεις η μανα του να είχε παιδια να την αξιώσουν εγω τι φταίω, ξέρω γίνομαι πολύ κακίστρο ρε κοριτσια αλλά ειλικρινα δεν αντεχω αλλο με αυτα τα άτομα, θα με στείλουν στο τρελοκομείο, και το καλυτερο ακόμα και μετά απο ομηρικούς καυγαδες μετα απο λίγες μέρες αυτοι προσποιούνται οτι δεν εγινε και τιποτα! για τετοια διπροσωπία μιλάμε! θελω ενα καλασνικοφ να αρχισω να παιρνω κεφαλια μα τω θεω!

λυπησου με το 2010 μιλας για μαγια και εξισωσεις ονοματων? Βεβαια εγω εβγαλα και τα δυο ονοματα πεθερο και μπαμπα αλλα επειδη ηθελα δεν ειχα ποτε προβλημα μα καποιο ονομα και βαρεθηκα απιστευτα τη μοδα των αρχαιοελληνικων ονοματων αλλα υποχρεωση και εξισωση δεν αντεχω με τιποτα

και ομως το 2010 υπαρχουν ατομα με τετοια μυαλά και εγώ δεν εχω πρόβλημα να βγαίνουν τα ονόματα των παπόύδων έτσι και αλλιώς χαιρονται κ αυτοί, αρκεί όμως τα άτομα αυτά να το αξίζουν και αρκεί η απόφαση αυτή να είναι και του μπαμπά ΚΑΙ της μαμάς του παιδιού

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια...Λοιπον στα γρηγορα σας λεω τι διαπιστωσα...

ο μικρος εχει ατοπικη δερματιτιδα η οποια φουντωσε τις τελευταιες 10 μερες πολυ.Εγινε νευρικος ευερεθιστος με τρελους κολικους ετσι δεν ητανε σε καμια περιπτωση.Δεν καθεται καθολου κατω και ολη μερα ειναι ετοιμος να κλαψει.Που και που ο καημενος σκαει χαμογελακια και κλαιει μαζι...το παιδακι μου δεν ητανε ποτε ετσι...Την αλλαγη λοιπον την καταλαβα με το που φουντωσε η αλεργια.

Διαβασα κ στο βιβλιο της Πατσουρου λοιπον συμπτωματα του παιδιου που εχει αλεργια κ θηλαζει.ειναι αυτα που εχει ο μπεμπης μου...ακομη και αυτοι οι εντονοι κολικοι ειναι απο αυτο...ευερεθιστοτητα και ανυσηχια και εκζεματα...Σημερα εχω παιδιατρο α δουμε τι θα πει,ομως εγω ξεκιναω απο σημερα πληρη αποχη απο τα αγελαδινα γαλακτομικα γιατι σθνηθως αυτα ειναι που ενοχοποιουνται πρωτα.Και οταν λεω πληρη εννοω ΠΛΗΡΗ...οτι τα περιεχει ακομη και ιχνη...

Τι να κανουμε δεν γινεται αλλιως,ξεκιναω ετσι και βλεπουμε.Οσο σκεφτομαι ποσο ποναει το παιδακι μου απο την δυσανεξια τοσες μερες φρικαρω...Και δεν ειναι τυχαιο νομιζω οτι τους πολυ εντονους κολικους τους επαθε οταν ειχα φαει 3 μεριδες τεραστιες με ριζογαλο σπιτικο που εφτιαξε η μαμα μου...

Εχθες γυρισαμε αρον αρον απο το mall πηρε η μαμα μου γιατι πλανταξε στο κλαμα ο μπεμπης...μολις γυρισα κοριτσια τον πηρα αμεσως αγκαλιτσα και τον εβαλα στο στηθος και το μωρακι μου σταματησε αμεσως και μετα με κοιταξε στα ματια με τη ρογα στο στομα και μου χαμογελαγε!!!Ελιωσα μιλαμε.....Δεν τον πηραμε στο mall γιατι οπως σας ειπα εχει γινει πολυ εθερεθιστος και ανθσηχος και φοβηθηκαμε οτι θα αρχιζε να κλαιει πολυ και θα ξεβολευοταν...Τελικα και στο σπιτι πλανταξε αφου ελειπα...

Παντως δεν ξαναπαω πουθενα μονη μου..

Ευχομαι να γινει καλα το παιδακι μου ρε κοριτσια,τον βλεπω ποσο υποφερει και καθε βραδυ στον υπνο του που στριφογυριζει και ξυνεται και ποναει η κοιλιτσα του και σφιγγεται η καρδια μου...Ολη μερα αγκαλιτσα τον κραταω...

Δεν ξερω και πως να σας βαλω φωτο να τον δειτε τον μπουλουκο μου...

ελινα μου περαστικά στο μωρούλι σου και ολα να πάνε καλά, να ηρεμήσει το καημενουλι!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με τα δικά σας τα παιδάκια. Αφού πέρασε απ'το μυαλό μου μήπως δεν του αρέσει πια το γάλα μου και πρέπει να του δώσω "ξένο".

Αχ βρε κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Νοιώθω πολύ καλύτερα τώρα αφού τα "περάσατε" κι εσείς.

Είναι έτσι ήδη 3 μέρες. Οπότε υπομονή άλλες 2 :(.

Το Σάββατο επιστρέφουμε. Δεν μας παίρνει άλλο να λείψει η Αγγελική απ'το σχολείο!

Φιλάκια απ'την εξοχή.


4wPzp3.png izCMp3.pngkAQgp3.png
Link to comment
Share on other sites

οσο για την σκ@τ@κατάσταση, τα περάσαμε και εμείς έφταναν μέχρι τον λαιμό, το λύσαμε το θέμα αλλάζοντας πάνεσ πήραμε πιο μεγάλες!!! μια φορά ήταν και 4 το πρωι και παιρνω να τον αλλάξω στο κρεβάτι μου, νόμιζα οτι η κενωση είχε τελειώσει...αμ δε!!!! κάποια στιγμή ρίχνει μια ρουκέτα και πασαλίβει σελτεδάκι, σεντόνι πάπλωμα,το μανίκι της πιτζάμας μου και τον τοιχο δίπλα απο το κομοδίνο στο καπάκι με κατούρισε κιόλας!!!!!!!!

κατι άλλο βρε κορίτσια, αλλάξαμε χθες το γάλα και όποτε έχει αέρια βρωμοκοπάει όλο το δωμάτιο, άλλο πράγμα, για να μην αναφέρω τα κακά του που αλλάξανε και χρώμα και η μυρωδια είναι ανυπόφορη, μια μέρα έλεγε η Μενεγάκη οτι της αρέσει η μυρωδια από τα κακάκια των μωρών, ήθελα να'ξερα βρε κορίτσια τι τα ταιζε? τριαντάφυλλα και μυριζαν ωραία?

Link to comment
Share on other sites

οσο για την σκ@τ@κατάσταση, τα περάσαμε και εμείς έφταναν μέχρι τον λαιμό, το λύσαμε το θέμα αλλάζοντας πάνεσ πήραμε πιο μεγάλες!!! μια φορά ήταν και 4 το πρωι και παιρνω να τον αλλάξω στο κρεβάτι μου, νόμιζα οτι η κενωση είχε τελειώσει...αμ δε!!!! κάποια στιγμή ρίχνει μια ρουκέτα και πασαλίβει σελτεδάκι, σεντόνι πάπλωμα,το μανίκι της πιτζάμας μου και τον τοιχο δίπλα απο το κομοδίνο στο καπάκι με κατούρισε κιόλας!!!!!!!!

κατι άλλο βρε κορίτσια, αλλάξαμε χθες το γάλα και όποτε έχει αέρια βρωμοκοπάει όλο το δωμάτιο, άλλο πράγμα, για να μην αναφέρω τα κακά του που αλλάξανε και χρώμα και η μυρωδια είναι ανυπόφορη, μια μέρα έλεγε η Μενεγάκη οτι της αρέσει η μυρωδια από τα κακάκια των μωρών, ήθελα να'ξερα βρε κορίτσια τι τα ταιζε? τριαντάφυλλα και μυριζαν ωραία?

κοριτσακι και του δικου μου μυριζουν ωραια...μπεμπεκιλας....:-)...μπορει να φταινε τα γαλατα..


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...