Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Γεια σας και από εμάς!

 

Κι εμείς σαραντίσαμε τη Δευτέρα και πήγαμε να πάρουμε  την ευχή.

Ο θηλασμός είναι σε μια μέτρια κατάσταση - ενώ θέλω να θηλάσω, λόγω των προβλημάτων που είχα στην αρχή και τη μη πρόσληψη βάρους, παίρνουμε συμπλήρωμα από τις 20.12. Έχει πάρει τα πάνω της η μικρούλα και θα μπω σε διαδικασία να μειώσω σιγά σιγά και το ξένο.

Χθες πήγαμε στην παιδοκαρδιολόγο γιατί η παιδίατρός μας είχε ακούσει ένα φύσημα στην καρδούλα της. Δυστυχώς, δεν είναι και τόσο αθώο. Της βρήκε στένωση πνευμονικής βαλβίδας και μας είπε να την παρακολουθούμε σε εξειδικευμένο κέντρο (Ωνάσειο ή το τοπικό εδω στο Ηράκλειο). Περιττό να σας πω για το άγχος και τη στεναχώρια μου, αλλά ταυτόχρονα προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη.

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας μανουλες κ μπεμπακια!χρονια πολλα κ καλη χρονια!

κ μεις μεγαλωνουμε,στις 14γινομαστε δυο μηνων κ θα κανουμε κ το πρωτο εμβολιο.σαραντησαμε,πηραμε ευχη,αλλα βγαιναμε βολτες ετσι κ αλλιως απο πριν

απλα αρρωστησε το κοριτσι μου με βηχα κ μυξες κ μου κολλησε κ τον μπεμπουλη..πολυ μυξα.ο βηχας δ τον αφηνε να κοιμηθει.τωρα ειναι καλυτερα κ τα δυο.

γενικα ειναι ησυχος κ υπναρας.κοιμαται 4-5ωριτσες

ζιλιχερ ολα θα πανε καλα!φανταζομαι αγωνια..κ μας ακουσανε φυσημα στο νοσοκομειο αλλα εκλεισε.πολλοι στην οικογενεια εχουμε φυσημα.θα το παρακολουθειτε;επηρεαζει σε κτ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!! τι κανετε? πως ειναι τα μπεμπακια σας? μεγαλωνουν??? χαθηκαμε!!! Για να βρουμε παλι τους ρυθμους μας!!!!

Εμεις ειμαστε καλα! Χτες πηγαμε στο γιατρο και μας βρηκε τελειους!!! 49ημερων και ζυγιζουμε 5565γρ και 57,5 ποντους! Ειμαστε λιγο ακομα κιτρινουληδες και γι'αυτο πρεπει να κανουμε εξεταση αιματος! Μας ειπε να μην ανησυχουμε λογικα ευθυνεται ο θηλασμος αλλα καο ειναι να το ελεγξουμε! Γενικα βλεπω οτι ο μπεμπουλης μου αλλαζει μερα με τη μερα!!!! Κανει συνεχεια γκριματσες και τρελενομαστε! Γελαει αλλα ακομα ασυναισθητα! Μας ειπε μεχρι την επομενη φορα θα πρεπει να γελαει ενω του μιλαμε, δηλαδη πιο συνειδητα! Την επομενη φορα θα κανουμε και το εμβολιο μας!!! Ο θηλασμος πηγαινει πολυ καλα αλλα δεν εχει εδραιωθει ακομα, πιστευω σε λιγες μερες ισως... Ο μικρος με τον υπνο τα παει σχετικα καλα αλλα υπαρχουν και βραδια οπως το χθεσινο που ξυπναει ανα μια ωρα και μετα ειμαι πτωμα! Κολικους εχουμε ακομα αλλα λιγο ελαττωθηκαν νομιζω! Επισης ειναι 4η μερα που δε μου κανει κακα αλλα ο παιδιατρος μου ειπε να μην ανησυχο, ειναι επειδη μεγαλωνει και συμβαινει στα θηλαζοντα μωρα, δε τιθεται θεμα δυσκοιλιοτητας απλα απορροφαται μεχρι και το 97% απο αυτο που τρωει! Μια χαρα!!!! Τωρα περιμενουμε να λιωσουν τα χιονια και να σταματησουν οι παγωνιες για να αρχισουμε παλι τις βολτες!!! Αν και παλι βγαιναμε απλα σε μαγαζακια! Εχουμε εδω Θεσσαλονικη την εκθεση γαμου και λεμε να παμε να ριξουμε καμια ματια για τη γαμοβαφτιση που θα κανουμε!

Περιμενω νεακια σας!!!! Μη χαθουμε!!!!:-D


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!!! Κι εμείς μεγαλώνουμε μέρα με την μέρα. Γελάμε συνέχεια, λέμε λογάκια τύπου "αγκου" και όλο παίζουμε. Κάναμε και το πρώτο εμβόλιο και από κιλά είμαστε στα 5 και 58 πόντους ύψος. Μια χαρά μας είπε ο παιδίατρος. Οι κολικοί συνεχίζονται αλλά σε πολύυυυ καλύτερη κατάσταση. Έχω βρει κι εγώ τον τρόπο να τον ανακουφίζω, καταφέρνει κι αυτός μόνος του πλέον τις περισσότερες φορές, εγώ απλά τον βοηθάω. Όσο για τον θηλασμό με την βοήθεια του τσαγιού τα πάμε πολύ καλά, θηλάζω σχεδόν αποκλειστικά. Έχω να του δώσω σκόνη από τα Χριστούγεννα περίπου που χρειάστηκε να λείψω και δεν έφτασε αυτό που είχα αντλήσει κι έτσι ο μπαμπάς  του έδωσε και συμπλήρωμα. Τώρα πήρα χάπια μαγιάς να δοκιμάσω για να δω σε ποιο από τα δύο θα καταλήξω. Γενικά θεωρώ ότι είμαστε πολύ καλύτερα τώρα, καταφέρνω και κάνω και τις δουλειές μου για παράδειγμα κάθεται στο ρηλάξ του και μιλάμε χωρίς να γκρινιάζει και να θέλει συνέχεια αγκαλιά όπως πριν λίγο καιρό. Ξεπετάγονται γρήγορα τα μπεμπουλίνια μας, περνάει ο καιρός και δεν το καταλαβαίνουμε..

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2017 at 1:10 ΜΜ, vikib είπε:

γεια σας μανουλες κ μπεμπακια!χρονια πολλα κ καλη χρονια!

κ μεις μεγαλωνουμε,στις 14γινομαστε δυο μηνων κ θα κανουμε κ το πρωτο εμβολιο.σαραντησαμε,πηραμε ευχη,αλλα βγαιναμε βολτες ετσι κ αλλιως απο πριν

απλα αρρωστησε το κοριτσι μου με βηχα κ μυξες κ μου κολλησε κ τον μπεμπουλη..πολυ μυξα.ο βηχας δ τον αφηνε να κοιμηθει.τωρα ειναι καλυτερα κ τα δυο.

γενικα ειναι ησυχος κ υπναρας.κοιμαται 4-5ωριτσες

ζιλιχερ ολα θα πανε καλα!φανταζομαι αγωνια..κ μας ακουσανε φυσημα στο νοσοκομειο αλλα εκλεισε.πολλοι στην οικογενεια εχουμε φυσημα.θα το παρακολουθειτε;επηρεαζει σε κτ;

 

θα μας δει ένας παιδοκαρδιολόγος την Τετάρτη. σίγουρα όμως στην καλύτερη θα πρέπει να παρακολουθείται από ειδικό καρδιολογικό κέντρο και να κρατάμε κάποιες προφυλάξεις πχ κρυολογήματα, άθληση...

τι να πω! ο Θεός είναι μεγάλος!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/1/2017 at 11:08 ΠΜ, ZiliHer είπε:

 

θα μας δει ένας παιδοκαρδιολόγος την Τετάρτη. σίγουρα όμως στην καλύτερη θα πρέπει να παρακολουθείται από ειδικό καρδιολογικό κέντρο και να κρατάμε κάποιες προφυλάξεις πχ κρυολογήματα, άθληση...

τι να πω! ο Θεός είναι μεγάλος!

ziliher, εύχομαι να πάνε όλα καλά! Κι η μεγάλη μου είχε φύσημα μωρό, αλλά έκλεισε.

Νομίζω ότι με λίγη προσοχή όλα θα πάνε καλά!

εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι γτ αύριο θα πάρουμε τη μπέμπα σπίτι μας!!

βέβαια, είμαι κι αγχωμένη παράλληλα...

Μας είπε ο γιατρός ότι λόγω προωρότητας, η μικρή έχει  αμφιβληστροειδοπάθεια της προωρότητας...είναι μια πάθηση με 5 στάδια -το 5 η τύφλωση-

μας είπε ότι είναι μικρό το ποσοστό των μωρών που φτάνουν στο στάδιο 5 , κι ότι αν φτάσουμε στο 3ο στάδιο θα κάνουμε φωτοπηξία ή κρυοπηξία

χρειάζεται παρακολούθηση ως τον 6ο μήνα σχεδόν και όπως και να έχει, έχει αυξημενες πιθανότητες να εμφανίσει μυωπία,στραβισμό ή αμβλυωπία μεγαλώνοντας...

αχ κορίτσια ευχηθείτε να πάνε όλα καλά


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες.τι κανουν τα μπεμπακια;εμεις μεγαλωνουμε κ αφρατευουμε.καναμε κ το πρωτο εμβολιο.2μηνων 59εκ κ 5200βαρος

κατα τα αλλα ειμαστε λιγο κλεισμενοι λογω καιρου σπιτι.τα μικρα τα πανε πολυ καλα μεταξυ τους.εχουμε καποια πιο δυσκολα βραδια αλλα κατα βαση καλα.ο μπεμπακος ειναι ησυχος κ υπναρας.αλλα λαιμαργος κ πνιγεται

ζιλιχερ με παρακολουθηση θα πανε ολα καλα.υπαρχει περιπτωση μεγαλωνοντας να φτιαξει μονο του;πες μας αν θες οταν εχετε νεοτερα.

ναταλια με το καλο να τη δεχτειτε σπιτι.ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, vikib είπε:

γεια σας μανουλες.τι κανουν τα μπεμπακια;εμεις μεγαλωνουμε κ αφρατευουμε.καναμε κ το πρωτο εμβολιο.2μηνων 59εκ κ 5200βαρος

κατα τα αλλα ειμαστε λιγο κλεισμενοι λογω καιρου σπιτι.τα μικρα τα πανε πολυ καλα μεταξυ τους.εχουμε καποια πιο δυσκολα βραδια αλλα κατα βαση καλα.ο μπεμπακος ειναι ησυχος κ υπναρας.αλλα λαιμαργος κ πνιγεται

ζιλιχερ με παρακολουθηση θα πανε ολα καλα.υπαρχει περιπτωση μεγαλωνοντας να φτιαξει μονο του;πες μας αν θες οταν εχετε νεοτερα.

ναταλια με το καλο να τη δεχτειτε σπιτι.ολα καλα θα πανε!

 

Βίκη μου, να τα χαίρεσαι! Πολύ συγκινήθηκα που λες ότι τα πάνε καλά μεταξύ τους! Ένα άγχος το έχω κι εγώ να τα πάνε όλες καλά μεταξύ τους και να μη ζηλεύουν τη μπέμπα! Κι εμείς σήμερα κλείσαμε τους 2 μήνες, ολόκληρο μωράκι...φύγαμε από τη φάση νεογέννητο...βάρος είμαστε στα 2.700, είναι τέλεια για μας!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

τελεια ναταλια το βαρος.τωρα στο σπιτι θα παρει μπρος.

δ ξερω τι θα γινει οταν θα αρχισει να διεκδικει κ ο μπεμπης αλλα προς το παρον η μικρη ειναι πολυ καλη μαζι του.το μονο που θελει προσοχη ειναι που ειναι ατσουμπαλη.γενικα με το που ξυπναει τον ψαχνει,τον φιλησε μετα το εμβολιο για να μην κλαιει,γενικα οταν κλαει του παει κουδουνιστρες,τον κουναει στο ρηλαξ η του τραγουδαει.αλλα παντα ηταν πολυ τρυφερη με μωρακια.εχει κ ξαδερφο ουτε χρονο μικροτερο κ εχει συνηθισει με μωρα.δ ζηλευει που θηλαζω κ περιμενει αν πχ θελει να της κανω να φαει.λιγο προσοχη με την τριτη σας κ θα πανε ολα καλα.να φροντιζετε να εχει την ιδια προσοχη που ειχε κ πριν

οκ,δ ειναι ολα τελεια.κυριως παιζοντας κανει φασαρια κ τον ξυπναει.κ ερχεται συνηθως κ αυτη στο διπλο κρεβατι

πες μας πως ειναι με την μπεμπα σπιτι

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vikib είπε:

τελεια ναταλια το βαρος.τωρα στο σπιτι θα παρει μπρος.

δ ξερω τι θα γινει οταν θα αρχισει να διεκδικει κ ο μπεμπης αλλα προς το παρον η μικρη ειναι πολυ καλη μαζι του.το μονο που θελει προσοχη ειναι που ειναι ατσουμπαλη.γενικα με το που ξυπναει τον ψαχνει,τον φιλησε μετα το εμβολιο για να μην κλαιει,γενικα οταν κλαει του παει κουδουνιστρες,τον κουναει στο ρηλαξ η του τραγουδαει.αλλα παντα ηταν πολυ τρυφερη με μωρακια.εχει κ ξαδερφο ουτε χρονο μικροτερο κ εχει συνηθισει με μωρα.δ ζηλευει που θηλαζω κ περιμενει αν πχ θελει να της κανω να φαει.λιγο προσοχη με την τριτη σας κ θα πανε ολα καλα.να φροντιζετε να εχει την ιδια προσοχη που ειχε κ πριν

οκ,δ ειναι ολα τελεια.κυριως παιζοντας κανει φασαρια κ τον ξυπναει.κ ερχεται συνηθως κ αυτη στο διπλο κρεβατι

πες μας πως ειναι με την μπεμπα σπιτι

Αχ το κοριτσάκι σου!! Τι γλυκό και καλό παιδί! Βίκη μου να τη χαίρεσαι! Φτου φτου! :-P

Εμείς πριν χρόνια (πολλάαααα :-P), όταν γενήθηκε η 2η, είχαμε θέμα με τη μεγάλη που ζήλευε φοβερά, αλλά ήταν ολόκλρο παιδάκι, 5,5 χρονών, κι ειχε συνηθίσει τόσα χρόνια μόνη,  οπότε κάπως λογικό!

την τρίτη φοβάμαι κι εγώ, γιατί είναι πολύ χαδιάρα και ήταν και για 3 χρόνια το μικρότερο παιδί στο σπίτι, η μεγάλη την είχε σαν κούκλα, έχει φάει πολύ ντάντεμα!

Ε, νομίζαμε κι εμείς ότι θα ήταν το μικρότερό μας, και την παραχαιδέψαμε!

Α, φοβάμαι λίγο και τη 2η γτ είναι ένας μικρός σίφουνας και ατσούμπαλη...


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι,ειμαι πολυ τυχερη.η κορη μου ειναι πολυ καλο παιδακι

με μεγαλη διαφορα ηλικιας ειναι πιο δυσκολο για.τα παιδια πιστευω.με μικρη για τους γονεις

βαλε κ τη μεγαλη στο κολπο.να εχει τη μικρη απο κοντα

εγω θεωρω οτι δ ειναι κακο που την παραχαιδευατε.ειναι χορτατη απο αγαπη.κ θα της εξηγεις οτι η μπεμπα ειναι μικρη αλλα θα μεγαλωσει κ θα παιζουν μαζι

να σου πω την αληθεια δ φοβαμαι να τα αφησω μονα σε δωματιο,κ ας μην το κανω,αλλα λεω συνεχεια πιανουμε απαλα τον μπεμπη,οχι στο κεφαλακι,κ τετοια

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vikib είπε:

ναι,ειμαι πολυ τυχερη.η κορη μου ειναι πολυ καλο παιδακι

με μεγαλη διαφορα ηλικιας ειναι πιο δυσκολο για.τα παιδια πιστευω.με μικρη για τους γονεις

βαλε κ τη μεγαλη στο κολπο.να εχει τη μικρη απο κοντα

εγω θεωρω οτι δ ειναι κακο που την παραχαιδευατε.ειναι χορτατη απο αγαπη.κ θα της εξηγεις οτι η μπεμπα ειναι μικρη αλλα θα μεγαλωσει κ θα παιζουν μαζι

να σου πω την αληθεια δ φοβαμαι να τα αφησω μονα σε δωματιο,κ ας μην το κανω,αλλα λεω συνεχεια πιανουμε απαλα τον μπεμπη,οχι στο κεφαλακι,κ τετοια

αχ μου δίνεις θάρρος!

Ε, νωρίς είναι να τα αφήνεις μόνα, είναι μωρά και τα 2...

αχ δεν παιρνάνε οι ώρες να πάμε να την πάρουμε!!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

της δικιας μου της εβγαινε το μητρικο κ με τις κουκλες

αυτο με τα μωρα που λες μονο με κουραζει.δ μιλαει καθαρα κ εχουμε κ πανα.ολη μερα αλλαζω πανες 

λιγες ωριτσες.δυο μηνες περιμενατε.κ μετα αγκαλιτσες κ τα 4κοριτσια.ο μπαμπας σας μες στις γυναικες

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, nataliag είπε:

ziliher, εύχομαι να πάνε όλα καλά! Κι η μεγάλη μου είχε φύσημα μωρό, αλλά έκλεισε.

Νομίζω ότι με λίγη προσοχή όλα θα πάνε καλά!

εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι γτ αύριο θα πάρουμε τη μπέμπα σπίτι μας!!

βέβαια, είμαι κι αγχωμένη παράλληλα...

Μας είπε ο γιατρός ότι λόγω προωρότητας, η μικρή έχει  αμφιβληστροειδοπάθεια της προωρότητας...είναι μια πάθηση με 5 στάδια -το 5 η τύφλωση-

μας είπε ότι είναι μικρό το ποσοστό των μωρών που φτάνουν στο στάδιο 5 , κι ότι αν φτάσουμε στο 3ο στάδιο θα κάνουμε φωτοπηξία ή κρυοπηξία

χρειάζεται παρακολούθηση ως τον 6ο μήνα σχεδόν και όπως και να έχει, έχει αυξημενες πιθανότητες να εμφανίσει μυωπία,στραβισμό ή αμβλυωπία μεγαλώνοντας...

αχ κορίτσια ευχηθείτε να πάνε όλα καλά

κοριτσάκι, δε σε ξέρω, αλλά διάβασα την ιστορία σου και πολύ συγκινήθηκα! Με το καλό να την πάρετε στο σπίτι τη μικρούλα σας, και να ναι γερή!

Όλα καλά θα πάνε, να κάνετε προσευχή στην Αγία Παρασκευή που είναι προστάτης των ματιών!


Γιώργος 10/2/13

Αναστασία + Ελένη 5/5/14

Νικόλας 9/6/16

FQFBp2.png

Link to comment
Share on other sites

On Tuesday, January 17, 2017 at 5:45 ΜΜ, nataliag είπε:

ziliher, εύχομαι να πάνε όλα καλά! Κι η μεγάλη μου είχε φύσημα μωρό, αλλά έκλεισε.

Νομίζω ότι με λίγη προσοχή όλα θα πάνε καλά!

εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι γτ αύριο θα πάρουμε τη μπέμπα σπίτι μας!!

βέβαια, είμαι κι αγχωμένη παράλληλα...

Μας είπε ο γιατρός ότι λόγω προωρότητας, η μικρή έχει  αμφιβληστροειδοπάθεια της προωρότητας...είναι μια πάθηση με 5 στάδια -το 5 η τύφλωση-

μας είπε ότι είναι μικρό το ποσοστό των μωρών που φτάνουν στο στάδιο 5 , κι ότι αν φτάσουμε στο 3ο στάδιο θα κάνουμε φωτοπηξία ή κρυοπηξία

χρειάζεται παρακολούθηση ως τον 6ο μήνα σχεδόν και όπως και να έχει, έχει αυξημενες πιθανότητες να εμφανίσει μυωπία,στραβισμό ή αμβλυωπία μεγαλώνοντας...

αχ κορίτσια ευχηθείτε να πάνε όλα καλά

Όλα να πάνε καλά με τα ματάκια της ψυχούλας! Πώς πήγε η 1η μέρα στο σπίτι;

 

Εμάς τα νέα δεν είναι καλά. Το πρόβλημα στην καρδούλα της είναι πιο γενικευμένο. Εκτός από τη στένωση πνευμονικής έχει και υποπλασία αορτής κ κάτι άλλα πιο μικρά...το μαναράκι μου...

Αρχίζει αγώνας. Εξετάσεις πολλές, μετακινήσεις...

Κι εγώ που νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν ότι έδινα συμπλήρωμα κ δεν θήλαζα αποκλειστικά...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...