Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα

Αυτό έγραφα και πριν, μπορεί η χαρά μιας θετικής χοριακής ο πρώτος υπέρηχος η αναμονή αλλά άμα είναι να πάει κάτι στραβό ........

ανατριαχιάζωωωωω και μόνο

Εσυ ομως τωρα να σκεφτεσαι θετικα και ενα βημα καθε φορα.Για την ωρα να φυγει η κυστη-που θα εχει φυγει,μετα θα περιμενουμε τα αυγουλακια.Πολλα και ωριμα η λιγα και ωριμα 1-2 ΚΑΛΑ μας φτανουν και μετα......εχουμε συνεχεια.Θα τα λεμε!Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

άμα έχει φύγει θα είναι το πρώτο μου βήμα! σιγά σιγά τα βήματα μας !!


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλησπέρα και από εμένα, λίγο πριν πάω να πέσω για ύπνο!!!

Εγώ πριν τον μικρό είχα δυό αποτυχημένες (με φυσική σύλληψη), μια παλίνδρομη και μια βιοχημική (ίσως και άλλη μια που δεν το έψαξα, μάλλον βιοχημική και αυτή). Μετά ξεκίνησε το ψάξιμο και ξανά ψάξιμο κλπ κλπ Κάτι βρέθηκε και από τις δύο πλευρές, εξού και οι σπερματεγχύσεις. Α, μου βρήκαν και χλαμύδια με pcr εξέταση. Μόλις τα θεράπευσα τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος με σπερμ/ση, την πρώτη μετά τη θεραπεία. Είχα κάνει και μια πριν βρω τα χλαμύδια. Και εννοείται στην εγκυμοσύνη ενέσεις, κορτιζόνη και όλο το γνωστό πακετάκι!!

Είναι πολλά που παίζουν ρόλο, είναι ου μπλέξεις με τέτοιες φάσεις, αλλά δυστυχώς δεν μας έρχονται όλα στο πιάτο!!!

Εγώ πριν λίγο γύρισα από τον ντοκ, αύριο και μεθαύριο μάλλον, ή μεθαύριο και παραμεθαύριο πάμε για διπλή σπερματέγχυση................. Ο Θεός βοηθός πάλι!!!

TINA BART τι κύστη ήταν αυτή που έχεις, σου είπε;; Γιατί εμποδίζει την προσπάθεια;; Άντε γρήγορα να φύγει (ξουτ ξουτ κύστη) και να προχωρήσετε για το μπεμπέ!! Από ότι καταλαβαίνω θέλεις κοριτσάκι οπωσδήποτε εεε;;; Στο εύχομαι ολόψυχα!!!

Σπερματέγχυση έχεις κάνει ή πάτε απευθείας για εξωσωματική;;; Προσπαθείτε καιρό;;

ΙΟΑΝΝΑ111 με το καλό να ξεκινήσεις τις προσπάθειές σου, έφτασε ο καιρός!!! Μην ανησυχείς έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου και πάλι ότι καλύτερο εύχομαι


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα vissi μου,

Να σου ευχηθώ να χαίρεσαι το παιδάκι σου, το Θαυματάκι σου, όπως το λέω συνήθως και το 2013 να του φέρει, να σας φέρει το πολυπόθητο αδελφάκι του!! ε και μάλλον από μεθαύριο έρχεταιιιιιιιιιιιι Καλή επιτυχία ....

κυστικό ωοθυλάκιο, κάποιο δηλ ωοθυλάκιο που δεν έσπασε στην προηγούμενη περίοδο και έγινε κύστη. Το αποδίδω καλά? Συνήθως σε ένα δυο κύκλους φεύγει από μόνη της! Αντισυλληπτικά χρειάζονται αν έχεις προδιάθεση, αν κάνεις συνέχεια, αν είναι μεγάλη! Τι να πω περιμένω στην επόμενη επίσκεψη, περίπου τέλη Ιανουαρίου. Ελπίζω να έχει φύγει.

Μια κύστη, την εγκυμοσύνη, σε μια φυσιολογική σύλληψη, δεν την επηρεάζει, (από όσα ξέρω) (ίσως να θέλει λίγο ξάπλα στην αρχή) γιατί απορροφάται από τον οργανισμό, ενώ σε μια εξωσωμ, με μια πιθανή υπερδιέγερση και τα φάρμακα είναι ένα '' μικρό '' προβληματάκι. Ελπίζω να έχει τσακιστεί από την μέση το καλό που της θέλω. χαχαχαχα :tongue::tongue:

Πολλά θέματα τα έψαξα μόνη μου, τυχαία, μπορώ να πω, ότι σε αυτό φάνηκα τυχερή, κάτι σαν διαίσθηση, δεν ξέρω, σαν κάποιος να με Προστάτευε, έχω δύο παράγοντες θρομβοφιλίας ετεροζυγ από τους τρεις. Σίγουρα θα πρέπει να κάνω αντιπηκτικές από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι και ένα μήνα μετά την γέννηση του μωρού! Καλά αυτό δεν είναι τίποτα, ας μείνω, ας γεννήσω γερό παιδάκι και δεν με ενοχλούν οι ενέσεις. Μετά τις κάνω και φίλες μου χιχιχι :tongue:

Χλαμύδια και άλλα δεν είχα, είχα όμως ουρεόπλασμα χαχαχα έτσι για να μην ξεχνιομάστε :tongue::tongue: πάει το σουτάραμε και αυτό

Τώρα λέμε για εξωσωμ για περισσότερες πιθανότητες, αφού κιόλας δεν έχω και παιδάκι και δεν είναι υπέρ μας η ηλικία μας όπως λες!!!

Σίγουρα με ένα παιδάκι, νομίζω ότι ίσως να υπάρχει λιγότερο άγχος, η επιθυμία βέβαια επιθυμία και λαχτάρα !!

Ανυπομονώ, λαχταρώ για ένα γερό παιδάκι, κοριτσάκι, αγοράκι Γερό να ναι!! Μέχρι πέρυσι ήθελα αγοράκι, αλλά, μετά το άλλαξα σε κοριτσάκι, άντε λέω να φέρει γούρι !! Παρακαλάω μόνο για ένα ΓΕΡΟ και Τυχερό Παιδάκι!

Μη με θεωρήσεις αχάριστη για το Τυχερό ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το εννοώ !! Μανούλα Είσαι!!!!

Αυτά με τα δικά μου !!

Ελπίζω να μην σε κούρασα, έγραψα σεντόνι ....

Καλό βράδυ


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε υπέρ ευχαριστώ για τις ευχές TINA ΜΑRT, ναι είναι το θαύμα μου όντως!!! Μακάρι να έρθει και το αδελφάκι, σήμερα τελικά και αύριο θα γίνουν οι προσπάθειες!! Από τις 31 του μήνα και μετά θα ξέρουμε!! Μακάρι και εγώ και όλες οι κοπέλες που προσπαθούν..........

Βέβαια οι προοπτικές δεν είναι και οι καλύτερες, δεν έχω καλό ενδομήτριο, μάλλον από κατασκευής μου είναι το θέμα. Βέβαια με αυτό το λεπτό ενδομήτριο έχω μείνει 3 φορές έγκυος, οπότε ελπίζω και σε μια ακόμα εγκυμοσύνη!!

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Να φύγετε κυρία κύστη, να πάτε αλλού (που λέει και η διαφήμιση) !!!!

Κάνω και εγώ κυστικά ωοθυλάκια, τα έχω πετύχει σε υπερήχους. Φεύγουν μόνα τους σε εμένα τουλάχιστον!!

Εγώ έχω ήδη αρχίσει τις ενέσεις, μόλις τελειώνει η περίοδος ξεκινάω τις ενέσεις και μια ημέρα πριν την ωορρηξία την κορτιζόνη. Μόλις αδιαθετώ τα σταματάω όλα και ξανά. Από τον Νοέμβρη που έχω ξεκινήσει τις προσπάθειες έτσι κάνω. Άντε να δούμε τι θα δούμε και αυτή τη φορά!!!

Καλά το κάνεις και προχωράς με την εξωσωματική, εύχομαι να είναι και η τυχερή και να αποδώσει καρπούς!!!

Άγχος υπάρχει μεγάλο και αυτή τη φορά, τουλάχιστον από την πλευρά μου!! Η λαχτάρα για ένα δεύτερο παιδί και η επιθυμία ίσως να είναι και πιο μεγάλη, από ότι στο πρώτο!!! Γιατί ξέρεις τι σε περιμένει, ξέρεις τη γλύκα που θα νοιώσεις, ξέρεις το υπέροχο αυτό συναίσθημα που σε κατακλύζει μόλις το δεις, ξέρεις πολλαααααααα και θέλεις να τα ξαναζήσεις και να τα προσφέρεις και πάλι!!!

Η αλήθεια είναι ότι έχοντας ένα παιδάκι είσαι πιο ψύχραιμος, πως να το εκφράσω σωστά δεν ξέρω, λες εντάξει έχω ένα παιδάκι, αν δεν μπορέσω να κάνω και άλλο τι να κάνουμε, καλά να είμαστε!!! Δεν υπάρχει αυτός ο πανικός και ο πόνος όταν βλέπεις το αρνητικό τέστ!! Υπάρχει στεναχώρια, αλλά όχι ο πανικός. Μιλάω πάντα για μένα!!!

Ολόψυχα εύχομαι να σου έρθει το γερό και τυχερό μωράκι σου!!! Έτσι λέω και εγώ πάντα, γερό και τυχερό να είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ στο πρώτο δεν είχα προτίμηση, ήμουν πολύ φοβισμένη, πολύ μουδιασμένη, δεν ήξερα τι ήθελα. Τώρα που έχω το αγοράκι μου, τον άντρα της ζωής μου, θα ήθελα να κάνω πάλι ένα αγοράκι!!! Αυτό βέβαια είναι το τελευταίο που σκέφτομαι, μην τρελαθούμε!!!! Γερό και τυχερό να είναι


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλησπέρα και από εμένα, λίγο πριν πάω να πέσω για ύπνο!!!

Εγώ πριν τον μικρό είχα δυό αποτυχημένες (με φυσική σύλληψη), μια παλίνδρομη και μια βιοχημική (ίσως και άλλη μια που δεν το έψαξα, μάλλον βιοχημική και αυτή). Μετά ξεκίνησε το ψάξιμο και ξανά ψάξιμο κλπ κλπ Κάτι βρέθηκε και από τις δύο πλευρές, εξού και οι σπερματεγχύσεις. Α, μου βρήκαν και χλαμύδια με pcr εξέταση. Μόλις τα θεράπευσα τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος με σπερμ/ση, την πρώτη μετά τη θεραπεία. Είχα κάνει και μια πριν βρω τα χλαμύδια. Και εννοείται στην εγκυμοσύνη ενέσεις, κορτιζόνη και όλο το γνωστό πακετάκι!!

Είναι πολλά που παίζουν ρόλο, είναι ου μπλέξεις με τέτοιες φάσεις, αλλά δυστυχώς δεν μας έρχονται όλα στο πιάτο!!!

Εγώ πριν λίγο γύρισα από τον ντοκ, αύριο και μεθαύριο μάλλον, ή μεθαύριο και παραμεθαύριο πάμε για διπλή σπερματέγχυση................. Ο Θεός βοηθός πάλι!!!

TINA BART τι κύστη ήταν αυτή που έχεις, σου είπε;; Γιατί εμποδίζει την προσπάθεια;; Άντε γρήγορα να φύγει (ξουτ ξουτ κύστη) και να προχωρήσετε για το μπεμπέ!! Από ότι καταλαβαίνω θέλεις κοριτσάκι οπωσδήποτε εεε;;; Στο εύχομαι ολόψυχα!!!

Σπερματέγχυση έχεις κάνει ή πάτε απευθείας για εξωσωματική;;; Προσπαθείτε καιρό;;

ΙΟΑΝΝΑ111 με το καλό να ξεκινήσεις τις προσπάθειές σου, έφτασε ο καιρός!!! Μην ανησυχείς έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου και πάλι ότι καλύτερο εύχομαι

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου και εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο. Αλλά έχεις και το παιδάκι σου (γερό και καλότυχο να είναι) οπότε φαντάζομαι δε θα έχεις το άγχος το δικό μας σίγουρα θα είσαι πιο χαλαρή αλλά μακάρι αφού το λαχταράς τόσο να βοηθήσει η Παναγίτσα και να του χαρίσεις ένα αδελφάκι.

Αλήθεια η βιοχημική τι είναι? Το ακούω πολύ συχνά και δεν ξέρω τι σημαίνει.

Σίγουρα τα χλαμύδια είναι μια βασική αιτία για διακοπή κύησης αλλά σπερματέγχυση γιατί έκανες εφόσον τα θεράπευσες? Συγνώμη δεν ξέρω αν λέω βλακείες αλλά νομίζω (δεν είμαι σίγουρη) η σπερματέγχυση έχει ελάχιστες πιθανότητες για σύλληψη και ίσως ήταν τυχαίο που έμεινες με σπερματέγχυση. Πιστεύω ότι και χωρίς αυτήν θα έμενες έγκυος εφόσον βρήκες το πρόβλημα και το θεράπευσες.

Και πάλι συγνώμη αν λέω κάτι άτοπο αλλά έτσι νομίζω ότι μπορεί να συμβαίνει. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.

Πάντως όπως και να έχει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο μακάρι αυτό το χρόνο να σου έρθει ένα υγιές δεύτερο παιδάκι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ioanna111, να σε καλωσορίσω και γω, και να σου ευχηθώ να κρατήσεις γρήγορα αγκαλιά τους καρπούς από την προσπάθεια σου!!!! Δεν πρέπει να αγχώνεσαι, γιατί γενικά δεν κάνει καλό και δεύτερο γιατί έχεις την ηλικία σύμμαχος σου !!!!!!!

Σίγουρα δεν εννοώ να περιμένεις και να μην προσπαθήσεις τώρα και βέβαια τώρα αλλά όχι με άγχος !!!!

Αφού και γω όταν πάω να αγχωθώ, λέω επππ φρένο!!! όχι άγχος και σε περνάω 11 χρονάκια. Γρήγορα με θετικά νέα


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία vissi μου, σου στέλνω και την θετική μου ενέργεια για το πολυπόθητο δεύτερο θαυματάκι σου!!!

Έρχεται ο δεύτερος Πρίγκιπας !!!!! Τώρααααααααααα


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Ioanna111, να σε καλωσορίσω και γω, και να σου ευχηθώ να κρατήσεις γρήγορα αγκαλιά τους καρπούς από την προσπάθεια σου!!!! Δεν πρέπει να αγχώνεσαι, γιατί γενικά δεν κάνει καλό και δεύτερο γιατί έχεις την ηλικία σύμμαχος σου !!!!!!!

Σίγουρα δεν εννοώ να περιμένεις και να μην προσπαθήσεις τώρα και βέβαια τώρα αλλά όχι με άγχος !!!!

Αφού και γω όταν πάω να αγχωθώ, λέω επππ φρένο!!! όχι άγχος και σε περνάω 11 χρονάκια. Γρήγορα με θετικά νέα

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ και για το καλωσόρισμα και για τις ευχές σου. Αν και δεν πιστεύω ότι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ηλικία.

Σίγουρα τον πρώτο και βασικό ρόλο τον παίζει το θέλημα του Θεού αλλά από κει και πέρα υπάρχουν γυναίκες που είναι πάνω από 40 και αν δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα στο ζευγάρι μπορούν και πιάνουν αμέσως.

Αν διαβάσεις λίγο παρακάτω, συγκεκριμένα χθες, παρέθεσα μια παρόμοια περίπτωση από μια γνωστή μου που έπιασε αμέσως δύο παιδάκια.

Εμείς βρήκαμε κάποια θεματάκια (και εγώ και ο σύζυγος). Μακάρι να ρυθμίστηκαν και να ευθύνονταν αυτά και να μην τρέχουμε πάλι στους γιατρούς. Όσο απλά κι αν είναι αυτά τα θεματάκια είναι ψυχοφθόρο να τρέχεις στους γιατρούς. Εμείς τον πρώτο χρόνο ήμασταν κουκουρούκου και το δεύτερο χρόνο που αρχίσαμε να ψαχνόμαστε από τότε δε σταματήσαμε.

Δε σου κρύβω ότι πέρασε χρονικό διάστημα που ήμουνα πάρα πολύ χάλια ψυχολογικά , στα όρια κατάθλιψης, αλλά η Παναγίτσα ευτυχώς με βοήθησε και σηκώθηκα. Και τώρα φτου κι από την αρχή! Δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξη. Είμαι αρκετά συγκρατημένη. Και σε αυτή τη φάση της ζωής μου μετά από ένα χρόνο ταλαιπωρίας δε μπορώ να σκεφτώ το ενδεχόμενο εξωσωματικής. Δεν το αποκλείω αν δεν τα καταφέρω απλώς αυτή τη χρονική περίοδο με τρομάζει.

Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε? Έχετε παιδάκι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου και εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο. Αλλά έχεις και το παιδάκι σου (γερό και καλότυχο να είναι) οπότε φαντάζομαι δε θα έχεις το άγχος το δικό μας σίγουρα θα είσαι πιο χαλαρή αλλά μακάρι αφού το λαχταράς τόσο να βοηθήσει η Παναγίτσα και να του χαρίσεις ένα αδελφάκι.

Κοίτα όπως έλεγα και στη ΤΙΝΑ σε άλλο μήνυμά μου άγχος υπάρχει μεγάλο και αυτή τη φορά, τουλάχιστον από την πλευρά μου!! Η λαχτάρα για ένα δεύτερο παιδί και η επιθυμία ίσως να είναι και πιο μεγάλη, από ότι στο πρώτο!!! Γιατί ξέρεις τι σε περιμένει, ξέρεις τη γλύκα που θα νοιώσεις, ξέρεις το υπέροχο αυτό συναίσθημα που σε κατακλύζει μόλις το δεις, ξέρεις πολλά και θέλεις να τα ξαναζήσεις και να τα προσφέρεις και πάλι!!!

Η αλήθεια είναι ότι έχοντας ένα παιδάκι είσαι πιο ψύχραιμος, λες εντάξει έχω ένα παιδάκι, αν δεν μπορέσω να κάνω και άλλο τι να κάνουμε, καλά να είμαστε!!! Δεν υπάρχει αυτός ο πανικός και ο πόνος όταν βλέπεις το αρνητικό τέστ!! Υπάρχει στεναχώρια, αλλά όχι ο πανικός. Μιλάω πάντα για μένα!!!

Αλήθεια η βιοχημική τι είναι? Το ακούω πολύ συχνά και δεν ξέρω τι σημαίνει.

Βιοχημική είναι η κύηση που την διαπιστώνεις με χοριακή ή με τεστ αλλά σταματάει τόσο νωρίς που δεν προλαβαίνεις να κάνεις υπέρηχο και να δεις και κάτι (χοντρικά στα λέω τώρα). Εγώ π.χ στη βιοχημική είχα πολύ χαμηλή χοριακή και μετά ξεκίνησε να πέφτει, οπότε το άφησα μέχρι που αδιαθέτησα τελικά. Στην παλίνδρομη μεγάλωνε η χοριακή αλλά όχι με ικανοποιητικό ρυθμό, είδαμε σάκο αλλά δεν είδαμε εμβρυικά στοιχεία κλπ κλπ

Σίγουρα τα χλαμύδια είναι μια βασική αιτία για διακοπή κύησης αλλά σπερματέγχυση γιατί έκανες εφόσον τα θεράπευσες?

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι τα χλαμύδια ίσως να ήταν η αιτία που δεν προχωρούσαν οι κυήσεις, βέβαια στην πορεία βρήκαμε και άλλα θεματάκια. Τελικά τον ακριβή λόγο δεν τον ξέρω, κανείς δεν λέει με σιγουριά ήταν αυτό, ήταν εκείνο κλπ Μπορεί να ήταν και λίγο από όλα!! Ποιος ξέρει;; Αν είσαι έγκυος και ανακαλύψεις στην πορεία ότι έχεις χλαμύδια δεν ξέρω αν σου λένε να διακόψεις την εγκυμοσύνη, δεν το γνωρίζω, δεν το έχω ακούσει ποτέ.

Τη σπερματέγχυση δεν την κάναμε λόγω χλαμυδίων αλλά λόγω τερατοσπερμίας, καμία σχέση με τα χλαμύδια, αλλά αν δεν τα θεραπεύαμε δεν θα μπορούσε να στεριώσει εγκυμοσύνη.

Συγνώμη δεν ξέρω αν λέω βλακείες αλλά νομίζω (δεν είμαι σίγουρη) η σπερματέγχυση έχει ελάχιστες πιθανότητες για σύλληψη και ίσως ήταν τυχαίο που έμεινες με σπερματέγχυση. Πιστεύω ότι και χωρίς αυτήν θα έμενες έγκυος εφόσον βρήκες το πρόβλημα και το θεράπευσες.

Με τη σπερματέγχυση μου έχει πει ο γιατρός μου ότι έχεις τις ίδιες ακριβώς πιθανότητες να μείνεις έγκυος, όπως και με φυσιολογική σύλληψη, ίσως και λίγο καλύτερες πιθανότητες αφού το σπέρμα εναποτίθεται κατευθείαν στην μήτρα και έτσι κερδίζεις χρόνο και απόσταση και περνάς και το σκόπελο του τραχήλου της μήτρας και της τραχηλικής βλέννας!! Και βέβαια με την προϋπόθεση να μην υπάρχουν σοβαρά προβλήματα στο ζευγάρι π.χ. εντελώς χάλια σπέρμα κλπ.

Ποιος ξέρει μπορεί όντως να έμεινα στην τύχη έγκυος, άλλωστε πόσα πράγματα δεν γίνονται τυχαία στη ζωή μας;; Δεν θα μάθουμε ποτέ....

Και πάλι συγνώμη αν λέω κάτι άτοπο αλλά έτσι νομίζω ότι μπορεί να συμβαίνει. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.

Δεν υπάρχει λάθος ή σωστό με την απόλυτη έννοια, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, ακούς κάτι τρελές περιπτώσεις και λες μόνο από θαύμα γίνονται αυτά!!!

Πάντως όπως και να έχει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο μακάρι αυτό το χρόνο να σου έρθει ένα υγιές δεύτερο παιδάκι!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα κατάφερα, προσπάθησα να κάνω Quote το μήνυμα της ΙΟΑΝΝΑ111 για να της απαντήσω αλλά τα έκανα ψιλοχάλια, ελπίζω να το διαβάσεις ΙΟΑΝΝΑ μου και να το καταλάβεις!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία vissi μου, σου στέλνω και την θετική μου ενέργεια για το πολυπόθητο δεύτερο θαυματάκι σου!!!

Έρχεται ο δεύτερος Πρίγκιπας !!!!! Τώρααααααααααα

ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ, σε ευχαριστώ πολύ, αύριο πάλι υπέρηχο και βλέποντας και κάνοντας!!! Μάλλον το απόγευμα η δεύτερη!! ουφ έχω ένα άγχος δεν λέγεται. Στείλτε θετική ενέργεια, στείλτε θετική ενέργεια!!!!! ΟΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...