Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλε Κικη λεω αυτο το μικρο στρογγυλο κουλουρακι που κυκλοφορει πολυ και στους φουρνους με το καροτακι.Λαδιου ειναι αυτα τα κουλουρια δεν εχουν δα και κατι τραγικο μεσα.

βρε συ το καταλαβα , πλάκα κάνω :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κική και η Χριστίνα νομίζω έλεγε που πηγαίνει σε δημοτικό παιδικό σταθμό ότι έχουν μια φορά την εβδομάδα μερέντα! Εμάς το μενού είναι όπως και της Ρίτας, δεν έχει καθόλου σοκολάτα, αλλά εντάξει αν είχε και μια φορά την εβδομάδα δεν ξέρω αν θα με ενοχλούσε! Πάντως ο Γιώργος ακόμα δε δοκίμασε μερέντα (πού να προλάβει αφού αν αγοράζαμε θα την καταβρόχθιζα στο λεπτό!!!) και στο avenue που πήγαμε τα χριστούγεννα είχαν ένα εργαστήρι και καλά μαγειρικής και το παιδί μου ήταν το μόνο που ζήτησεμαρμελάδα αντί για μερέντα στα κουλουράκια!

.

το θυμάμαι Μαρινάκι που το είχε αναφέρει η Χριστίνα, εμας είναι ιδιωτικός ο σταθμός και μου κάνει εντύπωση γιατί 3 στους 4 σταθμούς είχαν μερέντα μέσα

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς δίνουν γάλα το πρωί σε όποιο παιδί δεν έχει προλάβει να πιει στο σπίτι και μετά έχουν φρούτα ή αυγό και κέικ ή ψωμί με βούτυρο και μέλι.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς δίνουν γάλα το πρωί σε όποιο παιδί δεν έχει προλάβει να πιει στο σπίτι και μετά έχουν φρούτα ή αυγό και κέικ ή ψωμί με βούτυρο και μέλι.

γεια σου Γιοβαννούλα , τι κάνει η Αλεξάνδρα;

εμάς πάντως αυγό δεν δίνουν καθόλου. Αλήθεια τα παιδιά τα κοιμίζετε στον παιδικό ή όχι γιατί εγώ θα τον παίρνω μετά τις 16:00

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως το κικουλινι ...περαστικα σε ολη την οικογενεια!!!!!

εμας στον παιδικο καθε τριτη εχουν ψωμι με και καλα σπιτικη μερεντα αλλα δεν με ενοχλει προσωπικα ...

Έλα βρε Ιωαννίτσα, που είσαι εσύ ; για πες τι κάνει το μπεμπέ; σε ευχαριστούμε για τα περαστικά.

Εσύ πως τα πας ; έχει ωράριο ο μπεμπάκος; θηλάζεις ;

τώρα που σε βρήκα θα σε ταράξω στις ερωτήσεις.χιχι

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Γιοβαννούλα , τι κάνει η Αλεξάνδρα;

εμάς πάντως αυγό δεν δίνουν καθόλου. Αλήθεια τα παιδιά τα κοιμίζετε στον παιδικό ή όχι γιατί εγώ θα τον παίρνω μετά τις 16:00

Καλά είναι Κική. Λίγος βήχας, λίγες μύξες.....απλά κλασικά πράγματα.:tongue::tongue::tongue: Πέρσι η Αλεξάνδρα έπαιρνε έναν υπνάκο. Φέτος όχι. Εγώ όμως μέχρι 3 και κάτι το αργότερο ττην έχω πάρει.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα..

Αχ παιδια πρωι πρωι που διαβασα για τον εκτορας της μαριας μου μαυρισε η ψυχη ...μπορει να μην με λες ζωοφιλη αλλα ενα ζωο τοσο χρονια μεσα στο σπιτι ειναι πια μελος την οικογενειας ..Και σκεφτομαι και το σοφακι μου που το αγαπουσε πολυ το σκυλακι..αντε να της εξηγησεις ....μαρακι μου λυπηθηκα παρα πολυ..

Εμεις ειμαστε πολυ καλα..ο μεγαλος σχολειο (παρολο που το μισο σχολειο λειπει!!!)και το μικρο παιρνει εναν υπνακο..

Κικο μου με το μικρο τα παμε αρκετα καλα..ειναι συνεργασιμο παιδακι..με τον θηλασμο τα παμε πολυ μετρια...ημι-θηλαζω αλλα μετα τις 40 μερες θα αποθηλασω..απο προγραμμα χμμμ...ετσι και ετσι ...τρωει ανα 3 ωρες αλλα εχει μπερδεψει την μερα με την νυχτα κι μας ταλαιπωρει..

Αχ μωρε πολυ στεναχωρηθηκα με το σκυλακι...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τί κάνετε? Εμεις καλα αλλά με αρκετη γκρινια η μικρη. Παίζει κανα δοντάκι ή να ειναι κανα αλμα? Θα δείξει!

πανμαρ χρονια πολλα για χθες, με υγεία! Να τα εκατοστησεις! Λυπηθηκα για το σκυλακι σου:(.

κικο μου εμας για πρωινό δίνουν ψωμι-τυρι ή κουλουρι θεσ/νικης ή ψωμί-βουτυρο-μελι ή ψωμί-βουτυρο-μαρμελαδα. Μερεντα μια φορά στις 2 βδομαδες και άν. Ο δικός μου πάντως οταν εχει μερεντα δε τρωει πρωινό:shock:, τί να πώ!:D Φρουτα τους δινουν καθε μερα για δεκατιανό. Περαστικά σας και κουραγιο! Μασκουλες ειχα δωσει στη μικρή οταν ηταν 4 μηνων, αλλά ευτυχως δεν ειχε κανει πυρετό.

Μαρίνα μου γελασα πολύ με την "κυριούλα", καλα ήσουν και πολύ ευγενική, εγώ θα την ειχα στολίσει....

Σούλα μου καλα τα ειπες στις γριες....:mrgreen:

Παντως για τις ιωσεις αν ειναι να την αρπαξεις, την αρπαξες.... Ειτε εισαι σχολειο, ειτε σπιτι, ειτε βολτα... Νομιζω τελικά οτι ο καθε οργανισμος αφου ειναι διαφορετικος, αντιδραει και διαφορετικά. Αλλος πιο ευαισθητος άλλος όχι. Ο Κωνσταντινος την 1η χρονια στο σχολειο χρειαστηκε να παρει 2 φορες αντιβιωση. Λιγο βηχα, λιγη μυξα ειχε πιο συχνα, αλλά δεν χρειαστηκε καπια αγωγή. Μια γνωστη μου που μενει απεναντι τα παιδακια της (3 και 2 ετων) που δεν τα πηγαινε σχολειο ήταν πιο συχνά αρρωστα και δεν βγαιναν εξω συχνά.

Περαστικά να τους ειναι και πού θα πάει θα δυναμωσει ο οργανισμός τους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου.

Μαρία στεναχωρήθηκα πολύ για το σκυλάκι σας. :(:(:( Κρίμα......ήταν αρρωστούλη ή συνέβη κάτι;

Ντελένι καλή επιτυχία σήμερα στην πρόκληση. Να μας πεις τα νέα σου που εύχομαι να είναι πολύ ευχάριστα.

Εμείς όλα καλά.....δόξα τω Θεώ και η Αλεξάνδρα μου μας έχει τρελλάνει στην ατάκα. Δεν σας κρύβω ότι στεναχωρήθηκα λίγο από αυτά που άκουσα στη συνάντηση του παιδικού. Δεν είπαν κάτι άσχημο για τη συμπεριφορά, ή ότι είναι επιθετική κλπ αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ συνεσταλμένη και φοβάται να κάνει καινούρια πράγματα που δεν ξέρει. Θέλει σε όλα ώθηση....Νομίζω ότι φταίω πολύ σε αυτό. Της έχω περάσει ότι πρέπει να είναι ευγενική, να μην πηγαίνει σε ξένους, να μην αρπάζει πράγματα.......και την έκανα ντροπαλή.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαμπακας μαλλον εκανε ενα πολυ ωραιο δωρο στον γιοκα του, την ίωσή του. Εχει δεκατα το αγορακι μου και εχω φρικαρει. Δεν πρόλαβε να αναρρωσει και πάλι τα ίδια. Ειμαι ετοιμη για παιδικό

Ωχ ελπίζω να έμεινα στα δεκατα και μην ανεβηκε, μπας και τη γλυτωσει. Η Βαρβάρα πώς ειναι?

Α κική εμας τα κοιμηζουν τα παιδιά κατα τις 12.30 αφου εχουν φαει το μεσημεριανο τους. Εγω τον παιρνω στις 12.30 οπότε τον κοιμιζω σπίτι. Περσι που δουλευα μια φορα την βδομαδα που μου τυχαινε πρωινό τον κοιμιζαν και τον επερνε ο άντρας μου στις 15.00

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Το ποσο εχω στεναχωρεθει και εγω για το σκυλακι δε λεγεται...φανταζομαι τη στεναχωρια τους...

Ουφ.

Κικη εμας πανε για φαγητο στις 12μιση μετα συνεχιζουν το προγραμμα τους μεχρι τις 14:00 που φευγουν τα πρωτα δρομολογια σχολικου.Απο εκει και περα άλλα τα κοιμιζουν,αλλα τα περνουν οι γονες και αλλα που δεν κοιμουνται συνεχιζουν να τα απασχολουν κανονικα.

Αν ειναι να τον περνεις μετα τις 4 μαλλον θα του προτεινουν υπνο σε καποια φαση αλλα αν το παιδι δε θελει δεν ειναι και υποχρεωτικο.

Γιοβαννα μη στεναχωριεσαι μωρε και εγω το ιδιο δεν ειπα για τη συναντηση στο σταθμο?Οτι ενω ακουσα πολλα καλα ακουσα και καποια αρνητικα?Βεβαια ακριβως τα αντιθετα απο της Αλεξανδρας σου...παρορμητικος,επιμονος κτλ χαχα!Αλλα ειπαμε χαραχτηρες ειναι αυτοι.Ειναι και κοριτσακι η μικρη θα ξεθαρρεψει αργα ή γρηγορα.

Και μην αγχωνεσαι δε φταις εσυ..ελα πες στο γρηγορη να μην κανει του κεφαλιου του, που εχει μαλλιασει η γλωσσα μου πιστεψε με ,απο μηνων λεω και λεω και αμα σε ακουσει γραψε μου...απλα ειναι στο παιδι.

Τις προαλλες στην καφετερια ,εδω στην πλατεια ειδα μια γνωστη μου, παλια συναδελφο με το κοριτσακι της συνομηλικο του Γρηγορη.Ο Γρηγορης εφευγε κανονικα απο το τραπεζι πηγαινε στην πλατεια επαιζε και καθε 1 λεπτο με το ρολοι , που απομακρυνοταν, ακουγες εμενα να φωναζω ''Γρηγορη ελα εδω,Γρηγορηηη'' ε τη φιλη μου καθε 2 λεπτα την ακουγες να λεει ''Πηγαινε Μαρια μου,θα πας?'' πηγαινε με το Γρηγορη ,θα πας?''

Μιλαμε ειχε τοσο γελιο να το ακους αφου το λεγαμε μετα και γελουσαμε ολοι.Ελα εδω Γρηγορη-Πηγαινε Μαρια μου...Εγω ''πηγαινε'' δε νομιζω να εχω πει ποτε...ολο ''κατσε εδω σου ειπα ''λεω...

Ο μπαμπας του κοριτσιου μετα μου λεει,'' καποια στιγμη ο Γρηγορης θα σοβαρευτει (στο πολυ μελλον και αν λεω εγω.. )εγω πολυ φοβαμαι οτι τη μικρη δε θα τη μαζευω στην εφηβεια '';)

Εμεις καλα ειμαστε !

Φιλακια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα μου εγω πιστευω οτι ειναι στο χαρακτηρα της συνεσταλμενη η αλεξανδρα μας ..και εγω του λεω να ειναι ευγενικος ,να ζηταει κατι πριν το παρει ..αλλα μπαααααα

Εμενα ο χρηστος στον παιδικο κοιμαται ...τρωνε στις 12 και 12.30 κοιμαται και μαλιστα αρκετες ωρες τουλαχιστον ενα διωρο ..σπιτι ερχεται αργα 4.15..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

((((Μαράκι)))) κρίμα για το σκυλάκι σας! Στενοχωρήθηκα κι εγώ ακριβώς όπως η Joa το σκέφτομαι, είχατε δεθεί πολύ μαζί του και το Σοφάκι περισσότερο.:(

Ιωάννα μου περισσότερο θέμα χαρακτήρα είναι πιστεύω κι εγώ και λίγα περνάνε από το χέρι μας! Ακριβώς έτσι περιμένω να είναι και η δική μου η μικρούλα που δεν ξεκολλάει από πάνω μου -χτες σας τα έλεγα πάλι- ενώ ο Γιώργος τελείως αντίθετα! Το καθένα με το χαρακτήρα του, τι να κάνουμε!

Κίκο μου κι εμάς μας ρωτάνε αν θέλουμε να κοιμηθεί το παιδί και τι ώρα εμένα μόνο στην αρχή μέχρι πέρυσι τα Χριστούγεννα κοιμότανε καμιά ώρα, τώρα ούτε κατά διάνοια αφού δεν κοιμάται ούτε και στο σπίτι βέβαια το μεσημέρι!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...