Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Βατραχουλινα καλές γιορτές τώρα και με τα καλό το μπεμπακι σου

Προτιμότερο τα ξυνόμηλα στην μαγειρική από οτιδήποτε άλλο μήλο γιατί έχουν πιο πολύ πηκτίνη και γίνονται πιο νόστιμα και ειδικά στην μαρμελάδα.

Σαρδελάκι θα σου έλεγα όχι το φάρμακο με την πορτοκαλάδα πρώτα γιατί έτσι μπορεί να μη το πιει και η δόση θα πάει χαμένη και δεύτερων έτσι θα συνδιαση την πορτοκαλάδα με την άσχημη γεύση του φαρμάκου.

Γιατί δεν το προσπαθείς με την σύριγγα? έτσι κάνουμε εμείς με όλα τα φάρμακα και θα το δίνεις σιγά σιγά

Κορίτσια σας κερνάω γιατί σήμερα η Φωτεινή έφαγε……μπρόκολο με λάβας τυρί με κούφανε η εγγονή μου1465901zuxq5x8f0t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κικο μου εγω συμφωνω σε ολα αυτα αλλα να σας πω ποιο ειναι το προβλημα μου..

Ολοι βγαινουν και λενε το μακρυ και το κοντο τους ότι πιστευουν δλδ σαν γιατροι και τιποτα παραπανω.

Τεκμηριωμενες απαντησεις κανενας δε δινει ουτε για το εμβολιο και ποσο μαλλον για τη γριπη αυτη καθεαυτη σας ειπα το τι ακουσα..αλλα αντι αλλων...

Καλα τα λενε για το εμβολιο πως θα προστατεψουμε τα μωρα δε μας λενε...

Ας βγουν να πουν οι λοιμωξιολογοι που εγω προσωπικα μονο αυτους ακουω πλεον αφου ειναι η ειδικοτητα τους οτι δεν τρεχει τιποτα και να μην ανησυχουμε και ολααα τα υπολοιπα γιατρουδακια ας μη μας τρελαινουν..

Η γνωστη λοιμωξιολογος παντως (δε θυμαμαι το ονομα της)ειπε οτι υπαρχει θεμα και μαλιστα σοβαρο.

Απο το καλοκαιρι το λεει την ειχα ακουσει και σε ομιλια στις διακοπες μαζι με παιδοπνευμονολογο σε ενα παιδικο φεστιβαλ στη Ζαχαρω και οτι εχει πει γινεται μεχρι στιγμης..

Εγω ουτε υπερ ειμαι ουτε κατα,οσο με φοβιζει το εμβολιο το ιδιο και περισσοτερο με φοβιζει η γριπη ...

Ας βγουν να μας πουν εγκυρες πληροφοριες επιτελους ..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σαρδελακι η παιδιατρος με εχει συμβουλεψει με την συριγγα σιγα σιγα και ταυτοχρονα του χτυπας το στηθακι συνεχομενα για να καταπιει.

Ας πουμε το εμβολιο το ποσιμο που καναμε ετσι του το εδωσε που ειχε απαισια γευση και ουτε γατα ουτε ζημια.

Δεν μου εχει τυχει να αντιδρα τοσο πολυ αλλά φανταζομαι οτι επειδη το ειδα με τα ματια μου ετσι ειναι καλυτερα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι μου το ίδιο πράγμα έκανε και η Εύα με το πονσταν. Της το έβαζα μπαμ και κατω.Η θα το έκανε εμετό ή θα το έφτυνε. Τελικά της έδωσε μια φορά η παιδίατρος αργά αργά με τη σύριγγα και έτσι το κράτησε, οπότε από κει και πέρα όταν ήταν να το πιει της το έδινα έτσι. Μην ξεχνάς να το κουνάς πολύ καλά πριν το δώσεις.

Για το εμβόλιο μέχρι και την τελευταία φορά που μίλησα με την παιδίατρο που είναι και λοιμωξιολόγος ήταν αντίθετη και για την ίδια( δεν ξέρω τελικά αν το έκανε γιατί μου είπε ότι έχουν πόλεμο όσοι δεν θέλουν) αλλά και για τα παιδιά ειδικά ήταν άκρως αντίθετη. Τώρα δεν ξέρω..την Δευτέρα που θα πάμε θα το ξανασυζητήσω μαζί της.

Ρίτα της ηπατίτιδας α πως λέγεται?


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε ξερω Αρμα μου πως λεγεται ,δε ξερω αν ειναι αυτο που μας υπολειπεται εγω κανω εικασια..

Μου ειπε εχθες οτι θελουμε ακομα 4 εμβολια το ενα ειναι σιγουρα το επαναληπτικο του 6πλου..μετα αλλαξαμε θεμα και ξεχασα να τη ρωτησω αναλυτικα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη μπραβο στη Φωτεινουλα!!!! Ειδες γουστα το παιδι? Ειναι γκουρμε!

Σαρδελακι στα λεω αυτα επειδη μου εχει τυχει να βαλω το πονσταν σε 30 μλ γαλα που ημουν σιγουρη οτι θα τα πιει, και να πιει το μισο με τα χιλια ζορια. Μιση δουλεια καναμε δλδ. Γενικα οταν τα παιδια εχουν πυρετο ειναι και λιγο ανορεκτα, λιγο γκρινιαρικα κτλ. Δεν μπορεις να υπολογισεις στην ορεξη τους. Το σιγα σιγα με τη συριγγα ειναι το πιο σιγουρο. Ρωτα και για υποθετα ομως. Το μονο κακο ειναι οτι αν βαζεις συνεχεια (που δε θα βαζεις, θα τα κρατησεις μονο για τη νυχτα ας πουμε) μπορει να κανουν διαρροια. Αυτο μονο.


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κικο μου εγω συμφωνω σε ολα αυτα αλλα να σας πω ποιο ειναι το προβλημα μου..

Ολοι βγαινουν και λενε το μακρυ και το κοντο τους ότι πιστευουν δλδ σαν γιατροι και τιποτα παραπανω.

Τεκμηριωμενες απαντησεις κανενας δε δινει ουτε για το εμβολιο και ποσο μαλλον για τη γριπη αυτη καθεαυτη σας ειπα το τι ακουσα..αλλα αντι αλλων...

Καλα τα λενε για το εμβολιο πως θα προστατεψουμε τα μωρα δε μας λενε...

Ας βγουν να πουν οι λοιμωξιολογοι που εγω προσωπικα μονο αυτους ακουω πλεον αφου ειναι η ειδικοτητα τους οτι δεν τρεχει τιποτα και να μην ανησυχουμε και ολααα τα υπολοιπα γιατρουδακια ας μη μας τρελαινουν..

Η γνωστη λοιμωξιολογος παντως (δε θυμαμαι το ονομα της)ειπε οτι υπαρχει θεμα και μαλιστα σοβαρο.

Απο το καλοκαιρι το λεει την ειχα ακουσει και σε ομιλια στις διακοπες μαζι με παιδοπνευμονολογο σε ενα παιδικο φεστιβαλ στη Ζαχαρω και οτι εχει πει γινεται μεχρι στιγμης..

Εγω ουτε υπερ ειμαι ουτε κατα,οσο με φοβιζει το εμβολιο το ιδιο και περισσοτερο με φοβιζει η γριπη ...

Ας βγουν να μας πουν εγκυρες πληροφοριες επιτελους ..

Mαργαρίτα μου όντως και εγώ αυτής της άποψης είμαι αλλά το συγκεκριμένο άρθρο του ιατρού μου έκανε εντύπωση , γιατί μιλάει επώνυμα , αναφέρει ονόματα ιατρών και ιστοσελίδες με όλους τους λόγους για τους οποίους δεν θα πρέπει να γίνει το εμβόλιο. Ειλικρινά δεν ξέρω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


havrix λεγεται της ηπατιτιδας Α ΑΛΛΑ συνηθως το κανουν στην ηλικια των 2 ετων .εμεις το καναμε νωριτερα λογω παιδικου

και εμένα αυτό μου το έχει γράψει στο βιβλιάριο η παιδίατρος να το κάνει στον παιδικό σταθμό. Ισως γι'αυτό να το κάνατε και εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Ααα και κατι αλλο που ηθελα να θιξω..το οτι η γριπη προφανως δεν ειναι τυχαια κανει μπαμ απο μακρια..

Το θεμα ειναι ο καθε γιατος γιατι στελνει μαιλ στον κοσμακη?Προφανως για διαφημιση δικη του εγω λοιπν δε θα ρισκαρω την υγεια κυριως του παιδιου μου επειδη ενας γιατρος Χ βγαινει και στελνει μαιλ με αυτο που στην ουσια θελει ο κοσμος να ακουσει..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα και κατι αλλο που ηθελα να θιξω..το οτι η γριπη προφανως δεν ειναι τυχαια κανει μπαμ απο μακρια..

Το θεμα ειναι ο καθε γιατος γιατι στελνει μαιλ στον κοσμακη?Προφανως για διαφημιση δικη του εγω λοιπν δε θα ρισκαρω την υγεια κυριως του παιδιου μου επειδη ενας γιατρος Χ βγαινει και στελνει μαιλ με αυτο που στην ουσια θελει ο κοσμος να ακουσει..

Ναι αλλά ειλικρινά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω κατά πόσο η κίνηση αυτή είναι θέμα marketing γιατί με το να λέει μην κάνετε το εμβόλιο στην ουσία διώχνει πελατεία και δεν συμφέρει κανέναν γιατρό (εννοώ κάποιον που δεν σκέφτεται μόνο την πάρτυ του αλλά και τους υπόλοιπους) να μην κάνουν το εμβόλιο γιατί δεν θα έχει και επισκέψεις. Επίσης το συγκεκριμένο άρθρο αναφέρει ότι εφόσον κάνεις το εμβόλιο μετά είσαι πολύ πιο ευάλωτος σε κάθε είδους ασθένεια που σημαίνει πιο πολλές ιατρικές επισκέψεις.

Συγνώμη που μονολογώ με αυτό το θέμα αλλά επειδή είναι επίκαιρο και επηρεάστηκα από αυτά που διάβασα τα εκθέτω για να ανταλλάσουμε απόψεις..

Link to comment
Share on other sites

ana08

Η περιγραφή σου με το κεφαλοκλειδωμα είναι ακριβώς αυτό που κάνουμε εμείς στην Φωτεινή.

ψάχνω καμιά συνταγή μπρόκολο σουφλέ μπας και αλλάξει η γεύση της και αν δεν αλλάξει αλλοίμονο σε μένα που θα τα φάω εγώ.

Αγόρασα της nestle τα nesquik της μπάλιτσες ….της δοκιμάζω εγώ πρώτα …έχω φάει το μισό κουτί… :):):)καλά τι τελείες που είναι, η Λαζαρενομπεμπα της τρώει και είπα να κάνω μια αρχή

Link to comment
Share on other sites

rita εμεις τα εχουμε κανει ολα τα εμβολια και το επομενο θα το κανουμε 2 ετων και ειναι το havrix.

το mmr το καναμε τον μαιο και ειναι της ιλαρας.ναι εχει παρενεργειες μετα απο 10 μερες ομως.κανει πυρετο και βγαζει σπυρια το μωρο αλλα δεν ειναι κολλητικο.

αργησατε να το κανετε αυτο ομως γιατι?

το μαντου δεν το εχουμε κανει γιατι δεν ειναι απαραιτητο.

κατευθειαν στο σχολειο.

σαρδελακι ειστε καλα?δεν σας διαβασα αναλυτικα.παω να ξαπλωσω γιατι το απογευμα εχω μαθημα.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...