Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Δαιμόνιοι Αριθμοί


Recommended Posts

Mάλλον μόνο εμείς παίζουμε...

Τέλος πάντων βάζω μια ακόμη σπαζοκεφαλιά και βλέπουμε... μπορεί να έρθε και κανένας άλλος.

Αν σήμερα στις 12 τα μεσάνυχτα βρέχει, ποια είναι η πιθανότητα να έχει λιακάδα μετά από 72 ώρες;


Όλα είναι δρόμος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χα, χα!

καμια!! σε 72 ώρες (τρια 24ωρα) θα ειναι πάλι μεσανυχτα, άρα νύχτα σκοτάδι, με ή χωρις βροχη!!

(εκτος κι αν μετα απο 72 ωρες βρεθεις στην άλλη μερια της Γης και βρεις μερα)

κι ενα δυσκολο:

Ένας άνθρωπος ζει στον 8ο όροφο μιας πολυκατοικίας. Το πρωι, παίρνει το ασανσερ, κατεβαινει στο ισογειο και πάει στη δουλεια του. Όταν επιστρεφει υπάρχουν 2 περιπτωσεις. Αν υπαρχει κι άλλος στο ασανσερ θα κατεβει κανονικα στον 8ο οροφο. Αν ειναι μονος στο ασανσερ κατεβαινει στον τριτο και συνεχιζει με τα ποδια ως τον 8ο.

Γιατι λετε να το κανει αυτο?

να διευκρινισω οτι δεν εχει να κανει με αριθμους, ειναι απλα μια σπαζοκεφαλια!

Επεξεργάστηκαν by marilu80

zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν φτάνει το 8?

(αυτό έκανα όταν ήμουν μικρή)

Τρέχεις σε έναν αγώνα δρόμου.Προσπερνάς τον δεύτερο.Σε ποιά θέση τερματίζεις?

Επεξεργάστηκαν by viki 1

Link to comment
Share on other sites

Τρέχεις σε έναν αγώνα δρόμου.Προσπερνάς τον δεύτερο.Σε ποιά θέση τερματίζεις?

Χμμ... δεύτερος;

Η μικρή Ελένη απάντησε όταν τη ρώτησαν πόσο χρονών είναι : Σε 2 χρόνια η ηλικία μου θα είναι διπλάσια από ότι ήταν πριν 5 χρόνια. Πόσο χρονών είναι ;

Επεξεργάστηκαν by Λέγκω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν φτάνει το 8?

(αυτό έκανα όταν ήμουν μικρή)

Σωστά Βικυ! Είναι νάνος!!

Η μικρή Ελένη απάντησε όταν τη ρώτησαν πόσο χρονών είναι : Σε 2 χρόνια η ηλικία μου θα είναι διπλάσια από ότι ήταν πριν 5 χρόνια. Πόσο χρονών είναι ;

Αν πουμε οτι X ειναι η ηλικια της Ελένης σήμερα τότε σε 2 χρονια θα ειναι X+2 και πριν 5 χρόνια ήταν X-5.

Οπότε έτοιμη η εξισωσουλα

X+2=2(X-5)

Η Ελενιτσα ειναι τότε 12 χρονων...

άλλη ερώτηση

συνδυαστε τους αριθμους 1,3,4,6 με καποιον τροπο, χρησιμοποιωντας τους απο μια φορα, ωστε να δωσουν αποτελεσμα 24

Επεξεργάστηκαν by marilu80

zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, για να δούμε..........

Αρχικοί αριθμοί 1,3,4,6

6-4=2

αριθμοί μετά την πρώτη πράξη 1,2,3

23+1=24

(σωστό είναι, ή τζάμπα χάρηκα?)

Αν είναι σωστό, η επόμενη ερώτηση είναι....

Ένας πατέρας αποφασίζει να κάνει μια επένδυση για το γιο του. Κάθε επέτειο των γενεθλίων του, κάνει γι' αυτόν μια κατάθεση στην τράπεζα 10.000 δρχ. Όταν ο μικρός έγινε είκοσι χρονών πάει στην τράπεζα να εισπράξει το ποσό. Προς έκπληξή του όμως διαπιστώνει ότι στον λογαριασμό του έχουν κατατεθεί μόνο 50.000 δρχ. Πως γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να δούμε..........

Αρχικοί αριθμοί 1,3,4,6

6-4=2

αριθμοί μετά την πρώτη πράξη 1,2,3

23+1=24

(σωστό είναι, ή τζάμπα χάρηκα?)

Αααααπ μπορούμε να συνδυάσουμε έτσι τους αριθμούς;;; Αλητεία!:D Κι έχω σπάσει το κεφάλι μου πως βγαίνει το 24.

Λοιπόν σε σχέση με την επένδυση... Μήπως ξεκίνησε να βάζει λεφτά στην τράπεζα όταν ο μικρός ήταν 15 χρονών;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει γεννηθει 29 Φεβρουαρίου?? Οπότε στα εικοσι χρόνια είχε γενεθλια 5 φορες.

Πολυ τσίπης μπαμπάς!!!!!

Χαχαχαχα εντάξει πιο έξυπνη και μάλλον είναι και η σωστή η δική σου εκδοχή! Ziggy για πες... Επεξεργάστηκαν by Λέγκω
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
Λοιπόν, για να δούμε..........

Αρχικοί αριθμοί 1,3,4,6

6-4=2

αριθμοί μετά την πρώτη πράξη 1,2,3

23+1=24

(σωστό είναι, ή τζάμπα χάρηκα?)

Ziggy μου λυπαμαι, αλλα δεν το βρηκες... εκανες οντως αλητια!....

η σωστη απαντηση ειναι

13×4×6= 24 γιατι 13 κανει 1 (οπου 13 ειναι ενα στον κυβο, δεν μπορω σε αυτη τη γραμματοσειρα να βρω πως βαζουμε εκθετη!...)


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να βάλω άλλο ένα.......

Ο Περικλής το έτος 1982 ήταν 12 ετών και το έτος 1987 ήταν 7 ετών. Πως γίνεται αυτό;

Επειδη γεννηθηκε προ Χριστου! Το βρηκα; ενα ευκολο,τωρα. Ειμαστε σε ενα σκοτεινο δωματιο με δεμενα τα ματια για να μην κανουμε ζαβολιες,και εχουμε σε μια σακκουλα μαυρες κι ασπρες καλτσες της ιδιας μαρκας,ανακατεμενες. Ποσες ειναι οι λιγοτερες που πρεπει να πιασουμε,για να πετυχουμε δυο ιδιου χρωματος;


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα δεν έχει σημασία πόσες είναι οι κάλτσες μέσα στην σακούλα?Μάλλον όχι για να μην το αναφέρεις.Και να υποθέσω ότι οι κάλτσες δεν είναι σε ζευγάρια όπως δηλαδή πωλούνται αλλά μονές?


Link to comment
Share on other sites

βικυ εχεις δικιο. Επρεπε ναμαι πιο σαφης. Λοιπον,οι καλτσες ας πουμε ειναι 50 και ειναι μια μια,φρεσκοπλυμμενες,ετσι δεν μυριζουν και ποδαριλα,χε χε!


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...