Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Μαράκι μου χρόνια πολλά και απο εδω.Να τα χιλιάσεις!

Μαρία μου (arma) χαίρομαι που είσαι καλα.Οποτε μπορεις να μας γραφεις βρε να μαθαίνουμε τα νεα σου!!Φιλακια στην κοιλιτσα σου.

Ιωάννα μου εκτός από νάρθηκα μου έδωσε και αντιφλεγμονώδη.

Καλέ τι λέγατε τρεις ώρες στον παιδικό?

Εμείς καλα .Η μικρή μου συνεχίζει να πηγαίνει παιδικο χωρις προβλήματα (φτου φτου).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!

Μολις επιστρεψαμε απ τη βολτα μας για ψωνια και σε λιγο θα παμε σχολειο για τον μεγάλο!

Ευτυχώς βρηκα φαρμακειο ανοιχτο εδω κοντά και εφοδιάστηκα γιατι απο αυριο πάλι μοναχουλια μας!

Κωνκών η Χριστινούλα σου; Είναι καλύτερα η γλυκιά μου ή ακόμα ταλαιπωρείται;

Η Χριστίνα μια χαρα, τουρμπο! Μονο προχθες εκανε 38,2 και δεν ξαναεκανε τιποτα, ουτε ειχε αλλα συμπτωματα.

Α έχασες χθες...(για το νησί λέω) ωραιο ήταν!

Link to comment
Share on other sites

με όλη της την δύναμη πάει και ρίχνει μια ξυλιά στον μπαμπά της (γιατί εκείνη την κίνηση αντέγραψε και όχι την δύναμη) και γυρνάει και του λέει " τώρα εσένα σου άρεσε αυτό?" (στην λογική ότι της έχουν πει να μην κάνει σε άλλους αυτό που δεν της αρέσει να της κάνουν...)

:lol::lol::lol::lol: Όσο γέλασα μ' αυτό δε γέλασα με τίποτα!!!!

Χρόνια πολλά Μαράκι!!!! Πολύχρονη!

Περαστικά σε όλους μικρούς και μεγάλους!!!!!

εμείς είμαστε άρρωστοι (όχι που θα τη γλιτώναμε) ευτυχώς (;) μόνο η Αναστασία...κλασσικά βήχα, μάσκες, ανοιχτό παράθυρο και φυλάμε τον Γιαννάκη με νύχια και με δόντια για να μην χάσουμε την αυριανή πρόκληση....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ελπίζω να μην μου κρατάτε μούτρα που δεν προλαβαίνω να σχολιάσω...:oops::oops: Πολλά φιλιά σε όλες!!!!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εχω μια γειτονισα που μου εχει σπασει τα νευρα.

Μπορει να την εχω αναφερει και στο παρελθον.... Ειναι 60 χρονων και καθε φορα που με βλέπει εξω με καποιο απο τα παιδια μου, μου κάνει συνεχως παρατηρησεις.:evil: "Α γεια σας, προσεχε μη σου κρυωσει", "α γεια σας, προσεχε στο δρομο" "α γεια σας, προσεχε αυτο που κραταει το μωρό", "και προσεχε αυτο, προσεχε εκείνο, και που πας με 2 παιδιά......" Εεεεμα πιά τη μ@λ@%#$^@*!

Και μια άλλη στο σχολειο του παιδιού..."Τί ειναι αυτό? (για το μωρό μου) Καλα εχεις μωρό στο σπιτι και στελνεις το άλλο παιδί στο σχολείο?:shock: και εγω αν ημουν στη θεση σου θα τα κρατουσα σπιτι, και μπλα μπλα μπλα και μη με παρεξειγεις που στα λέω" και φυσικά της απάντησα " Δε θυμαμαι να ζητησα τη γνωμη σου και στο κατω κατω τα δικά μου παιδιά δε αρρωσταίνουν, εσυ τί ζορι τραβας? Α και μη παρεξειγεις....":-x

Ολοι ξερουν τα πάντα....όλες γιναν οι τελειες μαμαδες και γιαγιαδες και εγω ειμαι η άχρηστη, που θελω το κακό των παιδιών μου. Και επειδή ειμαι μονη μου δεν ξερω τί μου γινετε απο το θεμα "παιδιά".

Οκ μη δινετε σημασία...τα ειπα και ξέδωσα! Τα μαζευα τοσες μερες.

Πάω να παρω τον Κωνσταντινο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Γειτονακι μου καλο !!!να τα χιλιασεις ομορφια μου:!!!να σε χαιρομαστε!!!

Πικουλινακι οι σχολιασμοι σου ολα τα λεφτα ....πολυ χαιρομαι που μας γραφεις πιο συχνα πια!!!τα παιδια ελπιζω και ευχομαι καλα...

Περαστικα στα αρρωστουλικα μας ...Ντελενι μου τι να πω ??δεν λειπετε ρε γμρ απο την λιστα των αρρωστων ...ολα να πανε καλα αυριο με την προκληση ..περιμενουμε νεακια..

Εμειςμια χαρα...το μπεμπακι ησυχο αν και ξενυχτης...2-4 καθεται με το ματι γαριδα και κανει φωνουλες ...εχω δει οτι ταινια after παιζει η τιβι

Χαιρετω...μιας και το μπεμπακι ζουζουνιζει ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραααααα!!

Τι ωραια μερα σημερα!!τι κριμα να ειμαστε δουλεια ,θα ηταν τελεια για καφεδακι!!!

Πανμαρ!!!Μαρίιιι μου χρονια πολλα και καλα!!Πολυχρονη και να σε χαιρεται η οικογενεια σου!!!!Οτι επιθυμεις κουκλα!

Ιωαννακι το ξενυχτακι σου θα στρωσει μωρε!!Και εγω παντως για να σε παρηγορησω που δεν εχω νεογεννητο κοιμαμαι πολυ αργα για να προλαβω.Το σιδερο με εχει φαει!

Εχθες ειχα παρει στον Γρηγορη danonito γιαουρτακια απο αυτα τρωει τσακα τσακα τα 4 απο τα 6(τα πρασινα και τα κιτρινα μας κανουν 1 γιαουρτι)και αφηνει τα κοκκινα που δεν του αρεσουν για τον μπαμπα του.Ερχεται ο ανδρας μου και τον πιεζε ο Γρηγορης να φαει τα 2 κοκκινα...φαε μπαμπα ..δε θελω Γρηγορη μου τωρα...φαει μπαμπα σου λεω...φαε,ελα φαε

Δε θελω παιδι μου τωρα δεν πειναω...

Γρηγορης:''Ελα τωρα μην κανεις σα παιδι κοιτα εγω ποσο μεγαλωσα που τα εφαγα!!!!'':tongue::tongue:

Και 2 συνταγουλες

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=5314&Itemid=49

(Φιλιω με τη δευτερη προσπαθεια γιατι την πρωτη φορα ξεχαστηκα ,το παραεψησα και το κολλησα η χαζη εγινε σουπερ!!!...)

και

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=5305&Itemid=49


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαργαριτακι .ε μα και αυτος ο μπαμπας δεν ακουει ..πως θα μεγαλωσει???αυτοι οι γονεις βρε παιδι μου...

Οσο για το σιδερο.....φιλεναδα....μεγαλη πικρα το +1 παιδι....ευτυχως ειμαι σπιτι και ολη μερα σιδερωνω...εσενα σε βλεπω να τον κοβεις εντελως τον υπνο...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα!Ναι ειμαι και λιγο αργη σε αυτο το θεμα...το αφηνω μεχρι να φτασει στο απροχωρητο η κατασταση...αλλα ρε παιδια τοσαααα πουκαμισα...πω πω...

Ντελενη με το καλο η προκληση αυριο!!!Περαστικα στην κουκλιτσα σου!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα οι φιλοι μου τελικα εχουν ολοι γουρουνογριπη...πηγε ο ανδρας της στο νοσοκομειο και του εδωσαν επισημη διαγνωση και αν συνεχιστει ο πυρετος τοσο ψηλα θα παει για tamiflu...

Tα παιδια ομως ευτυχως το περασαν σαν μια απλη ιωση με πυρετο αλλα οχι κατι τρομερο....

Σε ποσες μερες να το περιμενω?????χαχαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μην το περιμένεις δε θα περάσει από το σπιτικό σας! Πέρυσι δεν έπαιζε να το είχε περάσει κι ο άντρας σου ή θυμάμαι λάθος? Και επιτέλους μην παιδιαρίζετε κι εσείς! :)

Ντίνα μου το πόσο μου τη δίνουν αυτές οι κυριούλες δε φαντάζεσαι!!! Μια από τα ίδια κι εμένα! Είχα ένα πολύ έντονο περιστατικό πριν ένα δίμηνο, όταν είχα βγει αγορά ένα πρωινό με τη μικρή! Η Μαριαλένα είχε λαγοκοιμηθεί και μετά τα 15' ήθελα να την ξυπνήσω για να κοιμηθεί το μεσημέρι (ήταν ήδη 1)! Κάθομαι λοιπον δίπλα στο καρότσι και άρχισα να της χαιδεύω το μάγουλο και να της μιλάω! ΑΚούω μια φωνή από πάνω μου άχου κρίμα άστο θελει να κοιμηθεί! Κάνω ότι δεν άκουσα, δε γυρνάω να κοιτάξω! Μετά από λίγο καλέ νυστάζει το παιδί, άφησέ το ήσυχο! Γκρρρ από μέσα μου να βράζω αλλά δεν μετακινώ καν το κεφάλι προς την κυριούλα. Την επόμενη στιγμή αισθάνομαι ένα χέρι στον ώμο μου να με σπρώχνει: Καλέεεε δεν ακούς, τι κάνεις εκεί δεν το λυπάσαι? Ε, ποιός είδε τη Μαρίνα και δεν τη φοβήθηκε! Δεν ξέρω με τι βλέμα γύρισα και την κοίταξα, της είπα μόνο με πολύ άγριο τόνο, ζήτησα τη γνώμη σας κυρία μου, τι με ενοχλείται? Ω συγνώμη συγνώμη ήταν η απάντηση και το έβαλε στα παίδια! Ε, μα πια έλεος ο καθένας!

Ντελενάκι περαστικά σας! Όλα καλά να πάνε αύριο με την πρόκληση!

Γιορτάζει η Μαρίιιι σήμερα? Να τα εκατοστήσεις κοριτσάκι, πάντα ευτυχισμένη!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαργαριτακι τα πιτσιρικια αν εχουν κανει το εμβολιο το περνανε σαν ιωσουλα ...οι μεγαλοι το περνανε πιο βαρια...μακρυα απο ολους μας..

Διαβαζα τα περιστατικα κωνκων και μαρινας ...πως μου τι δινουν αυτες οι υποδειξεις ..γκρ....


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α για τις κυριουλες...εγω καθε μα καθε πρωι που εβγαζα το Γρηγορη βολτα ακομα και οταν ηταν στο καροτσι(ειδικα τοτε)θα ακουγα μια κυρια να μου λεει κατι.''το καημενο το ενοχλει ο ηλιος'',''κοπελια, νυσταζει πηγαινε το, σπιτι'',''εχει κρυο προσεχε το'',''μηπως πειναει τρωει τα χερια του'',''προσεχε το, το παιδι θα σου πεσει''.''καλε εβγαλε τις καλτσες του για αυτο κρυωνουν μετα''.''δωστου μια πιπιλα να ηρεμησει'' ,''νωρις ειναι για να του βγαλεις την πανα'',''πω πω θα σου φυγει στο δρομο ''και πολλα αλλα....

Αλλα μπαινακης- βγαινακης κοριτσια μου.

Αν ομως μου ελεγε ή μου πει καποια γνωστη-φιλη μου κατι, παντα το ακουω γιατι πολλες φορες αποδεικνυεται οτι εν καιρω σε καποια πραγματα μπορει να εχουν και δικιο.Γενικα σε ανθρωπους που θεωρω φιλους και εγω λεω τη γνωμη μου, απο εκει και περα ,αν θελει ο αλλος ας ακουσει.

Ας μην χαλιομαστε για κανεναν,δεν αξιζει.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πανμάρ έχεις γενέθλια; Χρόνια σου πολλά και πάντα χαρούμενα και ευτυχισμένα.

Σούλα μου αργήσαμε τόσο χτες γιατί μας είπαν κάποια γενικά πράγματα αρχικά και μετά μίλησαν ξεχωριστά για κάθε παιδί. Καταλαβαίνεις.....να πούμε το ένα, να πούμε το άλλο......

Κωνκων και εμένα μου τη δίνουν απίστευτα κάτι τέτοια. Εκεί δηλαδή που όλοι χώνουν τη μύτη τους χωρίς να τους ρωτήσεις. Κάποια στιγμή μου είχε κάνει και εμένα επίθεση μια γιαγιά στη θάλασσα γιατί είχα την Αλεξάνδρα ξυπόλητη στην άμμο και μπορεί να πατήσει κάτι κλπ......Αν πατήσει της λέω θα τρέχω εγώ και δεν θα σου ζητήσω βοήθεια.

Ιωάννα καλό είναι μωρέ το μπεμπάκι σου. Θα σαραντίσει και ούτε θα το καταλάβεις. Όλα πάνε καλά.

Ρίτα τι να πω για τις ατάκες του Γρηγόρη; Έπινα καφέ στο γραφείο και πήγα να πνιγώ. Έγραψε πάλι. :D:D:D:D


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...