Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα.

ηρθα στο γραφειο ενω απεργω,για λιγες υποχρεωσεις και ομως ειμαι ακομα εδω.την εχασα την πορεια και θα γυρισω σπιτακι μου τωρα.τουλαχιστον για πρωτη φορα ακουσα ευχαριστω απο τον διευθυντη μου και χαρηκα.

αυριο οι εξετασεις.

να σας πω οτι η παιδιατρος μου αλλαξε γνωμη και λεει οτι ολα τα παιδια πρεπει να εμβολιαστουν και οι ενηλικες και οσα δεν εμβολιαστουν να κλειστουν σπιτι!!!τωρα τι να πω.


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλως το Βικακι μας!!!

Σαρδελακι να σε πω ...στην μηλοπιττα γινεται να βαλω ξινομηλα ??μου εφεραν χθες ενα τελαρο μηλα απο την εδεσσα και σκεφτομαι τι να φτιαξω για να τα ξεφορτωνομαι ...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση για εμβόλια βλέπω, το μέγα θέμα των ημερών! Κι εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς έχουμε κάνει αν δεν τα βλέπω στο βιβλιάριο! Πάντως εμάς μαζί με το MMR μας έχει βάλει και της ανεμοβλογιάς ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ γιατί έχουμε μείνει πίσω λέει, και κανονικά είναι για τη Δευτέρα, όμως ο Γώγος μου ακόμα δεν έχει αναρρώσει πλήρως (θα υπάρξει αυτή η μέρα?) οπότε δεν ξέρω τι θα κάνουμε!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννα δες κι αυτη

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=883&Itemid=49

λεει οτι φτιαχνεται και με ξυνομηλα θα μας πει και η ριτα αν ειναι καλη!

Α ναι την εχω κανει αυτη ειναι φοβερη!

Την αδικει η φωτο


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο'μένα, δε λέω καλημέρα γιατί πήγε 2 παρά 20 η ώρα και δεν το κατάλαβα πάλι πότε πέρασε η μέρα.

Sardelaki λυπάμαι πολύ για την αγωνία που πέρασατε το βράδυ , εύχομαι να είναι μέχρι εκεί και να είσαι το ίδιο ψύχραιμη όπως διάβασα ότι ήσουν.

Iωάννα μου εύχομαι σιγά σιγά να ηρεμήσετε και εσείς.

Μαργαριτούλα και εσύ τα ίδια , μέχρι εκεί να είναι και τίποτα παραπάνω.

Εμείς είμαστε μια χαρά μπορώ να πω αλλά εδώ και 2 βράδια ψιλοξιπνάει μέσα στη νύχτα και ρίχνει κανα 2 βηχαλάκια (σα να πνίγεται στον ύπνο του) , ειλικρινά δεν κρατάει ο βήχας ούτε λεπτό αλλά δεν ξέρω αν θα έπρεπε να ανησυχήσω ή όχι, τι λέτε κορίτσια;

θα σας στείλω και εγώ τη συνταγούλα αύριο που θα κάθομαι (χιχχι) μιας και τη βρήκα αλλά ξέχασα να τη φέρω στη δουλειά.

Αναστασούλα μην σκεφτείς καν να πάρεις το παιδί στη γιορτούλα , δε νομίζω ότι είναι και ότι καλύτερο με όλες αυτές τις ιώσεις και τη στιγμή που ο δικός σου ταλαιπωρείται ιδιαίτερα στο θέμα του πυρετού.

arma και εμείς βγάλαμε άλλον έναν τραπεζίτη και είναι έτοιμοι απ'ότι βλέπω (μήνες τώρα αλλά πουυυυ) οι 2 κυνόδοντες οι κάτω. Συνολικά 8 δοντάκια , γιούπιιιιι.

απο λέξεις λέμε συνέχεια μαμά , ότι και να τον ρωτήσεις π.χ ποιος το έκανε αυτό , γιατί το έκανε αυτό , πως έγινε αυτό όλο μαμά λέει το μανάρι μου και εμένα μου κόβονται τα πόδια από τον τρόπο που τα λέει. ο μπαμπάς αραιά και που έτσι για να λέμε ότι υπάρχει,χιχιχι.

επίσης λέμε τατά τα κακάκια γιατί κάθε φορά που σφίγγεται και του λέω τι έκανες εκεί αναστασούλη μου απαντάει τατά. τοσ λέει όταν θέλει να του φτιάξω τοστάκι και επίσης λέει και ιαιά όταν θέλει τη γιαγιά του . Πολλά έμαθε όμως απ'ότι βλέπετε και τα υπόλοιπα του χρόνου πάλι.

Κορίτσια να σας πω μας στείλανε πάλι ένα e-mail από έναν γιατρό ονόματι:Δρ. ΚΟΕΜΤΖΟΠΟΥΛΟ ο οποίος βρίσκεται στην ΠΟΛΙΤΕΙΑ και αναφέρει στο άρθρο του επώνυμα πλέον μαζί με τα τηλέφωνά του , τα e-mail του και γενικά τα πάντα του αν θέλουμε να επικοινωνήσουμε μαζί του, άρθρα τα οποία έχουν δημοσιευθεί και στα οποία αναφέρεται ότι δεν πρέπει να διαννοηθούμε να κάνουμε το νέο εμβόλιο. Εγώ μιλάμε κορίτσια τρελάθηκα με αυτά που έγραφε και ειλικρινά επηρεάστηκα αρκετά, θα πάρω την ευθύνη πάνω μου και δεν θα κάνουμε ούτε εμείς πόσο μάλλον και ο μικρός το νέο εμβόλιο.

χαρακτηριστκό απόσπασμα είναι το:

Απόδειξη των ανωτέρω αποτελεί, και το γεγονός ότι ενώ η γρίπη των χοίρων εμφανίστηκε το 2009 η εταιρία Medimmune αλλά και άλλες φαρμακευτικές είχαν ήδη πατεντάρει το εμβόλιο κατά της γρίπης αυτής από το 2008 http://www.theflucase.com/

αυτά εν ολίγοις , σας είπα ότι αύριο θα στολίσουμε δεντράκι , αχ αναμένω πως και πως να δω πως θα αντιδράσει ο ζουζούνος μου.

Link to comment
Share on other sites

μωρε ωραια και αυτη η μηλοπιτα , κανει παρομοια η μαμα μου αλλα του σαρδελακιου ειναι κατι διαφορετικο και θελω να την δοκιμασω!!!

Κικο η υποθεση εμβολιο εμενα με φοβιζει πολυ...

Πηρα και στον παιδικο και βηχει πολυ το μαναρακι μου ...τι θα γινει πια με αυτον τον βηχα??


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

η θεία μας συνάντησε τον γιατρό μας πρίν στο αστικό και του είπε για τον μικρό...λέει πως 3 μέρες μπορεί να κάνει πυρετό και να τον προσέξω πολύ να μην κολλήσει καμιά ίωση τώρα.

Να σας ρωτήσω...το πονσταν δεν το πίνει με τίποτε...το φτύνει...επιτρέπεται να του το βάλω σε πορτοκαλάδα όπως π.χ. του έδινα την αντιβίωση; ή δεν κάνει;


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η θεία μας συνάντησε τον γιατρό μας πρίν στο αστικό και του είπε για τον μικρό...λέει πως 3 μέρες μπορεί να κάνει πυρετό και να τον προσέξω πολύ να μην κολλήσει καμιά ίωση τώρα.

Να σας ρωτήσω...το πονσταν δεν το πίνει με τίποτε...το φτύνει...επιτρέπεται να του το βάλω σε πορτοκαλάδα όπως π.χ. του έδινα την αντιβίωση; ή δεν κάνει;

Δεν το ξερω να σου πω την αληθεια... Να σου πω ομως τι κανω εγω μηπως πετυχει. Και πιστεψε με ο Σωτηρης ειναι ανταρτης, ειδικα το πονσταν επειδη ειναι παχυρευστο δεν το θελει καθολου. Πιανει καποιος τον μικρο κεφαλοκλειδωμα σε ημικαθιστη σταση. Αυτος αρχιζει το κλαμα. Του ανοιγω το στομα με τα χερια μου και ριχνω το πονσταν μεσα με τη συριγγα πισω στο στομα λιγο λιγο (σε 3 δοσεις ας πουμε). Μολις ριξω λιγο πονσταν του κλεινω το στομα και του φυσαω τη μουρη να καταπιει. Και ξανα παλι το ιδιο. Το επικινδυνο ειναι μετα μολις το πιει ολο που απο το κλαμα αναγουλιαζει... Εκει δε θελι αγκαλιες γιατι συνεχισζει το κλαμα και πιεζεται το στομαχι του. Τον ξεγελαω με κατι να σταματησει το κλαμα. Πολλες φορες τον βγαζω και στο δρομο για να ξεχαστει και να μην πεταξει τη ρουκετα. Ειναι λιγο σκληρο, αλλα ο σκοπος αγιαζει τα μεσα. Θελει γρηγορες κινησεις. Παντως εγω αποφευγω να του δινω τα φαρμακα μεσα σε γαλατα, χυμους κτλ. γιατι αν δε θελει να το πιει ολο, δεν ξερεις τελικα ποσο εχει πιει το παιδι, ποτε να ξαναδωσεις κλτ...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

η θεία μας συνάντησε τον γιατρό μας πρίν στο αστικό και του είπε για τον μικρό...λέει πως 3 μέρες μπορεί να κάνει πυρετό και να τον προσέξω πολύ να μην κολλήσει καμιά ίωση τώρα.

Να σας ρωτήσω...το πονσταν δεν το πίνει με τίποτε...το φτύνει...επιτρέπεται να του το βάλω σε πορτοκαλάδα όπως π.χ. του έδινα την αντιβίωση; ή δεν κάνει;

όντως και εμείς μία από τα ίδια με την Άννα, προτιμώ να του κάνω κεφαλοκλείδωμα, όπως και γινότανε όσο καιρό έπαιρνε την αντιβίωση και το σιρόπι (με το που με έβλεπε με τη σύριγγα ήταν ικανός να πηδήσει από το μπαλκόνι) παρά να το ανακατέψω με άλλες ουσίες. Το υπόθετο γιατί δεν το δοκιμάζεις , εγώ τα έχω στο σπίτι μου αχρείαστα να είναι αλλά όλες οι μανούλες εδώ στη δουλειά μου λένε όταν ο πυρετός δε λέει να πέσει σώζονται με τα υπόθετα (νομίζω υπάρχει και ponstan σε υπόθετο) διαψεύστε με κορίτσια αν κάνω λάθος γιατί δεν είμαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

μπα άμα του δώσω σε λίγο γάλα ή χυμό ίσως το πιεί...

αυτό που κάνεις εσύ Νατάσα μου δεν το κάνω διότι θα κάνει στάνταρ εμμετό ο δικός μου...τον εμμετό τον έχουμε στο τσεπάκι


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...