Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελινακι μου ιπομονη με τον μικρουλη

πριν που ειχατε σκ@το συζητησαη εχτες κοριτσια ο μικρος μεχρι την μασχλη και ολη τη πλαταη και το ζωο εγω δεν το πηρα γραμη και να τον ειχα στα γονατα και πιεζε μονο απο τα μανικια που δεν του βγηκαν του παιδιου μετα δεν μπορουσα να του βγαλω το φανελακι θα λερωνε τα μαλια του

λοιπον ακουστε τι εκανε ο μεγαλος εχτες Μαμαααααααα ο μπεμπης ειναι χαλια φωναζει παω μεσα τι να δω?ΟΟΟΟΟΟλο το ταλκ το ειχε αδεια σει στο κεφαλι του σαν κουραμπιε μου το ειχε κανει το παιδι αφου το φυσηξα για να φυγει το πολυ μιλαμε για νεφος.Αυτο ηταν το ενα ειμαι μεσα και ακουω το μανωλη να κλαιει και στο καπακι Μαμααααα ο μπεμπεις δεν θελει να κρυφτει κλαιει ειχε βαλει επανω στο μικρο οοολα τα μαξιλαρια απο τον κανπε γυρα στα 10-12 συν τα μαξιλαρια απο τα κρεβατια αλλα 8 συνολο???:lol::lol::lol:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αχ Μαρινα, πρεπει να τρεχεις απο πισω απο το μεγαλο σου μου φαινεται, μην κανει κανενα κακο αθελα του στο μικρο...

Μιλωντας για σκατοσυζήτηση, εμενα τις προαλλες που τον αλλαζα, κανει εναν πυραυλο εδαφους-εδαφους απο κατω, πεταχτηκαν δυο μετρα μακρια χωρις υπερβολη! Στο πατωμα, στην κουνια του, στα κουκλια του, στην τσαντα με τα πραγματα του, εδωσε τη δικια του πινελια στο δωματιο!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξέρετε τι μου έκανε? Πήρε ένα ψαλίδι (ψεύτικο βέβαια αλλά όσο να΄ναι κάτι κόβει) και πήγε να κόψει τα νύχια της μπέμπας... Την τελευταία στιγμή την πήρα χαμπάρι και έβαλα τις φωνές γιατί ήμουν μακρυά και δεν προλάβαινα να φτάσω να τη σταματήσω...


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα και lucy ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ???????

Δεν πάμε καθόλου καλά!!!Μα πόσα μάτια,πόσα χέρια και πόσους κλώνους της μητέρας χρειάζεται η οικογένεια για να είναι κάθε τι στη θέση του?????


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όντως, εμείς οι γυναικες-μάνες χρειαζόμαστε εκτός από υπομονή και καμιά 10αριά ολογράμματά μας να προσέχουν το γύρω χώρο!!! δευτερομανούλες, να μας τα λέτε για να ξέρουμε!!!

ελινάκι, μακάρι να του περάσει του μπεμπούλη σου! να μας πεις τι είπε ο γιατρός!!!

Σοφάκι, καλό κουράγιο με το καθάρισμα... δε θα ήθελα να είμαι στη θέση σου, με τίποτα, όμως!!!!!


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα και lucy ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ???????

Δεν πάμε καθόλου καλά!!!Μα πόσα μάτια,πόσα χέρια και πόσους κλώνους της μητέρας χρειάζεται η οικογένεια για να είναι κάθε τι στη θέση του?????

και αυτα φανταζομαι ειναι τα πιο χοντρα τα ψιλα ψιλα βαριεμαι να τα πω σημερα το πρωι μπηκε στο μπανιο πηρε το ξυραφακι να ξυρισει το μουτρο του σαν το μπαμπα ευτυχως που ηταν κλειστο θα χαρακωνοταν το βρωμοπαιδο Σημειωση ο μπαμπας δεν ξυριζεται γιατι εχει μουσι και οταν το ξυριζει λιγο δεν ειναι ποτε μπροστα για αιτο το λογο.λιλετ θελω μαμα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α το σκατούλι που έχει μάθει και τις μάρκες!!!Τρομάρα του,δεν κοιτάει να μάθει να προσέχει το μικρό αντί να τον βάζει ντε και καλά να παίξει κρυφτό,η λιλέτ του έλειπε!!!

Μωρέ είναι πολύ επικίνδυνα αλλά και πάλι πιστεύω όταν θα μεγαλώσουν θα τους τα λέμε με λησμονιά...


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε βρε κορίτσια? Σας έχασα γιατί είμαστε στην λίμνη Πλαστήρα εδώ και 3 εβδομάδες (τέλεια!)! 'Ηρθαμε για να έχω την μανούλα μου κοντά μας (Ναι είμαι λίγο μαμάκιας, το παραδέχομαι :tongue:).

Θέλω τα φώτα σας γιατί ανησυχώ :(! Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και ταίζω τον μικρούλη μου και τον θηλάζω 1 με 2 φορές την ημέρα (έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!). Εκεί λοιπόν που έπινε μέσο όρο 150ml στο γεύμα, εδώ και 3 μέρες πίνει 60, 80, καμιά φορά 100 και αυτά με το ζόρι. Ενώ πεινάει, ανοίγει το στοματάκι του να φάει αλλά βάζει τα κλάματα. Η παιδίατρος μου είπε για ουρολοίμωξη, αλλά η εξέταση βγήκε αρνητική. Κρυωμένος δεν είναι, όρεξη έχει, γελάει, μιλάει (όσο μπορεί ;)).

Δεν ξέρω τι να κάνω :(!

Είχε καμιά σας κάτι παρόμοιο?


4wPzp3.png izCMp3.pngkAQgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου καλώς μας ήρθες!!

Αχ τι τέλεια στη Λίμνη Πλαστήρα...

Εγώ τη μικρή τη θηλάζω μόνο,δεν μπορώ να υπολογίζω πόσο τρώει σε κάθε γεύμα...

Πάντως όταν δεν είχε πολλή όρεξη,κι εμένα η μαμά μου είπε να κάνουμε καλλιέργεια ούρων για ουρολοίμωξη,δεν κάναμε τελικά γιατί την επόμενη μέρα επανήλθε στα φυσιολογικά της.

Μπορεί να περνάει μια φάση που να μη θέλει πολύ γάλα.Έχει αυξήσει τον αριθμό γευμάτων ή είναι όπως και πριν που έτρωγε τα 150 ml?


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε βρε κορίτσια? Σας έχασα γιατί είμαστε στην λίμνη Πλαστήρα εδώ και 3 εβδομάδες (τέλεια!)! 'Ηρθαμε για να έχω την μανούλα μου κοντά μας (Ναι είμαι λίγο μαμάκιας, το παραδέχομαι :tongue:).

Θέλω τα φώτα σας γιατί ανησυχώ :(! Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και ταίζω τον μικρούλη μου και τον θηλάζω 1 με 2 φορές την ημέρα (έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!). Εκεί λοιπόν που έπινε μέσο όρο 150ml στο γεύμα, εδώ και 3 μέρες πίνει 60, 80, καμιά φορά 100 και αυτά με το ζόρι. Ενώ πεινάει, ανοίγει το στοματάκι του να φάει αλλά βάζει τα κλάματα. Η παιδίατρος μου είπε για ουρολοίμωξη, αλλά η εξέταση βγήκε αρνητική. Κρυωμένος δεν είναι, όρεξη έχει, γελάει, μιλάει (όσο μπορεί ;)).

Δεν ξέρω τι να κάνω :(!

Είχε καμιά σας κάτι παρόμοιο?

καλως την!!!

αμε αμε εμεις περασαμε ακριβως τα ιδια!μα ακριβως!!!!!

4 μερες κρατησε εμας,εκει που επινε 150-180 ακομα και 210 πεσαμε στα 70-80 και κλαμα μετα το μισα του γευματος η μετα το τελος του γευματος.αλλα ηταν μια χαρα απο ορεξη,δεν ειχε αλλαξει κατι οπως και εσενα.και ετσι απλα επανηλθε.εδω και 2 μερες επανηλθε και ειμαστε μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα το περασε αυτο ...πριν καμμια εβδομαδα απο 150 επινε 80-90...100 στο τσακιρ κεφι. και επισης εκλαιγε οταν ετρωγε....κρατησε καμμια εβδομαδα και μετα ξαναεπανηρθε μονος του...επισης εκεινη την εβδομαδα εβαζε πολυ τα χερια στο στομα και ειχε σαλια...οποτε φανταστηκα οτι ισως τον φαγουριζαν το ουλα! Παντως πολλα μωρακια παιρναν τετοιες φασεις..θα ξαναρχισει μονος του φανταζομαι!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

σχεδον όλα τα μωρα στο παρεακι Ελενα περάσαν παρόμοια φάση.Μαλλον θα επανελθει η όρεξη του!

Σήμερα πήγαμε στο γραφείο με την μπεμπού, ήταν πολύ καλό κορίτσι και κοιμόταν οπότε εκανα και εγώ τις δουλίτσες μου!!!

τι να μαγειρέψω;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...