Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Η εγκυμοσυνη ηρθε μετα απο προκληση ωορηξιας,αλλα χωρις εξωσωματικη.Προγεννητικο ειχα ξανακανει πριν 1,5 χρονο για να ξερω τι γινεται πριν τα αρχισω ολα αυτα και στις εξετασεις για το στιγμα,παλι οι τιμες ηταν εντος φυσιολογικων οριων αλλα δεν εγραφε ξεκαθαρα οτι δεν εχω,δεν γραψανε τη διαγνωση δλδ απο κατω.

Τωρα που τις ξαναεκανα, σε αλλο εργαστηριο, γραφει να γινει περαιτερω ελεγχος του συζυγου σε περιπτωση κυησης.Κι οταν ρωτησα αυτη που εχει το μικροβιολογικο γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο εφοσον οι τιμες ειναι μεσα στα ορια,μου ειπε οτι δε φαινονται ολα τα γονιδια και μπορει να εχω και να μη φαινεται κτλ.Δε τα καταλαβαινω αυτα τα πραγματα.

Αυριο πρωι θα σηκωθω και θα παω σε αλλο νομο,στα Χανια, να ξανακανω εξεταση για το στιγμα να δουμε.Το κακο ειναι οτι θα περιμενω μια εβδομαδα.Και αντε να ηρεμησω μεχρι τοτε.

Το αλλο με το αιμα,τι να πω.Και μενα περιεργο μου φανηκε.

Κορίτσι καλημερα.Αυτο με το στιγμα το επαθα κι εγω.Οι εξετασεις μου δεν ηταν κ τοσο ξεκαθαρες κ ξαναεκανα και στο Λαικο νοσοκομειο που ειναι το πιο καταλληλο κ παλι μια αμφιβολια υπηρχε μηπως εχω δρεπανοκυτταρικη αναιμια λογω χαμηλου σιδηρου κ φεριτινης.Οποτε πηγε κ ο αντρας μου κι ευτυχως βγηκε σαυτον ξεκαθαρα οτι δεν έχει οποτε δεν ξαναασχοληθηκα


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεεεεεεεεεεερεςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Επισημα στον 4 σημερα!!!!καλε!!!Γιναμε λεμονι!!!!χιχιχιχιχι!!!:D:D:tongue::tongue:

Demi μου γλυκια μου κοπέλα ξερω πως ειναι να σε τρελαινουν οι γιατροι........:|οσο μπορεις σκεψου θετικα.....εχε πιστη γλυκια μου....πραγματικα σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα....μα ολα να πανε τελεια!!!!!!:D:D:Dκανε και αλλου τις εξετασεις σε πιο εμπειρο εργαστηριο και σκεψου οτι ολα θα ειναι τελεια!!!!!Η ψυχολογια παιζει τον πιο σημαντικο ρολο!!!!!(το λεω σε σενα για να το ακουω και εγω....)

Αναμενουμε ομορφα νεα!!!!

Γιωτακι πως εισαι??Εγω χθες ημουν καλυτερα...για να δουμε και σημερα...;)Την Κυριακη θα δουμε τι εχω παρει απο κιλακια;) Η κοιλιτσα σα να μεγαλωσε λιγο;)ακομη δε με κανεις εγκυο.....αλλα φαινεται ενα φουσκωματακι μπροστα!!!!γιουπιιιιιιιιιιιι!!!!

Στο σπιτι που φοραω κολλητα φανελακια φαινεται ομορφη και στρογγυλη!!!και η χαζομαμα ξερεις τι κανει????πηγαινει στο καθρεπτη συνεχεια την κοιταει και χαμογελαει:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ζαμιακο μου θυμίζεις τον εαυτό μου στην πρώτη εγκυμοσύνη. Τωρα είμαι λίγο αναίσθητη η κακούργα. Βρε γιατί στον 4 κιολας? Πως μετράς τους μήνες εσύ?? :) Εγώ σήμερα έγινα 13 βδομάδων και λέω πως διανύω τον 3 μήνα (και μιας βδομάδας). 4 μηνών θα λέω πως είμαι όταν γίνω 16βδομάδων.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα!!!!!

Ντεμουλα, σε καταλαβαινω. Ομως ψυχραιμία και θα δεις οτι ολα θα πάνε καλα! Ειναι αυτο που λεει κ η Γιωτα ότι ορμονικα κάνουμε παρτι κ θολωνει το μυαλο μας ευκολα. Θα δεις οτι ολα θα πανε μια χαρα!!!!!!

εγω ειναι αρκετές μερες τωρα που ειμαι πολυ πεσμένη ψυχολογικα. Δεν ξερω γτ. Δεν εχω συγκεκριμενο λογο. Απλα ειμαι πεσμένη. Αυριο θα παω να ψωνίσω μήπως ανεβω λιγο :)

Ρε κορίτσια, αληθεια πως μετραμε τους μηνες; ποτε αλλαζουμε μηνα;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μας!!! Ντέμη περιμένουμε νέα από το άλλο μικροβιολογικό!

Για την αλλαγή του μήνα βρήκα αυτό..

"Για να σας διευκολύνουμε, θα πρέπει να έχετε κατά νου ότι η συνολική διάρκεια της εγκυμοσύνης είναι κατά μέσο όρο 40 εβδομάδες μετρώντας από την 1η ημέρα της τελευταίας περιόδου. Η αλλαγή του μήνα συμβαίνει 10 ημέρες μετά την ημερομηνία αυτή. Επομένως αν η τελευταία περίοδος είναι π.χ. 10 Σεπτεμβρίου, τότε η αλλαγή του μήνα γίνεται στις 20 κάθε μήνα. Έτσι, στις 20 Οκτωβρίου συμπληρώνεται ο 1ος μήνας, στις 20 Νοεμβρίου ο δεύτερος, κοκ."


ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι και αυτός ένας τρόπος! Εγώ μετραω με εβδομαδες.

Σήμερα που μπήκα στη 14 βδομάδα, έκλεισα το τρίτο μήνα και περπατάω τον τέταρτο.

το έχω ποσταρει πιο πριν στις αρχές

1 μήνας 1 -4 εβδ

2 μήνας 5-8 εβδ

3 μήνας 9-13 εβδ

4 μήνας 14- 17 ςβδ

5μηνας 18 - 21 εβδ

6 μήνας 22-26 εβδ

7 μήνας. 27 - 30 εβδ

8 μήνας 31-35 εβδ

9 μήνας 36- 40 εβδ

3 μήνας, 6 μήνας, 8 μήνας και 9 μήνα εχουν 5 εβδομαδες.

3 μήνας .

Και οι δυο τρόποι σωστοί είναι.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γιωτακι καλυτερα να εισαι λιγο ''αναισθητη'';)

Σημερα ειμαι 14εβδομαδες.μπηκα στον 4.δεν ειμαι 4 ακομη;)

Ντιακανα ευχαριστουμε για την αναλυση;)

Πιπι μου τι κανεις???εμενα το ιντερνετ μου λεει οτι αλλαζω καθε 9μηνα....και τεπ ειχα 04/03.:rolleyes:

Αναστελλα λενε πως στην εγκυμοσυνη να περνεις τετοια σκαμπανεβασματα της ψυχολογιας....κανε τα ψωνια σου και θα εισαι σουπερ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτός ένας τρόπος! Εγώ μετραω με εβδομαδες.

Σήμερα που μπήκα στη 14 βδομάδα, έκλεισα το τρίτο μήνα και περπατάω τον τέταρτο.

το έχω ποσταρει πιο πριν στις αρχές

1 μήνας 1 -4 εβδ

2 μήνας 5-8 εβδ

3 μήνας 9-13 εβδ

4 μήνας 14- 17 ςβδ

5μηνας 18 - 21 εβδ

6 μήνας 22-26 εβδ

7 μήνας. 27 - 30 εβδ

8 μήνας 31-35 εβδ

9 μήνας 36- 40 εβδ

3 μήνας, 6 μήνας, 8 μήνας και 9 μήνα εχουν 5 εβδομαδες.

3 μήνας .

Και οι δυο τρόποι σωστοί είναι.

Καλο !!! Δεν ειχα ιδεα οτι παει καπως ετσι


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Panatheo είσαι καλά? Σε σκεφτόμουν τώρα τελευταία και εμφανίστηκες. Τα νέα σου; Καιρό έχουμε να ακούσουμε τα νέα σου.

Ζαμια και οι δυο τρόποι είναι σωστοί εμένα μου αρέσει αυτό με τις εβδομάδες!

Επιτέλους Παρασκευή!!


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Βλεπω ειμαστε αρκετες οι μελουσες μανούλες Δεκεμβρίου, ερχονται πολλα τοξοτακια χιχι.

Εγω εχω Πητ 20/12/2016, ειμαι 12 εβδομαδων και 3 ημερων

Α ξεχασα να αναφερω πως ειμαι 31 ετων.

Καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ευχομαι σε ολες μας.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Panatheo είσαι καλά? Σε σκεφτόμουν τώρα τελευταία και εμφανίστηκες. Τα νέα σου; Καιρό έχουμε να ακούσουμε τα νέα σου.

Ζαμια και οι δυο τρόποι είναι σωστοί εμένα μου αρέσει αυτό με τις εβδομάδες!

Επιτέλους Παρασκευή!!

Επιτελους Παρασκευη!!!θα κοιμηθούμε!!:-) :-) :-)

Γεια σας κοριτσια!

Βλεπω ειμαστε αρκετες οι μελουσες μανούλες Δεκεμβρίου, ερχονται πολλα τοξοτακια χιχι.

Εγω εχω Πητ 20/12/2016, ειμαι 12 εβδομαδων και 3 ημερων

Α ξεχασα να αναφερω πως ειμαι 31 ετων.

Καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ευχομαι σε ολες μας.

Καλως ηρθες!!!ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!😀😀πως τα πας μεχρι τωρα??

Το πρωτο σου παιδακι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους Παρασκευη!!!θα κοιμηθούμε!!:-) :-) :-)

Καλως ηρθες!!!ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!😀😀πως τα πας μεχρι τωρα??

Το πρωτο σου παιδακι ειναι?

Ειναι το πρωτο παιδακι, μεχρι στιγμης καλα παμε με τις αναγούλες, πονακια κλπ.

Αλλα χαλάλι. Καναμε και αυχενικη διαφάνεια την Τριτη αλλα δεν ειδαμε φυλο. :)


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Χαίρομαι που μαθαίνω νέα σας, παρόλο που τρέχω κ δε μπορώ να συμμετέχω τοσο ενεργά στις συζητήσεις σας. ΜΑΛΛΟΝ εχω αγόρι!!!!! :) Δε φαινόταν κ πολυ καθαρά, θα δείξει στον έπομενο υπέρηχο 4 Ιουλίου.

Κατα τα αλλα ολα μια χαρά! Θα ξεκινήσω μονο ενέσεις καθε μερα, στην κοιλιά, γιατί εχω χαμηλή πρωτεΐνη c κ επειδή υπάρχει ιστορικό με χαμηλή πρωτεΐνη τοσο στη μαμά μου, όσο κ στην αδερφή μου, ειναι απαραίτητη η ένεση για να έχει καλή έκβαση η εγκυμοσύνη.

Αυτά απο μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; Την πέμπτη πήγα για έναν υπέρηχο να δω ότι το μωρο μας είναι καλά και ήταν μία χαρά :) τώρα υπομονή μέχρι τις 27-28 του μήνα που έχω ραντεβού με τον γιατρό. Είδα στον υπέρηχο της αυχενικής που λέει ότι εχω πρόσθιο πλακούντα αυτό σημαίνει ότι πιθανότατα θα αργησω να το νιώσω το μωρο.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...