Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Κοριτσια χαθηκα γιατι ειμαι χαλια. Τοσο μπουκωμενη μυτη με πονο στα κοκαλα δεν θυμαμαι να ειχα. Πηρα τη μαια οτι υποφερω και οτι ο ορος στη μυτη μονο εμετο προκαλει αφου σε 2 λεπτα παλι εχει μπουκωσει. Οχι τπτ αλλο ουτε να τη φυσηξω δεν μπορω. Ειμαι ολη μερα στο κρεβατι και εχει αναλαβει ο συζυγος. Ευτυχως μου ειπε για εκτακτη περιπτωση ενα σπρει μυτης. Αλλος ανθρωπος με τη μια! Απιστευτο! 

Σας ζαλισα! 

Καλη χρονια να εχουμε! Με υγεια! Να ειναι γερα τα παιδακια μας και καλες,τελειομηνες εγκυμοσυνες! 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, καλη χρονια να εχουμε κ με το καλο τα μπεμπακια του 2017...

Εμεις κοριτσια εχουμε έρθει Χανια στα πεθερικά μου κ περνάω χαλια μιας κ ακομα δεν εχω ηρεμησει συνεχίζω να ειμαι άρρωστη μετράω 6 μερες κ νομιζω θα παρω αντιβίωση γτ ποσο να αντέξω;

να κοιμηθώ δεν μπορω με το μπούκωμα να φαω το ιδιο πφφφ σας ζάλισα χρονιάρες μερες..

Τιτιν ετσι ξεκίνησα κ εγω, ηρεμώ μονο με το σπρευ στην μύτη....


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Με υγεία κ ευτυχία κ τα μωράκια στην αγκαλιά μας!

Περαστικά σας. Ελπίζω γρήγορα να γίνετε καλά!

Εμείς έχουμε έρθει στο χωριό κ ευτυχώς δεν έχουμε αρρωστησει, Οπότε περνάμε μία χαρά κ ο μικρός που φέτος καταλαβαίνει πολύ καλά έχει ενθουσιαστεί με τα έθιμα κ τα δώρα!!!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια τι κανετε..!!!! καλη χρονια να εχουμε με υγεια ευτυχια και τελειομηνες εγκυμοσυνες..!!! εγω σημερα εκανα τραπεζι στους γονεις μου και στα πεθερικα μου και εχθες κοιμομουν απο της δεκα το βραδυ ελιωσα στον υπνο !!!!!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Calliope* είπε:

Χρονια πολλα, καλη χρονια να εχουμε κ με το καλο τα μπεμπακια του 2017...

Εμεις κοριτσια εχουμε έρθει Χανια στα πεθερικά μου κ περνάω χαλια μιας κ ακομα δεν εχω ηρεμησει συνεχίζω να ειμαι άρρωστη μετράω 6 μερες κ νομιζω θα παρω αντιβίωση γτ ποσο να αντέξω;

να κοιμηθώ δεν μπορω με το μπούκωμα να φαω το ιδιο πφφφ σας ζάλισα χρονιάρες μερες..

Τιτιν ετσι ξεκίνησα κ εγω, ηρεμώ μονο με το σπρευ στην μύτη....

Calliope ποιο σπρει σου εδωσε? Ειμαστε κ οι 3 αρρωστοι. Ο μικρος μρ το μπαμπα αντιβιωση εγω τπτ. Αυριο θα παω παθολογο. Πηρα κ αναρωτικη. Τι να κανω...

Κοριτσια μπραβο που περνατε ωραια!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη!!!  Περαστικά στους άρρωστους και με το καλό τα μπεμπακια... Εγώ από την άλλη δεν έχω καθόλου συμπτώματα σε σημείο που νομίζω ότι δεν είμαι έγκυος... Στο περιβάλλον μου όλοι άρρωστοι εγώ την γλίτωσα προς το παρών... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Titin είπε:

Calliope ποιο σπρει σου εδωσε? Ειμαστε κ οι 3 αρρωστοι. Ο μικρος μρ το μπαμπα αντιβιωση εγω τπτ. Αυριο θα παω παθολογο. Πηρα κ αναρωτικη. Τι να κανω...

Κοριτσια μπραβο που περνατε ωραια!

Σπρευ με κορτιζόνη μου εδωσε κ παλι δεν με πιανει....το dexarhina....εγω πήγα σε Ωρλ κ δεν μου εδωσε αντιβίωση θα προσπαθήσουμε να την αποφύγουμε αλλα εγω αν κ αυριο ξυπνήσω χαλια θα παρω τηλ να της το πω γτ μου ειπε αν συνεχίσω αναγκαστικά θα μου δωσει...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία, πάνω απ' όλα! Να μας πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας υγιή, τελειόμηνα παιδάκια!

Κι εγώ άρρωστη είμαι, αλλά ευτυχώς την πέρασα πολύ ελαφριά. Μια μέρα είχα πονοκέφαλο, ατονία κλπ αλλά την άλλη μέρα απλώς λίγο μπούκωμα που παλεύεται. Ήδη σήμερα 3η μέρα πάει να μου περάσει τελείως. Πάλι καλά. Την άρπαξα γιατί την Πέμπτη που χιόνιζε εγώ βγήκα να πάω για καρδιολογικές εξετάσεις (τις είχα κλείσει καιρό).

Βρε Καλλιόπη, η κορτιζόνη επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Μήπως κάνει κακό; Εγώ πάντως, κορίτσια, κάνω υπομονή και αν δω ότι δεν πάει άλλο με το μπούκωμα (δλδ έχουν κλείσει και τα 2 ρουθούνια τελείως), βάζω ένα μικρό τσικ (σαν να βάζεις με οδοντογλυφίδα) vick's στην άκρη των ρουθουνιών μου. Η μυρωδιά του με βοηθάει πάρα πολύ να ανοίξει η μύτη. Ειναι το αγαπημένο μου εδώ και χρόνια, από μικρή, αλλά και πάλι τώρα στην εγκυμοσύνη το χρησιμοποιώ μόνο σε πολύ έκτακτες περιστάσεις, γιατί δεν θέλω να παίρνω τίποτα.

Πώς τα περάσατε την Πρωτοχρονιά; Εμείς φάγαμε την παραμονή στους δικούς μου, ανήμερα στα πεθερικά μου. Τίποτε το ιδιαίτερο, καλά περάσαμε όμως. Έτυχε το φλουρί στην πεθερά μου και μου ψιθυρίζει ο άντρας μου "Λες να είναι κορίτσι και να ακούσει επιτέλους το όνομά της;". Έχει ήδη 5 εγγόνια, όλα αγόρια! Κανένα δεν έχει το όνομά της.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 minutes ago, Rosali είπε:

Καλημέρα και καλή χρονιά, κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία, πάνω απ' όλα! Να μας πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας υγιή, τελειόμηνα παιδάκια!

Κι εγώ άρρωστη είμαι, αλλά ευτυχώς την πέρασα πολύ ελαφριά. Μια μέρα είχα πονοκέφαλο, ατονία κλπ αλλά την άλλη μέρα απλώς λίγο μπούκωμα που παλεύεται. Ήδη σήμερα 3η μέρα πάει να μου περάσει τελείως. Πάλι καλά. Την άρπαξα γιατί την Πέμπτη που χιόνιζε εγώ βγήκα να πάω για καρδιολογικές εξετάσεις (τις είχα κλείσει καιρό).

Βρε Καλλιόπη, η κορτιζόνη επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Μήπως κάνει κακό; Εγώ πάντως, κορίτσια, κάνω υπομονή και αν δω ότι δεν πάει άλλο με το μπούκωμα (δλδ έχουν κλείσει και τα 2 ρουθούνια τελείως), βάζω ένα μικρό τσικ (σαν να βάζεις με οδοντογλυφίδα) vick's στην άκρη των ρουθουνιών μου. Η μυρωδιά του με βοηθάει πάρα πολύ να ανοίξει η μύτη. Ειναι το αγαπημένο μου εδώ και χρόνια, από μικρή, αλλά και πάλι τώρα στην εγκυμοσύνη το χρησιμοποιώ μόνο σε πολύ έκτακτες περιστάσεις, γιατί δεν θέλω να παίρνω τίποτα.

Πώς τα περάσατε την Πρωτοχρονιά; Εμείς φάγαμε την παραμονή στους δικούς μου, ανήμερα στα πεθερικά μου. Τίποτε το ιδιαίτερο, καλά περάσαμε όμως. Έτυχε το φλουρί στην πεθερά μου και μου ψιθυρίζει ο άντρας μου "Λες να είναι κορίτσι και να ακούσει επιτέλους το όνομά της;". Έχει ήδη 5 εγγόνια, όλα αγόρια! Κανένα δεν έχει το όνομά της.

Τι να σου πω ο γυναικολόγος μου ειπε να το παρω αλλα μεχρι 7 μερες επιτρέπεται να το παρω, μου ειπε οτι δεν περναει στο έμβρυο....

εβαλα βικς μύρισε ολο το σπίτι κ εγω δεν πηρα μυρωδιά Αχαχαχα μου έβαλε χερι ο άντρας μου οτι δεν μπορει να αναπνεύσει...

Τωρα αν δεν μου περάσει ισως ειναι ιγμοριτιδα κ θα παρω αντιβίωση κ απο οτι φαίνεται δεν την γλιτώνω...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εδω δε λεει να φτιαξει ο καιρος πηγε να βγαλει λιγο ηλιο ετσι για να παρουμε χαρα και τσουπ μετα αρχησε παλι η βροχη...!!! και ηταν και με το που βγηκα απο το αυτοκινητο ετσι για να γινω μουσκεμαα!!! σημερα ειχαμε παει στη μαμα μου για φαγητο δλδ εγω και το μωρο γιατι ο αντρας μου δουλευε..!!1 ηταν και αλλοι συγγενεις εκει καλα περασαμε περασε η ωρα λιγο αλλα κατι μου επεσε βαρυ απο τα φαγητα και ποναει λιγο το στομαχι μου αλλα ενταξει ολα καλααα!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια 

Εμεις κάναμε τα γενέθλια του μικρού μου αν κ τα γενέθλια του ειναι σε 3 μερες...ωραια περάσαμε ηταν ωραια κ η τούρτα..

Εγω απο χθες εχω αρχισει να κανω εμετούς κ συνεχίζω να ειμαι μπουκωμένη κ τωρα εχει αρχισει να με πονάει ο λαιμός μου...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Calliope* said:

Καλησπέρα κοριτσια 

Εμεις κάναμε τα γενέθλια του μικρού μου αν κ τα γενέθλια του ειναι σε 3 μερες...ωραια περάσαμε ηταν ωραια κ η τούρτα..

Εγω απο χθες εχω αρχισει να κανω εμετούς κ συνεχίζω να ειμαι μπουκωμένη κ τωρα εχει αρχισει να με πονάει ο λαιμός μου...

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου, Καλλιόπη, να το δεις όπως επιθυμείς και με το καλό και το δεύτερο! Σε έχει πιάσει για τα καλά η ίωση, μου φαίνεται. Αν χρειαστεί αντιβίωση, τι να κάνεις, θα την πάρεις. Είναι επικίνδυνες οι ιώσεις για μας μήπως ανεβάσουμε πυρετό.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Ναι και εμενα αυτο μου εδωσε, ποσο συχνα βαζεις?.Πηγα σε παθολογο δεν εχω ακροαστικα ουτε ιγμοριτιδα ουτε αμυγδαλιτιδα. Ειναι απλη ιωση. Μου ειπε οτι ισως νιωσω καλυτερα με αντισταμινικο αλλα η γιατρος ειπε οχι. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...