Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Kαλημέρα!!!

Η Ρηνούλα είναι μια κούκλα, δροσερή και για τσίμπημα!

Όσο για τον Ιάσονα, εντάξει, βιτριολικό χιούμορ, δεν παίζεται!!!

Το τραγούδι της πρώην συμπεθέρας το ακούσατε, όλα τα λεφτά!!!

Σας φιλώ πολύ ματς και μουτς και εξαφανίζομαι!!!


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελίζα αντί για λεκάνη ήθελα να πω μπανιέρα σορρυ....

τελικά πολύ πλάκα με αυτό το σκαμπουδάκι...το έχουν και φίλες μου και από εσάς κατάλαβα ότι μπορεί να έχει χίλιες δυο διαφορετικές χρήσεις!:D

Link to comment
Share on other sites

Ουφ τα ειπα, αλλα δεν ξεσκασα, ειλικρινα ανησυχω, γιατι με κουραζει αυτη η συμπεριφορα της κ δεν ξερω ποσο θα αντεξω να εχω υπομονη κ να προσπαθω να ανταποκρινομαι στα καλεμσατα της. Ασε που φοβαμαι οτι οσο προσπαθω να της κανω τα χατηρια, τοσο πιο πολλε απαιτησεις εχει κ το κακο ειναι οτι απαιτει με αυτον το μιρλιαρικο κ σπαραχτικα παραπονιαρθικο τροπο.... γμτ... τι να κανω? Σοφια???

λοιπόν, ένα έχω να σας πω. Μη μασάτε από αυτόν τον μιρλιάρικο και παραπονιάρικο τρόπο των παιδιών. Είναι απόλυτα κατασκευασμένος και εξυπηρετεί τους σκοπούς των τοιουτοτρόπως. Ο μικρός Ιάσονας (ναι με ο(μικρον) γράφεται) "βγάζει" αυτή την σπαραξιδιάρικια μες την μίρλα φωνή όποτε του ζητηθεί με μεγάλη ευκολία, ακόμη και μέχρι το κλάμα μπορεί να φτάσει.

Αθηνούλα-αρχηγός-των-τζεντάι (μεγάλο νούμερο!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλησπερα.

Εχω τρελο πονοκεφαλο σημερα....

Καλα απο μαμακιαση ο Μητσος αξιοκρατικα κραταει την πρωτη θεση. Απο την ωρα που θα παω σπιτι μεχρι τ βραδυ θελει συνεχεια αγκαλιτσα. Με τα χιλια ζορια φτιαχνω τελευταια φαγητο. Υπαρχουν φασεις οχι τοσο εντονα αλλα αυτες τις μερες εχει λαλησει. Θελει να ειμαστε συνεχεια μαζι κ να μην ασχολουμε με τιποτα αλλο εκτος απο αυτον . Αφου οταν παω τουαλετα κλαιει κ σπαραζεται οχι πιπι οχι πιπι ΜΗμητη αγκαλιτσα.....

Τι να πω Αφροδιτουλα παντος χαρας το κουραγιο σου. Κ να λεγα οτι κ ο Αγγελος τουλαχιστον ειναι ευκολο μωρο , εσυ εχεις δυο. Σε σκεφτομουνα πολυ χτες ελεγα πως την παλευεις πραγματικα. Γιατι κ η Λεγκω εχει πηξει τρελα με Σοζω κ Νικολα αλλα τουλαχιστον ο Σοζωρακος δεν ειναι του μαμα αγκαλια κλπ αλλα βεβαια εχει αλλα κ αυτος. Αχχχ ολες ( οι περισσοτερες) στο ιδιο καζανι βραζουμε. Απορω πως το πηρατε αποφαση για δευτερο ετσι συντομα. Εγω ουτε σε 10 χρονια οπως παμε.

Χτες με ειδε μια γειτονισα που ειχαμε να βρεθουμε κανα 3μηνο κ μου λεει παιδι μου πως εισαι ετσι απο 1000 μετρα μακρυα φαινεσαι κουρασμενη περσυ τουλαχιστον ησουν λιγο καλυτερα .... Κυριολεκτικα εχω κλαταρει ...

Μπανιο κ εγω ορθιο τον κανω με αντιολοσθιτικο χαλακι απο κατω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

καταπληκτικό το μαλλί της Ειρηνούλας, δεν το συζητώ!\

έχει έκθεση βιβλίου αυτές τις μέρες στη Θεσσαλονίκη, στην παραλία πολύ κοντά στο σπίτι μου, και έχω πάθει παράκρουση. Τα βιβλία για μένα είναι ό,τι τα παπούτσια για την Κάρι Μπράντσω, θέλω να τα πάρω όλα. Λογοτεχνικά, με συνταγές, για υγεινή διατροφή, για γιόγκα, για το διάστημα, παιδικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζένη κι εμείς δεν θέλουμε σύντομα άλλο παιδί. Ο άντρας μου δηλ. δεν θέλει καθόλου άλλο παιδί, αλλά πιστεύω ότι όταν γίνει 3-4 χρονών η Σοφία μπορεί να αλλάξει γνώμη. Αν δεν κάνω λάθος ο ΠΟΥ προτείνει ως ιδανική διαφορά ηλικίας τα 3-5 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Κρατάτε γερά γενναίες μου! Για να πούμε και του στραβού το δίκιο ο θοδωρίκος δεν έχει ιδιαίτερη μαμακίαση, το αντίθετο τολμώ να πω... άντε να πω και μια γλυκιά κουβέντα για το παιδάκι μου που όλο γκρινιάζω και το κατηγοράω... βέβαια με τρώει τόσο πολύ στη μάπα και του λείπει και ο πατήρ του που είναι λογικό, είναι και ανεξάρτητος αρκετά σαν χαρακτήρας. Είμαι περίεργη πως θα βγει ο νικόλας... για την ώρα κινείται στα θοδωρακίσια πλαίσια με ένα κλικ πάνω στο ζοριλίκι.

Εχθές είδα τη μαμά της δασκάλας του θοδωρή και μου λέει όλο για τα κατορθώματα του θοδωράκη μου λέει η Ράνια... της έχει αλλάξει τον αδόξαστο της κοπέλας κι όχι μόνο...

Τελικά υπάρχει θεος και με σκέφτεται και μ'αγαπάει και σου λέει να καθαρίζει και να ποτήσει αυλή δεν παίζει άρα ας βρέξω... αν καθαριστεί με κάποιο τρόπο και το υπόλοιπο σπίτι θα πάω σουρναμενη στην Τήνο.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που οι μέρες είναι βροχερές για ρίξτε μια ματιά... αν και λίγο αργά το πήρα χαμπάρι.... http://www.cityofathens.gr/el/node/11637

Τζενάκι σε καταλαβαίνω πολύ πολύ! κι εγώ σκέφτομαι κομμάτι δύσκολο να τα βγάλω πέρα με τον Ιάσονα και ένα δεύτερο μαζί... τώρα βέβαια και με τα οικονομικά, που ποτέ δεν ήταν έτσι κι αλλιώς ανθηρά, και ούτε προβλέπεται όπως πάει η κατάσταση, δεν το συζητώ καν για δεύτερο παιδί...

Κι ο Ιάσονας μια από τα ίδια πάντως, ένα φεγγάρι κι αυτός ούτε τουαλέτα δεν με άφηνε να πάω, ούρλιαζε κι έκλαιγε που ήμασταν ξαπλωμένοι και εγώ πήγαινα για την ανάγκη μου. Αυτό τουλάχιστον του πέρασε τώρα... τι να πω βρε κοριτσάκι μου, υπομονή, είναι δύσκολη (ηλικιακά) η φάση που περνάει, αλλά θα περάσει! Μην βασανίζεσαι με ενοχές και διάφορα, προσπάθησε να βρεις ώρα για τον εαυτό σου, μόνη σου με φίλους, μια βόλτα μιας ώρας βρε αδελφέ, και να το κάνεις τακτικά, μια-δυο φορές την εβδομάδα. Όσο σε βλέπει έτσι ο πιτσιρικάς -κουρασμένη και απηυδυσμένη- τόσο περισσότερο θα απαιτεί.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Κωστή μαμακίαση δεν είχα ζήσει....μέχρι που γεννήθηκε η Σοφία. Από τότε περνάμε φάσεις και φάσεις αλλά γενικά θέλει πάντα εμένα για όλα.

Η Σοφία είναι άαααλλο πράγμα. ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!! Και όταν φεύγω κλαίει -ευτυχώς για λίγο μετά ξεχνιέται και περνάει μια χαρά.

Και φυσικά όσο πιο πολύ κολλάει το ένα τόσο κολλάει και το άλλο οπότε έχουμε μαμακίαση*2:mrgreen:


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζένη κι εμείς δεν θέλουμε σύντομα άλλο παιδί. Ο άντρας μου δηλ. δεν θέλει καθόλου άλλο παιδί, αλλά πιστεύω ότι όταν γίνει 3-4 χρονών η Σοφία μπορεί να αλλάξει γνώμη. Αν δεν κάνω λάθος ο ΠΟΥ προτείνει ως ιδανική διαφορά ηλικίας τα 3-5 χρόνια;

εγω αναρωτιεμαι υπαρχει αραγε "ιδανικη" διαφορα ηλικιας?

πιστευω ολες οι διαφορες θα εχουν τα "κατα" και τα "συν" τους και εξαρταται απο το ποτε εμεις ειμαστε ετοιμοι για το δευτερο αφου λαβουμε υποψιν πολλους παραγοντες (ηλικια, οικονομικα κ.α.)

η μαριλενα πχ εδωσε την δικη της απαντηση και η καθε μια θα εχει μια διαφορετικη


eNortjK1UrI0tzQxUbIGXDAS-wKt95.pngeNortjK1UrI0tzQxU7IGXDATAQKv37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


hello!

Τι κάνετε;

Αφροδίτη βάστα γερά! ξέρω, δεν θα σε παρηγορήσει καθόλου, αλλά ακόμα και τώρα ο μεγάλος μου έχει παράπονο ότι δεν τον αγαπάω και δεν ασχολούμαι καθόλου μαζί του, το ίδιο και ο δεύτερος (ο τρίτος όχι, αλλά αυτός είναι άγιο παιδάκι και υπομονετικό, αν και τώρα άρχισαν να τον χαλάνε οι άλλοι δύο) επίσης, και η Ευτυχία έχει τρελλή μαμακίαση και εννοείται δεν πάω πουθενά, ούτε τουαλέτα μ' αφήνει να πάω, αφού αν καμιά φορά κατουράω χωρίς να ακούω κλαμματα μου φαίνεται περίεργη η ησυχία και ανησυχώ! Και εννοείται ότι απαγορεύει στα αδέλφια της να με πλησιάζουν, ουρλιάζει και τους σπρώχνει μακριά και τους χτυπάει και λέει "είναι βο μου (δικιά μου) η μαμά μου" :mrgreen: Και έχει χειροτερέψει τώρα τελευταία, αλλά σίγουρα σε λίγο καιρό θα επανέλθει και μετά θα ξαναχαλάσει... έτσι πάει! :rolleyes: το καλό είναι ότι τουλάχιστον οι μεγάλοι δεν κλαίνε σπαρακτικά, ούτε ζητάνε πια να τους κουβαλάω πάντα μαζί μου αγκαλιά, ούτε να τους παίρνω ακόμα και στην τουαλέτα, ούτε με ζητάνε αν ξυπνήσουν το βράδυ, οπότε, ναι, έχεις ελπίδες, κάποια στιγμή μόνο γκρινιάζουν και διαμαρτύρονται σε πιο ήπιους τόνους:tongue::tongue::tongue:


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαξάνω Βασούλα! Εγώ λέω ευτυχώς κάναμε συντομα το 2ο γιατί με όλα όσα συμβαίνουν γύρω μας δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα αργότερα αποφαση, αφήστε που το βλέπω ότι ήδη χαίρονται ο ένας με τον άλλο!

Όσο για τη φάση της μαμακίασης, εμένα δεν την έχει σε μόνιμη φάση, περνάει κατά καιρούς μαμακίαση, μπαμπακίαση, γιαγιακίαση γενικότερα όποιος του έκανε τα περισσότερα χατήρια μέσα στη μέρα! Ε, αφήνω το μπαμπά να είναι ο πιο καλός, μην πιαστώ και κορόιδο!:tongue:

¨Ηπια 3 μέρες συνεχομενα αγελαδινό γάλα και θυμήθηκα τα παλιά καλά με τη μπουμπού! Ουφφφ! Τόξο, κλααααμα, γκρίνια και αφαγία!

Σας είπα που πάμε κανονικά σχολείο χωρίς πάνα και μέχρι στιγμής δεν είχαμε ατύχημα? ¨Ειμαι πολύ χαρούμενη!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω αναρωτιεμαι υπαρχει αραγε "ιδανικη" διαφορα ηλικιας?

έλα ντε!

Σίγουρα εξαρτάται από την περίπτωση.

Αν είχα βοήθεια, ας πούμε αν η μαμά μου δεν εργαζόταν και έμενε κοντά μου, ή αν ο άντρας μου δούλευε νορμάλ ωράριο και ασχολιόταν με το μωρό, ευχαρίστως θα έκανα σύντομα κι άλλο παιδί. Οπως είναι όμως η κατάσταση τώρα, που είμαι ολομόναχη όλη μέρα δεν το βλέπω.

Σημερα έκανα πεντικιούρ και πολύ το φχαριστήθηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...