Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα! Πω πω ρε κορίτσια διαβάζω τι ώρα ξυπνάτε και λέω πως θα ξανασυνηθίσω να ξυπνάω πρωί οεο??? Πριν λίγο ξύπνησα, τώρα πάω να βάλω το φάι και..αυτά!

Delenaki χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα της μαμάς σου! Άντε να ηρεμήσεις κι εσύ!

Βατραχάκι μου μπράβο στον Θοδωρίκο!!! Αχ τι ωραία να ξαναζείς αυτές τις ''πρώτες φορές''..!!!

Πετρούλα μου περαστικά. Πάρε και κανα φυσιομέρ για το μπούκωμα.

Σουλίτσα περαστικα και στην Ανδρεάννα. Καμιά ιωσούλα θα είναι μωρέ...πάντως μην αποκλείεις τον λαιμό. Μπορεί απλά να μην την ενοχλεί πολύ..

Την καλημέρα μου σε όλες τις υπόλοιπες! Πάω να μαγειρέψω!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω εχω ριξει τρελο γελιο με το οργιο το γιο μου...

Κατι φτιαχνουν στο σχολειο και ηθελαν μια φωτογραφια του...τεσπα του εγραψαν στο χερακι για να το θυμηθει να μας το πει ''1 φωτογραφια...''

Του λεω τι γραφει το χερι σου? και αρχισε να μου λεει συλλαβιστα...

''Ο Γρη γο ρης να φε ρει μια φω το γρα φι α που ξε χα σε η μαμα του''χαχα

Του δινω λοιπον μια φωτο σε νορμαλ μεγεθος αλλα αυτος ηθελε ''την αλλη μαμα τη μεγάλη με το πουκαμισο μου'' χαχα γαμπρος...και πηρε και μια θεορατη μαζι...

Επισης εχθς εκαναν δακτυλομπογιες και του λεω εσυ τι ζωγραφισες? και μου απαντα''την Κατερινουλα'' του λεω τι εννοεις παιδι μου???????

Και μου λεει ''Μουτζουρωσα την Κατερινουλα ,την εκανα ντοματα'' (?????????????!!!)


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λαζαρενια καταρροη εχει?

Ετσι θα ειναι λιγο στην αρχη μην πτοεισαι βρε!!!Ολοι το λενε!!

Θυμασαι και περισυ που λεγατε για σταθμο που σου ελεγα οτι και να πας για δουλεια παλι θα πρεπει καποιος να στην κραταει?

Για ολους μας το ιδιο θα ειναι πανω κατω αυτος ο χειμωνας...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Παν μαρ μου αντε παει περασε!!

Αμ το αλλο που με εχωσε εχθες μαζι του μεσα στο κρεβατακι του το βρεφικο????Δε μπορουσα να ξεσφηνωσω απο το προστατευτικο....με σκεπασε κιολας και φωναξε το μπαμπα του...και ο ανδρας μου ηρθε να με βγαλει φωτογραφια αντι να με ξεσφηνωσει....χαχα

Που εμπλεξα?????σε σπειρα!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως και τις υπολοιπες ...ο γιος μου ειναι στην αυλη και παιζει ..συγκεκριμενα τσακωνεται με τον κωνσταντινο ποιος θα παρει το αυτοκινητακι ..ειναι πολυ συνεργασιμος λενε οι κοπελες ,τωρα τι φρικη τρωει τι να πω ???

Λαζαρενια μου δεν σας δινει αεριους ???γιατι αραγε ???και προτιμα να δινει σιροπι??και αφου δινει μασκουλα γιατι δινει και σιροπι???τον ιδιο ρολο εχουν μασκα και σιροπι απλα η μασκα ειναι πιο δραστικη ...και βασικα συνηθως για βηχα με φλεμμα δινουν αερολιν + flixotide και τα 2 εισπνεομενα....

βεβαια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του και καλο ειναι να ακολουθουμε τις εντολες των γιατρων που παρακολουθουν τα παιδια μας..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το αεριους ρε παιδια ομως εχει αλλη χρηση...δεν εχει καμμια σχεση με το μουκοθιολ(μουκοθιολ δεν ειναι αυτο που περναμε και εμεις στα νιατα μας?το βλενολλυτικο?).

αλλο το ενα αλλο το αλλο...για να το δινει μπορει να θελει να βοηθησει στα φλεμματα...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αμ το αλλο που με εχωσε εχθες μαζι του μεσα στο κρεβατακι του το βρεφικο????Δε μπορουσα να ξεσφηνωσω απο το προστατευτικο....με σκεπασε κιολας και φωναξε το μπαμπα του...και ο ανδρας μου ηρθε να με βγαλει φωτογραφια αντι να με ξεσφηνωσει....χαχα

Που εμπλεξα?????σε σπειρα!!!

Συνέχεια κάνουν και κάνουν και λένε...:wink:

Μου έλεγε ο κουμπάρος μου το Σάββατο (έχει δύο γιους μεγάλους) πώς τώρα είναι η καλύτερη φάση της ζωής τους για να την τραβάμε βιντεάκια...

Γιατί πλέον, μιλάνε, κινούνται άνετα, λένε τραγουδάκια, φτιάχνουν ιστορίες και όλα τα σχετικά, αλλά έχοντας ακόμα την αθωότητα του μωρού... Πριν γίνουν παιδάκια!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λαζαρενια μου δεν σας δινει αεριους ???γιατι αραγε ???και προτιμα να δινει σιροπι??και αφου δινει μασκουλα γιατι δινει και σιροπι???τον ιδιο ρολο εχουν μασκα και σιροπι απλα η μασκα ειναι πιο δραστικη ...και βασικα συνηθως για βηχα με φλεμμα δινουν αερολιν + flixotide και τα 2 εισπνεομενα....

βεβαια ο καθε γιατρος λεει τα δικα του και καλο ειναι να ακολουθουμε τις εντολες των γιατρων που παρακολουθουν τα παιδια μας..

Κυρία Γιατρέ!

Οι συμβουλές σας την προηγούμενη εβδομάδα (στον παιδότοπο) για το βηχαλάκι της κόρης μου, αποδείχθηκαν υπερπολύτιμες! Την άρχισα κι εγώ συστηματικά (πρωί βράδυ) σε ορό και πάει και το βηχαλάκι πάνε και οι μυξούλες!!!

Σας ευχαριστούμε!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συνέχεια κάνουν και κάνουν και λένε...:wink:

Μου έλεγε ο κουμπάρος μου το Σάββατο (έχει δύο γιους μεγάλους) πώς τώρα είναι η καλύτερη φάση της ζωής τους για να την τραβάμε βιντεάκια...

Γιατί πλέον, μιλάνε, κινούνται άνετα, λένε τραγουδάκια, φτιάχνουν ιστορίες και όλα τα σχετικά, αλλά έχοντας ακόμα την αθωότητα του μωρού... Πριν γίνουν παιδάκια!

Ναι ρε γμτ αυτο λεγαμε με τον ανδρα μου χθες...μου την ελεγε δλδ γιατι με τοσα που λεει δεν τον τραβαω...εχθες ας πουμε μας ειπε ολααα τα τραγουδια που ξερει.Αφου συγκινηθηκα κιολας με το πως πηγαινε η γλωσσιτσα του.Αλλα απο την αλλη πρωτον δεν τον προλαβαινω και δευτερον αν δει καμερα κοβει...και ασχολειται να πιασει την καμερα...κατι πρεπει να κανω ομως και αμεσα!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε το ξερω οτι εχει αλλη χρηση το αεριους ειναι αντισταμινικο ...αλλα συνηθως ή ακολουθεις αγωγη με μασκουλα ή το πολεμας με σιροπακι και ορο για πιο ηπιες καταστασεις ...

απλα το αεριους "ξεμπουκωνει"τις μυτες και βοηθα να γινει η ολη διαδικασια πιο γρηγορα...

Ο ορος σε περιπτωση βηχα ειναι σωτηριος αρκει να γινεται σωστη χρηση του δλδ το παιδι καθιστο και να πατας τον ορο με δυναμη απο το ενα ρουθουνι και να βγαινει απο το αλλο..και αν το παιδι δεν ξερει να φυσα την μυτη καλα ,το οτρισαλιν ειναι σωτηριο...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η ηλικια 2-3 ειναι καταπληκτικη !!!!σου λενε συνεχεια κατι κουφα που σε αφηνουν αφωνο...σου κανουν πλακα εχουν πολυ σοου...

Γειτονισσα χθες ο χρηστος θυμηθηκε παλι την Σοφια...αλλα το αλλαξα το θεμα μην εχουμε παλι δραματα χαχαχαχα...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται να βγαινει ο ορος απο το αλλο ρουθουνι.Αυτο ειναι η ειδικοτης μου λογω των αυτιων.χαχα!

Ξερεις γιατι το ειπα αυτο με τα σιροπια?

Εχθες μου ελεγε η φιλη μας που το παιδακι εχει περασει βροχιτιδες και πνευμονια οτι κανει παντα μασκες οπως τις λες εσυ αυτες τις δυο αλλα οταν εχει φλεμματα του δινει επιπλεον η γιατρος και βλενολλυτικο( αν και δεν πιστευει οτι τα σιροπια ειναι αποτελεσματικα σε αυτες τις ηλικιες)απλα για να βοηθησει λιγο την κατασταση.

Το αεριους οταν ο μικρος της εχει μυξα ειναι ανεξαρτητο...

Εγω προσωπικη εμπειρια δεν εχω, δεν ξερω καν πως ειναι αυτη η μασκα εξ οψεως αλλα επειδη το συζηταω συχνα με τη φιλη μου εχω ξεκαθαρισει στο μυαλο μου τι κανει τι...

Οπως ας πουμε και το spiropenτ που λετε ειναι βροχοδιασταλτικο.Οι γιατροι λενε οτι το aerolin σε σπρευ ειναι πιο αποτελεσματικο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παω να εργαστω επιτελους θα σας δω το μεσημερι πια.

Η Βικυ στολισε κιολας το ειδα στο fb!H Φωτεινη δεν το συζητω...θα κοντευει να ξεστολισει...χαχα

Εμεις ποτε θα στολισουμε ?Ελεγα γυρω στις 25-30 εγω.

Εφυγαααα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...