Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.

Εμείς όλα καλά.....δόξα τω Θεώ και η Αλεξάνδρα μου μας έχει τρελλάνει στην ατάκα. Δεν σας κρύβω ότι στεναχωρήθηκα λίγο από αυτά που άκουσα στη συνάντηση του παιδικού. Δεν είπαν κάτι άσχημο για τη συμπεριφορά, ή ότι είναι επιθετική κλπ αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ συνεσταλμένη και φοβάται να κάνει καινούρια πράγματα που δεν ξέρει. Θέλει σε όλα ώθηση....Νομίζω ότι φταίω πολύ σε αυτό. Της έχω περάσει ότι πρέπει να είναι ευγενική, να μην πηγαίνει σε ξένους, να μην αρπάζει πράγματα.......και την έκανα ντροπαλή.

Και εγω ετσι αισθάνομαι Ιωαννα μου. Νομίζω οτι παραειναι ευγενικός και ευαίσθητος. Στο σπίτι διαρκώς ρωτάει μπορώ να κανω αυτό , επιτρεπεται να κανω αυτο και τα σχετικα. Μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει και ιδιαιτερα αυτο. Με αποκορυφωμα χθες το βραδυ που κοιμομασταν μαζι λογο πυρετου. Ξυπναει 4 το πρωι με παιρνει αγκαλια μου λεει σε λατρευω μανουλα και κοιμηθηκε μεχρι τις 6 πανω στο μαγουλό μου. Το εχει κανει αλλες δυο φορες αυτο να ξυπνήσει να μου πει οτι με αγαπαει και να ξανακοιμηθει στη θεση του ομως. Προχθες παιρνει τη μαμα μου αγκαλια και μου λεει μη στεναχωριεσαι αλλη η αγαπη της μαμας και αλλη η αγαπη της γιαγιας. Θα περασει δυσκολα στη ζωη του και το ξερω ,σε αντιθεση με την αλλη που δεν παιρνει χαμπαρι ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ κορίτσια είμαι πολύ συγκινημένη!!! Μόλις γέννησε η νύφη μου μία κοράκλα 3300!!! Κερνάω!

1145496cj0v1cafee.jpg

Το ξεχασα η γαϊδουρα να σε ρωτησω σημερα!!!!!!! Να σας ζησει!!

Μαρακι πολυ στεναχωρηθηκα για το σκυλακι σας. Ο μόνο λογος που δε πηρα ποτε σκυλι ειναι αυτος!!!! Τα λατρευω αλλα δεν μπορουσα ποτε να σκεφτώ την ωρα του αποχωρισμού!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι να σας ζήσει η ανηψούλα και να είναι πάντα ευτυχισμένη!!!!!:-P:razz::-P:razz::-P

Σούλα όταν περνούσαμε εμείς το στάδιο της προσαρμογής μας είχαν τονίσει ότι τον πρώτο καιρό δεν πρέπει να αλλάζει το πρόσωπο που τα αφήνει από το σχολείο. Είχε μάθει ότι ''φεύγω με τον μπαμπά και άρα πάω σχολείο'', την πήρες εσύ το πρωί και μπορεί να είχε στο μυαλό της ότι ίσως πάτε κάπου αλλού. Είναι πολύ σημαντικό να κάνετε κάθε πρωί τα ίδια.

Κορίτσια η αλήθεια είναι ότι με πήρε λίγο από κάτω όταν άκουσα ότι έκανε 1 μήνα για να μιλήσει στη δασκάλα της. Δηλαδή μπορεί να ήθελε νερό και να μην το ζήταγε; Βέβαια στο μήνα πάνω πήγε και της ζήτησε φιλάκι και αγκαλίτσα και κατάλαβε και η άλλη ότι κέρδισε και την Αλεξάνδρα. Περισσότερο παρέα κάνει στο σχολείο με τον Κωνσταντίνο, που είναι το κολλητάρι μας και άλλα δύο παιδάκια που από ότι είπε η δασκάλα είναι εξίσου συνεσταλμένα. Τυχαίο; Όσο για τη συμπεριφορά της εκτός σπιτιού, δεν είμαι υστερική στο να μην ρίξει κάτι κλπ, προσπαθώ βέβαια να μην κάνουμε ζημιές, αλλά και ζάχαρες έχουμε γεμίσει τα τραπέζια, και αλάτια, και χαρτοπετσέτες, νερά .......κλπ Πάντα όμως μαζεύω τα σκουπίδια μας πριν φύγουμε.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα μου εγω πολυ λογικο το βρισκω αυτο που εκανε, ειναι σχεση εμπιστοσυνης και ασφαλειας η σχεση παιδιου-δασκαλου και λογικο ηταν να θελει το χρονο της.

Βεβαια ενα αλλο παιδι οπως ο δικος μου ας πουμε προκειμενου να κανει τη δουλεια του θα μιλουσε και σε εναν περαστικο αλλα ειπαμε...αλλοι χαραχτηρες αυτο δε σημαινει οτι θα την εμπιστευοταν κιολας...

Και στους ενηλικες δεν υπαρχουν αυτες οι διαφορες?

Σε αυτο μπορει να βοηθηθει κανωντας το εξης:Οταν πατε σε καφετερια ή ταβερνα κτλ αν θελει νερο ή καλαμακι μπορεις να της λες αδιαφορα ααα δεν εχουμε..πηγαινε να το ζητησεις,ή να της δινεις να παει τα ρεστα για πουρμπουαρ ή στο σ/μ να πληρωνει εκεινη κατι μικρο ή να ζηταει στο περιπτερο κατι που θελει...ή να δινει αυτη το δωρο σε καποιο παιδακι ή να ρωταει εκεινη τη μαμα του παιδιου κατι κτλ

Εμεις παντως απο νωρις το κανουμε αυτο, δε ξερω αν το ειχε ή το εμαθε παντως τον εχει βοηθησει.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ενα καλο και φρεσκο?χαχα!

Λοιπον σημερα μου λεει η τηλεοραση ειναι τετραγωνο, το ρολοι ειναι κυκλος κτλ κτλ τα ηξερε τα σχηματα αλλα μαλλον κατι κανανε στο σχολειο.

Τεσπα στο τελος μου λεει μονος του..το κεφαλι του μπαμπα ειναι κυκλος...

Το δικο μου? τον ρωταω.. ''εεεε τριγωνο!Ναι ειναι τριγωνο...γιατι ειναι τριγωνο μαμα''?

χαχαχαχα!!ελιωσα μιλαμε.Με το κοτσιδι και το μαλλι ανανα πανω με βλεπει το παιδι τριγωνο!!!χαχαχαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκ του αποτελεσματος και μονο ναι παιζει ρολο το ποσο δειραμε το παδι .Αλλα εκεινη τη στιγμη ειτε του ριξουμε μια ξυλια στο χερι ,ειτε μια στον πωπο ειτε για παραδειγμα τρεις ,το αποτελεσμα για εκεινο ειναι το ιδιο.Φοβαται με μακροπροθεσμο στοχο να μην το ξανακανει .Ετσι ειναι...
Ναι, ουουουουου, τί να σου πω, πάρα πολύ φοβάται. Ρίτα, βέβαια, ειρωνικά μιλώ. Η δική μου με έχει γραμμένη. Τί κάνω λάθος η μάνα; E, πάντως, κι εγώ που έχω φάει Το Βρωμόξυλο στη ζωή μου, δεν φοβήθηκα ποτέ τους γονείς μου, αντίθετα, τους λάτρευα όπως κάθε παιδί. Η σκανταλιά ήταν σκανταλιά και θα γινόταν πάσει θησία! Τη Ναταλία, και στον πωπώ της έχω ρίξει και στο χέρι και το τσουλούφι έχω τραβήξει (άουτς, πονάει αυτό), αλλά... δεν ιδρώνει το αφτί της...

Κορίτσια, καλησπέρα αρχικά, έπεσε πολύ πυρετός, αλλά τώρα είμαστε καλύτερα, κι εγώ τα ίδια... Η Ναταλία, για πρώτη φορά, ανέβαζε πυρετό που δεν έπεφτε... το αντιμετωπίζαμε με μισάρωα ντους έως και 3 τέταρτα, να περάσει η ώρα να μπορεί να ξαναπάρει φάρμακο... Εγώ, χτες του θανατά, σήμερα καλύτερα, με δέκατα, κι η Ναταλία με δέκατα.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια Μαριζακι εστω οτι δεν φοβουνται και ο Γρηγορης δεν εδειξε να φοβαται ..την ωρα ομως που την τρωνε κατι νιωθουν...απλα ειναι αντιδραστικα και κανουν οτι δε συμβαινει τιποτα .Δεν ειναι δα και αναισθητα.Αν δεν καταλαβαινουν τιποτα γιατι να τη ριξουμε τοτε λοιπον?

Ενταξει ειμαστε σε θεση ισχυος και το κανουμε, αλλα το ιδιο ενδεχομενως θα κανουν και αυτα μετα και εγω αυτο δεν το θελω, καθολου.

Γριπη εχετε?τι αλλο εχετε?πυρετο και βηχα?Πηγατε γιατρο?

Περαστικα σας βρε κοπελια.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο νομίζω που μου ειχε συμβει ηταν οταν η μικρη ηταν 2 μηνων και την ειχα παρει στη λαικη.

Οπότε ειναι δυο θείτσες και με το που την βλεπουν λενε μεσα στα μουτρα μου "καλε τοσο μικρό που το παει και αυτη" δεν εδωσα σημασια.

Ελα ομως που ξανασυναντιομαστε οποτε" πω πω αυτο ασαραντιστο πρεπει να ειναι .Εμ αυτες οι νεες δεν μπορουν να βαλουν κ.. λο μεσα"

Και ξανασυναντιόμαστε γαι τριτη φορα οπότε πριν να πουν τιποτα αυτες γυρναω και λεω στη μανα μου" καλα τι γρια και κακο κυκλοφορεί σημερα στη λαικη .Δεν σκεφτονται την πιεση τα εγκεφαλικα και βγηκαν με τετοια ζεστη εξω? κοιταζοντας τες οποτε δεν ξανασχολιασαν.

Δεν υπάρχεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ριτάκι, πυρετό, μυξούλες, για τη Ναταλία δεν ξέρω, εγώ πονάω ολόκληρη, χτες πόναγα εσωτερικά αν πήγαινα να βήξω σήμερα, σήμερα είμαι καλά. Ακούω, όμως, παντού άρρωστοι...

πανμαρ μου χρόνια πολλά αγάπη μου! Άρρωστος ήταν ο Έκτωρας σας; Ή ήταν ξαφνικό;


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας Μαρίζα μου και στις δύο! Άντε να ξεμπερδεύεται και με αυτό και να κάνετε πολύ καιρό να ξαναχρειαστείτε θερμόμετρο!

Να σου πω κάτι Γιοβάνα μου? Το να είναι συνεσταλμένη ή μάλλον επιφυλακτική με άτομα που δεν γνωρίζει δεν είναι απαραίτητα μειονέκτημα! Όσο για τη συμπεριφορά τους σε εστιατόρια, καφετέριες κλπ ναι φυσικά και είναι παιδιά και δεν πρόκειται να καθίσουν στην καρέκλα από την άλλη όμως εγώ αισθάνομαι εξαιρετικά άσχημα να μου ξεφύγουν και να κάνουν ζημιά ή να ενοχλούν τους γύρω τους συνέχεια. Στην τελική δεν είναι παιδότοπος αλλά χώρος που κάποιοι άλλοι πήγαν να φάνε ή να πιούνε τον καφέ τους και θεωρώ πολύ άσχημο να τους ενοχλούμε κατ' επανάληψη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σαν παιδάκια δε θα κάνουν τα δικά τους όλα με όριο λοιπόν!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας!!!

τι κανετε;δεν προλαβα να σας διαβασω αν και λιγο που ειδα εχουμε αρρωστουλικα ε;

περαστικα σε ολα κι εμεις ειμαστε με βηχα και μυξες!

μπηκα να σας πω τα νεα απο τη ντελενη μας τελικα κανανε

την προκληση και προς το παρων ολα πηγαν πολυ καλα κι αυριο το πρωι με το καλο θα πανε σπιτακι τους!

αυτα τα ευχαριστα!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μπραβο εγω νομιζα οτι τελικα δεν θα την εκαναν!Πολυ ευχαριστο!!Μπραβο με το καλ οσπιτι τους.

Μαρινα μου συμφωνω απολυτα.Αυτο που λες το πιστευα πολυ πριν κανω παιδι και πολυ περισσοτερο τωρα που εχω το μικρο-θηριο.Ομως δεν αναφερομουν γενικα, φυσικα και πρεπει να υπαρχουν κανονες συμπεριφορας αλλα στην περιπτωση που καποιοι ακολουθουν το συστημα ''σπιτι κανε οτι θες αλλα εξω να φερεσαι σωστα'' και αν δεν φερονται οπως πρεπει να τα τραβολογανε,να τους φωναζουν κτλ για το θεαθηναι με αποτελεσμα τα παιδια να ντρεπονται και να κλεινονται πολυ και να μη μπορουν να λειτουργησουν.Ξαναλεω αναφερομαι σε παραδειγμα απο το φιλικο περιβαλλον μην το παρει καμμια προσωπικα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κάτι Γιοβάνα μου? Το να είναι συνεσταλμένη ή μάλλον επιφυλακτική με άτομα που δεν γνωρίζει δεν είναι απαραίτητα μειονέκτημα! Όσο για τη συμπεριφορά τους σε εστιατόρια, καφετέριες κλπ ναι φυσικά και είναι παιδιά και δεν πρόκειται να καθίσουν στην καρέκλα από την άλλη όμως εγώ αισθάνομαι εξαιρετικά άσχημα να μου ξεφύγουν και να κάνουν ζημιά ή να ενοχλούν τους γύρω τους συνέχεια. Στην τελική δεν είναι παιδότοπος αλλά χώρος που κάποιοι άλλοι πήγαν να φάνε ή να πιούνε τον καφέ τους και θεωρώ πολύ άσχημο να τους ενοχλούμε κατ' επανάληψη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σαν παιδάκια δε θα κάνουν τα δικά τους όλα με όριο λοιπόν!

Μα εγώ δεν έγραψα ότι την αφήνω να ενοχλεί άλλους, να πηγαίνει σε άλλα τραπέζια κλπ...με παρεξήγησες. Ίσα - ίσα που είπα ότι η αταξία περιορίζεται στο δικό μας το τραπέζι και μετά μαζεύω κιόλας αν κάτι λερωθεί γιατί δεν θέλω να δίνουμε άσχημη εικόνα. Τεσπα.......

Ντελένι μπράβο στο Γιαννάκη. Δώσε τώρα στο παιδί να πιει γάλα να ευχαριστηθεί.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...