Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ααα και κατι αλλο που ηθελα να θιξω..το οτι η γριπη προφανως δεν ειναι τυχαια κανει μπαμ απο μακρια..

Το θεμα ειναι ο καθε γιατος γιατι στελνει μαιλ στον κοσμακη?Προφανως για διαφημιση δικη του εγω λοιπν δε θα ρισκαρω την υγεια κυριως του παιδιου μου επειδη ενας γιατρος Χ βγαινει και στελνει μαιλ με αυτο που στην ουσια θελει ο κοσμος να ακουσει..

εγω το εχω βγαλει απο το μυαλο μου το εμβολιο.πηρανε τηλ στον αντρα μου απο την δουλεια και αρνηθηκε να το κανει.ασχετα αν την περασαμε.

η αδερφη μου που ειναι εγκυος θελει ν ατ ο κανει...

εγω δεν συμφωνω.

κα φωτεινη σιγα σιγα και θα φαει και η φωτεινουλα.

τις τρωει τις μπαλιτσες η μικρη?

καλε αφηστε και καμια για την φωτεινουλα ....:o:o:o


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

εμείς στην τελευταία δόση της αντιβίωσης που όπως έγραψα και πιο πάνω μόλις έβλεπε τη σύριγγα πεταγόταν χλμ, αναγκαστήκαμε να πιάσουμε μια ακρίδα μιας και έχει κόλλημα με αυτές (όχι βέβαια τις τεράστιες που τις θεωρεί και φίλες του και τις χαϊδευει) αλλά μια μικρούλα και στο άααα πάνω που έκανε ο Αναστάσης , να σου η σύριγγα στο στόμα με την αντιβίωση.Ευτυχώς δε που είναι κολλημένος με τις ακρίδες και δεν έχει τρέλα με καμια σαρανταποδαρούσα να πέρναμε την αντιβίωση ομαδικώς μετά.

Link to comment
Share on other sites

σαρδελακι καλη λυση ειναι με την συριγγα ή μεσα στο νερακι του.

εμενα τωρα το πινει με το κουταλακι χωρις κανενα ενδοιασμο και θελει κι αλλο η λατρεια μου.

;););)


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

εμείς στην τελευταία δόση της αντιβίωσης που όπως έγραψα και πιο πάνω μόλις έβλεπε τη σύριγγα πεταγόταν χλμ, αναγκαστήκαμε να πιάσουμε μια ακρίδα μιας και έχει κόλλημα με αυτές (όχι βέβαια τις τεράστιες που τις θεωρεί και φίλες του και τις χαϊδευει) αλλά μια μικρούλα και στο άααα πάνω που έκανε ο Αναστάσης , να σου η σύριγγα στο στόμα με την αντιβίωση.Ευτυχώς δε που είναι κολλημένος με τις ακρίδες και δεν έχει τρέλα με καμια σαρανταποδαρούσα να πέρναμε την αντιβίωση ομαδικώς μετά.

:confused::confused::confused::confused::confused::):):):):):)


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ειλικρινά στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρω κατά πόσο η κίνηση αυτή είναι θέμα marketing γιατί με το να λέει μην κάνετε το εμβόλιο στην ουσία διώχνει πελατεία και δεν συμφέρει κανέναν γιατρό (εννοώ κάποιον που δεν σκέφτεται μόνο την πάρτυ του αλλά και τους υπόλοιπους) να μην κάνουν το εμβόλιο γιατί δεν θα έχει και επισκέψεις. Επίσης το συγκεκριμένο άρθρο αναφέρει ότι εφόσον κάνεις το εμβόλιο μετά είσαι πολύ πιο ευάλωτος σε κάθε είδους ασθένεια που σημαίνει πιο πολλές ιατρικές επισκέψεις.

Συγνώμη που μονολογώ με αυτό το θέμα αλλά επειδή είναι επίκαιρο και επηρεάστηκα από αυτά που διάβασα τα εκθέτω για να ανταλλάσουμε απόψεις..

Το νεο εμβολιο δεν γινεται στα ιατρεια των γιατρων ουτε το πουλανε τα φαρμακεια.. οποτε και να το εκανε ο κοσμος δε θα αυξαναν την πελατεια τους.

Αντιθετως αν δεν εμβολιαστει ο κοσμος και νοσησει ασχετα αν εχει ή οχι τη νεα γριπη απο φοβο και μονο θα επισκεφτει ή θα καλεσει τους γιατρους στο σπιτι πολυ πιο ευκολα.

Εμεις παθολογο δεν εχουμε φωναξει ποτε στο σπιτι στο παρελθον.

Με τον ανδρα μου τωρα στο 1ο 24ωρο φεραμε την παθολογο για να τον δει 5 λεπτα,να μη μας πει τιποτα ουσιαστικο και να παρει 55 ευρω.

Υπο αλλες συνθηκες θα φωναζαμε γιατρο μετα το 3 24ωρο..

Με πιανεις?

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινη μου σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!

κοριτσια οσο για το θεμα του παιδικου που λεγατε εχθες εγω ειχα σκοπο να στειλω τον Τιμο μολις γινει 2 μιση τοσο τα περνουν στο δημοσιο και να εχει καθαρισει βεβαια αλλα τωρα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα μαλλον θα τον στειλω στα 3 γιατι δυομιση θα ειναι του χρονου τετοιο καιρο και ο μπεμπης θα ειναι 8 μηνων δεν θελω να παει ο Τιμος στο παιδικο και να ερχεται μ'ενα σωρο ιωσεις και να τα εχω και τα δυο αρρωστα ενω οταν παει στα 3 ο μικρος θα ειναι 1 μιση οσο ειναι ο Τιμος τωρα δεν ξερω να μου πεις ως τοτε γεροι να ειμαστε και θα δουμε τι θα κανουμε!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Το νεο εμβολιο δεν γινεται στα ιατρεια των γιατρων ουτε το πουλανε τα φαρμακεια.. οποτε και να το εκανε ο κοσμος δε θα αυξαναν την πελατεια τους.

Αντιθετως αν δεν εμβολιαστει ο κοσμος και νοσησει ασχετα αν εχει ή οχι τη νεα γριπη απο φοβο και μονο θα επισκεφτη ή θα καλεσει τους γιατρους στο σπιτι πολυ πιο ευκολα.

Εμεις παθολογο δεν εχουμε φωναξει ποτε στο πσιτι στο παρελθον.

Με τον ανδρα μου τωρα στο 1ο 24ωρο φεραμε την παθολογο για να τον δει 5 λεπτα,να μη μας πει τιποτα ουσιαστικο και να παρει 55 ευρω.

Υπο αλλες συνθηκες θα φωναζαμε γιατρο μετα το 3 24ωρο..

Με πιανεις?

Σωστό και αυτό που μου λές αλλά το γεγονός ότι ο οργανισμός είναι πιο ευάλωτος μετά σε ιώσεις αφότου κάνει το εμβόλιο σημαίνει ότι θα προκύψουν πολλές επισκέψεις σε γιατρούς , έτσι δεν είναι;

Αυτή τη στιγμή φωνάζει η κυβέρνηση ότι δεν υπάρχουν χρήματα και έχουν ελλείψεις τα ταμεία , δεν θα πρέπει με κάποιο τρόπο να συγκεντρωθούν όλα αυτά όταν δαπανάμε μεγάλος μέρος των χρημάτων μας σε ιατροφαρμακευτική περίθαλψη;

Link to comment
Share on other sites

Βατραχουλινα καλές γιορτές τώρα και με τα καλό το μπεμπακι σου

Προτιμότερο τα ξυνόμηλα στην μαγειρική από οτιδήποτε άλλο μήλο γιατί έχουν πιο πολύ πηκτίνη και γίνονται πιο νόστιμα και ειδικά στην μαρμελάδα.

Σαρδελάκι θα σου έλεγα όχι το φάρμακο με την πορτοκαλάδα πρώτα γιατί έτσι μπορεί να μη το πιει και η δόση θα πάει χαμένη και δεύτερων έτσι θα συνδιαση την πορτοκαλάδα με την άσχημη γεύση του φαρμάκου.

Γιατί δεν το προσπαθείς με την σύριγγα? έτσι κάνουμε εμείς με όλα τα φάρμακα και θα το δίνεις σιγά σιγά

Κορίτσια σας κερνάω γιατί σήμερα η Φωτεινή έφαγε……μπρόκολο με λάβας τυρί με κούφανε η εγγονή μου1465901zuxq5x8f0t.jpg

Κυρία Φωτεινή κρατήστε ένα τέλειο σοκολατάκι απο αυτά που μας στείλατε και σε 'μένα μιας και είναι η ώρα για γλυκό τώρα.

Μόλις έφαγα στη δουλειά φασολάκια που είχα μαγειρέψει εχθές και με έχει πιάσει φοβερή λιγούρα για γλυκάκι.

Αφού σας έφαγε μπροκολάκι η Φωτεινούλα μη μιλάτε καθόλου , εμένα ο σκατούλης ούτε να το δει δεν θέλει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρα ειναι ετσι οπως το σκεφτεσαι βατραχακι.

Σε αυτο το θεμα εχεις πλεονεκτημα και ξεμπερδευεις εσυ..

Εμεις εγω δλδ ή που πρεπει να καθυστερησω το δευτερο ή πρεπει να αποδεχτω οτι θα εχω το Γρηγορη συνεχεια αρρωστο..δυσκολα και τα δυο..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ήρθα!!!

Εμβολιοσυζητηση βλέπω..Εγώ θα δω μετα το βιβλιαριο μας και θα σας τα γραψω και εγώ..Νομιζω και εμεις μετα τα 2 θα ξανακανουμε.Θα σας τα πω σίγουρα μετα γιατι εχω το βιβλιαριο του παιδιύ στο αμαξι και βαριεμαι να κατεβαίνω..

Sardelaki, πως είναι τώρα ο Αστερης;;Δεμ ξερω νας πω για tips να πιει το σιροπι, πάντως ο δικος μου το πονσταν που του το εδωσα 2 φορες το καλοκαιτρι το έκανε εμετό και τότε που ο πυρετός μας έπιασε και 39 και δεν επέδρασε το ντεπονακι, βαλαμε υποθετακι (και για τη νυχτα είναι super!)


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιμόσαστε βρε ζουζούνες εσείς το μεσημέρι, εγώ αν είχα τη δυνατότητα θα έριχνα κάτι ύπνους μα κάτι ύπνους!!!!:P:p:p:p:p

Εγω κικο μου δεν κοιμαμαι..Ενω πριν την εγκυμοσύνη μια ωριτσα ξεκουραζόμουν, με την εγκυμοσυνη χάλασε πολύ ο υπνος μου και αν κοιμηθώ μετα ξυπναω σαν κοτοπουλο, χανω τη μερα μου και το βραδυ δεν με πιάνει ευκολα ο υπνος..Χαλαρωνω στο pc μου!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...