Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Συγνώμη αλλά δε μπορώ να μη σχολιάσω από πού συμπέραναν αφού όπως υποστηρίζουν δεν είναι δοκιμασμένο το εμβόλιο ότι ο οργανισμός θα γίνει πιο ευάλωτος σε λοιπές ιώσεις???Αποδυναμώνουν τα εμβόλια τον οργανισμό?Τότε γιατί απερίσκεπτα τα πρώτα 2 χρόνια της ζωής των παιδιών μας τα βομβαρδίζουμε κάθε μήνα με αυτά?Κι αν ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο εμβόλιο, τότε της απλής γρίπης που είναι παρεμφερή γιατί το κάνουμε κυρίως στις ευπαθείς ομάδες?Για να τις εξοντώσουμε?

Επίσης τα χρήματα που δαπανάμε για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη πηγαίνουν απευθείας στις τσέπες των γιατρών και των φαρμακοποιών, καμία σχέση με τα ταμεία!

Λαζαρένια εσένα καλά θα κάνει και δε θα κάνει το εμβόλιο , αφού το έχετε περάσει, είναι τελείως περιττό! Εμένα δήλωσε ότι θα το κάνει!

Δεν ξέρω βρε Μαρίνα μου , αποφάσισα όσο δεν μας έχει χτυπήσει την πόρτα (και μακάρι να μη γίνει ποτέ) αυτή η γρίπη να μην ξανακάνω καμία δήλωση γιατί άλλα λέω τώρα άλλα λέω όταν ακούω και την αντίθετη πλευρά. Για παράδειγμα τώρα που συζητάγαμε με τον άντρα μου το ίδιο θέμα ,εκείνος μου τα παρουσίασε θετικά από την πλευρά των γιατρών. Αν ο γιατρός μου με συμβουλέψει να το κάνω τότε σίγουρα αλλάζουν τα δεδομένα, μέχρι στιγμής όμως είμαι εκτός..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

κικο από το μάσα η συνταγή (κλασσικά)

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2671&Itemid=49

τι με κάμνεις τώρα βρε κοπελιά , τι με κάμνεις;; μου τρέχουν τα σάλια με τον κορμό , πεθαίνω για κορμό.

Μπορεί να τον φτιάξω αύριο λόγω γενεθλίων έτσι κάτι εύκολο και πεντανόστιμο.

Αλήθεια Ριτάκι έχεις καμια συνταγούλα για τρουφάκια , θέλω να φτιάξω να πάω στη δουλειά τη Δευτέρα αντί να παίρνω έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρουφακι πολυ καλα!!

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=3315&Itemid=49

και επισης για κορμο σαρδελακι την αλλη φορα κανε αυτο καμμια σχεση σου λεω...

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=3382&Itemid=49

και το εχω κανει και γεμιστο για το καλοκαιρι

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=3415&Itemid=49


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα τρουφάκια μου φαίνονται super θα τα φτιάξω την Κυριακή, λέω και στον κορμό να προσθέσω καρυδάκι ψιλοκομμένο , δεν θα είναι ωραίο λέτε;

Πολύ σοκολάτα έχει πέσει βρε παιδί μου, αλλά είμαι σοκολατού τι να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά τα τρουφάκια Ρίτα μου είναι πού μου είχες δώσει κι εμένα τη συνταγή νομίζω ε? Έγιναν σουπερ και άφαντα!

Σταματήστε καλέ να λέτε για γλυκά δεν έχω και τίποτα πρόχειρο! Πού να τον στέλνω τον Χ. νυχτιάτικα να μου βρει!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βρήκα το έχω στα χέρια μου το βιβλιάριο με τα εμβόλια από τα οποία έχουμε κάνει:

infarix ipv-hib 5plo

engerix - ipatitida b

mmr

mantoux

prenenar - 2 doseis (pnefmoniokokos)

neisvac- ti einai den xero

και μας έχει σημειώσει επίσης της ΗΠΑΤΙΤΙΔΑΣ Α στον παιδικό σταθμό και το varivax -νομίζω είναι της ανεμοβλογιάς 2 και 4 χρονών

τώρα είναι να κάνουμε την 4η δόση του infarix

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έμεινα μοναχούλα μου, Καληνύχτα σε όλες , εύχομαι να έχετε μια ήρεμη Νύχτα και αύριο με το καλό να πάνε όλα για τη Φωτεινούλα, Βίκυ και κυρία Φωτεινή εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.

σαρδελακι πως ειναι ο αστερης?

εγω γυρισα απο το μαθθημα στις 9 και βρηκα την κορουλα μου με τον μπαμπα της να παιζουν τρελαμενοι!

κοιμηθηκε αμεσως το κοριτσι μου αφου ειχε ξεθεωθει...

βεβαια με ζητουσε μου ειπε ο καλος μου ...αχ η καρδια μου.πως αντεχετε εσεις που δουλευετε?

λοιπον σημερα το μαθημα μας ηταν με θεμα 'η αυτοεκτιμηση''.

αυτοεκτιμηση μας ειπε οτι δεν εχει σχεση με την αυτοπεποιθηση.δηλ μπορει ενας ανθρωπος να εχει υψηλη αυτοεκτιμηση αλλα μετρια αυτοπεποιθηση.

η αυτοεκτιμηση σιγουρα ειναι κυριο οπλο για την πορεια σστην ζωη μας!

επισης μιλησαμε για τις σχεσεις και για τις απαιτησεις στα παιδια μας!

μας ειπε οτι πρεπει να ειμαστε ειλικρινεις με ολους και με τα παιδια μας και να μη απαιτουμε πολλα.δηλ αν το παιδι μας δεν θελει να κανει κατι πχ να φαει ή να διαβασει να μην το πιεζουμε αλλα να βρουμε τροπο που να το κανουμε να συγκεντρωθει.

η αυτοπεποιθηση και η συγκεντρωση του παιδιου χτιζεται απο τους πρωτους μηνες ζωης του παιδιου.

μας ειπε οτι αν βλεπουμε παιδια που φωναζουν χωρις λογο ,τοτε μας ζητανε να τους βαλουμε ορια!απλα δεν ξερουν αν μας το πουνε.φυσικα τα ορια δεν ειναι οι τιμωριες και οι φωνες .αυτο θα το βρουμε εμεις.

μου αρεσει παρα πολυ αυτο το σεμιναριο .εκτος οτι μαθαινεις πολλα ανακαλυπτεις τον ιδιο σου τον εαυτο.

θα σας πω κι αλλα μετα.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευτυχώς που πάντα έχω σοκολάτες στο σπίτι γιατι αλλιώς δεν θα την πάλευα με εσάς εδω πέρα! :lol:

kiko κι εμείς έχουμε κάνει το neisvac και πρέπει να είναι της μηνιγγίτιδας.

stone τέλειο το πανωφόρι! Μεγειά! Το γύρω -γύρω το κάνει και η Εύα γιατί είχα την ''φοβερή'' ιδέα να παίζουμε γύρω γύρω όλοι στη μέση ο Μανώλης.χαχαχαχα!

Δεν φανταzόμουν όμως ότι θα το έκανε και μόνη της και θα έσκαγε κάτω σαν το καρπούζι! :lol:

Μαρίνα τι έγινε τελικά με τον Γωγούλη? Ξαναέκανε διάρροια?

Σαρδελάκι μου άντε, αύριο ο Αστεράκος θα είναι απύρετος. Της Εύας 2 1/2 μέρες της είχε κρατήσει.

Ρίτα πως είσαι?

Καλή επιτυχία αύριο στη Φωτεινούλα μας!

Καλό βράδυ σε όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Λαζαρένια μου μπράβο που πηγαίνεις στο σεμινάριο! Φαίνεται πολυ ενδιαφέρον! Τα ίδια που σας είπαν σήμερα πάνω κάτω τα λέει και το βιβλίο που σου είχα πει. Πολύ μεγάλη υπόθεση να καταφέρνουμε να ''μεταφράζουμε'' τις συμπεριφορές των μικρών μας!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα τι έγινε τελικά με τον Γωγούλη? Ξαναέκανε διάρροια?

Αχ, Αρμάκι δε θυμάμαι πόσες φορές σας είχα γράψει ότι έκανε αλλά τελικά φτάσαμε τις 5 και πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι γαστρεντερίτιδα αλλά αλλεργία! Είχαμε ένα θέμα από μωράκια και νόμιζα ότι το ξεπεράσαμε τελείως και τις 3 τελευταίες εβδομάδες βάλαμε και το ψάρι στη διατροφή μας που όταν το έτρωγα εγώ και τον θήλαζα του προκαλούσε τρομερό πρόβλημα. Τέσπα χτες στο σταθμό έφαγε ψάρι και επειδή τα κακά είχαν πολλές βλέννες ανησυχώ μήπως επειδή είναι τόσο εξασθενημένος ο οργανισμός του τον χτύπησε και πάλι η αλλεργία, αφού η παιδίατρος μου έχει πει ότι είναι δυνατόν να συμβεί αυτό! Για να δούμε πώς θα πάμε αύριο!

Ήρεμο βράδυ να έχετε Σαρδελάκι και απύρετος αύριο ο αστεράκος σου!

Καλή επιτυχία και στη Φωτεινούλα με την εξέτασή της!

Φιλάκια κοριτσάκια κλείνουν τα μάτια μου!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελακι να σου πω τσεκαρε λιγο τη μαγια για το στολλεν διοτι μου φαινεται κατι λαθος εχουμε γραψει και ειναι και σημαντικη..

Σε εχω ρωτησει εκει.

υπάρχει και φρέσκια μαγιά φαντάζομαι ε; Στην Γερμανία έβαζα την φρέσκια...μία τετράγωνη, που είναι 42γρ. μήπως να το αλλάξετε στην συνταγή;


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγώ...Μισοκοιμισμενο κοτόπουλο!!

Φωτεινή και Βίκυ καλή επιτυχία αυριο στις εξετασεις του παιδιού και θα περιμενουμε τα καλά νεα σας!!

Sardelaki, αυριο ο Αστερης θα είναι περδικακι!!Πάντως τι ακριβεια είναι αυτη στη συχνότητα του πυρετού...Τουλάχιστον δεν σε αιφνιδιάζει..

Μαρίνα περαστικα στο Γιωργακη..Πραγματι σαν αλλεργια ακουγεται...

Arma, ευχαριστώ για το " με γεια"..Δεν είναι μονο πανωφορι έχει και φουστα, αλλά δεν φαίνεται στη φωτο..

Νατασα το είδα και εγω το γλυκό..Απλά κορυφαίο και τρελαίνομαι για παγωτο μαστιχα-καϊμακι!!!!

Λαζαρενια παρα πολύ ενδιαφερον ακουγεται το σεμιναριο.Μου αρεσει και μενα πολύ η επιστημη της ψυχολογιας και οι αναλύσεις αυτου του ειδους..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...