Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερούδια, αχ έχω χαθεί κορίτσια, λίγο δουλειά, λίγο το σπίτι, λίγο να ασχοληθω μετα μικρά πέρασε η μέρα έρχεται βράδυ και δεν βλέπω μπροστά μου, έχω παραμελήσει και τον αντρούλη μου, σνιφ.

Κατ' αρχήν να καλωσορίσω τα καινούργια κορίτσια, καλώς ήρθατε στο παρεάκι μας και θα τα λέμε πιο συχνά ελπίζω.

Λοιπόν να γράψω τα νέα μας, χθες πήγαμε παιδιάτρο, φτάσαμε 73 πόντους και κιλά 9.100, μας βρήκε άψογους, το μόνο θέμα μας είναι μία δερματίτιδα που έχει εμφανίσει στην πλατούλα της, ενώ καθάρισαν χέρια, αστράγγαλοι και στο πιπί που είχαμε, βγήκε εκεί, κάτι την ενοχλεί τι δεν μπορώ να προσδιορίσω. Θα κόψουμε ντομάτα, μανταρίνι που βάζαμε στα φρούτα και αυγό που της ξεκίνησα από το Σάββατο και τρελάθηκε, να δουμε, ήδη βέβαια τα εξανθήματα υπάρχουν εδώ και 20 μέρες οπότε δνε είναι απο το αυγό, αλλά για να δούμε. Πρέπει να πάρω και την ομοιοπαθητικό τηλ. να το συζητήσουμε. Κατά τα άλλα μπουσουλάει και δεν κάθεται πουθενά, το πόνο καλό, έχουμε σε μια γωνία τα παιγνίδια του Κοσμά και εκεί μπορεί να απασχοληθεί πολύ ώρα, είναι παιχνιδάκαι που μπορεί να τα πιάσει στο χέρι της και βεβαίως τα χώνει στο στόμα της. Α, όσο για δόντια έχουμε μείνει στα δύο, αλλά χθες που την είδε, μου είπε ότι έχουνε κατέβει όλα απο τη γνάθο, και είναι άσπρα, οπότε σε καμιά 20άρα μέρες, θα αρχίσουν να σκάνε όλα μαζί. Άντε να γλιτώσουμε.

Σήμερα κοιμηθήκαμε και πολύ καλά το βράδυ επιτέλους, πρόλαβα να δω και όνειρο.

Απο δουλειά είμαστε ψιλοήσυχα, Μαράκι μου είδα ότι επέστρεψες και εσύ, όλα καλά θα πάνε, η μικρή θα σου γίνει αυτοκόλλητη για λίγο καιρό, αφού της λείπεις για κάποιες ώρες, είναι φυσιολογικό, μην ανυσηχήσεις.

Φιλιά πολλά σε όλες. Πάω να δω τα βλογκσ που είχε βάλει το Μαράκι, μήπως καταφέρω να παραγγείλω το βιβλίο ευχών.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμας!!!!!! Καλωσηρθατε Χρυσα και Μαρια στο παρεακι μας!!!!!!! Να σας ζησουν τα ζουζουνια σας!!!!!!!

Ο καιρος εφτιαξε ευτυχως και ανοιγει και η δουλεια...με αποτελεσμα να τρεχουμε και να μη φτανουμε και εμεις!!!! Παμε σχεδον καθημερινα ολοι μαζι στη δουλεια! Και δουλεια εκει,δουλεια στο σπιτι και το μωρο να περιποιηθω...ουφ! καποια στιγμη με βλεπω να τα παιζω...βοηθεια ουσιαστικη απο πουθενα! Η μαμα μου μενει Αθηνα, και δεν την λεω να ερχεται...οποτε μπορει βοηθαει και αυτη! Και τα πεθερικα που ειναι κανα 15 λεπτο δρομο,θελουν μονο εκει να παω το παιδι και εγω το θεωρω ταλαιπωρια και ειναι και μεγαλοι και ουτε απο εκει βοηθεια...παλι καλα που με βοηθαει ο αντρας μου,αλλιως θα ειχα παθει κριση! Εχουμε να κοιμηθουμε και ολο το βραδυ απο τοτε που εμεινα εγκυος!!!!!!!! Αλλα δε με ενοχλουν αυτα...να μαστε καλα και θα τα καταφερουμε!!!!! Αυτο που σκεφτομαι ειναι πως θα τα καταφερω αν ερθει κανα 2ο???????? Ας ερθει και βλεπουμε-χιχιχιχι!!!!!!

Κατα τα αλλα, προσπαθω να βγαλω και ακρη με τα της βαπτισης,αλλα ουσιαστικα τιποτα δεν εχουμε κανει ακομα...προσπαθουμε ακομα να καταληξουμε ποιους θα καλεσουμε...ελεος!!!!!!!

Το ζουζουνι μου τωρα, εχει γινει θηριακι!!!!! Θελει να τα ανακαλυψει ολα!!!!!! Μπουσουλαει σφαιρα,σηκωνεται και αφηνει και τα χερια του!!! Ειναι ομως καλο παιδακι! Καθεται σχεδον ολη την ωρα που δουλευουμε στο παρκο του και παιζει και στο φαγητο το παμε μια χαρα!!!! Θηλασμους κανουμε μονο το βραδυ-πρωι και οσες φορες χρειαστει στη διαρκεια της νυχτας!!!!!!

Την Πεμπτη εχει γενεθλια ο αντρουλης μου και την Κυριακη ετοιμαζω οικογενειακο τραπεζι! Αυτα τα δικα μας νεα!!!

Χαριτινη μου, εχει ταλαιπωρηθει πολυ η μικρουλα με τις αλλεργιες και εσυ μαζι! Οταν γινει ενος χαλαρωνουν ολα αυτα????? Πως πανε οι υπολοιπες ετοιμασιες της βαπτισης???? Α! ειδα οτι κατι ειπες και για τα δοντια... τι ειναι αυτο?????χαχαχαχαχα-και εμεις μονο 2!!!!! Εχω βαρεθει να βλεπω τον γιο μου με το χερι ή οτι λαχει στο στομα του!!!!!! Φιλια στον Κοσμακο! Και οσο μπορεις και προλαβαινεις δινε προσοχη και στον αντρουλη-ειναι και παραπονιαρηδες!!!!!!!

Μαρακι,καλη αρχη και απο εδω!!!!!!!!!!!!!!

Βιργινια μου, αν μπορεις γραψε μου την συνταγη για τις κρεπες! Γιατι ειπαμε διαιτα,αλλα με εχεις κολασει και μου εχει κολλησει-χαχαχαχαχαχα!!!!!

Ρενεζακι,μεγια το τικερακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλω και σας καληνυχτω!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Αντε να ξαναμεινουμε εγκυες να ξαναμαζευομαστε!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχα!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε και απο εδω???

ρε αγγελικουλα ελεος παλι μωρο???χαχαχαχαχα οχι που δεν θελω αλλα να θελω πρωτα να δωσω στον θυσαυρουλη ολη μου την ενεργεια και την απεραντη αγαπη και ....και....και.....και.....πολλα αλλα χαχαχααχχααχχα!!!!!αχ τι καλα τωρα οταν θα ξαναμεινουμε εγκυουλες θα σας γνωριζω και επιτελους ευχομαι να τα παω καλα με τον δευτερο θηλασμο....μακαρι.......αχ τι το ξαναπιανω αυτο το θεμα παναγιτσα μου.......το τι σκαω δεν λεγεται.......αφου σκεφτομαι οταν μπορεσω και θηλασω το δευτερο να βαζω και τον θυσαυρουλη στο βυζι!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχααχαχαχαχχαχα ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΑ :tongue: :tongue:!!!!!αυτα απο εμενα καλη Μ.εβδομαδα να εχουμε και με υγεια το Πασχα!!!

φιλακιαααααα :D:D:D:D


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xριστός Ανέστη φιλενάδες....να είμαστε καλά και να χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας...

ελπίζω να περάσατε ολες υπέροχα σήμερα......

εγώ πάλι.....εκλειστη.....βρωμοκαιρος λέμε.....

πολλά πολλά φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Aχ ερήμωσε το καφενεδάκι μας. Σνιφ.

Ρενεζάκι μου όταν με το καλό έρθει το δεύτερο εδώ είμαστε εμείς για ηθική υποστήριξη μη σε νοίαζει τίποτα όλα καλά θα πάνε.

Μαράκι μου ο καιρός χάλια. Σήμερα Δευτέρα και δεν έχουμε δει ήλιο, ελπίζω να αλλάξει σύντομα το τοπίο γιατί μου την έχει δώσει.

Ο γιοκας μου αποφάσισε να πάει σήμερα με παππου΄και γιαγιά στο χωριό, να δει στο σπίτι που μεγάλωσε η μαμά του. Α καλά ναι δεν πάμε στο χωριό όπως καταλάβατε, μάλλον οι δικοί μου πάνε κάθε ΣΚ εγώ δεν πάω, από τότε που χάσαμε παππού και γιαγιά ,τέλος, εν τω μεταξύ το σπίτι έχει και τα χάλια του, οπότε δεν., κακώς βέβαια.

Η ζουζούνα μου είναι στις καλές της αυτές τις μέρες. Κοιμόμαστε καλά το βράδυ και μέσα στη μέρα ευτυχώς γιατί δεν τη πάλευα, δόντια, ακόμα τίποτα, μείναμε σταθερά στα δύο.

Οι Άγιες Μέρες περάσαμε πολύ όμορφα και ήσυχα, με τα ζουζούνια και τα ξαδελφάκια τους, εμείς χαλαρώσαμε και τώρα επιστροφή στα ίδια. Επιτέλουςι αποφασίσαμε και την εκκλησία, ναι ναι, δεν είχαμε κλείσει ακόμα. Νησάκι εδώ έχουμε το χρόνο μας, 14 Ιουλίου στο προαύλιο χώρο θα κάνουμε και το μπουφέ, μάλλον θα έχει και τραπέζια τελικά. Ακυρώσαμε την ιδέα της πισίνας για τα παιδιά και μόνο 25 παιδάκια, θα πρέπει να έχουμε συνέχεια το νου μας, δεν λέει.

Την άλλη βδομάδα έχω γενέθλια του Κοσμά να ετοιμάσω, λέμε να τα κάνουμε την ίδια μέρα της γέννησης του δηλαδή 25 Απρίλη Τετάρτη. Οπότε έχω ετοιμασίες. Σας φιλώ θα τα πούμε και φέις.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλεναδουμπες!!

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη!!

Πραγματικα το αφησαμε και ερημωσε το καφενεδακι μας..:(

Περασαμε και εμεις ομορφα τις μερες και ησυχα με την μικρη να μας παιρνει τα μυαλα εντελως!!!

Αυτη την εβδομαδα να κανω και πιο εντατικες ετοιμασιες για την βαπτιση, θα παραγγειλω μπομπο και προσκλητηρια και θα κλεισουμε και την ταβερνα.

κλεισαμε και τα δωρα για τις νονες, κοσμηματα και η νονα επισης εκλεισε και ολα τα ρουχα και τα πραγματα της μικρης.

Επισης το περδικακι μου εχει αλλαξει πολυ, κανει πολλα και ωραια πραγματακια, της δινουμε παιχνιδακια και κανει ευχαριστω, μας φιλαει στο μαγουλο, κανει τσιου οπως το πουλακι, τη ρωταμε ποσο μας αγαπα και λεει τοοσο πολυ και σηκωνει τα χερακια της ψηλα και χτυπαμε και τα μετωπα μας και κανουμε ντουπ!

Μπλουμπλουδακι μια χαρα ολα χαλαρα και υσηχα στο νησι, τα καλα της επαρχειας..

Μαρακι ποτε δεν φτιαχνει αυτος ο καιρος στην πολη σου?? Λονδινο γινατε πια...

σας φιλω!!

Link to comment
Share on other sites

ε σιγουρα εκει στις γυρες καπου θα συναντηθηκαμε κ δεν το ξεραμε !!!!

πως σου φανηκε η εμπειρια του μητερα ?????

για μενα ηταν αθλιες μια προς μια εκει μεσα !

καλησπερα και απο μενα και χρονια πολλα!εγω απο το μητερα εμεινα ευχαριστημενη.οι κοπελες του οροφου ηταν ψιλοαδιαφορες αλλα οτι ζητησα το χα.στο θηλασμο παντως με βοηθησαν πολυ ιδιως η προισταμενη.νομιζω οτι παιζει ρολο και ο γιατρος ηια το ποσο σε υπολογιζουν.οσο αφορα το μωρακι μου σρχισαμε να σηκωμομαστε χωρις νοηθεια κανουμε με κουβερτα τα σκεπαζοντας το κεφαλσκι μσς κανουμε γεια τον ινδιανο τραβαμε μαλλια και εαν δεν δεθουμε στο κσροτσι κανουμε βουτια.φιλακια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μπαμπας και κορη κοιμουνται, η μαμα εβαψε τα νυχακια της και ειπα να πω και εδω μια καλησπερα που μερες σκεφτομαι οτι καμια μας δεν μπαινει πια..

το απογευμα εχουμε βολτα στα μαγαζια και θα κλεισουμε και τα προσκλητηρια.

κατα τα αλλα ολα υσηχα, η μικρη ειναι μια χαρα, εχουμε παιδιατρο σε μια εβδομαδα και η δουλιτσα μου παει μια χαρα.

Χρυσα εχω κανει και εγω μια επεμβαση στο μητερα και αν και εμεινα μονο μια μερα ηταν πολυ καλες ολες και ο γιατρος επισης.

παντως πρεπει και εμεις να ειμαστε πιο απαιτητικες και να μην τρωμε οτι μας λενε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Aγγελική μου έχει λείψει να σου πω την αλήθεια και τώρα που δεν έχω πολύ χρόνο, νομίζω ότι με ολεύει καλύτερα να γράφω κάποια πράγματα μαζεμένα και να διαάζω.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Aggeliki83 τι καλά που θα είναι, ειλικρινά αν ήταν ζεστός, δεν το σκεφτόμουν καθόλου, που ξέρεις μπορεί σε κανα χρόνο να αλλάξει γνώμη. Λοιπόν πολύ χαίρομαι που ξεκινάμε πάλι εδώ. Καλό ράδυ.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να σας περιγραψω την χαρα μου που ξαναειδα μυνηματα στο αγαπημενο μας καφε!!

καλημερα αγαπες μου, ειμαστε μια χαρα και εμεις,

η μικρη μου ειναι σχολειο, εδω βρεχει και εχει κρυο και εγω κανω δουλειες στο σπιτι.

πολυ χαιρομαι που σας ξαναβλεπω εδω, ποτε δεν ηθελα να φυγουμε απο εδω μεσα..

τα φιλια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...