Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 hours ago, Rock_Me said:

Γεια σας! Κ εγω στην 22 εβδομαδα θα ειμαι στη Β επιπεδου.Υπαρχει συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο που πρεπει να γινει ο συγκεκριμενος υπερηχος.Ουτε πιο νωρις ουτε πιο αργα!

Νομίζω από 21-25 βδομάδα γίνεται ;) Η αλήθεια είναι ότι με βάζει λίγο νωρίς να την κάνω θα τον ρωτήσω και από κοντά!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/01/2017 at 1:38 PM, island1 said:

Σε ποια βδομαδα η β επιπεδου?

Σε ποια εβδομαδα κλεισατε β επθπεδου?

Τοσο νωρις δεν το εχω ξαβακουσει ποτε!

Εχω οπίσθιο πλακούντα και είμαι πολυ αδύνατη. Επίσης καταλαβαίνω και την παραμικρή αλλαγή στο σώμα μου! Ας πούμε καταλαβαίνω τις ωορρηξίες και σε αυτή την εγκυμοςυνη κατάλαβα ποτέ έμεινα έγκυος. Γι αυτό νιώθω τα μωρά μου απο τόσο νωρίς. Ετσι κι αλλιώς μου επιβεβαίωσε και ο γιατρός οτι αυτό που ένιωθα στο σημείο που του έδειξα ειναι μωρο και όχι έντερα...! 

Οσον αφορά την Β επιπέδου εχω ραντεβού με τον γιατρό στις 2/2. Θα είμαι 21+4 τότε και θα μου κλείσει εκείνος ραντεβού με δικό του γιατρό μετά. Κατα την 22η με 23η θα την κάνω μάλλον. Ετσι είχε γινει με τον γιο μου. Ανυπομονώ να δω φυλο..!Σας φιλώ όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Κοριτσια!!

τι κανετε?? εμεις δοξα το θεο ολα καλά! περιμενω και εγω πως και πως την Παρασκευή για να κάνω την Β' επιπέδου (22βδομ + 01 μερα)!

Να σας ρωτησω κατι ξερετε ποσο περιπου κοστιζει η Β' επιπέδου?

Ακουτε τελικα τα ζουζουνια σας? εγω αρκετα! ειδικα οταν φαω καποιο γλυκο φρουτο :-P:-P:-P!

φιλια!


Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, elris είπε:

Γεια σας Κοριτσια!!

τι κανετε?? εμεις δοξα το θεο ολα καλά! περιμενω και εγω πως και πως την Παρασκευή για να κάνω την Β' επιπέδου (22βδομ + 01 μερα)!

Να σας ρωτησω κατι ξερετε ποσο περιπου κοστιζει η Β' επιπέδου?

Ακουτε τελικα τα ζουζουνια σας? εγω αρκετα! ειδικα οταν φαω καποιο γλυκο φρουτο :-P:-P:-P!

φιλια!

120 πληρωσα τη πρωτη φορα! 

7 hours ago, Lover bird είπε:

Νομίζω από 21-25 βδομάδα γίνεται ;) Η αλήθεια είναι ότι με βάζει λίγο νωρίς να την κάνω θα τον ρωτήσω και από κοντά!!

Ειναι μεγαλο το περιθωριο ναι.Δεν εισαι νωρις μια χαρα εισαι.

On 23/1/2017 at 5:04 ΜΜ, island1 είπε:

Ευχαριστω κοριτσια μου!! ειμαι στην 14 εχω μελλον λογικα 6/2 που χω γιατρο πρωτα ο θεος θα μας πει ποτε....

λετε βρε κοριτσια να μην ειναι κοριτσακι τελικα???!

Ναι λογικα κ εσενα καπου εκει θα σου πει.

Οσο για το φυλο εγω θα εμπιστευομουν πληρως τον γιατρο μου οπως κ τη πρωτη φορα αλλα με τοσα που ακουω περιμενω τη Β επιπεδου για σιγουρια.

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια ;)

Όλα καλά χτες με την β επιπέδου!!! Το αντράκι μου μεγαλώνει έφτασε τα 400 γραμμάρια και τους 23 πόντους ;) Ξανά υπέρηχο στις 23/02 και ενδιάμεσα καμπύλη ζαχάρου την μικρή μου είπε!!!

Σας φιλώ όλες και εύχομαι ένα τέλειο Σ/Κ!!!

  • Μου αρέσει 2

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!!!

& σε μας όλα καλά με την β΄επιπέδου!!Περιμένουμε κοριτσάκι & μάλλον είναι πιο ζουμπουρλούδικο από το αγοράκι σου!!!Η μπέμπα μας έχει φτάσει τα 510 γραμμάρια!!! & σε μένα μου είπε να κάνω καμπύλη ζαχάτου την 24η βδομάδα!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια χαιρομαι που ολα πηγαν καλα. Τελικα μονο εγω εκανα ηδη καμπυλη;

Αν μαθει καμια μαμα απο νωριτερα τι ρουχαλακια παιρνουμε για Ιουνιο η αν γνωριζει απο προηγουμενη εγκυμοσυνη της ας μου πει και μενα γιατι σαν μανουλα Ιανουαριου ξερω μονο απο χειμωνα και θελω να χαζεψω και δε ξερω που να κοιταω χαχα.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chrissafenia said:

Καλησπέρα και από μένα!!!

& σε μας όλα καλά με την β΄επιπέδου!!Περιμένουμε κοριτσάκι & μάλλον είναι πιο ζουμπουρλούδικο από το αγοράκι σου!!!Η μπέμπα μας έχει φτάσει τα 510 γραμμάρια!!! & σε μένα μου είπε να κάνω καμπύλη ζαχάτου την 24η βδομάδα!!

 

Ζουμπουρλούδικη η μπέμπα chrissafenia μου τον τρώει τον δικά μου χα!χα! :). Με το καλό και η καμπύλη ζαχάρου!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

χαίρομαι πολύ με τα αποτελέσματά σας!! Σήμερα θα πάω κ εγω!! Ανυπομονώ να δω το ζουζουνάκι μου!!!

Όσο αφορά τα ρουχαλάκια επειδή εγώ εχώ ΠΗΤ 01/6 (δηλ τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου) από ζιπουνάκια σκέφτομαι να πάρω για αρχή 3-4 με μακρυά μανικάκια και 3-4 με κοντά μανικάκια. από φορμάκια μάξιμουμ 1 με 3 βελουτέ κ 5 με 6 βαμβακερά. θα προτιμήσω να ανοιγοκλείνουν απο μπροστά όλα! 2-3 σελτεδάκια, πάνες αγκαλίτσας βαμβακερές 1-2 κουβερτούλες στυλ πικε, σεντονάκια σκεφτόμουν να μην πάρω για καλαθούνα μόνο κούνιας και να το βάζω διπλό μα 2-3 μήνες θα χρησιμοποιηθεί η καλαθούνα! Κούνια - Καλαθούνα - καθισματάκι αυτ/του - αποστειρωτής - κάποια μπουκάλια και κάποια ρουχαλάκια-σεντόνια κλπ θα μου δώσει η νύφη μου είναι σε αριστη κατασταση! μαλλον καροτσι θα χρειαστώ! Σκεφτομουν το inglesina Zippy Light.

Σίγουρα κάτι ξεχνάω μα θα με καλύψετε εσείς πιστεύω!

Σας φιλώ!! :-P:-P

  • Μου αρέσει 1

Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, elris είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

χαίρομαι πολύ με τα αποτελέσματά σας!! Σήμερα θα πάω κ εγω!! Ανυπομονώ να δω το ζουζουνάκι μου!!!

Όσο αφορά τα ρουχαλάκια επειδή εγώ εχώ ΠΗΤ 01/6 (δηλ τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου) από ζιπουνάκια σκέφτομαι να πάρω για αρχή 3-4 με μακρυά μανικάκια και 3-4 με κοντά μανικάκια. από φορμάκια μάξιμουμ 1 με 3 βελουτέ κ 5 με 6 βαμβακερά. θα προτιμήσω να ανοιγοκλείνουν απο μπροστά όλα! 2-3 σελτεδάκια, πάνες αγκαλίτσας βαμβακερές 1-2 κουβερτούλες στυλ πικε, σεντονάκια σκεφτόμουν να μην πάρω για καλαθούνα μόνο κούνιας και να το βάζω διπλό μα 2-3 μήνες θα χρησιμοποιηθεί η καλαθούνα! Κούνια - Καλαθούνα - καθισματάκι αυτ/του - αποστειρωτής - κάποια μπουκάλια και κάποια ρουχαλάκια-σεντόνια κλπ θα μου δώσει η νύφη μου είναι σε αριστη κατασταση! μαλλον καροτσι θα χρειαστώ! Σκεφτομουν το inglesina Zippy Light.

Σίγουρα κάτι ξεχνάω μα θα με καλύψετε εσείς πιστεύω!

Σας φιλώ!! :-P:-P

χμμ σωστη σε βρισκω,ετσι θα κανω κ γω μαλλον.Λεω να παρω περισσοτερα κοντομανικα σετακια κ καμια ζακετουλα για τυχον κρυο. Λικνο θα παρω και εγω για το πρωτο 5μηνο μεχρι να μετακινηθει στο παιδικο.Ενα ζευγαρι σεντονακια πηρα μονο για το λικνο κ γω γιατι χαμενα θα πανε.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! & Καλή εβδομάδα!

όλα καλά κ 'μεις με την β΄ επιπέδου!! Ειναι ενα αγορακι τελικα !!:-P:-P Πολυ ζωηρό!
530-550 γρ με πολυ χαμηλες πιθανοτητες για τρισομιες, προωρο κλπ οποτε δεν παμε σε αμνιοπαρακεντιση!

  • Μου αρέσει 1

Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, elris said:

Καλημέρα!!! & Καλή εβδομάδα!

όλα καλά κ 'μεις με την β΄ επιπέδου!! Ειναι ενα αγορακι τελικα !!:-P:-P Πολυ ζωηρό!
530-550 γρ με πολυ χαμηλες πιθανοτητες για τρισομιες, προωρο κλπ οποτε δεν παμε σε αμνιοπαρακεντιση!

Μπραβοοο!! Έφυγε κ αυτό το αγχος είδες; περιμένω κ γω την δίκη μου την άλλη εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, elris said:

Καλημέρα!!! & Καλή εβδομάδα!

όλα καλά κ 'μεις με την β΄ επιπέδου!! Ειναι ενα αγορακι τελικα !!:-P:-P Πολυ ζωηρό!
530-550 γρ με πολυ χαμηλες πιθανοτητες για τρισομιες, προωρο κλπ οποτε δεν παμε σε αμνιοπαρακεντιση!

Μπράβο elris μου με το καλό το αντράκι σου :):):) 


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...