Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Καληνυχτίζω.........

όνειρα γλυκά !!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια στέλνετε θετική ενέργεια όσο μπορείτε.... τετάρτη πηγαίνω γιατρό και θέλω να μου δώσει το οκ για να ξεκινήσω.......... !!!!

Άντε με το καλό να σου δώσει το οκ και να ξεκινήσεις, φφφφφφφφφφσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ, φσφσφσφσφσφσφσφφσσσσσσσσσσσσσσ, φυσάω φυσάω.............. με το καλό και πάλι κούκλα μου


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Δυό και σήμερα η μήπως μία και σήμερα?Αχ δεν ξέρω και πως τα μετράνε!Πάντως χοριακη θα κανω την Τετάρτη.Για την ώρα που και που σημπτώματα σα να ερχεται η ακατανόμαστη!Περνάν ομως και παίρνω λίγο τα πάνω μου!Ευχαριστώ πάντως που με σκέφτεστε και έλπίζω να κάνω καλό ποδαρικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Δυό και σήμερα η μήπως μία και σήμερα?Αχ δεν ξέρω και πως τα μετράνε!Πάντως χοριακη θα κανω την Τετάρτη.Για την ώρα που και που σημπτώματα σα να ερχεται η ακατανόμαστη!Περνάν ομως και παίρνω λίγο τα πάνω μου!Ευχαριστώ πάντως που με σκέφτεστε και έλπίζω να κάνω καλό ποδαρικό!

Ιιιιιιιιιιιιουουου, έφτασε η μέρα καλέ!!! Πότε έκανες την εβρυομεταφορά;;; Εγώ είχα καταλάβει ότι κατά τις 26 με 27 θα έκανες χοριακή!!!!

Άντε άντε με το καλό :-P


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου, μια πολύ γρήγορη καλημέρα.......

Καλημέρααααααααααααααα.........

Deppy μου, υπομονή μέχρι αύριο, στέλνουμε ΟΜΜΜΜΜΜΜΜ και θετική ενέργεια φφφφφςςςςςςςςς άντε με ένα μεγάλο +

Vissi μου, ξάπλες και ξεκούραση μια εβδομαδίτσα περίπου !!!!!! ΟΜΜΜΜΜΜΜΜ

Ioanna111 μου, τι κάνεις? πότε θα ξεκινήσεις με το καλό??

Κοριτσάρες φεύγω.......

να δω πως θα πάω και πως θα επιστρέψω σήμερα, δύσκολη μέρα..... !!!!!!

Φιλάκιααααααααααα


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, μια πολύ γρήγορη καλημέρα.......

Καλημέρααααααααααααααα.........

Deppy μου, υπομονή μέχρι αύριο, στέλνουμε ΟΜΜΜΜΜΜΜΜ και θετική ενέργεια φφφφφςςςςςςςςς άντε με ένα μεγάλο +

Vissi μου, ξάπλες και ξεκούραση μια εβδομαδίτσα περίπου !!!!!! ΟΜΜΜΜΜΜΜΜ

Ioanna111 μου, τι κάνεις? πότε θα ξεκινήσεις με το καλό??

Κοριτσάρες φεύγω.......

να δω πως θα πάω και πως θα επιστρέψω σήμερα, δύσκολη μέρα..... !!!!!!

Φιλάκιααααααααααα

Kαλημέρα κι από μένα.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και έχω να σου ανακοινώσω πως ναι. Έφτασει η μέρα. Σήμερα ξεκινάω ξανά προσπάθειες μετά από σχεδόν ένα τρίμηνο παύσης. Κάντε κορίτσια καμιά προσευχή κι εσύ περίμενε να βγάλω πρώτα εγώ το γιο και μετά εσύ την κόρη. Να είναι ο άντρας λίγο μεγαλύτερος. Όχι πολύ. Κάνα μήνα διαφορά. Έτσι για να λέμε ότι έχει ηλικιακά το πάνω χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ath_gal1, πως είσαι, σε ποια φάση βρίσκεσαι;;;;;;

Καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια!!!!!!!

καλημερα και παλι ...εγω κοριτσια μου δεν ειμαι 40 + αλλα νιωθω σαν 60+ ,,,,οποτε λεω κατσε να χωθω και σ αυτο το τοπικ ....γενικα ειμια στη γυρα ...γυρω γυρω παω...35---->36 ειμαι ...και προσπαθουμε αν ακι δυσκολο λογω χαλια σπερμα....

καναμε αφαιρεση κιρσοκηλης και παλι ψιλοχαλια εδειξε..

οποτε τι να λεμε και τι ελπιδες να εχω για φυσιολογ.συλληψη

τωρα περιμενω περιοδο....αν και ειναι λιγο αστατος ..μια 28 που ειμια σταθερη αλλα τωρα 2 -3 μηνες ..με παει 31 και 27 ...πιασ το αυγο και κουρευτο...

εσεις?


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι ...εγω κοριτσια μου δεν ειμαι 40 + αλλα νιωθω σαν 60+ ,,,,οποτε λεω κατσε να χωθω και σ αυτο το τοπικ ....γενικα ειμια στη γυρα ...γυρω γυρω παω...35---->36 ειμαι ...και προσπαθουμε αν ακι δυσκολο λογω χαλια σπερμα....

καναμε αφαιρεση κιρσοκηλης και παλι ψιλοχαλια εδειξε..

οποτε τι να λεμε και τι ελπιδες να εχω για φυσιολογ.συλληψη

τωρα περιμενω περιοδο....αν και ειναι λιγο αστατος ..μια 28 που ειμια σταθερη αλλα τωρα 2 -3 μηνες ..με παει 31 και 27 ...πιασ το αυγο και κουρευτο...

εσεις?

έλα βρε ath_gal1 τι είναι αυτά που λες;;; Έτσι θα την πάρουμε την Πόλη;; Με τέτοια απαισιοδοξία;;; Εμείς μπορεί να είμαστε 40++ αλλά ψυχολογία στα ύψη!!! εσύ μικρή κοπέλα;;

Γιατί δεν πάτε για εξωσωματική κοπέλα μου εξαρχής;;; Με το σπέρμα δεν γίνονται πολλά από ότι λες!!! Και η επέμβαση λένε ότι δεν προσφέρει και πολλά, έτσι λένε!!

Έχεις πόσο καιρό μπροστά σου για να κάνεις τις προσπάθειές σου με εξωσωματική, μην σε παίρνει από κάτω!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ath_gal1 μου από τη στιγμή που λες ότι είσαι στη γύρα μέσα σε αυτό το φόρουμ, θα ξέρεις πάνω κάτω και τι παίζει με τις συλλήψεις, τις εγκυμοσύνες και τις δυσκολίες που μπορεί κάποιος να συναντήσει.

Ο δρόμος είναι λίγο προδιαγεγραμμένος, φ. σύλληψη ή αν όχι προσπάθειες για σπερμ/ση ή μετά εξωσωματική (χοντρά - χοντρά αυτά είναι).

Μην το σκέφτεσαι άλλο και τρελαίνεσαι, ανασυντάξου και βάλε κάτω ένα πλάνο. Με το γυναικολόγο σου έχεις μιλήσει;;; Τι σας λέει;; Υπάρχουν ελπίδες για φυσιολογική σύλληψη;; Εννοείται ότι θαύματα γίνονται πάντα, ποτέ δεν χάνουμε την ελπίδα μας και ποτέ δεν σταματάμε να προσπαθούμε!!!

Μην χάνεις όμως χρόνο, που ακόμα είναι σύμμαχός σου!! πίστεψέ με!!! Ανασκουμπώσου και όρμα να βρες τη λύση


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έλα βρε ath_gal1 τι είναι αυτά που λες;;; Έτσι θα την πάρουμε την Πόλη;; Με τέτοια απαισιοδοξία;;; Εμείς μπορεί να είμαστε 40++ αλλά ψυχολογία στα ύψη!!! εσύ μικρή κοπέλα;;

Γιατί δεν πάτε για εξωσωματική κοπέλα μου εξαρχής;;; Με το σπέρμα δεν γίνονται πολλά από ότι λες!!! Και η επέμβαση λένε ότι δεν προσφέρει και πολλά, έτσι λένε!!

Έχεις πόσο καιρό μπροστά σου για να κάνεις τις προσπάθειές σου με εξωσωματική, μην σε παίρνει από κάτω!!!

πρωτον ....εξωσωματικη θελει χρημα και δεν υπαρχει ...ειμαστε και οι δυο ανεργοι ..τωρα μην με ρωτησεις οτι αφου δεν εχουμε δουλεια πωσ και προσπαθουμε ...

η επεμβαση ..λαθος πληροφορηση εχεις...λενε οτι βοηθαει και μαλιστα πολυ ...μα γι αυτο μπαινουν στην διαδικασια οι αντρεσ και τιην κανουν ..οπωσ και μεις ..ισωσ να μασ παρει λιγο περισσοτερο απο 6 μηνες που λενε...

θα πω και κατι αλλο σημαντικο που τελοσπαντων μου το ειπε η φιλη μου η οποια εινια νοσηλευτρια και τωρα κανει διδακτορικο ...

επειδη και εκεινη εχει θεμα ,ειναι 35 και οι ωοθηκεσ τησ ειναι σαν να ειναι 40 ...(δλδ πιο γερασμενεσ ,καπωσ ετσι μου το ειπε ) θα κανει εξωσωμ ..

αλαλ σε δημοσιο...

μου ειπε λοιπον (πραγμα που δενθα πηγαινε το μυαλο μου εμενα ,γιατι δεν σκεφτομια πονηρα) οτι στα ιδιωτικα ..προκειμενου να πετυχουν τις εξωσωματικεσ..και να εχουν ονομα ..σε ..ντοπαρουν πολυ περισσοτερο απ οτι σε ενα δημοσιο νοσκομειο..(πραγμα που στεκει αν το σκεφτειτε)

και θα παει εκεινη σε πανεπιστιμιακο καπου στη βορεια ελλαδα (δεν θελω να πω που) σε δημοσιο ομωσ ...

εγω ρε κοριτσια δεν θα μπορουσα να το σκεφτω οτι γινονται τετοια στα κεντρα εξωσωμ.


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

καντε και καμια ευχη για μενα ...σημερα ειμια στην 28 η μερα του κυκλου και δεν ...συνηθωσ την 28η μου ερχονται...αλλεσ εχω 29 ...

θα δειξει ..

μπασ και μεσα σε ολο το κακο το χαλι μασ...(ανεργια,ψυχολογια 0 και διαοφρα ..προβληματακια ...ακομα και το σπερμα..) γινει κανα ...καλο ! :rolleyes:


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

πρωτον ....εξωσωματικη θελει χρημα και δεν υπαρχει ...ειμαστε και οι δυο ανεργοι ..τωρα μην με ρωτησεις οτι αφου δεν εχουμε δουλεια πωσ και προσπαθουμε ...

η επεμβαση ..λαθος πληροφορηση εχεις...λενε οτι βοηθαει και μαλιστα πολυ ...μα γι αυτο μπαινουν στην διαδικασια οι αντρεσ και τιην κανουν ..οπωσ και μεις ..ισωσ να μασ παρει λιγο περισσοτερο απο 6 μηνες που λενε...

θα πω και κατι αλλο σημαντικο που τελοσπαντων μου το ειπε η φιλη μου η οποια εινια νοσηλευτρια και τωρα κανει διδακτορικο ...

επειδη και εκεινη εχει θεμα ,ειναι 35 και οι ωοθηκεσ τησ ειναι σαν να ειναι 40 ...(δλδ πιο γερασμενεσ ,καπωσ ετσι μου το ειπε ) θα κανει εξωσωμ ..

αλαλ σε δημοσιο...

μου ειπε λοιπον (πραγμα που δενθα πηγαινε το μυαλο μου εμενα ,γιατι δεν σκεφτομια πονηρα) οτι στα ιδιωτικα ..προκειμενου να πετυχουν τις εξωσωματικεσ..και να εχουν ονομα ..σε ..ντοπαρουν πολυ περισσοτερο απ οτι σε ενα δημοσιο νοσκομειο..(πραγμα που στεκει αν το σκεφτειτε)

και θα παει εκεινη σε πανεπιστιμιακο καπου στη βορεια ελλαδα (δεν θελω να πω που) σε δημοσιο ομωσ ...

εγω ρε κοριτσια δεν θα μπορουσα να το σκεφτω οτι γινονται τετοια στα κεντρα εξωσωμ.

Όντως είσαι σε δύσκολη φάση, τι να σου πω κοπέλα μου, όλα δεξιά να πάνε!!!

Κοίτα γιατρός δεν είμαι, μην τρελαθούμε κιόλας, μακάρι να πήγαν όλα καλά με την επέμβαση και να γίνει το σπέρμα σούπερ ντούπερ!!! Αυτό με την επέμβαση το είχαν πει σε φίλη μου που έχει ο άντρας της κιρσοκήλη και τελικά τους είπαν να μην κάνει την επέμβαση γιατί δεν γίνεται και τίποτε ιδιαίτερο και μόνο θα ταλαιπωρηθεί, τι να σου πω, γιατρός δεν είμαι, μπορεί και να ήταν άλλη περίπτωση η δική τους!!!

Πάντως αυτό που λες για το ντοπάρισμα στα ιδιωτικά πιστεύω ότι γίνεται, τίποτε δεν είναι αγγελικά πλασμένο σε αυτό τον κόσμο και έχουν ακουστεί και συγκεκριμένα κέντρα.

Το δημόσιο νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή λύση, εσύ δεν το σκέφτεσαι ούτε για δημόσιο;;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως είσαι σε δύσκολη φάση, τι να σου πω κοπέλα μου, όλα δεξιά να πάνε!!!

Κοίτα γιατρός δεν είμαι, μην τρελαθούμε κιόλας, μακάρι να πήγαν όλα καλά με την επέμβαση και να γίνει το σπέρμα σούπερ ντούπερ!!! Αυτό με την επέμβαση το είχαν πει σε φίλη μου που έχει ο άντρας της κιρσοκήλη και τελικά τους είπαν να μην κάνει την επέμβαση γιατί δεν γίνεται και τίποτε ιδιαίτερο και μόνο θα ταλαιπωρηθεί, τι να σου πω, γιατρός δεν είμαι, μπορεί και να ήταν άλλη περίπτωση η δική τους!!!

Πάντως αυτό που λες για το ντοπάρισμα στα ιδιωτικά πιστεύω ότι γίνεται, τίποτε δεν είναι αγγελικά πλασμένο σε αυτό τον κόσμο και έχουν ακουστεί και συγκεκριμένα κέντρα.

Το δημόσιο νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή λύση, εσύ δεν το σκέφτεσαι ούτε για δημόσιο;;;

ναι το σκεφτομαι...αλλα αν ειναι θα κανουμε υπομονη αλλουσ ..6 μηνες περιπου ...μηπωσ και στρωσει τι σπερμα ..(αλλοι λενε 6 μηνες αλλοι κανα χρονο) ..τουλαχιστον να αποκλεισουμε ..(που ποτε δεν αποκλειεισ τιποτα) οτι δεν θα πιασουμε φυσιολογικα...

ναι σκεφτομια για δημοσιο...πρεπει ομωσ να κανω και σαλπιγγ..(πρπειε να ειναι επιπονο αρκετα...)

ασε που φοβαμαι το αλο εγω...οτι μηπωσ τελικα και γω εχω θεμα ...γιατι το 2010 εκανα αφαιρεση ινομυωματος 11 εκατοστα! με καισαρικη και λεω μηπωσ εχω συμφησεις...(σαλπιγγεσ μητρα κλπ)

επειδη βγηεκ σφηνα ομωσ το σπερμα ...δωσαμε βαση εκει ..(ειχα κανονισει σαλπιγγ να κανω και εκανε σπερμα ο δικοσ μου και ειδαμε τα χαλια..με αποτελεσμα να μην την κανω ακομα ...)

σασ ζαλισα αλλα σασ εδωσα μια εικονα τι παιζει με εμασ...

συμφησεις υπαρχει ενα 15% να εχω ..δεν θεωρειται μεγαλο ποσοστο...


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...