Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

γτ βρε ηλιανα λαθος;αφου ετσι κοιμαται κ το παιδι κ συ;

εγω τον παιρνω κανονικα στο κρεβατι μας,θα κανω κ καμια αποπειρα για πορτ ,αλλα δ κοιμαται εκει.κ θα κοιμομασταν μια χαρα αν δ χωνοταν κ η μεγαλη στο κρεβατι μας τα ξημερωματα.

ευτυχως τη μερα κοιμαται στο παρκο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαμα δεν είναι όλα τα παιδάκια ίδια. στον γιο μου κοιμόμασταν στο ίδιο κρεβάτι (ακόμα σχεδόν κοιμόμαστε! αφου η κούνια ειναι ενωμένη με το κρεβάτι μας και το κάγκελο βγαλμένο οπότε τρώω κάτι κλωτσιές ξεγυρισμένες στο κεφάλι...αστα!) οπότε καταλαβαίνεις το πιάσιμο που είχα αλλά ήμουν τουλάχιστον ξαπλωμένη. Αυτός ήταν βυζάκιας οπότε αν ήταν στο στήθος ξεκουραζόσουν. Με την μικρή τώρα επειδή είμαι πολύ κουρασμένη (ο μικρός μου ξύπνιος όλη μέρα και η μικρή ξύπνια το βράδυ) δεν έχω εμπιστοσύνη να κοιμηθεί δίπλα μου, φοβάμαι μην την πλακώσω, οποτε θηλάζω και την βάζω στην κουνια της (στο δωμάτιό μας και αυτή αλλά χωριστά). Την κοιμίζω δίπλα μου μόνο αν νιώθω ότι θα ξυπνήσω (σπάνιες φορές). Επίσης αν δεν την ρέψω καλά μου βγάζει γουλιές από τη μύτη και τη φοβάμαι. Οπως καταλαβαίνεις αυτή ενώ μπορεί να έχει γλαρώσει στο στήθος αν τη βάλω στην κούνια της 70% θα ξυπνήσει, οπότε την παίρνω αγκαλιά και πάω στο καθιστικό μέχρι να κοιμηθεί ή θα την κοιμήσω στο πορτ μπεμπέ που ειναι στην κουζινα με τη συνοδία του απορροφητήρα κι εγώ θα κάτσω και θα δω ταινία γιατι δυσκολευομαι να κοιμηθώ στην καρέκλα! Αλλά παρά την κούραση πολύ τα ευχαριστιέμαι βρε κορίτσια! Τι τέλεια που είναι τα παιδια!

αχ,κ εμενα ετσι, γλαρωνει κ αποκοιμιεται στο στηθος κ οταν τη βαζω στην κουνια παραδιπλα μας ξυπναει ρε γμτ, αμεσως!! στο μεταξυ αν δεν κοιμηθει μερα (κ αυτο αν ειναι δραμα) παθαινει υπερενταση κ ολο το βραδυ εχουμε απιστευτη γκρινιαααα.........και το κρεββατι μας ειναι διπλο, οχι υπερδιπλο, ειμαστε για ορθοπεδικο οπως παμε..

Link to comment
Share on other sites

Ναταλία τι κάνει το προωράκι μας?

καλημέρα!! Καλά είναι το ποντικάκι μας!! Τρώει και ζωηρεύει...

είχαμε βέβαια, μια ατυχία...αρρώστησε η αδερφούλα μας η αμέσως μεγαλύτερη και λόγω μικροβίων ο γιατρός απαγόρευσε να την πλησιάσουμε τη μπεμπούλα οι γονείς μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη....τη χαζεύουμε από μακριά μόνο...

ωωωχ...για ξενύχτια διαβάζω....προετοιμάζω κορίτσια λίγο που σας διαβάζω, γιατί δεν έχω καταλάβει μωρό εγώ...


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Viki_b λέω ότι είναι λάθος γιατί όλοι μογ λένε μην μαθω το μωρό με αγκαλιά και να κοιμάται στο κρεβάτι μου..Αλλά η κούραση είναι τόση που θες να κοιμηθείς εδτω κάποιες ώρες το βράδυ. Αχχχ πόσο θέλω να κοιμηθώ ενα βράδυ σερί μέχρι το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Viki_b λέω ότι είναι λάθος γιατί όλοι μογ λένε μην μαθω το μωρό με αγκαλιά και να κοιμάται στο κρεβάτι μου..Αλλά η κούραση είναι τόση που θες να κοιμηθείς εδτω κάποιες ώρες το βράδυ. Αχχχ πόσο θέλω να κοιμηθώ ενα βράδυ σερί μέχρι το πρωί.

μην ακους κανεναν.θα κανεις οτι θεωρεις εσυ καλυτερο

για ολοκληρο βραδυ σερι αργεις λιγο ακομη..4-5ωριτσες δ σου φτανουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεχρι στιγμής στο 3ωρο είμαι και δεν μου φτάνει. Όταν φτασω στο 5ωρο θα σου πω. Εντωμεταξύ αναρωτιέμαι συνέχεια τι μπορεί να φταίει κι έχει τόσο πολύ θέμα με τους κολικους..Μήπως φταίει το γάλα μου;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ για υπνους διαβαζω...θελω να κοιμηθω 1 24ωρο ολοκληρο για να ξεπιαστω μονο...

Εμενα μου εχει μαζευτει ολη η κουραση...δεν εχω ωραριο και προγραμμα γενικα.

Βεβαια οχι τοσο χαλια οσο στην αρχη απλα μαζευτηκε.

Με τα κιλα που βρισκεστε εσεις?

Εχω ξεσκισει τα μελομακαρονα...όχι μονο δεν εχασα αλλα πηρα κιολας κανα 2....

Ποτε θα μπει μια ταξη οεο?!!?

Μου λενε μετα τον 3-4 μηνα θα στρωσει καπως η κατασταση κ θα μπουν καπως σε μια σειρα τα πραγματα...ΕΛΠΙΖΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαμα.μια με το θηλασμο κ τον υπνο μετα τον 3-4μηνα ειναι καλυτερα τα πραγματα,για τα κιλα αν δ σταματησουμε να τρωμε δ φτιαχνει αλλιως.εγω εχασα μονο 5απο τα 17(εκτος αν πηρα ξανα σε 3βδ)τωρα δ εχω ορεξη για προσοχη.οταν φτιαξει ο καιρος περπατημα με το καροτσι

Link to comment
Share on other sites

Viki τίποτα από αυτα δεν τρώω..και γενικά τώρα τελευταία δεν τρώω. Μου έχει κοπεί η όρεξη από την κούραση..Έχει μειωθεί και λίγο το γάλα και σκεφτόμουν να δοκιμασω τσάι θηλασμού.

Link to comment
Share on other sites

Viki τίποτα από αυτα δεν τρώω..και γενικά τώρα τελευταία δεν τρώω. Μου έχει κοπεί η όρεξη από την κούραση..Έχει μειωθεί και λίγο το γάλα και σκεφτόμουν να δοκιμασω τσάι θηλασμού.

να.σου πω την αληθεια.δ ξερω για.κολικους.η μεγαλη δ ειχε.ο μικρος καποιες.μερες εχει κτ πονακια αλλα.οχι.υπερβολικα

ουτε τσαι.θηλασμου εχω δοκιμασει

να.πινεις.πολλα.υγρα κ να.τρως.καλα

μην.παθεις.κ τπτ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μολις γυρισαμε απο το γιατρο. Πηραμε 5εκ και 1.5 κιλο σε ενα μηνα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Στο επομενο ραντεβου εχουμε και εμβολιο!

Μπράαααβο σας!☺☺☺

Με τη μικρή μου έχω αγχωθεί 23 μέρες πήρε μόνο 35γρ . . . 2 παιδίατροι ήρθαν κ μάλλον θα της δώσουμε ξένο .


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...