Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

γεια σου και απο εμενα παπακι....φιλακια στο μωρουλινι σου.

δεν σου λιωνουν τα φρουτακια στο μουλτι???μανγκο????πολυ καλη ιδεα δεν του εχω δωσει...μου ακουγεται πολυ καλοκαιρινο!!!!

κοριτσακια μου~!

ρε σεις τα φρουτα μηλο και αχλαδι μονο οχι ολα λιωνουν αλλα δε γινονται βελουδο ειναι σαν αμμος και δεν του αρεσουν!τα υπολοιπα του τα δινω ωμα αλλα τα συγκεκριμενα δεν τα θελει!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

να σας ρωτησω βρε κοριτσια εσεις δινεται γιαουρτακι και τυρακι γιατι εμενα μου πε οχι η παιδιατρος μου ενω αλλες φιλες εχουν δωσει στα παιδακια τους απο τον 7ο μηνα!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

παπακι και εγω δεν εχω δωσει ακομα...ειναι θεμα παιδιατρου,εγω αυτο εχω καταλαβει...μια χαρα εισαι εσενα πινει και μαμαδογαλατακι απο οτι βλεπω οποτε μην σκας....

ζωιτσα εχεις απολυτο δικιο!!!δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο καθολου....:confused: :confused: που γενικα ψαχνομαι το ξερεις...εχω ατμομαγειρα θα του τα κανω εκει τα λαχανικα και το κρεατακι στο κατσαρολακι...τραχανα θα δω μηπως μπορω να φτιαξω μονη μου χωρις αλατι...αν οχι θα δω...θα δω και τι θα μου πει ο καινουργιος γιατρος...μακαρι να ειναι οπως τον περιμενω......

bloubloyditsa ασε και εγω εχω ενα σπιτι παναγια μου βοηθα!!!!!!σημερα εφτιαξα ντουλαπες.....και σιδερωμααααα....αυριο η συνεχεια.....

το θεμα πολυ ωραιο και με πολλες δυνατοτητες μπρεις να φτιαξεις πολλα πραγματα στο θαλασσινο θεμα και κοριτσιστικο θα ειναι σουπερ!!!!αντε με το καλο...:D :D :D :D


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

renezaki μου δε σκαω καλε απλα μου κανει εντυπωση το γεγονος που καθε παιδιατρος ειδικα οσων αφορουν το θεμα διατροφη εχουν διαφορετικη αποψη.

για παραδειγμα η δικη μου παιδιατρος μου πε να του δινω τα παντα απο λαχανικα και φρουτα εκτος απο φραουλα και παντζαρι!

ακομα και πιπερια φλωρινης του εδωσα του αγγελινου μου και την εφαγε μια χαρα του αρεσε πολυ! μου ειπε οχι χοιρινο

γιαουρτι και μπισκοτοκρεμα ομως για παραδειγμα μου ειπε να κλεισει πρωτα τον 8ο μηνα και μετα!ο παιδιατρος της κουμπαρας μου για παραδειγμα της ειπε οχι πιπερια ναι χοιρινο ναι αβγο απο τον 7ο μηνα οτι να ναι ρε κοριτσια δε βγαζω ακρη ειλικρινα εγω να σας πω την αληθεια του δινω να δοκιμαζει με το δαχτυλο μου διαφορες γευσεις απλα πολυ λιγο!

εχτες του εδωσα τυρακι φετα πολυ πολυ λιγο απο το δικο μου φαγητο και το εφαγε!

προχτες ειμασταν σε μια καφετερια και αρπαξε ενα πατατακι και το εγλυφε με μανια και οταν του πηρα ουρλιαξε.

και λιγο κεικ του εδωσα 2 ψιχουλακια!

αμα κατσω και ακουσω το καθενα θα τρελαθω οποτε λειτουργω και λιγο ενστικτωδως τι να πω;;

ας ελπισουμε να ναι καλα τα παιδακια μας γερα και γεματα υγεια!

ευτυχως ο αγγελακος μου ακομα φτου φτου φτου δε εχει τρεξει ακομα ρουθουνι!ακομα και στα εμβολια ουτε δεκατα δεν εκανε τιποτα δοξα το θεο!

τωρα οσο γοα τη διατροφη σιγα σιγα βλεπουμε!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

τι να πω παπακι μου οπως λες δεν βγαζεις ακρη οντως....

μια χαρα φτου φτου το μωρακι σου που δεν εχει αρωστησει καθολου...μακρια απο μικρα παιδακια!!!!

φιλακια μανουλιτσες...αντε μωρε να τα λεμε και απο εδω ειναι ωραια...


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? εμεις μια χαρα, σημερα ειμαστε λιγο ανυσηχες βλεπω ομως το ουλο της κατασπρο μαλλον ετοιμαζουμε και τριτο δοντακι.

Κατα τα αλλα βαλαμε και απογευματινο στην διατροφη μας οχι ομως με ιδιαιτερη επιτυχια.

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν το τρωει, μηπως επειδη δεν εχει κρεας?

Χτες της εκανα ζυμαρικο με λαχανικα και σημερα ντοματοσουπα με λαχανικα και λιγο ζυμαρικο αλλα δεν..

Ισως να μην της αρεσει το ζυμαρικο σκετο γιατι μεσα στο κρεας το τρωει μια χαρα, καλα δεν σκαω θα τα φαει καποια στιγμη.

Σημερα ειχαμε παει να δουμε και για το δωρο που θα ξανουμε στις νονες, κοσμηματα θα παρουμε ριξαμε μια ματια και θα δουμε.

Καναμε και βολτα στην πλατεια, ειχε πολυ ωραιο καιρο.

Λοιπον κοριτσια σας αφηνω να χορεψουμε λιγο ακαντου...

Φιλακια !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερες εχω να γραψω στο καφε μας και αισθανομαι ασχημα... Βρηκα χρονο και ειπα να τα πουμε και απο δω! Οπως οι περισσοτερες ξερετε ειμαστε οικογενειακως αρρωστοι και εχουν σπασει τα νευρα μου... Πρωτον γιατι δε μπορω να καταλαβω παλι που κολλησε αυτο το παιδι και γιατι κολλαει τοσο ευκολα και δευτερον γιατι κολλησα και εγω και ειμαι κομματια. Τι να πω... ευχομαι να υπαρξει μια μεγαλη παυση μεχρι την επομενη ιωση!!!! Και να πεις οτι βγαινουμε????? Ελαχιστα! Και δε μπορω συνεχεια σπιτι, εχω τοσες δουλειες στο μαγαζι, αλλα πανω απ'ολα το παιδι. Ξερω οτι δεν ειναι το καλυτερο, αλλα σκεφτομαι του χρονου το σταθμο για λιγες ωρες. Εχουμε εναν διπλα στο μαγαζι, που τον εχει ανοιξει μια φιλη εδω και καποιους μηνες και μου ειπε οτι του χρονου θα ειναι και βρεφονηπιακος και μεσω εσπα δε θα πληρωνουμε. Θα το κοιταξω, γιατι οταν με το καλο θα αρχισει να περπαταει αντε να τον μαζεψω μετα μεσα στο μαγαζι. Και τα πεθερικα μου, που θελουν να τον κρατανε, θελουν να τον πηγαινω σπιτι τους και ειναι λιγο ταλαιπωρια για μενα και για παρομοιους λογους οπως τησ Ευης μας δε θελω και πολλα πολλα.

Εχω λιωσει στο διαδυκτιακο ψαξιμο για τη βαπτιση... Πωπω απιστευτο μου φαινεται το πως περναει ο καιρος... ηδη κλεισαμε τον ογδοο! Τι ευτυχισμενη που ειμαι δε λεγεται. Τον κοιταω και απο μεσα μπυ λεω, που ησουν τοσα χρονια???????!!!!!!!!

Παπακι να χαιρεσαι τον Αγγελακο σου!!!! Εχεις δικιο καθε γιατρος λεει τα δικα του. Γιαουρτι και εμας μας ειπε οχι ακομα, ουτε χοιρινο. Αλλα απο λαχανικα εποχης ναναι και οτι ναναι!!!! Και εγω του δινω να δοκιμαζει διαφορα!!!!! Φτουφτου ευχομαι να μην αρρωστησετε!!!!!!

Μπλουμπλου μου, τωρα που ηρθε η μανουλα θα μπειτε σε μια ταξη. Αχ! Περασε ο καιρος και αρχιζεις δουλιτσα,ε ? Αντε να δεις πως θα τα βγαλεις περα με ολα. Εισαι που εισαι μιση... βιταμινες!!!!!!

Ρενεζα, πηγατε στο καινουριιο παιδιατρο?

Ζωιτσα, εμενα η μαμα μου μου εχει πει να βαζω πρωτα το κρεας (εγω πεταω το πρωτο νερο), οταν τσιμπιεται το κρεας να βαζω τα καροτα, οταν τσιμπιουνται τα καροτα να βαζω την πατατα και στο τελος βαζω το μπροκολο. Μετα τα αφαιρω. Σουρωνω το ζουμακι και βραζω το ζυμαρικουλι.

Σας φιλω γλυκα!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι πτωμααααααααα.......πονάω παντου.χθες και σήμερα κουβαλουσα απο 2ωρες την νεραιδουλα με το σλινκ και ποναει η πλατη μου.Ξεπέρασα και τον Βέγγο.....δεν έχω διαθεση για τίποτα μονο να ξεραθωωωωωωωωωωω......κλείσαμε τον 8ο....ειμαι τρελαμενη με αυτό το παιδί!!!!!!!

ειλικρινά δεν διάβασα τι γραψατε αλλα δεν έχω κουραγιο.ηθελα μονο να "περάσω" απο εδω.μου έλλειψε.

καλο τριημερο σε όλες να περάσετε όμορφα...εμεις θα μεινουμε εντός τειχών......

φιλάκια γλυκούλες μου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σας φιλω και εδω!!!:D:D:D

αγγελικουλα μου οχι την τριτη θα παμε..αντε να δουμε τι θα μας πει περιμενω με αγωνια να τον γνωρισω απο κοντα...μου εχει φανει πολυ καλος απο το τηλ.μας πεφτει βεβαια λιγο μακρυα (110 χιλ.) αλλα τι να κανω αυτα ειναι τα κακα της επαρχιας....αμα ειναι καλος δεν με νοιαζει ας ηταν και πιο μακρυα σε 1 ωριτσα εξαλλου ειμαστε Σπαρτη....θα σας πω απο τεταρτη με το καλο.....

οαζαλινακι μου υπομονη ειναι δυσκολο με δυο παιδακια...... εδω εγω με τον θυσαυρακο και τα φτυνω καποιες μερες......και εμεις δεν θα παμε πουθενα φοβαμαι τις ιωσεις!!!!αφου και το απογευμα δεν θα τον παρουμε μαζι :-( :-( :-(


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

τι κανετε? καρναβαλιστηκατε χτες? εγω ναι, αφησα μπαμπα και κορη και βγηκα για ποτα και γυναικοπαρεα, περασα πολυ ωραια!!

Η μικρη μου κυρια μου εκανε την χαρη και ηταν πολυ καλο παιδακι, κοιμηθηκε πριν φυγω και δεν ξυπνησε οσο ελειπα...

Γυρισα κατα τις 2 και ξυπνησε για μαμ, στις 3:30 και μετα στις 6 και μετα στις 10:30.. καλα εγω ξευνηχτησα αυτη κοιμοταν, χαχαχαχ!

κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα..

Οζαλινακι διπλη η κουραση αλλα και διπλη η ευτυχια, εχεις 4 ματια να σε κοιταν σε λατρεια, σε ζηλευω με την καλη εννοια!!

Ρενεζακι σπαρτη ειναι ο καινουριος γιατρος? γιατι αλλαζεις τον παλιο?

α! απο φαγητο βαλαμε και απογευματινουλι και τρωμε σιγα-σιγα λαχανικα ή ζυμαρικουλι. Δοκιμασαμε και κατσικακι, πολυ της αρεσε...

φιλια, καλα να περασετε αυριο, εμεις θα παμε στην μαμα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαρακι μου δεν ξερω αν θυμασε σας ειχα γραψει κατα καιρους οτι δεν ειμαι ευχαριστημενη.....δεν ειναι της λεπτομερειας ρε παιδι μου.....εεε και εμενα αυτο με νευριαζει να φανταστεις στο ιατρειο του το πιο πολυ που μας εχει δει ειναι 7 λεπτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!για αυτο μωρε...τι να πω....μας ειχε δωσει και αντιβιωση χωρις να την χρειαζεται το μωρο απλα προληπτικα για να μη κανει βροχιολιτιδα....εεε ολα αυτα με εχουν κανει να θελω να αλλαξω......


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες,

ποσες μερες εχουμε να τα πουμε απο δω?

Κοριτσια εχω προβλημα με την μικρη, δεν κοιμαται σαν κανονικο παιδι!!!

Τι εννοω, κοιμαται το μεσημερι, ξυπναει κατα τις 6 μετα κοιμαται καμια ωρα 8-9 ή και μετα παει 12 για να κοιμηθει..

Ενταξει αυτο το προγραμμα δεν με πειραζει το εχω συνηθισει και το βρισκω και λογικο.. αλλα μερικες μερες τωρα δν κοιμαται καθολου μετα τις 6 που ξυπναει και παει η ωρα 12 και ακομα καμαρωνει..

Μα καλα δεν νυσταζει? και το αλλο που μου κανει, θελει μονο αγκαλια για να κοιμηθει.. Της μαμας την αγκαλια ετσι? και δεν θηλαζει, απλα θελει μανουλα.. μαλλον περναμε αγχος αποχωρισμου, βαρβατο..

Υπομονη δεν βλεπω και αλλη λυση..

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα, ολη μερα θελει να ειναι ορθια και να κοβει βολτες μεσα στο παρκο. Το φερνει βολτα συνεχεια, και στην κουνια σηκωνεται συνεχεια, για μπουσουλημα ουτε λογος, δεν το θελει καθολου.

Απο φαγητα παμε μια χαρα, εχει φαει σχεδον ολα τα χειμερινα φρουτα και λαχανικα. Τρελαινετε για κατσικακι και της αρεσει και η ντοματα.

Ρενεζακι τα ειδα τα νεα σου για το γιατρο, μια χαρα.. ναι μωρε το παν ειναι να μην σε αγχωνει και να σου αποπνεει ηρεμια.

και να δινει και σημασια, να μη σε ξεπεταει.

Εγω ευτυχως δεν εχω παραπονο και ταιριαξαμε και καλη ειναι.

οζαλινακι σε χασαμε.. τι κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!χιλια συγνώμη που έχω να εμφανιστώ μέρες!!!

Τι κάνουν τα μωράκια μας???εμεις ζοηρευουμε!ολο όρθιοι να περπατάμε θελουμε ,τον κρατάω εννοείται και καμία φορα θέλει να μου αφήσει και τα χέρια,δεν έχει αίσθηση κινδύνου ότι θα φάει τα μούτρα του!χαχαχ!παρκο δεν έχουμε οποτε δεν μπορω να τον αφήσω λεπτό μονο του!απο φαγητο καλα πάμε,τρωμε τα γεύματα μας!με το απογευματινο έχουμε θέμα που τρωμε μονο την κρεμουλα με μητρικό γάλα και εγω θελω να του αρχίσω και αλλα φαγητακια!λαχανικα απόγευμα δεν ήθελε,ουτε ρυζακι βρασμενο με ζουμακι απο το μεσημεριανο!

Μαρακι εγω το απόγευμα αν κοιμάται μετα τις 6.30 τον ξυπναω,ανα και τελευταία δεν κοιμάται πολυ μέσα στη μέρα!και ευτυχως το βράδυ κατα τις 8 κοιμάται!παντα βεβαια στην αγκαλια της μανουλας,είτε θηλαζοντας είτε νανουριζοντας!

Παπακι καλώς ήρθες και πάλι!πρεπει να τα είχαμε πει και στο καφε Ιουλίου εμεις!

Σας φιλω και καληνύχτα!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τι κάνετε κοριτσάκια?

εμείς γινόμαστε τερατάκια....όλη μέρα ντα ντα ντα, αντε αντε και ενα σωρο άλλα και όπως είπε ο μεγάλος η μουσου πολύ γλωσσού μας βγήκε:lol::lol::lol:

επίσης εδώ και 3 μέρες πίανετε και σηκώνεται μόνη της και δεν θέλει να βάλει κώλο κάτω.....μου έκοψε τα χέρια.....

φάγαμε και σήμερα το κατσικίσιο γιαουρτάκι μας που βρωμάει τραγίλα:confused::confused:

και σήμερα το εφαγε πιο ευχάριστα........

ελπίζω να κοιμηθεί ήσυχα να ξεκουράστω λίγο.......

πολλά φιλάκια σε όλες.;):tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το ξεχασαμε το καφενεδακι μας!

Σημερα ειχαμε παιδιατρο, ψηλωσαμε 3 ολοκληρους ποντους και φτασαμε 79, καλα την ειχα μετρησει και εγω στο σπιτι και μου ειχε κανει εντυπωση ποσο ψηλωσε.. Βαρος δεν πηραμε μονο 60γρ, πραγμα που δεν μας ανυσηχει καθλου, η παιδιατρος μας ειναι πολυ ευχαριστημενη.

Η Εφη παρα πολυ ζωηρη, ολο ορθια και δεν καθοταν στο κωλι της!

Παει ο Βουδας που ηξερες μου ειπε...χαχαχαχα!!

Την βρηκε πολυ ζωηρη και παρατηρητικη και σοβαρη οπως παντα, βεβαια της εσκασε κατι χαμογελακια και ενταξει!

Μας εβαλε οσπρια, μια φορα την εβδομαδα μαζι με κρεας και επισης γιαουρτακι, ειπε οχι προβειο ή κατσικισιο, ειναι βαρια ακομα, θα την ακουσω και βλεπουμε.

Ακομα μας ειπε να βαλω οποιο φρουτο εποχης βρω εκτος φραουλα και επισης να τρωει και πρασινα λαχανικα για να την βοηθανε στα κακα της. Ακομα μου ειπε οταν μαγειρευω με πατατα-καροτο-σελινο να βαζω ακομα 3-4 λαχανικα σιγουρα.

Γενικα να τρωει ποικιλια απο λαχανικα και φρουτα.

Το απογευμα συνεχιζουμε τα φαγητα μας και κανα γιαουρτακι, για κρεμες ετοιμες ουτε λογος.

Επισης την ρωτησα για τον θηλασμο και το βραδυνο ξυπνημα, μου απαντησε οτι πιθανον αναπληρωνει το γαλα που δεν πινει το βραδυ και να θηλαζω χωρις σταματημο..!!χιχιχιχ!!

Να δινω γαλα, σνακακια αναμεσα στα γευματα αν θελω και οτι μαλλον εχω παθει εγω το αγχος αποχωρισμου σε σχεση με την μπεμπα.. δεν θελω να την αφηνω απο το στηθος μου!!

Μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα με τις ωρες που θα λειπω και οτι μαλλον θα τα παει περιφημα η μικρη.

Α! να παρουμε και αντηλιακο.

Για παπουτσακια την ρωτησαμε αν πρεπει να της παρουμε κανονικα και οχι αγκαλιας και μου απαντησε οτι οταν θα σταθει και θα κανει βηματακια να της βαλουμε κανονικα με πατο.

Αυτα θυμαμαι για την ωρα..

Φιλακια πολλα σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...