Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Αθηνούλα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! Πάντα να 'σαι ευτυχισμένη και με το καλό ο παίδαρος!:D

Της Ειρήνης τι της έχετε πει για το μωρό? Μήπως για κάποιο δικό της λόγο αισθάνεται απειλή? Για το αν θα την παίρνεις στο κρεβάτι σου νομίζω ότι η καθεμιά μας θα σου πει τα δικά της. Το βασικό είναι να αποφασίσεις εσύ τι θέλεις να κάνεις...Πάντως όταν με το καλό έρθει το μωρό και το παίρνεις στο κρεβάτι σου, σίγουρα δεν θα μπορείς να της το αρνηθείς. Προετοιμάσου για στιγμές οικογενειακής ευτυχίας:tongue:

Ευχαριστω ΕΛιζακι! Της εχουμε πει ναι...ισως οσο μεγαλωνει η κοιλια να προκυπτουν τετοια θεματα. Αν και μεχρι ωρας εχει δειξει πολυ θετικα σημαδια, ολο μου χαιδευει την κοιλια, κουναει τη δικη της και λεει εχω μπεμπη και χαιρεται πολυ οταν παιρνω αγκαλια το μωρο του αδερφου μου...

Αυτο φοβαμαι, οτι θα τον γκεμισει απο κανα κρεβατι χαχαχαχαχαχα αλλα μπορει να μου τυχει το σουπερ μωρο που θα κοιμαται 15 ωρε σερι στην κουνια του χαχαχαχαχαχα

Το αλλο να σας πω να συγκινηθειτε, Μου λεει

μαμα να ταιζω εγω τον μπεμπη με κουταλι?

της λεω στην αρχη πινει μονο γαλα...

αααα να του δινω μπιμπερο?

οχι, θα πινει απο τη μαμα

ααααα απο τη μαμα....(σκεφτεται) ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

χαχαχαχαχαχα


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτο φοβαμαι, οτι θα τον γκεμισει απο κανα κρεβατι χαχαχαχαχαχα αλλα μπορει να μου τυχει το σουπερ μωρο που θα κοιμαται 15 ωρε σερι στην κουνια του χαχαχαχαχαχα

Κοίτα, εσύ θα είσαι ΠΑΝΤΑ ανάμεσα τους. Σαν το εσταυρωμένο ένα πράγμα...:mrgreen:

Δε σας είπα

Έβαλα τα παιδιά -επιτέλους- στο ίδιο δωμάτιο!!! Και μάλιστα μετά από αίτημα του Κωστή:shock:

Το πρόβλημα είναι ότι η Σοφία ξυπνάει αξημέρωτα κατά τις 5- 5.30 και μετά δυσκολεύεται να ξανακοιμηθεί οπότε την μετακομίζω στο δικό μου δωμάτιο και όταν ξυπνάει ο Κωστής την ψάχνει και παραπονιέται ότι δεν κοιμηθήκανε μαζί:roll:.

Άλλη αναβάθμιση, η Σοφία όταν ξυπνάει αντί να κλαίει φωνάζει "ΜΑΜΑ!, ΜΑΜΑ!, ΜΑΜΑ!" μέχρι να φτάσω...:cool:


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !

Να ζησει ο νεοφωτιστος Αγγελουκος !!Μυρτω παντα αξια!

οσο για το ταλεντο της νονας ειναι πλεον γνωστο σε ολους τι καλλιτεχνης ειναι !ειμαι σιγουρη οτι ηταν ολα τελεια

ελιζα τωρα τα πηγες στο ιδιο δωματιο?πως και τοσο αργα ?

και εγω που σκεφτομαι να τα εχω απο πολυ νωρις ..


eNortjK1UrI0tzQxUbIGXDAS-wKt95.pngeNortjK1UrI0tzQxU7IGXDATAQKv37.png
Link to comment
Share on other sites

Αθηνούλα μου χρόνια πολλά και καλά μυαλά:tongue: Να χαίρεσαι τα πλάσματά σου και να σε χαίρονται κι αυτά!

Ρε Τζενάκι τι ταλαιπώρια απ'το πουθενά... δε λες ρε κοπελιά που τη γλυτώσατε!

Καλά ρε Τάτι πότε χτύπησε η Αννούλα; Εκεί που τρέχανε με τον Σόζω; Και γω τις ίδιες απορίες με το ντουντούκι έχω...τι ακριβώς είναι αυτή η ουρτικάρια;

Ο δε φωτογράφος φοβερός, δεν έχασε ούτε στιγμή από την βάφτιση του Αγγελίνου!:tongue::tongue::tongue:

Κακίες... κάτι λεπτομέριες έχασα, ας πούμε την κολυμπήθρα:mrgreen:

Όλα χθες ήταν ΥΠΕΡΟΧΑ! Η συγκίνηση της ημέρας, τα λόγια του παππά... λογω της ημέραααας..

Πραγματικά τα είχαν φτιάξει οι κοπέλας πολύ ωραία... και το σημείο είναι πολύ όμορφο και ρομαντικό και ο παππάς συμπαθέστατος και πολύ τρυφερός με τον Αγγελάκο, αν δεν έμπαινε λαδάκι στα ματάκια του δεν θα έκλαιγε καθόλου ο γλυκούλης μου. Και η Δαναούλα ήταν μια κούκλα παρόλο που ήταν στραβωμένη και με το δίκιο της.

Οι κομπαροι ήταν διαβασμένοι, ούτε λέξη λάθος στο πιστεύω... αυτούς περίμενα, ο παππάς έκανε λάθος χαχαχα

Έγω να πω ότι αυτό που λάτρεψα είναι η οικογένεια Άφρος με όλα τα αδέλφια και τους γονείς... εγώ εκεί να σας πω την αλήθεια ένοιωσα τη μεγαλύτερη συγκίνηση όταν καθήσαν όλοι μαζί για να βγουν φωτογραφία. Πολύ ωραίοι όλοι, μπράβο σας!

Ααα και να μην ξεχάσω να πω ότι όλη η τετράς ήταν κόμματοι τρελοί βλ. Αφρο, Μυρτώ (σαν πια είπαμε μοιάζει;), Τάτι, Ελένη:-D

Φεύγω για μπάνιο... να πάρει δεν προλαβαίνω να γράφω δεύτερο ξανθοπουλικό επεισόδιο... αν προλάβω να επανέλθω σε λίγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξανθοπουλικό επεισόδιο 2ο

... το σώβρακο που δεν είχε να αλλάξει ο θοδωράκης παρόλο που ήταν κυριακή (όπως όλοι ξέρουμε σε όλες τις ξανθοπουλικές ταινίες κάθε κυριακή κάνανε μπάνιο και αλλάζανε σώβρακο... η αλλάγη σωβρακου νωρίτερα σήμαινε κεράτωμα)... τα γεμιστά που γίνανε σούπα και μοιάζανε με γόνδολες και πάλι στην κονσέρβα τόνο καταλήξαμε... το μαλλιοτράβηγμα το πρωί με μία κατσαρίδα στο νεροχήτη για ιδιοκτησιακούς λόγους "άσε κάτω μωρή το πιάτο" "όχι εγώ το είδα πρώτη"... ο μικρός που δεν κοιμάται καθόλου... ο άλλος μικρός που κοιμάται αλλά ξυπνάει κάθε μία ώρα... κι ο πιο μεγάλος που κοιμάται και ροχαλίζει...

με καλεί το μαμοκαθήκον μου... εφυγαααααα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να σας πω… Η Μάνη πανέμορφη, άγρια ομορφιά, με τα επιβλητικά μανιάτικα πανέμορφα πυργόσπιτα, καθόλου κόσμος, ιδανικά για διακοπές. Γυρίσαμε όλο το πόδι, πήγαμε σπήλαια Διρού, όλα τα λεφτά, κάναμε το πρώτο μας μπανάκι σε αρκετά δροσερά νερά, ήπια φραπεδάκι στην παραλία ήρεμα χωρίς να τρέχω να κυνηγάω κανέναν:tongue::tongue:, σκιστήκαμε στο φαί, χαλαρώσαμε στο γνωστό κυριλάτο ξενοδοχείο Κυρίμαι http://www.kyrimai.gr/ πίνοντας καφέ κ αγναντεύοντας τη θάλασσα. Ήπιαμε βραδινό ποτάκι ,ύπνο δεν πολυευχαριστήθηκα (είχα την ευκαιρία μετά από 2 σχεδόν χρόνια να κοιμηθώ σερί όλο το βράδυ και να ξυπνήσω ό,τι ώρα γουστάρω, αλλά από τις 8 το μάτι γαρίδα γμτ,γμτ,γμτ…)


1mLlp2.pngFRJZp2.png9R7fp3.png
Link to comment
Share on other sites

Jen το holiday in Evia έχει χάλια θάλασσα απ' ότι έμαθα από πολλές πηγές! Κι εγώ ακόμα στην αναζήτηση του δίχωρου με την καλή θάλασσα στα πόδια σου είμαι! Όποια βρει τίποτα καλό το λέει και στις άλλες deal ε?

Από που το έμαθες?

Εκεί κλείσαμε τελικά γιατί μας άρεσε πολύ η χαλαρότητα του κήπου. Θα πάμε τέλος Ιουνίου. Δηλαδή πόσο χάλια είναι η θάλασσα?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Jen το holiday in Evia έχει χάλια θάλασσα απ' ότι έμαθα από πολλές πηγές! Κι εγώ ακόμα στην αναζήτηση του δίχωρου με την καλή θάλασσα στα πόδια σου είμαι! Όποια βρει τίποτα καλό το λέει και στις άλλες deal ε?

Βασικά εμείς κλείσαμε στο eviaholidays http://www.eviaholidays.gr/ και όχι στο holidays in evia http://www.holidaysinevia.gr/

Εσύ για ποιο από τα δυο εννοεις ότι έχει χάλια θάλασσα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε ακόμη ιντερνετ σπίτι και δεν σας προλαβαίνω.

Αφροδίτη να σου ζήσει ο Άγγελος! Καλοφώτιστος! Και η νονά πάντα άξια!:D

Τάτι μου πότε να βρεθούμε να πάρουμε το μαγιό μας? Γιατι σε 2 βδομάδες θα το χρειαστούμε!:D Θα κανονιστεί συνάντηση αυτό το ΣΚ? Αν όχι θα περάσουμε από το σπίτι σου να το πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασικά εμείς κλείσαμε στο eviaholidays http://www.eviaholidays.gr/ και όχι στο holidays in evia http://www.holidaysinevia.gr/

Εσύ για ποιο από τα δυο εννοεις ότι έχει χάλια θάλασσα?

στο holidays in evia, εχουμε πάει, μείναμε στο village, ήταν πολύ ομορφα! Βολεύει πάρα πολύ το φέρυ, και μόλις βγεις, σε 10λεπτο είσαι στο ξενοδοχείο.

Η θάλασσά του δεν φαινόταν καλή (δε βουτήξαμε, ήταν Πρωτομαγια), αλλά η πισίνα του όλα, όλα, όλα τα λεφτά!! πολύ μεγάλων διαστάσεων, για όλα τα γούστα!!! Το φαγητό all inklusive, με πολύ καλό μπουφέ πρωί-μεσημέρι-βράδυ.

Επίσης, πολύ γκαζόν, διασκέδαση για παιδιά, παιδική χαρά.

το eviaholidays επίσης το έβαλα στη λίστα...αν μου πεις οτι αξίζει η θάλασσα, είναι ότι πρέπει για ένα τριημεράκι.


ZIPWp2.pngCCPvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η καλύτερη θάλασσα στην Εύβοια που είδα πέρσι είναι στον Κάλαμο στον οποίο σκοπεύουμε να κάνουμε ένα τριημεράκι τον Ιούλιο. Είναι κρύσταλλο. Βάλε στο google να δεις. Με χοντρή άμμο! Απλά δεν έχει υποδομές για μωρά αλλά με 5 μηνών που πήγαμε πέρσι δεν ήθελες και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Προς όλες τις κατευθύνσεις για ανταλλαγή μαγιών και μη!

Την Κυριακή 13/6 να κανονίσουμε συνάντηση

μπορούμε και στο Πάρκο του Ψυχικού που είχαμε συναντηθεί και την άλλη φορά, ή στο Πικιώνη ή και στον Εθνικό Κήπο... όπου θέλετε. Αλλιώς εγώ είμαι σπίτι μου και σας περιμένω για όσες θέλουν τα μαγιώ άμεσα... Ντιες εσύ θαρθεις Κυριακή;

Από 25/6 και μετά όμως θα φύγουμε... και γενικά δεν ξέρω και πολύ τί θα κάνουμε τον ιούλιο μπορεί να μην είμαι εδώ ... οπότε ότι είναι να γίνει άμεσα...

Αααα ελίζα εσύ που τα είχες λογαριάσει πόσο έκαναν για πες πόσο ήταν το μαγιώ και πόσο το καθισματάκι....


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να σας πω… Η Μάνη πανέμορφη, άγρια ομορφιά, με τα επιβλητικά μανιάτικα πανέμορφα πυργόσπιτα, καθόλου κόσμος, ιδανικά για διακοπές. Γυρίσαμε όλο το πόδι, πήγαμε σπήλαια Διρού, όλα τα λεφτά, κάναμε το πρώτο μας μπανάκι σε αρκετά δροσερά νερά, ήπια φραπεδάκι στην παραλία ήρεμα χωρίς να τρέχω να κυνηγάω κανέναν:tongue::tongue:, σκιστήκαμε στο φαί, χαλαρώσαμε στο γνωστό κυριλάτο ξενοδοχείο Κυρίμαι http://www.kyrimai.gr/ πίνοντας καφέ κ αγναντεύοντας τη θάλασσα. Ήπιαμε βραδινό ποτάκι ,ύπνο δεν πολυευχαριστήθηκα (είχα την ευκαιρία μετά από 2 σχεδόν χρόνια να κοιμηθώ σερί όλο το βράδυ και να ξυπνήσω ό,τι ώρα γουστάρω, αλλά από τις 8 το μάτι γαρίδα γμτ,γμτ,γμτ…)

Τι όμορφα! Μου θύμισες το περσινό καλοκαιράκι που είχαμε πάει και ήταν τέλεια... κάναμε υπέροχες εκδρομούλες!

Άντε να το ξανακάνετε...

Όλες στον πυρετό των καλοκαιρινών διακοπών... εγώ παρόλο που κι εμείς στα κανονίσματα είμαστε δεν έχω καταφέρει να μπω στη διακοποκατάσταση μου φαίνεται πολύ μακρινό.

Την Κυριακή εγώ δεν θα σας έρθω γιατί έχουμε δύο βαφτίσεις άρα αν ξημεροβραδιάσετε εκει πέρα μπορεί να σας επισκεφτούμε το απόγευμα... τέλεια θα περάσετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...