Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

α κ μεις ειχαμε παιδιατρο!πηρε 4ποντους κ 900γρ!

ζιλιχερ αν σκεφτεις οτι ενα μωρο που θηλαζει μπορει να ανακτησει βαρος 3βδ μετα τη γεννα κ παιρνουν 20γρ τη μερα το ελαχιστο εισαι οριακα

ελεγξτε χαλινο,ουρολοιμωξη οπως ειπες.γαλακτοκομικα ειπες δ τρως;

δ ειναι κακο να δωσεις κ συμπληρωμα,με λιγη προσπαθεια το κοψετε

απλα αν δ δωσεις μητρικο αντλημενο δ θα παρει το μηνυμα το στηθος οτι πρεπει να παραγει πιο πολυ.

δες εναλλακτικο τροπο σιτισης κ οχι μπιμπερο για αποφυγη συγχησης θηλων

εχεις δωσει πιπιλα;θηλαζει.ανα διωρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανουλιτσες και μπεμπακια καλημεραααααα!!!!!:D

ωραιος καιρος για χουχουλιασμα!!!!!!το αλλο σκ ειναι χριστουγεννα!!!!:tongue:

Σημερα ειμαστε 1 μηνων!!!!!!!!!!!!ταλαιπωρουμαστε με την κοιλιτσα μας.πηρα σταγονες biogaia.δεν ξερω σιγουρα σιγουρα αν μας κανουν ακομη γιατι δυο μερες τις χρησιμοποιουμε!!!θα σας πω!!!!!

κατα τα αλλα πινουμε μεχρι και 150μλ γαλα 2-3 φορες τη μερα.τα υπολοιπα γευματα μας ειναι 110-120!!!!!

Φιλακια σε ολα τα μωρουλινια της παρεας.....

Link to comment
Share on other sites

Μπράαααβο σας!☺☺☺

Με τη μικρή μου έχω αγχωθεί 23 μέρες πήρε μόνο 35γρ . . . 2 παιδίατροι ήρθαν κ μάλλον θα της δώσουμε ξένο .

Κι εγω θα συμφωνησω με τη Βικυ. Κανε στο μικρουλι πρωτα καποιες εξετασεις και ξεκινα να βγαζεις το γαλα σου με θηλαστρο να δεις ποσο πινει και δωστο με συριγγα. Το μικρο σου κλαιει και δειχνει οτι πειναει συνεχεια;;;


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

On Wednesday, December 21, 2016 at 10:02 ΜΜ, Rania2810 said:

Κοριτσια το κλεισαμε το φορουμ;;; που πηγατε ολες καλε;;

Χρόνια πολλά! Καλές γιορτές! 

Πήρατε κι εσείς my first Christmas φορμάκι; ☺☺☺☺

Εύχομαι υγεία και αγάπη σε όλους!

Το νεότερο από εμάς είναι ότι από τις 20.12 ξεκινήσαμε συμπλήρωμα για να πάρει τα πάνω της η μικρούλα. Έχω δει μεγάλη διαφορά.

Μακάρι να το σταματήσοουμε σύντομα .

Εσείς πώς περνάτε;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλα κοριτσια! Να χαιρεστε τους εορταζοντες! Εμεις ολα καλα. Μενουμε αρκετες ωρες ξυπνιες τη μερα. Εχθες κοιμηθηκαμε ολοκληρο εξαωρο το βραδυ και το ξυπνημα ηταν μονο για θηλασμο και υπνο και σηκωθηκαμε 8. Κατα τα αλλα ο θηλασμος παει πολυ καλα. Ζιλιχερ δεν πειραζει. Θα ξεκουραστεις με το συμπληρωμα. Θα μπορεις να βγεις και μια βολτα χωρις αγχος. 


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Rania2810 said:

Χρονια πολλα κοριτσια! Να χαιρεστε τους εορταζοντες! Εμεις ολα καλα. Μενουμε αρκετες ωρες ξυπνιες τη μερα. Εχθες κοιμηθηκαμε ολοκληρο εξαωρο το βραδυ και το ξυπνημα ηταν μονο για θηλασμο και υπνο και σηκωθηκαμε 8. Κατα τα αλλα ο θηλασμος παει πολυ καλα. Ζιλιχερ δεν πειραζει. Θα ξεκουραστεις με το συμπληρωμα. Θα μπορεις να βγεις και μια βολτα χωρις αγχος. 

Δεν έχω θέμα ξεκούρασης- έχω σκάσεί που της δίνουμε ξένο. εντωμεταξύ με νύχια κ με δόντια θα καταφέρω να διατηρήσω την παραγωγή μου. 

Δεν έχω τη στήριξη κανενός στο θέμα του θηλασμού. Λέω στον άντρα μου ότι πρέπει να δει ενας γιατρός που ξέρει για το χαλινό και μου απαντάει ότι σώνει και ντε θέλω να βγάλω σκάρτη τη μικρή... ουφφφφ... 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες σας!!!Με υγεία !!!διαβάζω για αϋπνία κολικούς θηλασμό...με πήγατε 5 μήνες πίσω !! 

Ευτυχώς τα περάσαμε αυτά,λίγο γρηγορότερα από όσο έπρεπε αλλά τα περάσαμε !! 

Και 3ο προωρακι στην παρέα βλέπω Ε??Ναταλία κουράγιο τσαμπουκά και όλα καλά θα πάνε.Στο λέω σίγουρα !!26&5 εδώ.Ότι χρειαστείς μιλά μου εδώ είμαι!!

Σε άλλα νέα το ποντίκι μου πλέον δε θεωρείτε πρόωρο σωματικά .Είμαστε μέσα στις καμπυλες των τελειωμηνων και  μάλιστα στο Μ.Ο. 6,5 κιλάο μπέμπης!! Κοιτάω τις φωτογραφίες από την μονάδα και δε το πιστεύω ακόμα!! Νομίζω ότι για φέτος πήρα το καλύτερο δώρο!!!

Και για να με"βρίζετε" Μέχρι του χρόνου να σας πω ότι πλέων Ρίχνουμε κάτι 10ωρους υπνους όλους δικούς μας.. το παιδι,εγω ξυπνάω να δω πως είναι το παιδι.ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω και να χαλαρώσω. 

Αρχίσαμε και τα λογάκια τα χαμόγελα  τις κουβέντες... Έχω τρελαθεί. Με τη δυσκοιλιότητα έχει μόνο θέμα έχουμε αλλάξει 3 Γαλατά και τελικα κάνει κάθε 2η μέρα.. τι να κάνω δεν κατάφερα να τον θηλασω!!

Αυτά τα νέα μας!!Καλά να περνάτε και το 2017 να είναι η καλύτερη χρονιά μας!! Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ZiliHer said:

Δεν έχω θέμα ξεκούρασης- έχω σκου της δίνουμε ξένο. εντπαεωμεταξύ με νύχια κ με δόντια θα καταφέρω να διατηρήσω την παραγωγή μου. 

Δεν έχω τη στήριξη κανενός στο θέμα του θηλασμού. Λέω στον άντρα μου ότι πρέπει να δει ενας γιατρός που ξέρει για το χαλινό και μου απαντάει ότι σώνει και ντε θέλω να βγάλω σκάρτη τη μικρή... ουφφφφ... 

Αν περιμενεις στηριξη καηκες! Μονη σου δεν μπορεις να την παε Σε γιατρο.

17 minutes ago, izambella said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες σας!!!Με υγεία !!!διαβάζω για αϋπνία κολικούς θηλασμό...με πήγατε 5 μήνες πίσω !! 

Ευτυχώς τα περάσαμε αυτά,λίγο γρηγορότερα από όσο έπρεπε αλλά τα περάσαμε !! 

Και 3ο προωρακι στην παρέα βλέπω Ε??Ναταλία κουράγιο τσαμπουκά και όλα καλά θα πάνε.Στο λέω σίγουρα !!26&5 εδώ.Ότι χρειαστείς μιλά μου εδώ είμαι!!

Σε άλλα νέα το ποντίκι μου πλέον δε θεωρείτε πρόωρο σωματικά .Είμαστε μέσα στις καμπυλες των τελειωμηνων και  μάλιστα στο Μ.Ο. 6,5 κιλάο μπέμπης!! Κοιτάω τις φωτογραφίες από την μονάδα και δε το πιστεύω ακόμα!! Νομίζω ότι για φέτος πήρα το καλύτερο δώρο!!!

Και για να με"βρίζετε" Μέχρι του χρόνου να σας πω ότι πλέων Ρίχνουμε κάτι 10ωρους υπνους όλους δικούς μας.. το παιδι,εγω ξυπνάω να δω πως είναι το παιδι.ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω και να χαλαρώσω. 

Αρχίσαμε και τα λογάκια τα χαμόγελα  τις κουβέντες... Έχω τρελαθεί. Με τη δυσκοιλιότητα έχει μόνο θέμα έχουμε αλλάξει 3 Γαλατά και τελικα κάνει κάθε 2η μέρα.. τι να κάνω δεν κατάφερα να τον θηλασω!!

Αυτά τα νέα μας!!Καλά να περνάτε και το 2017 να είναι η καλύτερη χρονιά μας!! Φιλιά σε όλες!

Απορω γιατι σου μιλαμε ακομα! Ακου δεκαωρους υπνους!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, izambella said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες σας!!!Με υγεία !!!διαβάζω για αϋπνία κολικούς θηλασμό...με πήγατε 5 μήνες πίσω !! 

Ευτυχώς τα περάσαμε αυτά,λίγο γρηγορότερα από όσο έπρεπε αλλά τα περάσαμε !! 

Και 3ο προωρακι στην παρέα βλέπω Ε??Ναταλία κουράγιο τσαμπουκά και όλα καλά θα πάνε.Στο λέω σίγουρα !!26&5 εδώ.Ότι χρειαστείς μιλά μου εδώ είμαι!!

Σε άλλα νέα το ποντίκι μου πλέον δε θεωρείτε πρόωρο σωματικά .Είμαστε μέσα στις καμπυλες των τελειωμηνων και  μάλιστα στο Μ.Ο. 6,5 κιλάο μπέμπης!! Κοιτάω τις φωτογραφίες από την μονάδα και δε το πιστεύω ακόμα!! Νομίζω ότι για φέτος πήρα το καλύτερο δώρο!!!

Και για να με"βρίζετε" Μέχρι του χρόνου να σας πω ότι πλέων Ρίχνουμε κάτι 10ωρους υπνους όλους δικούς μας.. το παιδι,εγω ξυπνάω να δω πως είναι το παιδι.ακόμα δεν μπορώ να ηρεμήσω και να χαλαρώσω. 

Αρχίσαμε και τα λογάκια τα χαμόγελα  τις κουβέντες... Έχω τρελαθεί. Με τη δυσκοιλιότητα έχει μόνο θέμα έχουμε αλλάξει 3 Γαλατά και τελικα κάνει κάθε 2η μέρα.. τι να κάνω δεν κατάφερα να τον θηλασω!!

Αυτά τα νέα μας!!Καλά να περνάτε και το 2017 να είναι η καλύτερη χρονιά μας!! Φιλιά σε όλες!

izambella μου, κι ας μην έχουμε ξαναμιλήσει συγκινήθηκα πολύ με το ποστ σου!

να σου ζήσει ο μικρούλης μαχητής σας που έχει γίνει πια ολόκληρο παληκάρι!! Του αξίζει και σας αξίζει που όλα πήγαν καλά!!!

Μακάρι και μεις να έχουμε καλή πορεία, δε σου κρύβω ότι συχνά αγχώνομαι. Όμως πήρα τώρα πολύ κουραγιο! Το αγοράκι σας γεννήθηκε πολύ μικρούλι, 3 βδομάδες πες μικρότερό μας κι όλα πήγαν καλά, κι ανησυχούμε εμείς που γεννηθήκαμε ολόκληρη κοπέλα πάνω από 1 κιλό!?

 


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, nataliag said:

izambella μου, κι ας μην έχουμε ξαναμιλήσει συγκινήθηκα πολύ με το ποστ σου!

να σου ζήσει ο μικρούλης μαχητής σας που έχει γίνει πια ολόκληρο παληκάρι!! Του αξίζει και σας αξίζει που όλα πήγαν καλά!!!

Μακάρι και μεις να έχουμε καλή πορεία, δε σου κρύβω ότι συχνά αγχώνομαι. Όμως πήρα τώρα πολύ κουραγιο! Το αγοράκι σας γεννήθηκε πολύ μικρούλι, 3 βδομάδες πες μικρότερό μας κι όλα πήγαν καλά, κι ανησυχούμε εμείς που γεννηθήκαμε ολόκληρη κοπέλα πάνω από 1 κιλό!?

 

Θα σου πω μόνο ένα πράγμα Ναταλία.ΜΗΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙΣ ΟΎΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΎΝΑΜΉ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ ΣΟΥ.ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΆΡΡΩΣΤΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΈΝΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΆΙΡΟ ΣΤΗ ΜΕΝΝ ΜΈΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΏΣΕΙ! !!

Σε ποια μοναδα είσαστε? ??αν θέλεις μιλά μου σε μήνυμα να τα πούμε.

 

Ρανια Αφού μας αγαπάτε γιατί να μη μας μιλάτε???

Φιλια σε όλες πάω να ταΐσω το μικρό  μουτζαχεντίν μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

2 ώρες ύπνο σήμερα- γιούπι!!! Άντε να δούμε.... :)σαραντίζουμε τη Δευτέρα. Από εβδομάδα πάμε για υπέρηχο ισχίων και καρδιολόγο για ένα φύσημα που μας βρήκαν.

Με 9 μέρες συμπλήρωμα πήραμε 500γρ. και 3 πόντους. Βέβαια, τρώει πολύ το παιδί μου, έξτρα του θηλασμού ανά 2ωρο/3ωρο. Μου φαίνεται φαγανούλα.

Πλέον μας αναγνωρίζει, μας χαμογελάει (και λιώνω) και βγάζει πότε πότε κραυγούλες. Μέχρι τώρα είχαμε μόνο τσιρίδες όταν πεινούσε κ στο άλλαγμα πάνας. 

Αυτά από εμάς! 

Καλή Πρωτοχρονιά!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια και μπεμπακια! Εύχομαι το νέο έτος να σας φέρει ότι επιθυμείτε και πάνω από όλα υγεία και ευτυχία στις οικογένειες σας! 

Τα νέα μας είναι ότι μεγαλωνουμε και αφρατευουμε! Προχτές σαραντισαμε και την Τρίτη έχουμε να πάμε στο γιατρο μετά από ένα μήνα! Θηλαζει αποκλειστικά και τα πάμε τέλεια εκτός από το ότι με πονάει το ένα στήθος γτ έχει κάνει φυσαλιδα γάλακτος! Ο μπεμπης είναι και λαιμαργος και πολλές φορές μου τραβάει τη θηλη πριν την πιάσει καλά! Βόλτες έχουμε βγει αρκετές και συνήθως κοιμάται! Ακόμα με το δημόσιο θηλασμό δεν έχω προσαρμοστεί και κοιτάω να πηγαίνω κάπου που να μην έχει πολύ κόσμο! Εσείς που χαθηκατε? Τα νέα σας??? 


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και μπεμπακια καλημερα!!!!!!!

Χρονια πολλα με υγεια πανω απ'ολα.να χαιρομαστε τα μωρα μας και ολους οσους μας αγαπανε!!!!!:)Να εχουμε μια καλη χρονια με αγαπη!!!!!

και εμεις μεγαλωνουμε!!!!κοιμομαστε και 6ωρα τα βραδια!οχι καθε βραδυ αλλα τα περισσοτερα!!!!ξεκιναω και δουλεια οποτε για να δουμε πως θα ειμαι απο δευτερα.νεο προγραμμα ξανα!!!!!:confused:

σε 10 μερες θα κανουμε το πρωτο μας εμβολιο!!!!στις 17 γινομαστε 2 μηνων!!!μου φαινεται απιστευτο!!!!!!

ελπιζω να ειστε ολες καλα!φιλια στα μωρακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...