Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αν ομως μου ελεγε ή μου πει καποια γνωστη-φιλη μου κατι, παντα το ακουω γιατι πολλες φορες αποδεικνυεται οτι εν καιρω σε καποια πραγματα μπορει να εχουν και δικιο.Γενικα σε ανθρωπους που θεωρω φιλους και εγω λεω τη γνωμη μου, απο εκει και περα ,αν θελει ο αλλος ας ακουσει.

Ας μην χαλιομαστε για κανεναν,δεν αξιζει.

Καλά, άλλο να σου πει μια γνώμη ένας φίλος ή γνωστός και άλλο να σου κάνει επίθεση ένας άγνωστος. Μην ανησυχείς, δεν θα αρρωστήσετε.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ε μην το λες γιοβαννα ακομα και στους φιλους υπαρχουν ανθρωποι που δε δεχονται κουβεντα εκει ή δε μιλας καθολου ή απλα λες αυτο που θες και ας το παρει ο αλλος οπως θελει,κακο του κεφαλιου του.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε μην το λες γιοβαννα ακομα και στους φιλους υπαρχουν ανθρωποι που δε δεχονται κουβεντα εκει ή δε μιλας καθολου ή απλα λες αυτο που θες και ας το παρει ο αλλος οπως θελει,κακο του κεφαλιου.

Ναι μωρέ, ξέρω και εγώ τέτοιους, και εγώ κάποιες φορές σε μερικά θέματα, δεν δέχομαι συζητήσεις και συμβουλές (και όχι μόνο σε σχέση με την Αλεξάνδρα, αλλά και στη δουλειά κλπ) αλλά και πάλι διαφέρει από το να έρθει ένας άγνωστος και να σε επικρίνει, συμβουλεύσει, επιτεθεί ...... στα καλά καθούμενα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου καλό αυτό .Εμείς για να μαθουμε κατι για τα παιδακια μας στον παιδικο πρεπει να τους κυνηγαμε.

Ντινα μου απο γιαγιαδες εξυπνες και εμπειρες αλλο τιποτα.

Το χειρότερο νομίζω που μου ειχε συμβει ηταν οταν η μικρη ηταν 2 μηνων και την ειχα παρει στη λαικη.

Οπότε ειναι δυο θείτσες και με το που την βλεπουν λενε μεσα στα μουτρα μου "καλε τοσο μικρό που το παει και αυτη" δεν εδωσα σημασια.

Ελα ομως που ξανασυναντιομαστε οποτε" πω πω αυτο ασαραντιστο πρεπει να ειναι .Εμ αυτες οι νεες δεν μπορουν να βαλουν κ.. λο μεσα"

Και ξανασυναντιόμαστε γαι τριτη φορα οπότε πριν να πουν τιποτα αυτες γυρναω και λεω στη μανα μου" καλα τι γρια και κακο κυκλοφορεί σημερα στη λαικη .Δεν σκεφτονται την πιεση τα εγκεφαλικα και βγηκαν με τετοια ζεστη εξω? κοιταζοντας τες οποτε δεν ξανασχολιασαν.

Μαργαριτα ευχομαι πραγματικα να μην εχεις κολησει κατι.

Καλα ο Γρηγόρης τι να πω ? Δινει ρεστα (παντως ενα δικιο το ειχε το παιδι! χα χα)

Ιωάννα μου εσυ εχεις μια ελπιδα οτι θα μεγαλωσει το μωρακι και θα κοιμηθεις.Εγω που να ριξω τις ελπίδες η δολια μανα με το νυχτοπουλι μου οεο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol::lol: και φυλάμε τον Γιαννάκη με νύχια και με δόντια για να μην χάσουμε την αυριανή πρόκληση....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Delenaki μου αντε με το καλο αυριο. Ποσο πολύ σε εχω στο μυαλό μου. Αντε να τελειωσει και το Ναταλακι με τις σκατο αλλεργιες.

Ρε κοριτσια εχω μια γειτονισα που μου εχει σπασει τα νευρα.

Μπορει να την εχω αναφερει και στο παρελθον.... Ειναι 60 χρονων και καθε φορα που με βλέπει εξω με καποιο απο τα παιδια μου, μου κάνει συνεχως παρατηρησεις.:evil: "Α γεια σας, προσεχε μη σου κρυωσει", "α γεια σας, προσεχε στο δρομο" "α γεια σας, προσεχε αυτο που κραταει το μωρό", "και προσεχε αυτο, προσεχε εκείνο, και που πας με 2 παιδιά......" Εεεεμα πιά τη μ@λ@%#$^@*!

Και μια άλλη στο σχολειο του παιδιού..."Τί ειναι αυτό? (για το μωρό μου) Καλα εχεις μωρό στο σπιτι και στελνεις το άλλο παιδί στο σχολείο?:shock: και εγω αν ημουν στη θεση σου θα τα κρατουσα σπιτι, και μπλα μπλα μπλα και μη με παρεξειγεις που στα λέω" και φυσικά της απάντησα " Δε θυμαμαι να ζητησα τη γνωμη σου και στο κατω κατω τα δικά μου παιδιά δε αρρωσταίνουν, εσυ τί ζορι τραβας? Α και μη παρεξειγεις....":-x

Ολοι ξερουν τα πάντα....όλες γιναν οι τελειες μαμαδες και γιαγιαδες και εγω ειμαι η άχρηστη, που θελω το κακό των παιδιών μου. Και επειδή ειμαι μονη μου δεν ξερω τί μου γινετε απο το θεμα "παιδιά".

Οκ μη δινετε σημασία...τα ειπα και ξέδωσα! Τα μαζευα τοσες μερες.

Πάω να παρω τον Κωνσταντινο.

Κωνκων τη μερα που ειχαμε παει για καφε με τη Μαρινα και τη Μαρια , ο Παναγιωτης ηταν αρρωστος και δεν ετρωγε τιποτα. Και ενω περιμενα το μετρο με παιρνει η μαμα μου τηλεφωνο και μου λεει οτι δεν ειχε βαλει μπουκια στο στομα του. Της ειπα να του δωσει κρουασαν που του αρεσει πολυ. Με χτυπαει στον ωμο ένα κυριος 50+ και μου απανται συγνωμη κυρια μου φρουτακια δεν εχετε στο σπίτι σας; εχουμε του απαντάω και τοτε γιατι του δινετε κρουασαν;;; Εγω απολογηθηκα κιολας , οτι το εκανα επειδη ηταν αρρωστος

Ο μπαμπακας μαλλον εκανε ενα πολυ ωραιο δωρο στον γιοκα του, την ίωσή του. Εχει δεκατα το αγορακι μου και εχω φρικαρει. Δεν πρόλαβε να αναρρωσει και πάλι τα ίδια. Ειμαι ετοιμη για παιδικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρε κορίτσια , τι κάνετε; πως είστε;

όπως καταλαβαίνεται δεν έχω διαβάσει όλα τα νέα σας παρά μόνο την τελευταία σελίδα. Καμία κούκλα να μου κάνει ανασκόπηση;

ΠανΜαρ πολύχρονη αν έχεις σήμερα τα γενέθλιά σου, να είσαι χιλιόχρονη και να τους χαίρεσαι όλους εύχομαι. Ελπίζω να σε πάει καμια εξπέρ εκδρομούλα ο σύζηξ για να το γιορτάσετε αναλόγως μιας και εσείς είστε φαν της εκδρομής.:D

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλικα και βάλτε και εμάς μέσα γι'αυτό και έχω εξαφανιστεί τόσες μέρες.

Ξεκίνησα εγώ απο την προηγούμενη εβδομάδα με γρίπη , τώρα αν είναι η γουρουνογρίπη δεν είμαι σίγουρη (που την κόλλησα παναθεμά με) γι'αυτό πήρα και tamiflu και ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα τώρα αλλά ο βήχας δεν έχει υποχωρήσει, ξεκίνησα σήμερα aerolin για να ηρεμήσω λίγο.

Στη συνέχεια είχε σειρά ο Αναστάσης με αντιπυρετικά και μάσκα αερολίν και εκείνος και (σιγά μη ξέφευγε) ο μπέμπης , αφήστε τα είδα όλα , λέω τώρα 3 μηνών μωρό τι θα κάνουμε έτσι και ανεβάσει υψηλό πυρετό και πολύ βήχα; Τέσπα ευτυχώς πυρετό έχει να κάνει απο χθες το βράδυ , του έδινα κάθε 6 ώρες ντεπόν και ξεκινήσαμε απο χθες μιας και ήρθε αμέσως ο γιατρός μάσκα αερολίν. Το βλέπω το καημενούλι και σπαράζει η ψυχή μου με τι μάσκα.

Ελπίζω τουλάχιστον να το ξεπεράσουν το βήχα και τα 2 γρήγορα και να μη χρειαστούν αντιβίωση. Που να ξεκινήσει δηλαδή και παιδικό ο μεγάλος , εκεί να δούμε ποιον θα πρωτοτρέχουμε.

Τελικά παρατήρησα ότι όσο και να φυλάγεσαι αν είναι να γίνει δεν το γλυτώνεις με τίποτα βρε παιδιά απλά λίγο το καθυστερείς το πράγμα εφόσον είναι δυνατόν.

Αυτά σε γενικές γραμμές , εγώ κλασσικά με πήρε πάλι απο κάτω γιατί έχω φρικάρει με όλα αυτά αλλά ευελπιστώ να αναρρώσουμε όλοι και να ηρεμήσουμε επιτέλους.

Ντελενάκι με το καλό αύριο η πρόκληση κοπέλα μου και καλά αποτελέσματα εύχομαι.

Αρμάκι και εσύ να προσέχεις και μη πηγαίνεις πολύ κόντρα στο αντράκι σου γιατί μου φαίνεται θα σου βγεί πολύ ζόρικος εκείνος, πάρτον με το μαλακό και ξέσπασε μετά που θα τα πείτε face2face.

Ωχ μόλις επέστρεψε και ο σύζηξ με κρυάδες λέει. Σιγά μη γλίτωνε και αυτός, τέτοια γουρουνοοικογένεια που είμαστε θα αφήναμε έξω το σύζηγο απο το χορό της γρίπης:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ βρε Κικιτσα μου...περαστικα σας και ιδιως στο νεοτερο μελος και στον συζυγο που ειναι και οι πιο ευαισθητοι χαχα!!!

Ολα καλα θα πανε βρε.. οπως τα λες ειναι.Φυλαγεσαι, δε φυλαγεσαι αμα ειναι να γινει κατι θα γινει.Εγω αυτο εχω καταλαβει και εχω ησυχασει.Ολα μεσα στο προγραμμα ειναι αλλα να σου πω και εμεις που παμε παιδικο προς το παρον(εχουμε δρομο ακομα βεβαια) εχουμε μονο τα προβλεπομενα οποτε μην κανεις αρνητικες σκεψεις!!Μια χαρα θα ειστε!

Ντινα περαστικα και στον Παναγιωτη.Φυλαχτειτε οι γυναικες!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρρωστούλικα διαβάζω? Περαστικά σας ρε Ντινάκι, ας μείνει τουλάχιστον στα δέκατα ο Παναγιωτάκης πέρασε αρκετά για φέτος! Περαστικά και σε εσάς Κικίτσα μου, ας περάσει όσο γίνεται πιο ελαφρά στον μικρούλη σας τουλάχιστον!

Εγώ κορίτσια τι να σας πω, 1η χρονιά στο σταθμό πέρυσι, περάσαμε τα πάντα όλα κι ας πήγε περίπου 3 μήνες μέχρι Απρίλη στο σύνολο! Φέτος (φτού φτού) μέχρι στιγμής πέραν της ωττίδας ο Γιώργος τα έχει περάσει πολύ ελαφρά με μυξούλες και λίγο βηχα, δεν ξέρω αν βοήθησαν τα περσινά αντισώματα ή η ομοιοπαθητική θεραπεία, πάντως μετάνιωσα που δεν έκανα και στη μικρή.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε βρε Ρίτα μωρέ θα γίνω γραφική πάλι αλλά δεν με πείραζε για 'μένα και για τον μεγάλο μου να μη γριπιαστούμε όσο για το μωρό που όπως και να το κάνεις δεν μπορεί να πάρει πολλά φάρμακα και όταν το είχα έτσι αδύναμο να θέλει να κοιμάται συνέχεια με αυτά τα κόκκινα χειλάκια από τον πυρετό τρελαίνομαι, όσο για το σύζηγο μου αρέσει που καμάρωνε μέχρι πρότινος ότι είναι ο πιο δυνατός στην οικογένεια και δεν καταλαβαίνει τίποτα και σήμερα τσουπ για πότε χώθηκε κάτω απο τα σκεπάσματα δε λέγεται ο άτιμος.

Πικουλίνα μου αν είναι γρίπη δυστυχώς δεν τη γλυτώνετε με τίποτα , όσο και να προσέχετε μεταδίδεται πολύ γρήγορα.

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εδώ γίνεται χαμός , έχουν τρομερή έξαρση όλων των ειδών οι γρίπες, Η1 , Β2, Γ3, Δ4 κλπ κλπ το σημαντικό είναι να τις περνάμε όσο το δυνατόν λιγότερο ανώδυνα. Οι ανιψιές μου είναι από την προηγούμενη εβδομάδα με πυρετό παρόλο που παίρνουν αντιβίωση.

Καλά τσέκαρα για λίγο τις συνταγές σου Ρίτα και μου κόλλησαν οι κουλούρες σου. Μιλάμε άλλο πράμα και υποθέτω μπορείς να βάλεις και άλλα υλικά μέσα αν θέλεις έτσι δεν είναι; θα τις κάνω σίγουρα μόλις ανέβουμε λιγάκι δεν τις αφήνω.

Βρε κορίτσια για πείτε μου λίγο στον παιδικό που στέλνετε τα παιδιά σας τους δίνουν μερέντα, γιατί σε 'μας αυτός που έχω διαλέξει το πρωινό γάλα το παίρνουν τα παιδιά στο σπίτι και στη συνέχεια τρώνε εκεί ψωμί με μέλι ή μαρμελάδα ή και μερέντα και μου έκανε κάπως ή είμαι υπερβολική. Σε γενικές όμως γραμμές έχει πολλές σουπίτσες το χειμερινό μενού και απαγορεύονται αναψυκτικά , σνακ κλπ.

Να πω τέλος ότι ανάμεσα σε όλους αυτούς τους σταθμούς που είδα πήγα σε έναν καινούργιο μάλιστα και μπαίνω μέσα και βλέπω την ιδιοκτήτρια αγκαλιά με το 2χρονο να του δίνει σοκολάτα με αμύγδαλα μέσα και μου πέσανε τα μαλλιά μιλάμε, όπως μπήκα βρήκα και δικαιολογία και βγήκα ασυζητητί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα για να καλοπιασουν τον Γρηγορη στις αρχες και να κατσει στην κουζινα διοτι ετρεχε περα δωθε και δεν εβαζε κωλο κατω...το πολυ πολυ να του εδιναν ενα κουλουρακι καροτου αυτο το στρογγυλο το υγιεινο(το ειδα με τα ματια μου)...ειναι πολυ της υγιεινης οι δικοι μας και καλα κανουν βεβαια.Σοκολατα και ειδικα με ξηροκαρπια δεν επρεπε να δωσουν επουδενι μπορει το παιδι να ειχε καμμια αλλεργια..κακως του εδωσαν.Καλα εκανες και εφυγες.

Εμας μερεντα δεν εχει...γαλα δινουμε σπιτι (δε ξερω οι αλλοι που τα πανε νωριτερα ή ειναι βρεφη τι κανουν)και απο πρωινα εχει ή αυγο με φρουτο ή ψωμι με μελι και μαρμελαδα συν φρεσκο χυμο ή κεικ με πορτοκαλαδα ...κατι τετοια τελοσπαντων.Ενταξει η μερεντα δεν ειναι τοσο τραγικη αν δεν ειναι καθημερινα βεβαιως.Μια στο τοσο δεν τρεχει τιποτα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κουλούρι καρότου; καλέ ξέρεις τι βάζουνε μέσα στο κέικ καρότου; χειρότερο και απο κέικ είναι αυτό. Μπράβο καλά κάνουνε και είναι της υγιεινής διατροφής έτσι πρέπει όταν έχεις να κάνεις με παιδιά γι'αυτό και μου κακοφάνηκε και εμένα το παιδί με τη σοκολάτα στα χέρια.

Όσο για τη μερέντα απ'ότι κατάλαβα βγάζουν μια φορά την εβδομάδα και μετά τους δίνουν και φρούτα εποχής στο πρωινό μέσα.

Πάλι πίσω θα πάω και θα πω ότι ειδικά στο χαρακτήρα του παιδικού μου , είναι πολύ αστείο όταν έχει πυρετό πως κάθεται παναγίτσα και νυστάζει συνέχεια και μιλάμε με το που έπαιρνε το αντιπυρετικό πεταγόταν σαν ελατήριο και άρχιζε τα τραγούδια και όλες αυτές τις ζουζουνιές που κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλε Κικη λεω αυτο το μικρο στρογγυλο κουλουρακι που κυκλοφορει πολυ και στους φουρνους με το καροτακι.Λαδιου ειναι αυτα τα κουλουρια δεν εχουν δα και κατι τραγικο μεσα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κική και η Χριστίνα νομίζω έλεγε που πηγαίνει σε δημοτικό παιδικό σταθμό ότι έχουν μια φορά την εβδομάδα μερέντα! Εμάς το μενού είναι όπως και της Ρίτας, δεν έχει καθόλου σοκολάτα, αλλά εντάξει αν είχε και μια φορά την εβδομάδα δεν ξέρω αν θα με ενοχλούσε! Πάντως ο Γιώργος ακόμα δε δοκίμασε μερέντα (πού να προλάβει αφού αν αγοράζαμε θα την καταβρόχθιζα στο λεπτό!!!) και στο avenue που πήγαμε τα χριστούγεννα είχαν ένα εργαστήρι και καλά μαγειρικής και το παιδί μου ήταν το μόνο που ζήτησεμαρμελάδα αντί για μερέντα στα κουλουράκια!

Δεν ξέρω ρε Ρίτα πιστεύω ότι βοήθησε και η ομοιοπαθητική! Γι αυτό λέω να επικοινωνήσω με το γιατρό και να κάνω και στη μικρή αλλά δεν ξέρω μήπως πια είναι καλύτερα να περιμένουμε από Σεπτέμβρη.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...