Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Καλή αρχηηηηη!!!!:-) πολύ καλός ο τροκουδης με πολλές επιτυχίες!:-) Μακάρι να σαι η επομενη:-) Και θα είσαι!!:-)

Αχ αυτά τα υποθετα! Σε καταλαβαίνω! Άσε που είναι καο μεγάλα χαχαχα Μπορείς αντί αυτά να πάρεις και τα utrogestan! Από το στόμα! Απλά ενδοκολπικα έχουνε λιγότερες πιθανές παρενέργειες πχ ζαλαδες; Ρώτα το γιατρό κ ίσως στα αλλάξει!

Άντε ανυπομονώ να μου πεις νέα από την αβγουλοπαραγωγη!!!:-)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα φιλεναδα...

πηγα για υπερηχο σημερα. Τιποτα το ιδιαιτερο, ο οργανισμος μου τώρα αρχισε να αντιδρα στις ενεσεις. Θα με δει ο Τροκούδης την Πεμπτη και εκει θα μας πει αν θα συνεχισουμε την ιδια αγωγή ή θα την διαφοροποιήσουμε.

Μου εγραψε και κατι ενεσεις για την κοιλια, θα τις παρω την Πεμπτη απο τον Τροκούδη.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς...μερικές φορές ο οργανισμός αργεί να πάρει μπρος!!! Αλλά μετά όταν ξεκινήσει παίρνει φόρα!:D

Θα αλλάξει ίσως τη δόση...ή θα προσθέσει και άλλο φάρμακο μαζί για να ναι πιο δραστικό! Τι εννοείς για την κοιλιά; Ετσι κι αλλιώς δε΄ν τις κάνεις όλες στην κοιλιά; Περιτό να σου πω πως θα έχεις λίγους μώλωπες από τα τρυπήματα αλλά μην ανησυχήσεις ...φεύγουνε! Είναι για καλό σκοπό!!!:D

Μην αγχώνεσαι!!! Βήμα βήμα και είσαι πιο κοντά στο στόχο!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδα!!!

εφτασα στο τελος, μετα απο αρκετες ενέσεις και ταλαιπωρία, πηγαινελα στην Λευκωσία. Ακόμη 2 φόρες εμειναν.

Έχω 5 ωάρια, και αλλα μικρα που δεν θα προλάβουν. Η ωολυψία θα γινει την Τρίτη και η Εμβρυομεταφορα, αν όλα πανε καλα την Παρασκευή. Ο Τροκούδης είπε πως δεν θα εχουμε για καταψηξη και αν θελω να σταματήσω και του ειπα οχι, δεν με πειραζει θα συνεχισουμε με αυτά που έχουμε.

Ενέσεις εβαζα αλλες στις κοιλια και αλλες πίσω. Και μου εχουν μείνει και αρκετες αφου σημερα θα κανω τις 2 τελευταιες για απαλευθερωση. Δεν ήταν ολες κοιλια. Τρυπητηρη εγινα αλλα δεν με νοιαζει.

Να σε ρωτησω, τι πιστευεις, θα ήταν καλο να μεινω 2-3 μέρες Λευκωσία μετα την εμβρυομεταφορα και μετα να ερθω Πάφο ή να ερθω την ιδια μερα;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε φτάνεις στο τέλος σιγά σιγά...το οποίο βέβαια θα είναι η αρχή για κάτι άλλο!:D Καλά κάνεις και προχωράς...δεν υπήρχε λόγος να σταματήσεις επειδή δεν θα έχεις να φυλάξεις! Εξάλλου ίσως δεν θα χρειαστούνε καν τα κατεψυγμένα! Σκεφτόμαστε θετικά!:D

Τώρα όσο αφορά για το αν θα πας ή όχι απευθείας πίσω Πάφο...ο γιατρός τι σου είπε; Μετά την εμβρυομεταφορά θα μείνεις εκεί ξαπλωμένη για όσο σου πει ο γιατρός και αυτό είναι αρκετό! Είναι καλύτερα απ ότι ξέρω να ταξιδέψεις την ίδια μέρα παρά την επομένη ή τη μεθεπομενη...Πολλές κοπέλες κάνουνε ταξίδι και με το αεροπλάνο αμέσως μετά...οπότε μην αγχώνεσαι για αυτό...Αν τώρα όμως φοβάσαι και προτιμάς να μείνεις Λευκωσία κάνε το! Η ψυχολογία πάνω απ όλα! Απλά εκ πείρας στο λέω...νιώθεις καλύτερα σε οικείο χώρο, άρα στο σπίτι σου! Ρώτα και τον ίδιο όμως να μην έχεις έγνοια τι εισηγείται....:D

Αχ χρειαστείς οτιδήποτε όταν θα είσαι στις μεριές μου μη διστάσεις να μου το ζητήσεις!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλενάδα! Πώς είσαι;

Δεν τον εχω ρωτήσει αν ειναι καλύτερα να μείνω μια μέρα ή να ταξιδεψω αμέσως στην Πάφο. Θα τον ρωτήσω αύριο ή τουλάχιστο θα τον ρωτήσει ο συζηγος μου.

Αν και ειμαι μιση Λευκωσιατισα, έχω την γιαγια μου εκει, δεν με πειραζει να μείνω μία ή δυο μέρες.

Σε ευχαριστώ για την στηριξη και την βοήθεια σου, είναι ότι καλύτερο!!! :D


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είμαστε κάτι παρόμοιο γιατί εγώ είμαι μισή παφιτισσα κι έχω τη γιαγια μου Πάφο:-)

Είσαι έτοιμη για αύριο; Θα κοιμάσαι βέβαια κ δεν θα καταλάβεις τίποτα! Άσε που διαρκεί πολύ λίγο!:-)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω να πήγανε όλα καλά...Λογικά έχει γίνει η ωοληψία και τώρα είστε στην αναμονή για τα νέα της γονιμοποίησης! Αντε με το καλό και τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίτσας μας να πάνε όλα καλά!!!

Θα περιμένω νέα σου ε!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φιλεναδα, ναι ολα καλα με την ωολυψία. Δεν ειχαμε φυσικά τα ωάρια που θέλαμε. Αν και ειχαμε 5 ο γιατρός ειπε πως φαίνονται μόνο 2 να ειναι δυνατα.

Αναμένω σήμερα κατα το μεσημερι τα αποτελέσματα και αύριο αν ειναι όλα καλά, πρώτα η δυναμη της Παναγίας, να γίνει η Εμβρυομεταφορα!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τόσο καλά τα νέα φιλεναδα. 1 έχει προχωρήσει και την εμβρυολογό δεν την ακούσα και τόσο αισιόδοξη. Θα την πάρω αύριο το πρωί γύρω στις 8:30 να μου πει τα τελικά αποτέλεσματα, αν τελικά εζησε αυτό και θα γίνει η μεταφορά ή θα κάνουν μου ειπε καλιέργεια για ακόμη μία μέρα και θα γίνει η εμβρυομεταφορά το Σάββατο ή τιποτα δεν θα γίνει!!!

Υπομονή μέχρι αυριο, αλλα δεν ξέρω, απογοήτευτηκα καπως.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπήκα όλο αγωνία να δω τα νέα σου...

Αχ έτσι είναι ευτά...μην αγχώνεσαι όμως γιατί τίποτα δεν τελείωσε ακόμα! Εξάλλου μην ξεχνάς πως ένα θέλουμε...ένα και καλό!!!:D

Λογικό είναι να απογοητεύεσαι γιατί ίσως να περίμενες άλλα και να είχες άλλα στο μυαλό σου...δυστυχώς όμως τίποτα δεν είναι σίγουρο σε μια εξωσωματικη΄και αυτό είναι το ψυχοφθόρο της διαδικασίας που κάποιος που είναι απέξω δεν μπορεί ούτε κατά διάνοια να το φανταστεί...

Στις πόσες μονάδες ήσουνα με τα φάρμακα; Ποια ήταν η δόση καθημερινά εννοώ; Απορώ γιατι είχες χαμηλή ανταπόκριση στα φάρμακα...Η ηλικία σου είναι καλη και κανένα σοβαρό πρόβλημα δεν υπάρχει γι αυτό απορώ...

Οπως και να χει θα τα αναλύσουμε μετά αυτά...Ενα πράγμα κάθε φορά!

Πόσο σε καταλαβαίνω...το πέρασα κι εγώ αυτό...ένα εμβρυάκι να το παλεύει κι εγώ μες την αγωνία και την τρέλα (πάνω απ όλα) να ξυπνάω και να παίρνω τηλ να δω αν άντεξε...Τι ζούμε!!! Ουφ...

Λοιπόν...ας συγκεντρωθούμε!!!

Για την ώρα υπάρχει ένα μικρό εμβρυάκι που το παλεύει οπότε μόνο αυτό να σκέφτεσαι αλλιώς θα σου γυρίσει...Στο φόρουμ, έτσι προς πληροφορία σο υ, άκουσα κοπέλες που έκαναν εμβρυομεταφορά ένα εμβρυάκι αλλά τώρα είναι μανούλες! Οπότε τίποτε δεν τελείωσε! Κράτα γερά!!! Λίγη πίστη...κι εγώ θα κάνω ό,τι μπορώ...ένα κεράκι και μια προσευχούλα!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φιλεναδα, σ' ευχαριστώ για την υποστήριξη, προσπαθω να μην αγχωνομαι. Στο περίμενε είμαι γιατι εχουν ωολυψίες και θα με πάρουν μόλις τελειώσουν.

Οσο αφορά τα φάρμακα είχα απο την 2η μέρα της περιοδου μου, 2 fostimol μέχρι την 8η μετα αυξήθηκαν σε 2 fostimol και 1 Meronial και 1 Orgalutran στις 10 το βράδυ. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως πήρα 5 Orgalutran και 2 μόνο χρησιμοποιησαμε. Δεν ξερω, ισως να μπορούσα να πάρω κι αλλες και να περιμένω ακόμη λίγο τα υπόλοιπα ωάρια. Δεν ξέρω ειλικρινα. Οι Γιατροί ξέρουν καλύτερα.

Αυτό που δεν μπορουμε να καταλαβουμε κι εγω κι ο Γιατρος μου είναι πως εδω επερνα Ovamit και 2 ενέσεις fostimol μια καθε μερα για 2 μερες, και ειχαμε και 3 ωάρια αρκετα καλά, και τώρα με τόσες ενέσεις και ο οργανισμός μου δεν αντέδρασε όπως επρεπε.

Δεν με πειράζει ρε φιλεναδα, να ειναι ενα, Μακαρι να μείνει αυτό το ένα, απλα επειδη εχω απογητευτει αρκετα με το όλο θεμα, πιστευα πως θα ειχαμε περισσοτερα ετσι περισσοτερες πιθανότητες. Γι αυτό καπου ειμαι λιγο απογοητευμένη!!!!

Εσύ πού εκανες εξωσωματική;

Y.Γ. Μετά από αρκετη συζήτηση και με τους δύο γιατρούς αποφασίσαμε ότι θα προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορα, εστω και με ένα εμβρυακι, αύριο στις 11:30. Αν και ο Τροκούδης ήταν λίγο αρνητικός με αυτή την υποθεση, γιατί οπως είπε ήθελε να εχει τουλάχιστο 2 καλά, εμεις σκεφτομαστε θετικα, προσευχομαστε και θα πετύχουμε.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα, όλα καλά!!! Η εμβρυομεταφορα εγινε, ολα πήγα αρκετα καλά! Δόξα τον Θεο!

Είμαι στο κρεβάτι μου τώρα, ξάπλα.

Την αλλη Πέμπτη πάω για χοριακή και ο Θεος να βάλει το χέρι του!!!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα νέα σου γιατι΄είχα αγωνία, αλλά δεν κατάφερα να σου γράψω...οπότε τώρα στα γράφω μαζεμένα!:D

Καλώς το δέκτηκες το εμβρυάκι σου!!! Καλωσόρισες μικρούλι στην παρεα μας!;) Πολύ καλά έκανες και προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορά...Αντε μετ ο καλό τώρα....

Είναι ψυχοφθόρα τώρα η αναμονή αλλά θα είμαι εδώ για ό,τι θες να έκτονώνεσαι!:D

Μην κάνεις υπερβολές...πλη΄ρη ακινησία για παράδειγμα...Τώρα δυο -τρεις μερούλες ξάπλα και μετά χαλαρά! Κάνε κάτι που σου αρέσει...δες καμιά ταινία, διάβασε κανένα βιβλίο για να μην σκέφτεσαι μόνο αυτό (μια κουβέντα είναι βέβαια). Μην ψάχνεις για συμπτώματα γιατί δεν υπάρχουνε. Λόγω των φαρμάκων τίποτα δεν είναι αξιόπιστο! Τι άλλο; Αυτά! Και υπομονήήήήήή!!!:D

Αλήθεια πήερς άδεια από τη δουλειά; Θα είσαι σπίτι όλες τις μέρες;

Τι φάρμακα θα συνεχίσει να παίρνεις; Φαντάζομαι τα καταπληκτικά cyclogest ανάμεσα στα άλλα...

Αρχίζουνε οι προσευχούλες για την΄αλλη Πέμπτη λοιπόν! Αύριο θα πάω στο εκκλησάκι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου που γιορτάζει! Μακάρι να μπορούσα με κάποιο τρόπο να σου στείλω και το μηλαράκι της...Δεν ξέρω αν το χεις ακουστά το μηλαράκι της και πόσο βοηθάει!

Καλό βράδυ και στους...δυο σας!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...