Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Τι ωραια σιγα σιγα μαζευομαστε ολες οι μανουλες!!! Αντε να βρουμε παλι το προγραμμα μας!!!!

Εγω σημερα κανω παρτυ!!!!! Κοιμηθηκε το νινακι μου απο τις 11.30 το βραδυ μεχρι 6.10 το πρωι!!!!! Ναι ναι σερι!!!!! Αλλος ανθρωπος ξυπνησα και σημερα μου γελαει συνεχεια!!! Επιτελους καταφερα να κοιμηθω και αγκαλιτσα με τον μπαμπα μας!!!! χιχι!!!

Αχ κοριτσια τον βλεπω και λιωνω!!! Δεν ξερω αν θα συνειδητοποιησω ποτε οτι αυτο το γλυκο πλασματακι ειναι δικο μου!!!! Προσπαθω να ρουφηξω καθε στιγμη μαζι του!!!! Σημερα το απογευματακι θα βγουμε εξω για φαγητακι!!!! Πως μ'αρεσουν οι βολτες!!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα μανουλες και μπεμπακια!!!! Τι κανετε???

Εμεις ειμαστε καλα! Χτες καναμε το πρωτο μας εμβολιο και μεχρι στιγμης ειναι καλα ο μπουμπουκος μου! Το μονο που μου ειπε και θελει προσοχη ειναι η πλαγιοκεφαλια γιατι ξαπλωνει συνηθως αο τα αριστερα και τωρα θα του βαζω σφηνακι για να κοιμαται απο την αλλη πλευρα! Ζυγιζουμε 6835γρ και ειμαστε 61εκ!!!! Ο μικρος μου γιγαντακος!!!! Πλεον αρχισα να πιανομαι κιολας που τον σηκωνω!!! Με τον υπνο σιγα σιγα παμε να βρουμε το προγραμμα μας αν και υπαρχουν μερες που ειμαστε πιο ανησυχοι!!!!

Εσεις πως ειστε??? Μεγαλωνουν τα ζουζουνια σας???


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 16/2/2017 at 7:38 ΠΜ, doani.d είπε:

Καλημερα μανουλες και μπεμπακια!!!! Τι κανετε???

Εμεις ειμαστε καλα! Χτες καναμε το πρωτο μας εμβολιο και μεχρι στιγμης ειναι καλα ο μπουμπουκος μου! Το μονο που μου ειπε και θελει προσοχη ειναι η πλαγιοκεφαλια γιατι ξαπλωνει συνηθως αο τα αριστερα και τωρα θα του βαζω σφηνακι για να κοιμαται απο την αλλη πλευρα! Ζυγιζουμε 6835γρ και ειμαστε 61εκ!!!! Ο μικρος μου γιγαντακος!!!! Πλεον αρχισα να πιανομαι κιολας που τον σηκωνω!!! Με τον υπνο σιγα σιγα παμε να βρουμε το προγραμμα μας αν και υπαρχουν μερες που ειμαστε πιο ανησυχοι!!!!

Εσεις πως ειστε??? Μεγαλωνουν τα ζουζουνια σας???

Γεια σας, γεια σας!!!

 

Τι παίδαρος είναι αυτός; 6835γρ;;; Φοβερός! :)

Εμείς ζυγιστήκαμε την Παρασκευή, μία ημέρα μετά τα γενέθλια των 3 μηνών μας, και ήμασταν 6κιλάκια. Κάναμε και το 2ο εμβόλιο. Περιττό βέβαια να πω ότι κι εμένα έχουν φύγει πλάτες, μέσες και οτιδήποτε σε κλείδωση χεριού και ποδιού! Έπρεπε να είχα κάνει κάποιες ασκησούλες να δυναμώσω την πλάτη μου τουλάχιστον.

Από ύπνο έτσι κι έτσι... κοιμάται γύρω στις 9, ξυπνάει στις 2 για να θηλάσει, κοιμάται στις 3 παρά, ξαναξυπνάει στις 5 και για να θηλάσει, κοιμάται στις 6 και μετά ξυπνάει στις 7.30 φυσικά για να ξαναφάει (αυτή τη φορά μια μπουκάλα ξένο γιατί με το στήθος έχει τσακωθεί με την ανατολή του ήλιου). Ένα περίεργο πράγμα να θέλει να θηλάζει μόνο νύχτα...

Μέσα στη μέρα κάνει άλλους 2-3 υπνάκους που κυμαίνονται από 45 λεπτά έως 2 ώρες. Καλά είναι γιατί έχω ευκαιρίες να ξεκουράζομαι και να τηρώ υποτυπωδώς το πρωτόκολλο επαναγαλακτισμού.

Σήμερα θα πάμε να την δει μια καρδιολόγος που έχει έρθει από Αθήνα και μέσα στο Μάρτη θα ανεβούμε εμείς για τους άλλους γιατρούς. Αυτά. Έχω μεγάλη αγωνία...

Σας φιλώ πολύ πολύ! Καλές Απόκριες και καλή Σαρακοστή!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια! Χρονια πολλα για χτες σε ολες τις γυναικες!!! Τι κανετε? Ζιλιχερ διαβασα οτι ειχατε ευχαριστα νεα για την μπουμπου σου! Ποσο χαρηκα! Ευχομαι ολα απο εδω και περα να ειναι θετικα!!!!

Εμεις ειμαστε πολυ καλα και κλασικα βαζουμε βαρος και υψος σε σημειο που φοραμε 6-9 μηνων χιχι! Ξεκαρδιζεται οταν του μιλαμε, καθεται περισσοτερη ωρα μπρουμυτα και σηκωνει πολυ καλα το κεφαλι! Αρχισε να ταλαιπωρειται απο τα δοντακια, ολη μερα τρωει τα χερια του και εκει που τα εχει στο στομα ξαφνικα παταει τις τσιριδες! Εχει αρχισει να κοιμαται απο τις 9-10 το βραδυ μεχρι πανω κατω τις 8! Αυτα  τα νεα μας! Εμεις κοιταμε και για τη γαμοβαφτιση! Κλεισαμε για 27/10 και σιγα σιγα θα αρχισω να το οργανωνω! Θελω να αρχισω να ψαχνω και τους βρεφονηπιακους στην περιοχη μας γιατι δυστυχως θα πρεπει να τον παω απο Σεπτεμβριο που ξεκιναω δουλεια! Με την πεθερα δε βγαζω ακρη και δεν την εχω πλεον εμπιστοσυνη να μου τον κραταει!

Που εχετε χαθει ολες? Μπειτε να μας πειτε τι κανουν τα ζουζουνακια σας? Πως ειναι η καθημερινοτητα σας?


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μανουλες;τα μπεμπακια;

Χρονια μας πολλα για χθες.εμεις καρναβαλια πολλες βολτες αλλα τωρα κλειστηκαμε λογω βροχων.μας επιασε κ γαστρεντεριτιδα.ευτυχως μονο μια μερα τον καθενα κ με τη σειρα.οχι ολοι μαζι.ο μπεμπουλης τη γλιτωσε.η κορη εκανε καιρο να δεχτει γαλακτοκομικα

Ο μικρος μεγαλωνει κ πιανει κουδουνιστρες κ μιλαει με την αδερφη του.οταν τα βλεπω μαζι ειναι η απολυτη ευτυχια

Δοανακι με το καλο η γαμοβαπτιση.ενεις κλεισαμε βαπτιση 20/5οποτε εχουμε ετοιμασιες

Δευτερα παμε εκδρομη!θεσ/νικη κ ποζαρ.οταν γυρισουμε το τριτο εμβολιο.το πρεβαναρ ειχε λιγο γκρινια

Συνεχιζει να ξυπναει αλλα δ με κουραζει γτ πιπιλαει κ συνεχιζει

Πως περναει ο ξαιρος!σχεδον 4μηνων ειναι!εχουμε κ τον μπαμπα σπιτι κ ετσι ειναι ευκολο κ για μενα

Ζιλιχερ τι κανει η μπουμπου σου;

Γελια κ μεις.πολυ.ξεκαρδιζεται.

Κ ολη μπουνια στο στομα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, doani.d είπε:

Καλημερα κοριτσια! Χρονια πολλα για χτες σε ολες τις γυναικες!!! Τι κανετε? Ζιλιχερ διαβασα οτι ειχατε ευχαριστα νεα για την μπουμπου σου! Ποσο χαρηκα! Ευχομαι ολα απο εδω και περα να ειναι θετικα!!!!

Εμεις ειμαστε πολυ καλα και κλασικα βαζουμε βαρος και υψος σε σημειο που φοραμε 6-9 μηνων χιχι! Ξεκαρδιζεται οταν του μιλαμε, καθεται περισσοτερη ωρα μπρουμυτα και σηκωνει πολυ καλα το κεφαλι! Αρχισε να ταλαιπωρειται απο τα δοντακια, ολη μερα τρωει τα χερια του και εκει που τα εχει στο στομα ξαφνικα παταει τις τσιριδες! Εχει αρχισει να κοιμαται απο τις 9-10 το βραδυ μεχρι πανω κατω τις 8! Αυτα  τα νεα μας! Εμεις κοιταμε και για τη γαμοβαφτιση! Κλεισαμε για 27/10 και σιγα σιγα θα αρχισω να το οργανωνω! Θελω να αρχισω να ψαχνω και τους βρεφονηπιακους στην περιοχη μας γιατι δυστυχως θα πρεπει να τον παω απο Σεπτεμβριο που ξεκιναω δουλεια! Με την πεθερα δε βγαζω ακρη και δεν την εχω πλεον εμπιστοσυνη να μου τον κραταει!

Που εχετε χαθει ολες? Μπειτε να μας πειτε τι κανουν τα ζουζουνακια σας? Πως ειναι η καθημερινοτητα σας?

Καλημέρα!!!

 

Doani Όντως είχαμε καλά νέα- θα παρακολουθούμε και βλέπουμε πώς πάει. Πάντως, έχουμε ανακουφιστεί αρκετά που δεν είναι κάτι δραματικά σοβαρό όπως μας το είχε παρουσιάσει ο γιατρός εδώ.

Κι εμείς θέλουμε να την βαφτίσουμε φέτος την μικρούλα και σκεφτόμουν για τέλη Αυγούστου με Φθινόπωρο. Εγώ έχω ένα θέμα στο ότι ο άντρας μου δεν ασχολείται με τα οργανωτικά. Ήδη του το χω συζητήσει πέντε φορές και ακόμα δεν έχουμε κάνει καμιά πρόοδο, οπότε θα πρέπει να ξεκινήσω εγώ τηλεφωνήματα και έρευνα. Εμείς έχουμε κάνει πολιτικό- ελπίζω να μην έχουμε θέμα με τη βάπτιση. Είναι μερικοί παπάδες που δεν δέχονται να βαπτίσουν μωρό όταν οι γονείς είναι παντρεμένοι με πολιτικό γάμο. 

Η μικρή μας τώρα άρχισε να στηρίζει στην ευθεία το κεφαλάκι της πιο καλά ενώ πριν έγερνε προς τα δεξιά και η παιδίατρος μου χε πει για ρεβόκρανο. Μπρούμυτα δεν το πολυ-ευχαριστιέται. Την βάζω καμιά φορά για να δυναμώσει η πλατούλα της βέβαια.

Είναι πολύ χαμογελαστό κοριτσάκι και παίρνει συχνά και ένα πονηρό ύφος που θέλεις να την φας. Ακόμα δεν ξεκαρδίζεται και από φωνούλα έχουμε ακούσει λίγες τσιρίδες στην αλλαξιέρα. Το τρώει όλο της το φαγητό (φόρμουλα- θηλασμός - αντλημένο) και κοντεύουμε τα 6,5 κιλά. Κι εγώ πλέον αποσύρω αρκετά ρούχα και φορμάκια που δεν της κάνουν. Τα 4-6 και 3-6 τα φοράει ανετότατα, μερικά 6-9 είναι οκ αλλά προς το μεγάλο ακόμα. Από ύψος νομίζω πρέπει να είμαστε γύρω στους 63 πόντους.

Με τον ύπνο έχουν βελτιωθεί τα πράγματα. Κοιμάται συνήθως στις 9μμ. και ξυπνάει για να θηλάσει 2 φορές στις 2 και στις 5. Μετά ξυπνάει στις 7-7.30 ξανατρώει και παίζουμε λίγο και ξανακοιμάται κάποια στιγμή γύρω στις 10 για 1-2 ώρες. Ξυπνάει για μεσημεριανό "μεζεδάκι", παίζουμε και ξανακοιμάται στις 4 για άλλες 2 ώρες. Περίπου έτσι περνάει η μέρα μας και περνάει πολύυυυυυ γρήγορα! Αν την βγάλω βόλτα θα κοιμηθεί και θα φάει στη βόλτα. Γενικά από φαγητό τα πάμε καλά- εκτός από τη μαμά μας, αρμέγουμε και πολλές αγελάδες της ΝΟΥΝΟΥ. χαχαχα

Αυτά τα νέα μας! 

Πολλά πολλά φιλάκια!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην μπουμπουκα σας ζιλιχερ!μια χαρα ανεπτυγμενη!κοριτσαρος!με παρακολουθηση ολα καλα θα πανε.κ μεις κοιμομαστε καλα τη μερα,κ στη βολτα παντα λιωνει

Μην περιμενεις απο το συζηγο.ξεκινα ερευνα αν κ εχετε χρονο.ο νονος/η νονα να μην ειναι με πολιτικο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Κι εμείς καλά. Η μικρή μου είναι 6200 και 65 ποντους με αποκλειστικό θηλασμό. Ξεκινήσαμε φρούτα αυτή τη βδομάδα. Το αχλάδι της καλοαρεσε, το μήλο μέτρια, αύριο μεθαύριο μπανάνα και μετα όλα μαζί. Ημασταν με πολύ γκρίνια 2 βδομάδες αλλά συνερχομαστε σιγά σιγά. Κλείσαμε τη βάπτιση 17 Σεπτέμβρη. Κοιμάται όλο το βράδυ αρκεί το βυζι να είναι άμεσα διαθέσιμο οποτε κοιμομαστε μαζί. Της εφτιαξα το δωμάτιο της. Έδωσα πολλά ρούχα στην αγκαλιά. Φοράμε κι εμείς 6 μηνών +. Αυτά τα νέα μας! Γρήγορα περνάει ο καιρός.... 


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

On Sunday, March 19, 2017 at 6:55 ΠΜ, k23651 είπε:

Μανουλες Νοεμβριου γεια σας. Ειμαστε καινουριοι στο φορουμ! Εχω ενα αγορακι, γεννηθηκε 2 Νοεμβριου! Χαιρομαι πολυ που μπαινω κι εγω στην παρεα σας!

Καλώς ήρθες! Να σου ζήσει το αντράκι σου! :)

Πώς τα πάτε; Είναι το 1ο σου παιδάκι;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, το πρωτο! Ειναι τωρα 4,5 μηνων! Καλα περναμε σε γενικες γραμμες, δεν ειναι πολυ γκρινιαρης.. Εσεις; 

2 hours ago, ZiliHer said:

Καλώς ήρθες! Να σου ζήσει το αντράκι σου! :)

Πώς τα πάτε; Είναι το 1ο σου παιδάκι;

Ναι, το πρωτο! Ειναι τωρα 4,5 μηνων! Καλα περναμε σε γενικες γραμμες, δεν ειναι πολυ γκρινιαρης.. Εσεις;

Link to comment
Share on other sites

On ‎19‎/‎3‎/‎2017 at 6:55 ΠΜ, k23651 είπε:

Μανουλες Νοεμβριου γεια σας. Ειμαστε καινουριοι στο φορουμ! Εχω ενα αγορακι, γεννηθηκε 2 Νοεμβριου! Χαιρομαι πολυ που μπαινω κι εγω στην παρεα σας!

καλως μας ηρθες

ρανια σουπερ η μπεμπουλα.με το καλο κ η βαπτιση.νωρις ξεκινησατε φαγακι

εμεις σημερα καναμε το τριτο εμβολιο.καλα πηγε.6700 & 64 εκ.ειναι μικρουλης αλλα πολυ δυνατος κ θελει να καθεται στον πωπο του

σε γενικες γραμμες κοιμαται καλα.συνηθως μαζι μου η στο παρκο διπλα

επισης αδιαθετησα ηδη μια φορα

Link to comment
Share on other sites

K23651 καλως ηρθες στην παρεα! Να σου ζησει ο μπεμπουλης σου! Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε? Ζιλιχερ πως ειναι η κουκλιτσα σου? Ρανια μου πολυ καλη η μικρη σου και ψηλο κοριτσι! Οντως και εμεναμου φαινεται νωρις για στερεες ακομα! Εμεις θα ξεκινησουμε 6 μηνων! Βικακι πολυ καλος και ο δικος σου μπεμπουλης, δυνατο αντρακι!

Εμεις κοριτσια πηγαμε την Παρασκευη για εμβολιο και το τροφαντο μου αντρακι ειναι 7525γρ και 64εκ! Την Παρασκευη κλεινουμε τον 4ο μηνα! Τρωει ολο τα χερια του και τον ενοχλουν πολυ τα ουλα! Απο πλαγια εχει βρει τον τροπο και γυρναει μπρουμυτα οταν τον παιζουμε αλλιως δεν το προσπαθει καθολου! Μας κανει γκριματσες, λεει τα δικα του και μερικες φορες ειναι σαν να μας μαλωνει! Στις βολτες χαιρεται πολυ κα φαινεται να του αρεσουν! Η πλαγιοκεφαλια που ειχαμε βελτιωθηκε αισθητα αυτο το μηνα οποτε ειμαστε καλα! Με τα κακακια εχουμε ενα θεμα, κανει σπανια συνηθως μια φορα τη βδομαδα αλλα ο γιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο γτ το μητρικο γαλα απορροφαται κατα 97% και να μην ανησυχω! Ακομα θηλαζουμε αποκλειστικα και δεν εχει δοκιμασει απο μπουκαλι! Ετσι και αλλιως ειμαστε παντα μαζι! Τον Σεπτεμβρη ξεκιναω δουλεια και θα τον εχω σε βρεφονηπιακο μαλλον σε εναν εδω κοντα στο σπιτι, πηρα και ρωτησα και ευτυχως δεχονται απο 10 μηνων που θα ειμασε εμεις! Κλεισαμε και εκκλησια για τη γαμοβαφτιση στις 27/10 και κεντρο και μενουν τα υπολοιπα! Καταληξαμε και σε κουμπαρο και νονους! Αυτα ειναι τα νεα μας!!!!! φιλακια σε ολες!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 22/03/2017 at 8:32 AM, doani.d said:

K23651 καλως ηρθες στην παρεα! Να σου ζησει ο μπεμπουλης σου! Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε? Ζιλιχερ πως ειναι η κουκλιτσα σου? Ρανια μου πολυ καλη η μικρη σου και ψηλο κοριτσι! Οντως και εμεναμου φαινεται νωρις για στερεες ακομα! Εμεις θα ξεκινησουμε 6 μηνων! Βικακι πολυ καλος και ο δικος σου μπεμπουλης, δυνατο αντρακι!

Εμεις κοριτσια πηγαμε την Παρασκευη για εμβολιο και το τροφαντο μου αντρακι ειναι 7525γρ και 64εκ! Την Παρασκευη κλεινουμε τον 4ο μηνα! Τρωει ολο τα χερια του και τον ενοχλουν πολυ τα ουλα! Απο πλαγια εχει βρει τον τροπο και γυρναει μπρουμυτα οταν τον παιζουμε αλλιως δεν το προσπαθει καθολου! Μας κανει γκριματσες, λεει τα δικα του και μερικες φορες ειναι σαν να μας μαλωνει! Στις βολτες χαιρεται πολυ κα φαινεται να του αρεσουν! Η πλαγιοκεφαλια που ειχαμε βελτιωθηκε αισθητα αυτο το μηνα οποτε ειμαστε καλα! Με τα κακακια εχουμε ενα θεμα, κανει σπανια συνηθως μια φορα τη βδομαδα αλλα ο γιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο γτ το μητρικο γαλα απορροφαται κατα 97% και να μην ανησυχω! Ακομα θηλαζουμε αποκλειστικα και δεν εχει δοκιμασει απο μπουκαλι! Ετσι και αλλιως ειμαστε παντα μαζι! Τον Σεπτεμβρη ξεκιναω δουλεια και θα τον εχω σε βρεφονηπιακο μαλλον σε εναν εδω κοντα στο σπιτι, πηρα και ρωτησα και ευτυχως δεχονται απο 10 μηνων που θα ειμασε εμεις! Κλεισαμε και εκκλησια για τη γαμοβαφτιση στις 27/10 και κεντρο και μενουν τα υπολοιπα! Καταληξαμε και σε κουμπαρο και νονους! Αυτα ειναι τα νεα μας!!!!! φιλακια σε ολες!

Ευχαριστω πολυ!! Κι εσυ να τον χαιρεσαι!! Μπραβο που θηλαζεις!! Εγω δυστυχως δεν τα καταφερα τοσο καλα με το θηλασμο. Φοβερος ο μπεμπουλης!! Με το καλο η βαφτιση και ο γαμος!! Για αυτο βρε κοριτσια με το γυρισμα απο μπρουμητα ανασκελα τι σας εχουν πει; Εγω οταν τον βαζω μπρουμητα σηκωνεται πλεον πολυ, αλλα δεν εχει γυρισει ακομα μοναχος του..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.χρονια πολλα

εμενα γυριζει μονο απο ανασκελα μπρουμυτα οταν ειναι μπρουμυτα προσπαθησει να μπουσουλησει

 

προσπαθησε να τον δελεασεις με καποιο παιχνιδακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...