Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τι φοβασαι βρε Γιοβαννα?Εδω περασατε την περσινη χρονια και φοβασαι φετος?

Μια χαρα ειναι το παιδι και χωρις να θελω να το παιξω ανετη εγω ειλικρινα σου μιλαω στο 37,5 ουτε καν τηλεφωνο δε θα επαιρνα τη γιατρο..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Σας ευχαριστω κοριτσια!

Γιοβαννα περαστικα στην μπουμπου σου!

Ριτακι απ'οσο εχω διαβασει εδω στο παρεντς δλδ, αν δεν χρειαζεσαι σιδηρο δεν θα πρεπει να παιρνεις..για ασβεστιο δεν ξερω αλλα η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι το ιδιο

joa τι σουπερ πεθερα...εμενα η δικια μου η τρελη πηγε να μαζεψει ελιες...μου λεει σε πειραζει?τι να της ελεγα ναι?Εξαλλου πηγα και στον γιατρο χτες μου ειπε πως παμε πολυ καλα...συνεχιζω οπως ειπαμε yotopar και ξεκουραση και ολα καλα.Μου φυγε κι ενα βαρος...Η αληθεια ειναι πως δεν ειμαι ξαπλα...απλα δεν σηκωνω βαρη..και δουλειες κανω και απ'ολα Την μικρη μονο που βαζω -βγαζω απο μπανιερα.Βγαινει η ξαπλα ρε κοριτσια δεν βγαινει...Τις πρωτες 3 μερες αντεξα!

Arma καλοριζικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο αντε και με κυνοδοντες πια ευχομαι και για τις 2 τους..

Αληθεια με το βουρτσισμα των δοντιων πως πατε ολες σας? εμεις ετσι κι ετσι

Καποια διαβασα πως εκανε εξετασεις αιματος στο μικρακι της και με δικη του πρωτοβουλια...μπρααααβο συγχαρητηρια...Τι αντρακιιιι..Θελω κι εγω να της κανω.Στις εξετασεις που ερχοντε θα την παρω μαζι μου μηπως και θελει κι εμενα...λεμε τωρα....

παντως τα ουρα θα τα παω μαζι με τα δικα μου αυτη τη φορα ετσι προληπτικα να δω πως θα τα μαζεψω..


CDp8p2.png 5LNlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννακι προφανως η μικρη μας ειναι ευαισθητη αλλα ο πυρετος αυτος ειναι πολυ χαμηλος ...αλλα μου κανει εντυπωση γιατι συνηθως την δευτερη χρονια οι ιωσεις ειναι πιο λιγες...εμεις τουλαχιστον φετος παμε καλυτερα..φτου φτου φτου φτου ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω Χριστινακι ο γυναικολογος μου το ειχε πει αυτο και ετσι εκανα.Βεβαια θηλασα μονο 3 μηνες και δεν το εψαξα παραπανω..ημουν και σε ενα ψιλονιρβανα..μετα ενημερωθηκα για διαφορα εως τοτε καθολου δεν ειχα ψαχτει για θηλασμο κτλ


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιλουσα με τη φιλη μου στο χωριοπου ξεκινησε και αυτη φετος τον Ανασταση της(πολλοι Αναστασηδες βρε παιδια) παιδικο .Ο μικρος ειναι 3,5.Εχει παει ολο κι ολο απο αρχες σπεπτεμβρη 15 μερες.Παει ,μυξωνεται κανει βηχα τον κραταει σπιτι και μετα ξαναμανα το ιδιο....Δε ξερω ειλικρινα τι διαφροα θα ειχε αν πηγαινε ή αν θα ηταν χειροτερα αλλα συμφωνα με τη δικη μου παιδιατρο, επειδη το συζητησα το θεμα πριν ξεκιννησουμε που ειχα αγχος, αν κρατας ενα παιδι στο σπιτι για μυξουλες δεν προκειται να παει ποτε.Μου τονισε οτι μονο αν εχει πυρετο (απο βροχιτιδα κτλ) θα πρεπει να παραμενει σπιτι μεχρι να πεσει.

Εμενα μεχρι ωρας μου εχει κανει ελαχιστες μυξουλες χωρις να μπουκωσει και τον εστειλα κανονικα.Οι κοκκινοι λαιμοι που μου ανεφεραν εκει 2 φορες δεν εξελιχτηκαν αν ομως ειχε πυρετο δε θα τον εστελνα μεχρι να ειναι 1 24ωρο απυρετος . Απλα εγω εχω καταλαβει οτι πυρετο εννουν οι γιατροι το πανω απο 38.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια ασχετο ...οσες εχετε φατσοβιβλιο μου ερχοντε κατι εμαιλ απο mantri και moro blog online και μου γεμιζουν το μαιλ καθε μερα ...ειδικα το mantri δεν το ειχα κανει add..ξερει καμια τπτ?


CDp8p2.png 5LNlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ριτα στον Ανασταση ναι μου το ειχε πει, ηταν απο τις πρωτες οδηγιες του..

Τωρα δε μου ειπε τπτ περα απο το "ξερεις τι να κανεις!"..

Το ξερω οτι πρεπει να παίρνω αλλα εδω δεν ημουν συνεπης στην εγκυμοσυνη, τωρα θα το θυμηθω..??Ασε που ειδικα με τον σιδηρο εχω θεμα..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφφφ δεν ξερω αν ευθυνεται τελικα ο παιδικος για τις ιωσεις και τις αρρωστιες των παιδιων..Σιγουρα οφειλεται και σε αυτό αλλα εγω που ημουν καθετη οτι πριν την ανοιξη δεν θα τον στειλω αρχιζω να το σκεφτομαι πολύ σοβαρα να πάει στην ωρα του, δλδ μετα τις γιορτες αφου στις 26/12 κλεινουμε τα 2.5


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω facebook χριστινα αλλα δεν εχω τετοια mail....

εγω κοριτσια το εχω ξαναπει ...με βηχα τον εχω στειλει παμπολλες φορες απλα μερικες φορες τον κραταω επειδη ειναι υπερδραστηριος και επιδεινωνεται ο βηχας..καλα για μυξες ουτε που το συζηταω ...με πυρετο τον κραταω παντα σπιτι και μεχρι να ειναι απυρετος χωρις ουτε δεκατο για ενα εικοσιτετραωρο ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφ δεν ξερω αν ευθυνεται τελικα ο παιδικος για τις ιωσεις και τις αρρωστιες των παιδιων..Σιγουρα οφειλεται και σε αυτό αλλα εγω που ημουν καθετη οτι πριν την ανοιξη δεν θα τον στειλω αρχιζω να το σκεφτομαι πολύ σοβαρα να πάει στην ωρα του, δλδ μετα τις γιορτες αφου στις 26/12 κλεινουμε τα 2.5

κι εμεις θα παμε στονε θα ξεκινησουμε δηλαδη και θα δουμε πως θα παμε!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Giovanna μην ακουω χαζα! Τιποτα δεν εχει το παιδι... Η μαλλον αυτο που εχει ειναι το προφανες. Δεν εχει προλαβει ο οργανισμος της να δυναμωσει και ο,τι υπαρχει στον αερα το τσιμπαει... Δεν ειναι κατι αυτο! Επισης τον παιδιατρο μην τον παιρνεις ακομα... Τζαμπα θα παει το τηλεφωνημα. αστο να εκδηλωθει μεχρι το βραδακι, να δεις αν θα παρουσιασει κανενα συμπτωμα, να δεις αν θα ξανακανει πυρετο και ποσο και παιρνεις μετα! Ετσι ωστε να του δωσεις μια πιο ολοκληρωμενη εικονα...

Χριστινα, οι εξετασεις που εκανα στον μικρο δεν ηταν απο δικη μου πρωτοβουλια ακριβως... Ειχα ρωτησει τον παιδιατρο και μου ειχε πει οτι ειναι καλο καπου εκει γυρω στα 2 να κανουμε ενα γενικο ελεγχο.

Να ρωτησω κατι, ουρα γιατι δε μου ειπε να του κανω???:confused:


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

πετρουλα δεν παλευεται με δυο παιδια στο πσιτι ε ???εκει ειναι και οι ενδοιασμοι μας ..να τον κρατησουμε ή οχι σπιτι μεχρι το μωρο να παει 2 μηνων ???ειναι και παιδι το δικο μας που εχει μαθει να λειπει ολη μερα και δεν κρατιεται με τιποτα σπιτι ..ο αντρας μου ειναι αρνητικος να μεινει ο χρηστος σπιτι ,πιστευει οτι απο τις ζηλιες που θα κανει ο μικρος θα ειναι η κατασταση αφορητη..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολη περιοδος ομως Πετρουλα για να παει πρωτη φορα...εννοω απο αποψη ιωσεων..ετσι λενε ολοι τι να σου πω...Αν κρινω απο εμας μεχρι στιγμης καλα,αν κρινω απο αλλους χαλια...δε ξερω τι να σου πω δυσκολη αποφαση.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ την όμορφη παρέα!!!!

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Giovannoula περαστικά και πάλι! Πολύ ταλαιπωρία η μικρή σου μωρέ. Τι να πω!

Αna καλά αποτελέσματα και στα 2 αγόρια σου!

Οσο για το σίδηρο και το ασβέστιο που λέτε και η δική μου το είχε πει τότε που έβγαζα γαλατάκι να πέρνω, καθώς και να συνέχιζα το φυλικό. Τώρα ποιός ακριβώς ο λόγος.....

Για το αντιγριπικό πέρσι ο μικρός έκανε, για φέτος όχι ακόμα, αλλά μας είχε συστήσει η παιδίατρος να κάνουμε και εμείς. Ο μπαμπάς μας πάντως που έρχεται σε επαφή με πολύ κόσμο και κυρίως εφήβους κάθε χρόνο το κάνει.

Σαν να πήρε το μάτι μου την Κικο? Καλωσήρθες και πάλι κοριτσάκι. Για τον ίκτερο δεν έχω ιδέα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Τα φιλιά μου σε όλες μιας και.....δεν θυμάμαι και πάρα πολλά να σχολιάσω!


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μπορεί να είμαι και εγώ υπερβολική, που είμαι τι να λέμε; Απλά μόνο 3ις μέρες είναι που τελειώσαμε την αντιβίωση και πάλι τα ίδια. Και εγώ περίμενα ότι η 2η χρονιά θα ήταν καλύτερη αλλά μάλλον για χειρότερη μου κάνει. Πέρσι ξεκίνησε να αρρωσταίνει από τις γιορτές και φέτος από τν Οκτώβρη. Αν πάει 'ετσι καήκαμε.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...