Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ναι...θα τον εστελνα φετος αλλα φοβηθηκα τις ιωσεις


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον κι εμείς αυτή τη βδομάδα περνάμε τη φάση "δεν τρώω πολύ-βγάζω σάλια-βάζω στο στόμα τα χέρια μου"...

Ελπίζω να επανέλθει ΣΥΝΤΟΜΑ για να μη λιγοστέψει το γάλα,θα την καρυδώσω μετά...


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο....εσενα προνηπιο θα παει>?

ναι...θα ειναι τεσσαρων τον Ιουλιο


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά μάλλον κι εμείς αυτή τη βδομάδα περνάμε τη φάση "δεν τρώω πολύ-βγάζω σάλια-βάζω στο στόμα τα χέρια μου"...

Ελπίζω να επανέλθει ΣΥΝΤΟΜΑ για να μη λιγοστέψει το γάλα,θα την καρυδώσω μετά...

τα ίδια και εμείς, ρώτησα την γιατρο κ είπε οτι αρχισε η περιοδος οδοντοφυιας αλλά μπορεί το πρωτο δόντι να βγει και μήνες αργότερα

aleca το απταμιλ δεν παιρνεισ εσυ? η αλήθεια ειναι οτι γάλα με γάλα ειχε μεγάααααλη διαφορά πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ το παρατήρησα αυτό με τα σάλια. Έχει σχέση με τα ούλα και τα δόντια της ή είναι νωρίς ακόμα να το σκέφτομαι;

νωρις δεν ειναι ...εμενα εβγαλε 4 μηνων η μεγαλη.....αλλα και αργοτερα να βγουν νομιζω οτι αρχιζουν να τους φαγουριζουν απο τωρα.


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα η παιδιατρος μου ειπε οτι επειδη εχουν αρχισει να λειτουργουν οι σιελογονοι αδενες και επειδη τα σαλια δεν μπορουν να τα καταπιουν γι"αυτο εχουν πολλα σαλια.δεν ειναι απο τα δοντια.και οντως με ενα google που εκανα ειχε δικιο η παιδιατρος.(τελικα θα την κρατησω:D:D:D)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κατι κρικοι οδοντοφυιας αλλα εμενα ποτε δεν με βολεψαν γιατι το μωρακι ειναι μικρο και δεν μπορει να τους πιασει....λιγο αργοτερα και αν η γκρινια ειναι εντονη συνηθως δινουν μια κρεμουλα mundisal που μυριζει ουζο και τους κανεις μασαζακι στα ουλακια με αυτη...και παλι μη φανταστεις ομως τρελλα αποτελεσματα....βασικα αυτο που θελει ειναι υπομονη!!!!!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλη μέρα δαγκώνει την πιπίλα και όταν της την παίρνω τότε βάζει το χεράκι της ή ότι άλλο βρεί. Αναλόγως αν την έχω στον ώμο μου θα δαγκώνει το πανάκι ρεψίματος.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η μαμά μου μού είπε ότι δεν είναι δόντια αλλά πολλά σάλια αλλά δεν την πίστεψα,νόμιζα ότι είμαστε από τις εξαιρέσεις που σε μια βδομάδα θα βγάλουμε δόντια!!!

Χαχα...

Η όρεξη όμως γιατί κόβεται???


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...