Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Ααα πολυλογουδες είστε!

Calliope να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!

Stellitsa καλώς ήρθες!

 Carmaki όντως περίεργο να σου ζητήσει τέτοια εξετάση.ουτε την ειχα ξαναακουσει.  Καλό είναι και άλλη γνώμη. 

Εγώ στις 19 έχω ραντεβού πάλι, αύριο θα κάνω προγεννητικό έλεγχο


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτέλους γυρισαμε σπιτάκι μας....

Αυριο θα παρω τηλ την Ωρλ δεν παει αλλο 9 μερες μπούκωμα κ φουλ μυξα ταλαιπωρούμαι οσο δεν παει κ πλεον απο το ενα αυτί δεν ακούω...κ το αλλο για 1η φορα με πονάει κ δόντι...πφφφ δεν ξερω ποιος με μουτζωσε αλλα ειλικρινά τα εχω παιξει...

Επισης αυριο θα παρω τον καινούριο γυναικολόγο να κλείσω ραντεβού..

Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχές κ εσεις να χαιρεστε να παιδάκια σας  κ με το καλο να έρθουν τα μωρακια μας.

1 hour ago, Titin είπε:

Πραγματικα ποσα γραψατε! Παντως θα συμφωνησω με την Ελενα. Ποτε δεν εβλαψε μια δευτερη γνωμη! Και οπως ειπατε πατανε στην αγωνια του γονιου και γραφουν αβερτα αχρηστες εξετασεις. 

Εκανες εξετασεις και κανεις αντιπηκτικες?

Εσυ πως εισαι συνήλθε καθολου;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμσι κσλυτερα. Βηχω και εχω μπουκωμενη μυτηακομα. Βαζω σπρει. Το ειπα και στην δουλεια! Επιτελους! Μου λεει ο προισταμενος που να το σχεδιαζες κιολας!

Ο προεδρος μου ειπε με τοκαλο και καλοδεχουμενο και να μην αγχωνομαι. Αυτα.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πωπω, πόσα γράψατε! Πάντως συμφωνώ, νομίζω ότι ο εν λόγω γιατρός πάει να εκμεταλλευτεί, κατά κάποιον τρόπο, το Καρμάκι. Οκ, θα μου πεις, κι αν μία στις χίλιες έχει κάτι το μωρό και μπορείς να το βρεις με το nifty;;; Ναι, αλλά με αυτή τη λογική ας κάνουμε όλες και μια αμνιοπαρακέντηση να είμαστε 100% σίγουρες. Που κι εκεί γράφει το χαρτί (έχω δει σε γνωστή μου) ότι τα αποτελέσματα δεν είναι σίγουρα 100% αλλά 90τόσο%, δε θυμάμαι ακριβώς.

Άρα μέχρι να γεννήσεις δεν ησυχάζεις ποτέ, συμπέρασμα.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Rosali ετσι ειναι. Απλα το εχουν βρει τωρα και θα εχουν συφωνησει ολοι μεταξυ τους να την ζητανε. 

Εχω δυο κοπελες που ειναι εγκυες και γεννανε Ιουλιο. Ε λοιπον την μια 3 γιατροι του Ελενα την απεριψαν γιατι θελουν να πανε διακοπες! Τι να πω...

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ! Όντως το παρακάναμε χθες:)  

Μπαινω και εγω στο club αρχισε η μύτη καταροή.

titin επεμενε ο γιατρος να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας πριν καν ξεκινησω προσπαθειες για παιδακι, οταν του ανεφερα τυχαια πως εχασα τη μητερα μου απο θρομβωση..και οντως βγηκα θετικη με μια κάποια επικινδυνότητα στις μεταλάξεις..οποτε με εχει αναλαβει αιματολογος ειδικος κ εφορου ζωης παιρνω ασπιρινη ως αντιπηκτικο και στην εγκυμοσυνη προστίθενται και οι ενεσούλες απαραίτητα.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Α μπραβο στο γιατρο ! Γατα ! Γιατι πολλοι δεν τις κανουν και εχω ακουσει ή να χανουν παιδια και μετα ξεκινανε εξετασεις ή να κανουν και προληπτικα ενεσεις χωρις ιατρικο λογο. 

Ωραια που συμετεχετε να εχουμε να διαβαζουμε και να λυνουμε μεταξυ μας αποριες!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Titin said:

Rosali ετσι ειναι. Απλα το εχουν βρει τωρα και θα εχουν συφωνησει ολοι μεταξυ τους να την ζητανε. 

Εχω δυο κοπελες που ειναι εγκυες και γεννανε Ιουλιο. Ε λοιπον την μια 3 γιατροι του Ελενα την απεριψαν γιατι θελουν να πανε διακοπες! Τι να πω...

 

Α, κι εγώ το ήξερα ότι κάποιοι γιατροί στο Έλενα δεν σε αναλαμβάνουν αν γεννάς καλοκαίρι. Ήθελα στην αρχή να πάω σε έναν από αυτούς, αλλά τελικά επειδή διάβασα στο φόρουμ ότι κάποια άλλη κοπέλα την είχαν ήδη απορρίψει κατέληξα σε αυτόν που είμαι τώρα και μέχρι στιγμής ευτυχώς είμαι ευχαριστημένη. Θα δείξει.

Πάντως θεωρώ πιο έντιμο να σε απορρίψει γιατί άνθρωπος είναι κι αυτός, έχει οικογένεια, θέλει να πάει διακοπές όπως δικαιούται κάθε υπάλληλος, παρά να σε αναλάβει και είτε να σε παρατήσει στο τέλος σε κάποιον άλλο είτε να σε βάλει για καισαρική νωρίτερα για να απελευθερωθεί. Απλώς τελικά το να γεννάς καλοκαίρι είναι λίγο ατυχία μερικές φορές.

Εσείς κορίτσια σκέφτεστε να πάτε διακοπές το καλοκαίρι; Εμένα ο άντρας μου είναι μεγάλος φαν των διακοπών. Τις περιμένει όλο το χρόνο, σαν μωρό παιδί. Φέτος βέβαια μου είπε να μην πάμε πουθενά λόγω της εγκυμοσύνης. Εγώ βέβαια θέλω να πάμε πχ μερικές μέρες στο χωριό και για να κάνει ο μικρός κανένα μπάνιο, αλλά και για να ευχαριστηθεί λιγάκι ο άντρας μου.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ χάλια από χτες με εμετούς διαρροιες και 38+ μου βάλανε και όρο χτες στην δουλειά σήμερα δεν πήγα.  Ο γιατρός μου είναι πολύ σχολαστικος οπότε κάνουμε καμπύλη σακχάρου στην αρχή και επανάληψη στους 6 μήνες... Με την καμπύλη βλέπεις πόσο μεταβολιζει ο οργανισμός τα σάκχαρα.  Υπάρχουν περιπτώσεις που το σάκχαρο είναι καλό αλλά η καμπύλη όχι... Επειδή είμαι επαγφελματιας υγείας μπορώ να σας δώσω τα φώτα μου σε πολλά... Οπότε ρωτήστε

 

Link to comment
Share on other sites

ουπς εδω τα κοριτσια δημιουργισανε...!!!!!!!!!!!!! καλο μεσημερι τι κανετε πως ειστε σημερα;;;; εγω για την ωρα ακομα καλα κρατω δεν εχω αρωσστησει ακομα για να δουμε τις επομενες  μερες..!!!!! εχουμε και τριημερο αυτες τις μερες να ξεκουραστουμε λιγακι..!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


40 minutes ago, Sirena είπε:

Δυστυχώς και η μικρή μου η Μυρτώ ανέβασε 39,4 και δεν πέφτει κάτω από 38. Το καημένο υποφέρει... 

 

Περαστικά σας....γινεται χαμός παντως με τις ιώσεις.

Εγω μαλλον κόλλησα απο τον μικρο που λογο ομοιοπαθητικής τα περναει ολα χαλαρά γτ αν κ τοςες μερες εγω άρρωστη κ απο χθες ο άντρας μου ο μικρος τπτ ειναι μια χαρα οποτε μας το μετέδωσε...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!

Είδαμε το μπεμπάκι μας χθες.. Είναι πολύ γλυκούλι και κουνιόταν συνεχώς .. Το βγάζει λίγο μεταλύτερο ο γιατρός και η μαία είπε ότι είδε τσουτσούνι, ο γιατρός δεν είπε κάτι.. Είναι δυνατόν απ τις 10+2 έστω κι αν είναι σαν 11 εβδομάδων να έχει φυτρώσει τσουτσούνι? χαχαχαχα.. 3,5 εκατοστά άνθρωπος με τσουτσούνι? θα τρελαθω.. Σημερα πλακώθηκα στη δουλεια με μια καρια προισταμενη και μου έρχεται να ξαναγυρίσω όταν γίνει το παιδι 1 ετους. Το ξέρει απ τη πρώτη στιγμή κι ολο αγγαριες μου βαζει  και  ολο νευρα είναι.. της είπα ''καλά αλήθεια γιατί έχεις τόσα νεύρα, πίστευες ότι δεν θα λείψω ποτέ και δε θα κανω παιδί ποτε?''  πως και δεν της πέταξα κανα κλασερ στο κεφάλι η ψυχή μου το ξέρει.. και μετά εκλαιγα εκλαιγα εκλαιγα και στεναχωρησα και το παιδακι μου εξαιτίας της καριας.. καλά κάνουν όλοι και τη λενε μερκελ

Α και αυχενική έχω στις 18/1 στο Ρεα. Θα δούμε εκει καλύτερα τι γίνεται με το μωλο! :) 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Βρε μουστοκούλουρο τι σύγχυση  βρε κοπέλα μου..Παντως όσο εργαζομουν έβλεπα και εγω διαφορες συμπεριφορές..να σου πω ιστορίες για να σου πεσουν τα μαλλια, Ο Χίτλερ που αναφερεις δεν ειναι τίποτε..Να προσπαθεις να  μενεις ηρεμη για το νινάκι σου! 

Μου λειπει παααρα πολυ το να εργαζομαι με τα καλα του και τα στραβά του!δεν αντεχω που ειμαι συνέχεια σπίτι.. Βέβαια έχω πααααρα πολύ διαβασμα γιατι εχω να παραδωσω εργασια για το μαστερ μου και περνάει ο χρόνος..


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...