Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Έλα, φιλεναδα, ξεκουραση και Άγιος ο Θεος, απο τα χθες. Ταινίες, βιβλίο... να δω πόσο θα αντέξω. Ασε που αρχισα να τρελένομαι, να μιλάω στο εμβρυακι μου, να του λεω καλημερα, καληνυχτα, ο αντρας μου βαζει τον σταυρο του και να λεει ότι μου εστριψε. Άσε!!!

Από φαρμακα, παιρνω τα καταπληκτικά υπόθετα, 2 την ημέρα, 1 ασπιρίνη και 4 χαπάκια κορτιζόνη (2 πρωί 2 βράδυ) και το inofolic (σωστά το εγραψα αυτό;) 1 φακελάκι την ημέρα.

Ακούσα για το μήλο, δεν ήξερα ότι έχουμε εδω εκκλησακι όμως. Πού είναι;

Βλαστοκύστη κάναμε μεταφορα ναι, διαβασα εχει περισσοτερες πιθανότητες. Για να δούμε. :D


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχα όλες τα ίδια κάναμε κι ας μας λένε τρελές!:-) Άτε μικρό μαριγουλακι τόσο που σε αγαπά ήδη η μαμά πρέπει να κρατηθεις γερά!:-)

Το θετικό της υπόθεσης πως επειδή ήτανε βλαστοκυστη η χοριακγ είναι κοντά σχετικά (αν και εσένα αιωνιότητα θα σου φαίνεται)

Θετικές σκέψεις ΜΟΝΟ και προσευχουλες! Ουφ! Αγωνιαααα!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, φιλεναδα... ασε χθες περασα χαλια και ευχομαι να εγινε τιποτα χειροτερο

αιμοραγία απο την μύτη έτσι στα ξαφνικα χθες το πρωι με το καλημερα.

Για 20 λεπτα σπιτι να προσπαθω να την σταματήσω και να μην μπορώ

στις πρώτες βοήθεια μετα, να επιμένουν ότι εχω χτυπησει

να τους εξηγησω οτι παιρνω ασπιρινη κτλ και να φωνάζω ότι εκανα εξωσωματή

και να μου απαντού δεν επρεπε να παω εκει αλλα στον γυκαιλογο μου... Ο Θεος πλεον!!!

Να ερχετε μια νοσοκομα να μου πιεζει την μύτη να σταματήσει το αίμα να μου πιεζει τα ρουθούνια αντις πάνω αναμεσα στα ματια και εγω να παλευω να αναπνεύσω αφου πλεον το αίμα πηγαινε προς τα πίσω...

Να έχω τασεις λιποθυμίας απο το αίμα... άσε, εμεις δεν εχουμε νοσοκομεία!!! !! Ευχομαι να μην ξαναπερασω τέτοια μέρα!!!

Καταλλά μια χαρα, ξεκούραση!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω! Τι ήταν αυτό που έπαθες! Μιλούμε τρλεια εξυπηρέτηση στο νοσοκομείο! Τι στο καλό γίνεται μες τα νοσοκομεία! Όσο για το εμβρυακι ειναιμια χαρά ασφαλισμένο εκεί που είναι και δεν πτοειταιμε κάτι τέτοια!

Αχ ειχα αγωνία να δω πώς είσαι... Δεν έχουμε κομπιούτερ εδβ και μια βδομάδα γιατί προέκυψε κατι κ είναι για επιδιόρθωση. Ευτυχώς τα κατάφερα να μπω από το κινητό!

Μεθαύριο θα πας για χοριακη; Καλά θυμάμαι; Ουφ! Πώς είσαι; Πώς νιώθεις;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μεθαύριο για χοριακή και έχω αγωνία!!! Δεν φαντάζεσαι!!!

Καλά ειμαι, ξεκουραζουμαι!!!

Τα πρωινά είναι κάπως περίεργα, βασικά από ζάλη!!!

Την Περασμένη Παρασκεύη είχα απογοητευτει πάρα πολύ. Έντονοι πόνοι περιοδους, πέθανα στην κυριολεξία. Αλλα μια μέρα ήταν και πέρασε.

Ώρες ώρες, κάτι πονάκια έχω. Κάτι σαν σφιξίματα στην κοιλια και να θέλει να βγει η ψυχή μου.

Είναι και η προγεστερόνη ρε παιδί μου, δεν μπορεις να καταλάβεις απο τα συπτώματα, ετσι δεν ασχολούμαι. Θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη να δούμε!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως όλα αυτά μπορεί να είναι κάτι καλό (που στο εύχομαι:-)) αλλά δυστυχώς δεν ξέρουμε λόγω της προγεστερονης!!!

Ατε φύγανε οι πολλές μέρες και φτάσαμε στο..μια κι απόψε:-)

Τι ώρα θα πας; Τι ώρα να περιμένουμε αποτελέσματα;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Στις 8 το πρώι θα παω στο χημείο και μέχρι το μεσημερι τα αποτελέσματα θα ειναι στον γιατρό μου. Θα τον πάρω τηλεφωνο να μου πει.

Αυτές οι ώρες της Πέμπτης θα ειναι οι χειρότερες.

Να σε ρωτήσω, οσο παιρνω τα cyclogest υπάρχει περιπτωση να αδιαθετησω αν ειναι αρνητικό ή πρέπει να τα σταματήσω και μετά να ερθει η περίοδος;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τα σταματάς για να αδιαθετησεις αλλά αρκετές κοπέλες παρόλο ότι έπαιρναν αδιαθετησαν κανονικά... Όπως και να χει εσύ ΔΕΝ θα αδιαθετησεις για πολυυυυ καιρό ακόμη:wink:

Όντως το πιο δύσκολο είναι το αυριανό! Ουφ αντε με το καλό!!! Θα περιμένω νέα σου με αγωνιαααααααα!!! Θα μπαινοβγαινω!!!:-) Καλή επιτυχιαααααααα!!!:-D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα! Μπήκα όλο αγωνία κ ελπίδα! Υγεία όμως όπως τα λες! Δυστυχώς λένε πως η πρώτη προσπάθεια είναι αναγνωριστική! Μμμμ...λες και αυτό είναι παρηγοριά....ουφ...

Εγώ Isis με τον Φασουλιώτη και μια στο Ακεσώ με τον Πελεκανο που έρχεται από Ελλάδα.

Τι σκέφτεσαι για τη συνέχεια;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξερω φιλεναδα, ετσι κι αλλιως ο γιατρός μου μας ειπε πως δεν μπορούμε να κάνουμε τιποτα μεχρι τον Οκτώμβρη.

Από την μία σκέφτομαι να πάρω κι μία 2η γνώμη απο αλλο γιατρο, από την αλλη λέω δεν ειναι καλο να γυριζω τους γιατρους, ένα χρόνο τώρα ο γιατρος μου ξέρει το ιστορικο.

Τώρα έτσι όπως είμαι δεν μπορώ να παρω μία σωστή απόφαση.

Να περάσει ο καιρος να ηρεμήσω κι εγω κι ο οργανισμός μου απόλα τα φαρμακα και μεχρι τον Οκτωμβρη θα δω τι θα κάνω.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κάνεις που δεν βιάζεσαι να αποφασίσεις τώρα. Κάνε διακοπές, φρόντισε να χαρείς λίγο το καλοκαίρι, χαλάρωσε και φθινοπωρο πια αρχίζεις να οργανώνεσαι και πάλι.

Όντως η αλλαγή γιατρού νωρίς περισσότερη συγχιση φέρνει. Πίστεψε με θα το ξέρεις πολύ καλά όταν θα θες να αλλάξεις γιατρό. Έτσι για να έχεις στα υποψην άκουσα από δύο τρεις περιπτώσεις πως ο τροκουδης είναι πολύ καλός και αν όχι στην 1η τη δευτρρη με τρίτη φορά φέρνει το επιθυμητό αποτελεσμα:-) Εμείς βέβαια ελπίζουμε για τη 2η...αν καιπού ξέρεις; Και μόνοι σας μπορεί να κάνετε το θαυματακι!

Εδώ θα είμαι αν χρειαστείς κάτι...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα τι κάνεις; Τα φώτα σου θέλω.

Παλιοτερα με ρωτησες ποιο πρωτοκολλο θα ακολουθήσω. Αποτι καταλαβα απο τα αυτα που μου ειπες υπάρχουν 2 το συντομο και αυτο που παιρνει χρονο.

Σήμερα πήγα στον γιατρό μου, για να μου υπογραψει τις φορμες για την επιδοτηση και μου ειπε πως με θέλει να με δει τον Σεπτεμβριο μολις αδιαθετησω, για να κάνουμε την εξωσωματική τον Νοεμβριο. Εκει δεν μπηκα στην διαδικασία να ρωτήσω γιατι τοσος χρόνος; ή ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε.

Μετα οταν το σκεφτηκα σε θυμηθηκα που μου ειπες για αυτη την διαδικασια που περνει χρόνο. Πώς γινετε αυτό δηλαδη; Μπαινεις στην διαδικασία της ωολυψίας 2 φορές; Καθυστερουν την ωορεξία τον ενα μήνα;;;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σου έστω και καθυστερημένα....

Λίγο το΄οτι είχαμε θεματάκι με τον υπολογιστή λίγο οι διακοπές άργησα να εμφανιστώ. Πώς είσαι; Ελπίζω να σαι καλά και οι διακοπές να σε έκαναν να χαλαρώσεις!

Λοιπόν γι αυτό που με ρωτάς...υπάρχουνε διάφορα πρωτόκολλα...Τα πιο συνηθισμένα είναι το βραχύ και το μακρύ...αλλά υπάρχει κι αυτό του ανταγωνιστή...κλπ...Λοιπόν, αν κρίνω από αυτά που σου ει΄πε ο γιατρός ίσως σε πάρει με το μακρύ αυτή τη φορά και αν με ρωτάς καλά κάνει που σου αλλάζει πρωτόκολλο αφού στο προηγούμενο δεν ει΄χες πολύ καλή αντίδραση...

Δεν γίνεται δύο φορές η ωοληψία...απλά τον ένα μήνα σε έχει σε καταστολή με ενέσεις...και μετά σου κάνει διέγερση και επειδή ο οργανισμός είναι ξεκούραστος συνήθως ανταποκρίνεται πιο καλά μετά όταν αρχίσει η διέγερση...Βεβαια αυτά είναί υποθέσεις...θα ξέρουμε καλύτερα όταν θα πας στο ραντεβού:D

Θα περιμένω νέα σου με αγωνία ε...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδα, ευχομαι να περασες καλα στις διακοπες σου, να ξεκουράστεικες.

ευχαριστώ για τις πληροφοριες. Απλα μου εκανε εντυπωση που μου ειπε να σε δω τον Σεπτεμβρη γιατι όταν του τηλεφωνησα μου ειπε θα σε δω ξανά τον Οκτώμβρη να ηρεμήσεις και ο οργανισμος σου. Τώρα τι τον επιασε δεν ξερω. Θα μαθω τον Σεπτέμβρη.

Την Τετάρτη πήγα και εκανα και τεστ παπ. Όχι το συνιθησμένο. Το εξειδικευμένο. Έχεις ακούσει εσύ γι αυτό;;; Στο φουρουμ εδω, μου ειπαν τα κοριτσια, - μετα απο συζητηση με τον τρόπο που το εκανα - πως είναι καλλιεργεια και τεστ μαζι. Θα εχω αποτελέσματα την Δευτέρα!!!

Για να δουμε τι θα δουμε...

Καλά να περνας!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...