Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Τα μικρά μου τερατάκια κοιμήθηκαν! Ελπίζω να έχουμε ησυχία...

Νατάσα, εγώ χρησιμοποίησα τα Αvent πάρα πολύ με την πρώτη μου κόρη, είχαμε πάρει πάααρα πολλά...κάθε λίγο και λιγάκι ανακαλύπτω κιάλλα σε κάποιο ντουλάπι... Θυμάμαι η Αγλαία μου τα είχε πει... Καταρχήν κάνουν ένα σωρό άλλες δουλειές εκτός από την αποθήκευση γάλακτος, δλδ μπορείς να βάζεις αργότερα και το φαγητό ή την φρουτόκρεμα και να το παίρνεις μαζί σου. Και στην συνέχεια μπορείς να τα χρησιμοποιείς σαν μικρά ταπεράκια. Επίσης κάτι άβολο που έχουν τα σακουλάκια είναι ότι πρέπει αφού ξεπαγώσει το γάλα να το βάλεις στο μπιμπερό, ενώ τα δοχεία απλά βγάζεις καπάκι - εφαρμόζεις αντάπτορα - ταίζεις...γενικά τον άντρα μου (που τάιζε) τον βόλεψαν πολύ... Αυτάααααααααααα :mrgreen:

Με τα μαγιώ, τζενάκο όποτε θες πάρε τηλέφωνο και έλα να το πάρεις...

ναι και ο δικός μου άντρας προτιμάει να πάρουμε τα μπουκαλακια για να είναι πιο εύκολο.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτά είναι της Avent?

http://www.consumer.philips.com/c/avent-baby-breastfeeding/via-scf612_10/prd/gr/

αν πάρω αυτά που φαίνονται όντος πολύ βολικά και για μετά θα πρέπει να χύνω από το δοχείο του θήλαστρου σε αυτά. αυτό γίνεται? δεν υπάρχει κίνδυνος να μολυνθεί το γάλα? και μετά σε αυτά μπαίνει θηλή εύκολα για να του είναι εύκολο του άντρα μου? έχω αγχωθεί πολύ!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νατασα, τα κορίτσια μιλάνε για τα πρώτα που έβαλες. Είναι πράγματι πολύ βολικά.

Τα 2α νομίζω πως είναι γυάλινα. Πιάνουν πολύ χώρο, ξεπαγώνουν πιο αργά και πρέπει να προσέχεις πόσο τα γεμίζεις για να μη σπάσουν.

Καληνύχτα σας!


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Λοιπον Νατασσα, τα πρωτα που εβαλες της αβεντ πηρα κ γω και με βολεψαν πααααρα πολυ. Η συσκευασια ειχε νομιζω 18 ευρω και περιεχει 6 ταπερακια, 6 καπακια και 2 ανταπτορες. Βιδωνουν κατευθειαν πανω στο θηλαστρο της αβεντ (να σου πουν τα κοριτσια να βιδωνουν κ στο σουιγκ που εχεις, εγω δεν ξερω) και μετα βαζεις ανταπτορα κ γινεται μπιμπερο (πρεπει να εχεις κ ενα καπακι-θηλη απο μπιμπερο αβεντ). Ειναι πολυ βολικα γιατι μπορεις να τα χρησιμοποιησεις ως μπολακια, στη καταψυξη, στο φουρνο, με υγρα με στερεα. Αρκει να σου εφαρμοζουν στο θηλαστρο γιατι αλλιως θα πρεπει να αποστειρωνεις ενα σκευος παραπανω!!

Και τα δευτερα μπορεις να τα παρεις, πλαστικα μπιμπερο της αβεντ ειναι, απλα ειναι μπιμπερο! Πιο οικονομικα θα σου βγουν τα μπολακια νομιζω.

Πηγαινε καλυτερα σε ενα ΛΗΤΩ ή κατι τετοια να τα δεις απο κοντα κ αποφασιζεις πιο σε βολευει. Σημασια εχει να σου εφαρμοζουν στο θηλαστρο.

Α, το γαλα αν το εχει ζεστανει, οχι δεν πρεπει να το ξαναβαλει στο ψυγειο.

Δε θα πω νυσταζω γιατι εχω γινει βαρετη! Το σχεδιο εξοντωσης καλα κρατει!

Μαρινα, οχι δεν την καναμε στη φιλαδελφεια τη βαφτιση. Αν και την ειχαμε σκεφτει αυτην την εκκλησια στη φιλαδελφεια, ειναι πολυ ομορφη, αλλα γινεται χαμος, εχει συνεχομενα γαμους-βαφτισεις. Στο παρκο τριτση το καναμε, σ'ενα ξωκκλησι που δεν το ξερει κανεις, αλλα εχει καλη θεα!

Αντε ρε φωτογραφε, που ειναι οι φωτο??? Τζαμπα σε πληρωνουμε???

Σας φιλω, λεω να πεσω με τα μουτρα στη δουλεια σήμερα για να περασει η μερα γρηγορα!


Link to comment
Share on other sites

Σας καλημερίζω τσουπρίτσες μου!

Τί κάνετε? Αθηνούλα Χρόνια Πολλά! Πολύχρονη κουκλάρα μου, να χαίρεσαι την ρηνούλα και το Βάγκο σου και το μικρό σπορίδιο! Καλά η Ειρήνη συναγγωνίζεται τη Λήδα εεε? Άντε να σου βγει και ο μικρός έτσι να δω τί θα κάνεις.... Δεν θα ξέρεις από πού να την κάνεις!

Εγώ πήζω στη δουλειά αλλά εντάξει δεν παραπονιέμαι...

Τουλάχιστον κοιμηθήκαμε καλύτερα σήμερα...

Φιλακια σας!


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!

Λοιπόν, συνεχίζουμε το θεματάκι μας!

Τα δοχεία της avent δεν προσαρμόζονται στο medela. Παρόλα αυτά όμως εμένα με βόλεψαν. Δηλαδή, βγάζεις με το θήλαστρο, μεταφέρεις στα δοχεία, κλείνεις,κατάψυξη. Ο άντρας σου ξεπαγώνει, βγάζει το καπάκι και προσθέτει τον αντάπτορα με τη θηλή από το μπιμπερό της avent. Ασε που όταν μεγαλώσει και πίνει από εκπαιδευτικό ποτηράκι προσαρμόζεται και σ'αυτό. Μόνο που θα χρειαστείς ένα-δύο μπιμπερό avent και τη συσκευασία που έχει 10 δοχεία και αντάπτορα.....

Φωτογράφε, συμφωνώ με την κουμπάρα;;; (τι να απέγινε άραγε ο φωτογράφος;;; Μήπως τον ξεκάνανε τα μικρά τέρατα;;;;; )


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είμαι εδώ για λίγο φαντάζομαι! Λοιπόν αυτά τα ποτηράκια τα πήρα και στα δύο παιδιά και με βόλεψαν πολύ, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάρει τα αντίστοιχα μπιμπερό, αλλά και πάλι τα ξεπάγωνε ο άντρας μου (εκεί έχω θέμα και τώρα στο ψυγείο μπορεί να κάνουν και πάνω από 12 ώρες να ξεπαγώσουν) και μετά έριχνε το γάλα στο μπιμπερό που ήταν γυάλινο και το ζέσταινε. Κάνει να βάζουμε αυτά σε μπεν μαρί απευθείας αφού είναι πλαστκά.

Αφροδίτη έχω ακούσει για το εκκλησάκι που λες αλλά νόμιζα ότι δε γίνονται βαφτίσεις εκεί! Μια χαρούλα γιατί στο άλσος όντως τα μυστήρια είναι συνεχομενα!

Πήγα στο Αρεταίειο σήμερα να δω μια φίλη μου που γέννησε, παρόλο που έκανε καισαρική την Κυριακή ήταν μια χαρά χωρίς ορούς και τέτοια και η μπουμπούκα της μια κουκλα! Πάντως ήταν αρκετά στριμωχτά γιατί είχε 4 κρεβάτια αν και ήταν 3κλινο!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα δοχεία, όπως τα έγραψε η μυρτώ πιο πάνω...

ΕΛΙΖΑ εσύ που είσαι προκομένη, δεν γράφεις πόσο είχες υπολογίσει σε ευρω τα μαγιώ και τα καθισματάκια...για να πω και στις κοπέλες δλδ...

Αυτά τα ωραία, αλλά καλά νέα δεν έχω οπότε καλύτερα σιωπή.

Πάω να σκουπίσω την Άννα .... χμμμμ


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...