Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Παιδί κ Θέατρο/Παραστάσεις -


admin

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη

το θέμα αυτό ανοίχτηκε συμπληρωματικά έτσι ώστε να σημειώνετε εδώ τις προθέσεις σας για επίσκεψη σε συγκεκριμένη παράσταση, ή εμπειρίες σε παραστάσεις που τρέχουν αυτή τη στιγμή.

Στο αρχικό θέμα που βρίσκεται στο Parents.gr μπορείτε να παραθέτετε τις κριτικές σας για τις παραστάσεις, και γενικές εντυπώσεις, έτσι ώστε να μένουν ορατές κ εύκολα αναγνώσιμες,

ενώ εδώ μπορείτε να συζητήσετε για αυτές με έναν πιο χαλαρό τρόπο.

Υπενθυμίζουμε οτι μπορείτε να βλέπετε τις θεατρικές παραστάσεις αλλά και παραστάσεις κουκλοθεάτρου, θεάτρου σκιών και μαριονέττας που απευθύνονται σε παιδιά εδώ: http://parents.org.gr/events/a264

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα ..εγω γραφω καλα εδω;:confused:

τελοσπαντων βγηκε το ο 'κοσμος αναποδα' σε θεατρικο

http://www.xo.gr/%CE%98%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B1/%CE%91%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE/%CE%98%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF/P/Pass-Port

γενικα λατρευουμε το σιντι...

το εχει δει καποιος να μας πει αποψεις;:)

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο το θέμα! Νομίζω θα μας φανεί πολύ χρήσιμο!

Εμείς πήγαμε στην παράσταση γιατί παίζει ένας φίλος μας και ήταν καταπληκτική . Βασικά και μόνο που βλέπεις τους ήρωες που μέχρι τώρα άκουγες μόνο στο cd μπροστά σου ολοζώντανους, αυτό ξετρέλανε τα παιδιά! Πυρετός, Γρουσουζέλος, Άμπακοι, Σκουποξυλάνθη, ο Μπομπ ο Χαμαιλέοντας... Ακούστηκαν και 2 καινούρια κομμάτια που δεν είναι στο cd!

Ούτε που κατάλαβα πως πέρασε η ώρα! Και ο χώρος super! Τώρα θέλω να πάω στο Σιωπή ο βασιλιάς ακούει! http://www.clickatlife.gr/story/theatro/to-paidiko--miouzikal-tou-nikou-kupourgou-sto-theatro-xutirio?id=1901512

Δεν το πρόλαβα πέρσι στο bios! Μήπως πήγε κανείς άλλος;

τωρα ..εγω γραφω καλα εδω;:confused:

τελοσπαντων βγηκε το ο 'κοσμος αναποδα' σε θεατρικο

http://www.xo.gr/%CE%98%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B1/%CE%91%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE/%CE%98%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF/P/Pass-Port

γενικα λατρευουμε το σιντι...

το εχει δει καποιος να μας πει αποψεις;:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θέλω να πάω στο Σιωπή ο βασιλιάς ακούει! http://www.clickatlife.gr/story/theatro/to-paidiko--miouzikal-tou-nikou-kupourgou-sto-theatro-xutirio?id=1901512

Δεν το πρόλαβα πέρσι στο bios! Μήπως πήγε κανείς άλλος;

Δεν έχουμε πάει στη συγκεκριμένη παράσταση, αλλά μήπως μπορείτε να γράψετε σε ποιες ηλικίες απευθύνεται; (και αυτό και το "κόσμος ανάποδα")


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

'ο κόσμος ανάποδα" βλέπεται άνετα από παιδιά από 3 ετών και άνω και σίγουρα πολύ ευχάριστα και από μεγάλους (έχει ένα χιούμορ πολύ έξυπνο). το σιωπή ο βασιλιάς ακούει, νομίζω ότι είναι για λίγο μεγαλύτερα παιδιά γιατί είναι μόνο μουσική (σαν οπερέτα κάτι) οπότε θα έλεγα από 8 χρονών και πάνω (με κάθε επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν το χω δει!)

Δεν έχουμε πάει στη συγκεκριμένη παράσταση, αλλά μήπως μπορείτε να γράψετε σε ποιες ηλικίες απευθύνεται; (και αυτό και το "κόσμος ανάποδα")
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

μενουμε εκτος αθηνων και τα χριστουγεννα θα παμε στη γιαγια μας στην αθηνα.

Θα ηθελα αν γνωριζετε να μου προτεινετε για 3 ετων περιπου καποιο θεατρο για τη μεγαλη κορη μου γιατι της αρεσει πολυ.

Εχουμε παει εδω οταν ηρθαν οι mazoo και η "πριγκηπισσα και ο βατραχος" του θιασου χριστοπουλου αλλα ηταν για πιο μεγαλα παιδακια (αν και τα θυμαται και τα λεει ακομα.)

Διαβασα καλα λογια για το "Μήλα Ζάχαρη Κανέλα", τι λετε?

Τους mazoo τους ξερουμε εννοειται απλα αν γνωρισετε ποτε θα βγει προγραμμα για τις γιορτες να παρω τηλ. να κλεισω γιατι σιγουρα θα γινεται χαμος!!!

επισης εχω και μια μικρη 14 μηνων δεν νομιζω να πληρωνει εισιτηριο αν τη παρω μαζι ε???

κοριτσια οτι απο αυτα γνωριζετε χρησιμο θα μου ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Θα ηθελα αν γνωριζετε να μου προτεινετε για 3 ετων περιπου καποιο θεατρο για τη μεγαλη κορη μου γιατι της αρεσει πολυ.

Διαβασα καλα λογια για το "Μήλα Ζάχαρη Κανέλα", τι λετε?

επισης εχω και μια μικρη 14 μηνων δεν νομιζω να πληρωνει εισιτηριο αν τη παρω μαζι ε???

κοριτσια οτι απο αυτα γνωριζετε χρησιμο θα μου ειναι!!!!

Νομίζω ότι το "Μήλα, ζάχαρη, κανέλλα" είναι ό,τι πρέπει για τη μικρή σου που είναι 3. Επίσης, γι' αυτή την ηλικία είναι πολύ ωραίο και "ο λύκος και τα κατσικάκια", που είναι πολύ χαρούμενο για μικρά παιδάκια και με πολλή μουσική. Επίσης νομίζω - χωρίς όμως να τα έχω δει - πως και οι άλλες παραστάσεις της κας Μπόικο (η κοκκινοσκουφίτσα και τα τρία γουρουνάκια) απευθύνονται σε μικρά παιδιά.

Τώρα για τη μικρή σου, ξέρω σίγουρα ότι δεν πληρώνει στους mazoo, με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα την κρατάς αγκαλιά (που μάλλον εννοείται). Στα υπόλοιπα, πάρε καλύτερα τηλέφωνο.

vasialen, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης νομίζω - χωρίς όμως να τα έχω δει - πως και οι άλλες παραστάσεις της κας Μπόικο (η κοκκινοσκουφίτσα και τα τρία γουρουνάκια) απευθύνονται σε μικρά παιδιά.

ναι εχεις δικιο το εψαξα βαση του ονοματος που μου πες (Μπόικο) και βρηκα αυτο!!!!

ωωωω εχω υλικο να μελετησω!!!!

αν εχετε κι αλλες προτασεις καλοδεχουμενες!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στον Μάρκο τον Γάτο που παίζεται στο ίδιο θέατρο με το "Μήλα-Ζάχαρη-Κανέλα" την Κυριακή. Θα ήταν καλύτερο να περιορίσουν τις θέσεις γιατί υπήρχε μεγάλη βαβούρα και τα παιδιά δεν φάνηκε να συγκεντρώνονται πολύ. Αν μπορείτε επιλέξτε να πάτε καθημερινή. Το δεύτερο έμοιαζε πολύ με το πρώτο οπότε ίσως σαν εμπειρία να μην είχε κάτι το διαφορετικό για τα παιδιά.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια πιστευετε το το "Μήλα-Ζάχαρη-Κανέλα" κραταει το ενδιαφερον? επειδη δεν ειναι κανενα παραμυθακι απο τα κλασσικα που ετσι κ αλλιως τους αρεσουν!

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Εμείς το είδαμε όταν η κόρη μου ήταν σχεδόν 3 - ήθελε καναδυό μήνες για να τα κλείσει. Ήταν η πρώτη της επίσκεψη σε θέατρο και γενικά πήγε καλά. Το πολύ θετικό της παράστασης είναι ότι συνεχώς βάζουν τα παιδιά να συμμετέχουν, τα σηκώνουν δλδ στη σκηνή, τους δίνουν να κρατούν διάφορα κλπ. Γι' αυτό και τα παιδιά δεν βαριούνται. Εξάλλου, είναι και πολύ μικρή η διάρκεια (60 λεπτά νομίζω). Επίσης, απ' όσο θυμάμαι, όλα τα παιδάκια το χάρηκαν τελικά, παρόλο που στην αρχή (πριν αρχίσει το έργο) επικρατεί ένας πανικός μέχρι να τακτοποιηθούν όλοι και ίσως κάποια φρικάρουν. Το θεατράκι είναι πολύ μικρό, μην περιμένεις τις φοβερές εγκαταστάσεις, αλλά η παράσταση είναι ιδανική για μικρά παιδάκια (μέχρι το πολύ 5 χρονών νομίζω).


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Kαλησπερα, εγραψα και στο parents το ιδιο μηνυμα, ψαχνω καποια κοπελα να εχει παει στο "Kακομαθημένη Βασιλοπούλα" του Άλκη Ζερβού. Ειναι σε περιοδεια και ερχεται και στο ηρακλειο 23-1-11 και αν αξιζει λεω να παμε...

αν γνωριζετε κατι απαντηστε μου!!! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...