Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

κ με τον πεθερο μου που τον πηραν τα ζουμια παρα που ακουσε το ονομά του ως "δευτερο" (βαφτιστηκε Αγγελος-Μιχαηλ).

καταπληκτικό όνομα, μου φαίνεται το πεπρωμένο αυτού του παιδιού είναι να γίνει καλλιτέχνης σαν τον Michelangelo και τη νονά του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Την Κυριακή εγώ δεν θα σας έρθω γιατί έχουμε δύο βαφτίσεις άρα αν ξημεροβραδιάσετε εκει πέρα μπορεί να σας επισκεφτούμε το απόγευμα... τέλεια θα περάσετε.
και γω το ιδιο παιδακια, εχω βαφτιση τη κυριακη το πρωι και τραπεζει στο καπακι, οποτε δεν νομιζω. Αλλωστε εγω δεν παρηγγειλα μαγιω:tongue::mrgreen::wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλά η βάφτιση του Αγγελουκου πρέπει να ήταν όλα τα λεφτά με τέτοια μαμά, νονά και φωτογράφο!!! Αλήθεια σε ποιό πάρκο έγινε? Μήπως Ν. Φιλαδέλφεια?

Μάμα μία χαίρομαι που περάσατε τέλεια, να το επαναλάβετε όταν μπορέσετε θα σου κάνει καλό!

Μη με βρίσετε αλλά εγώ τα έβαλα από 3 μηνών μαζί! Ο Γωγούλης είχε αρχίσει να απαιτεί να κοιμηθεί η μπέμπα μαζί του αφήστε που αδυνατώ να κλεισω μάτι με παιδί στο ίδιο κρεβάτι μαζί μου από το άγχος!

Έστειλα το γιώργο με βρακάκι στο σταθμό και 3 αλλαξιές παραμάσχαλα και μου γύρισε με αυτή που τον έστειλα! Πολύ χάρηκα αλλά η θκατόψυχη σκέφτηκα και το ενδεχόμενο να του έβαλαν πάνα όση ώρα ήταν εκεί!:mrgreen: (αν και όταν τον ρώτησα μου είπε όχι)

Τζεν δ'ικιο έχεις για το άλλο έλεγα όχι αυτό που λες εσύ! Βαλε γουγλλη και θα το βρεις και στο parents το διάβασα και απο 2 γνωστούς.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ο μπέπης έκανε υπομονή μέχρι να σας διαβάσω, αλλά τώρα δεν κρατιέται άλλο. Και ταυτόχρονα κλαίει και η Νεφέλη που δεν κατάφερα να την κοιμήσω για μεσημέρι και τώρα είναι μες στη γκρίνια!

Χρόνια Πολλά Αθηνούλα και Νταφάκι!

Τζένη φτηνά τη γλύτωσε ο καλός σου. Πωπώ!!

Αφροδιτούλα να σας ζήσει ο Άγγελος Μιχαήλ, τέλειο όνομα!!

Μυρτούλι πάντα άξια!! Αυτή τη χρονιά έκανες και γιό, και πνευματικό γιό!! Καλά δε συζητάω την αττάκα της Λήδας!! Σπίρτο είναι το Ληδάκι!

Μου άρεσε πολύ και της Ειρηνούλας! Ξέρει το παιδί οτι το μητρικό είναι καλύτερο. Πάω κι εγώ να θηλάσω λοιπόν.:lol:


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασχετο: Το Αρεταίειο πού πέφτει? Έχει κανένα μετρό κοντά?

ειναι στην βασ.σοφιας διπλα στο νοσοκομειο αλεξανδρας ,απεναντι το μεγαρο μουσικης

σταση μετρο "μεγαρο μουσικης"


eNortjK1UrI0tzQxUbIGXDAS-wKt95.pngeNortjK1UrI0tzQxU7IGXDATAQKv37.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?

ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε. έχω ένα μωράκι ενός μήνα και στο τέλος του μήνα θα πρέπει να φύγω εκτός Ελλάδος για δουλειά. θέλω να αφήσω γάλα δικό μου για να το ταΐσει ο άνδρας μου όσο θα λείπω. έχω από την κουνιάδα μου ένα θήλαστρο medela swing. αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει καμιά σας πόσα σακουλάκια βρίσκονται στη συσκευασία με τα πλαστικά σακουλάκια μητρικού γάλακτος Pump&Save

Προσπαθώ να δω αν με συμφέρει να πάρω τα σακουλάκια ή τα μπουκαλάκια. Επιπλέον τα μπουκαλάκια ξέρετε αν έχουν και θηλές ή πρέπει να πάρω


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Νατάσα,

Η συσκευασία έχει 20 σακουλάκια. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις τα δοχεία της avent που μπορείς να τα ξαναχρησιμοποιήσεις. Κυκλοφορούν και σε συσκευασία με αντάπτορα για να προσαρμόζονται σε μπιμπερό της avent....εμένα με είχανε βολέψει πάρα πολύ.


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου Νατάσα,

Η συσκευασία έχει 20 σακουλάκια. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις τα δοχεία της avent που μπορείς να τα ξαναχρησιμοποιήσεις. Κυκλοφορούν και σε συσκευασία με αντάπτορα για να προσαρμόζονται σε μπιμπερό της avent....εμένα με είχανε βολέψει πάρα πολύ.

ευχαριστώ Μυρτώ για την απάντηση! Αλλά αυτά τα σακουλάκια δεν είναι επαναχρησιμοποιούμενα? και αν είναι να πάρω δοχεία σκέυτομαι της medela που γίνονται και μπιμπερό. από την αλλη άν πάρω έξτρα μπιμπερο έλεγα να πάρω τα Dr. Browns για να μην έχουμε θέμα με τους κολικούς.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα σακουλάκια δεν είναι επαναχρησιμοποιούμενα (φτου σκουληκομερμηγκότρυπα!)...

Κατά τη γνώμη μου, πάρε το μπιμπερό που θέλεις και αποθήκευσε σε δοχεία avent ή medela, δεν ξέρω τι είναι πιο οικονομικό...Ούτως ή άλλως θα το ξεπαγώνουν και θα το βάζουν στο μπιμπερό, δεν είναι καμιά φοβερή διαδικασία....


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τα μικρά μου τερατάκια κοιμήθηκαν! Ελπίζω να έχουμε ησυχία...

Νατάσα, εγώ χρησιμοποίησα τα Αvent πάρα πολύ με την πρώτη μου κόρη, είχαμε πάρει πάααρα πολλά...κάθε λίγο και λιγάκι ανακαλύπτω κιάλλα σε κάποιο ντουλάπι... Θυμάμαι η Αγλαία μου τα είχε πει... Καταρχήν κάνουν ένα σωρό άλλες δουλειές εκτός από την αποθήκευση γάλακτος, δλδ μπορείς να βάζεις αργότερα και το φαγητό ή την φρουτόκρεμα και να το παίρνεις μαζί σου. Και στην συνέχεια μπορείς να τα χρησιμοποιείς σαν μικρά ταπεράκια. Επίσης κάτι άβολο που έχουν τα σακουλάκια είναι ότι πρέπει αφού ξεπαγώσει το γάλα να το βάλεις στο μπιμπερό, ενώ τα δοχεία απλά βγάζεις καπάκι - εφαρμόζεις αντάπτορα - ταίζεις...γενικά τον άντρα μου (που τάιζε) τον βόλεψαν πολύ... Αυτάααααααααααα :mrgreen:

Με τα μαγιώ, τζενάκο όποτε θες πάρε τηλέφωνο και έλα να το πάρεις...


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα σακουλάκια δεν είναι επαναχρησιμοποιούμενα (φτου σκουληκομερμηγκότρυπα!)...

Κατά τη γνώμη μου, πάρε το μπιμπερό που θέλεις και αποθήκευσε σε δοχεία avent ή medela, δεν ξέρω τι είναι πιο οικονομικό...Ούτως ή άλλως θα το ξεπαγώνουν και θα το βάζουν στο μπιμπερό, δεν είναι καμιά φοβερή διαδικασία....

ευχαριστώ για την πληροφορία. μάλλον θα πάρω αυτά της medela. απλά φοβάμαι μήπως με αυτό το θήλαστρο δεν καταφέρω να βγάλω αρκετό. έχω διαβάσει πως πριν την εδραίωση της γαλουχίας θα πρέπει να χρησιμοποιούνται νοσοκομειακά μόνο. δεν ξέρω αν έχει εδραιωθεί η γαλουχία σε μένα ακόμα.

Ξέρεις πόσο κοστίζει η ενοικίαση και από πού μπορώ να νοικιάσω αν χρειαστεί νοσοκομειακό θήλαστρο?


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...